SCHUCO PORSCHE 934 RSR 1976 #9 Vaillant

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

SCHUCO PORSCHE 934 RSR 1976 #9 Vaillant

İletiYazar: Berent TURAN » 07 Şub 2016, 20:08

Herkese tekrardan merhaba. :smile:

Schuco üretimi olan bu yarışçı Porsche' mi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarım. :sapka:

Zamanında kaçırdığımız Exoto trenlerinden sonra Schuco' nun bu aracı üreteceğini duyduğumda çok sevinmiştim. Exoto Porsche' lere son zamanlarda malum rastlamak hiç mümkün değil. Zaten rastlasak dahi yüklü bir miktarı gözden çıkarmak gerekiyor. Bu yüzden Schuco bu açığı gördü ve müthiş bir şekilde kapadı diyebilirim..

Açıkçası benim de ilk edindiğim Schuco modeli oldu. 1500 limitli üretilmiş olup, bende ki 186. modeldir. Model köpük kutusunda temizleme bezi, inceleme çubuğu, model plaketi ve mini bir Schuco kataloğu ile geliyor. Daha doğrusu insanı biraz şımartıyor diyebilirim. Uzun süren Autoart alımlarımdan sonra bu daha farklı ve heyecanlı oldu diyebilirim. Schuco bu modeli Vaillant ve Jagermesiter dekalli olarak üretti. Benim dekalli modellerim ağırlıklı Martini olmasından ötürü Jager modelini tercih etmedim. Çünkü Jager' e bulaşırsak o da başlı başına bir tema olup çıkacaktı, ki zaten Martini' ler bile yeterince uğraştırıyor beni. O yüzden bu Vaillant dekallisini tercih ettim.

Dekaller harika işlenmiş. Lastiklerin dokusu ve ebatları o yarışçı ruhunu çok iyi yansıtıyor, asfalta yapışmak için can atıyor. :smile: Kapılar, kaputların açılıp kapanması çok sessiz gerçekleşiyor. Özellikle motor kaputunu kapatırken neredeyse amortisör sesini duyacak gibi hissediyorsunuz. :lol: ve motor detayı bu zamana kadar gördüğüm en iyisi diyebilirim. Malum zaten motor bulunduğu konum itibari ile bizlere pek detay sunamıyor fakat Schuco olması gerektiği gibi yapmış. Tebrikler. :y:

Kısacası ben çok sevdim, umarım sizlerde beğenirsiniz. Detayları olduğunca aktarmaya çalıştım. Arada bonuslu fotoğraflar var. :wink1:

Farklı Porsche' lerde görüşmek üzere, hepimize keyifli sohbetler diliyorum..

Resim

:foto: :foto:

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Bu arada edindiğim GMP üretimi garaj aksesuar kiti ile çekimler biraz daha eğlenceli hale geldi. :smile:

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim.. :syg:
En son Berent TURAN tarafından, 07 Şub 2016, 20:23 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.

Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 46
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2605
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

Re: SCHUCO PORSCHE 934 RSR 1976 #9 Vaillant

İletiYazar: Serdar Gökhan » 07 Şub 2016, 20:22

Schuconun yaptığı en güzel modellerden biri her detayı ile harika ama motor detayı çok güzel görünüyor. Güle güle sergile Berent. :inlove: :sapka:
Model otomobil bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 30
1/43 Model Sayısı: 7
1/64 Model sayısı: 88
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 3
Toplam Model Sayısı: 143
Rep Puani: 3790
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: UfukAcikgoz » 07 Şub 2016, 20:56

Motor detaylarına bayıldım Berent abi. Şaheser tadında yapmış schuco :sapka: Gmp nin garaj setleri de çekimlere renk katmış. Keyifli sergilemeler :smile:

mesaj için UfukAcikgoz arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
UfukAcikgoz
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Ufuk
1/18 Model Sayısı: 18
1/24 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 3
Rep Puani: 395
UfukAcikgoz rep puani yokUfukAcikgoz rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 07 Şub 2016, 21:14

Çok çok güzel duruyor Berent, fazlasıyla detaylı, renkler de süper. Özellikle motorun araç altındaki detayına hayran kaldım, bir de ön bagajdaki depo ekipman detaylarına :y:
Keyifle seyret.. :nazar:
ResimResim

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 100
1/43 Model Sayısı: 10
1/64 Model sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 17
Toplam Model Sayısı: 140
Rep Puani: 9985
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: sui_cast » 07 Şub 2016, 22:36

Berent bayıldım.. Detayları müthiş..Çekimler de her detayı belli ediyor..
hayırlı olsun.. Harika .. schuco bu işi biliyor..
:y:

Rep :+1:
Resim

mesaj için sui_cast arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 62
1/43 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 65
Rep Puani: 7990
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

İletiYazar: skyrock » 07 Şub 2016, 23:59

Berent modelin detaylarıyla adeta göz dolduruyor.Genel görüntüsü,dekalleriyle tam bir pist canavarı.Özellikle modelle gelen bonuslar süpermiş.Model plaketi bence çok güzel bir ayrıntı.Keşke bazı üreticilerde de bu ayrıntıları görebilsek.Fotoğraflar da ayrı bir güzellikte olmuş.Paylaşım için teşekkürler. :bravo: :nazar: :+1:

mesaj için skyrock arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
skyrock
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Gökhan.G
1/18 Model Sayısı: 35
1/24 Model Sayısı: 15
1/72 Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 11
Toplam Model Sayısı: 65
Rep Puani: 395
skyrock rep puani yokskyrock rep puani yok

İletiYazar: Bora Kayacan » 08 Şub 2016, 00:26

Berent, model için söylenecek bir şey yok. Ayrıntılar harika, çekimlerin güzelliği modele ayrı bir hava katmış. Her şey çok güzel ama ben özellikle kontak anahtarına bittim. Anahtarlıkta sallanan yoksa yedek anahtar mı? :lol: Güle güle sergile. :bravo:
Bu arada senin Porsche merakın beni de bozdu ama bir farkla. Ben 1/43'çüyüm ve şu an Porsche'lerim 17 oldu. Yakın zamanda onları sizinle paylaşacağım. :smile:
Resim

mesaj için Bora Kayacan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Bora Kayacan
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Bora
1/18 Model Sayısı: 8
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 398
1/64 Model sayısı: 134
1/72 Model Sayısı: 107
1/87 Model Sayısı: 250
- / -- Model Sayısı: 110
Motorsiklet Model: 10
Toplam Model Sayısı: 1032
Rep Puani: 375
Bora Kayacan rep puani yokBora Kayacan rep puani yok

İletiYazar: divrikli » 08 Şub 2016, 00:50

Hacım sen naptın :smile: daha amerikan da bişeyler yapamadan beni porsche ye atlatıcaksın. Model zaten çok iyi ama senin anlatımın ve fotoğraflaman modelinde önüne geçmiş, helal olsun diyorum sadece :handshake:

mesaj için divrikli arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
divrikli
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: Ali Ozan
1/18 Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5
divrikli rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 08 Şub 2016, 09:52

Serdar Gökhan yazdı:Schuconun yaptığı en güzel modellerden biri her detayı ile harika ama motor detayı çok güzel görünüyor. Güle güle sergile Berent. :inlove: :sapka:

Teşekkür ederim Serdar. Schuco' dan bir iki edinmem gereken parça daha var. Mesela şöyle kocaman bir Martini taşıyıcısı hiçte fena olmaz.. :smile:

mesaj için Berent TURAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Serdar Gökhan
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 08 Şub 2016, 10:14

UfukAcikgoz yazdı:Motor detaylarına bayıldım Berent abi. Şaheser tadında yapmış schuco :sapka: Gmp nin garaj setleri de çekimlere renk katmış. Keyifli sergilemeler :smile:

Teşekkür ederim Ufuk. Garaj seti renk kattı gerçekten, tabii bununla beraber belki bir lift edinebilirim. Bakımları yerde yapmak olmuyor.. :lol:

Daha iyileri seninle olsun kardeşim, sağol. :smile:

mesaj için Berent TURAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
UfukAcikgoz
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Berent TURAN » 08 Şub 2016, 10:31

BuRaK-B yazdı:Çok çok güzel duruyor Berent, fazlasıyla detaylı, renkler de süper. Özellikle motorun araç altındaki detayına hayran kaldım, bir de ön bagajdaki depo ekipman detaylarına :y:
Keyifle seyret.. :nazar:

Teşekkür ederim Burak. Beğenmene sevindim. :smile:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Berent TURAN » 08 Şub 2016, 10:32

sui_cast yazdı:Berent bayıldım.. Detayları müthiş..Çekimler de her detayı belli ediyor..
hayırlı olsun.. Harika .. schuco bu işi biliyor..
:y:

Rep :+1:

Çok teşekkür ederim Bahadır abi.

Modeli fotoğraflamak benim için de oldukça keyif vericiydi, detayları yansıtabildiğime sevindim. :smile:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Berent TURAN » 08 Şub 2016, 10:50

skyrock yazdı:Berent modelin detaylarıyla adeta göz dolduruyor.Genel görüntüsü,dekalleriyle tam bir pist canavarı.Özellikle modelle gelen bonuslar süpermiş.Model plaketi bence çok güzel bir ayrıntı.Keşke bazı üreticilerde de bu ayrıntıları görebilsek.Fotoğraflar da ayrı bir güzellikte olmuş.Paylaşım için teşekkürler. :bravo: :nazar: :+1:

Schuco bu modelde bütün hünerlerini göstermiş diyebilirim Gökhan abi. Bu yüzden modeli incelemek ve fotoğraflamak ayrı bir keyif oldu.

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. :smile:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Sonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir