1967 SF Comp Coupe CAMARO - GMP - 1 of 1332 -

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

1967 SF Comp Coupe CAMARO - GMP - 1 of 1332 -

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 31 Oca 2016, 23:39

Resim

Tüm forum üyelerimize merhaba diyerek, Türkiye’de ilk olarak incelemesi yapılan yeni GMP üretimlerinden 1967 Comp Coupe CAMARO modelimi sizlere sunmaktan mutluyum. Aslında iki haftadır paylaşım yapacağım fakat modelin alımını gerçekleştirince yeni yıla yeni çıkan bir modelle başlamanın iyi olacağını düşündüğümden sabırsızlıkla modelimin gelmesini bekledim. Hatta Alper kardeşimle gün saydık diyebiliriz herhalde. :smile: Modele geçmeden önce Camaro ile ilgili birkaç bilgi vermek istiyorum;
Camaro; ilk olarak 1967 yılında piyasaya sürülüyor. Boyutu küçük olduğundan o dönemin MOPAR’ları karşısında ilk bakışta eziliyor fakat 7.0 lt’lik 427 devasa bloklar bu durumu tersine çevirmeyi başarıyor. Tabi bu motor her modelinde değil. En güçlü versiyonda geçerli bir durum bu. Aslında 7.0 lt’lik motor on çeşit motor büyüklüğünden biri. O dönemde Amerika’da yasalar motor hacimleri ile ilgili bir sınırlama getirmediği için bu büyük bloklar kullanılmış daha sonraki modellerde yasaların izin verdiği büyüklükte motorlar var. 1967 yılında F-body gövdesi .Camaro’lar üç farklı grupta üretiliyorlar. RS, SS ve tabiî ki en değerlisi Z28 versiyonu. RS modeli en baz motor seçeneğine ve en uygun fiyatlısı aslında. Sıralama SS ve Z28 olarak gidiyor. Kısacık bir bilgi daha vermem gerekirse 1967 yılında Z28 modelinden sadece 602 adet üretiliyor. Ayrıca küçük boyutları ve güçlü motoru ile MOPAR’lara kafa tutan bu canavarlar kısa sürede muscle dünyasının üst sıralarına yerleşiyor. Ve günümüzde de bu durum aynen devam etmekte.

Modele gelecek olursam; detayları ile kendine hayran bırakıyor. ( Bakın detayları dedim kalite demedim. :smile: O konuya paragraf sonunda değineceğim. ) Alüminyum kaplama 6.5 lt’lik 406 Chevrolet blok ve 72mm çift turbo motoru, 18” kinesis jantları ve Stainless egzoz sistemi ile 0-100 km’yi 3.9 sn’de alan bir canavarın modellemesi olduğundan seyrine gerçekten doyum olmuyor. Bu yüzden çekimleri tamamladıktan bir yerine bir şey yapmayayım diye kutusuna kaldırdım. :lol:
İşin şakası bir yana, detaylar eski görsellikte. Fakat ben eski kalitenin bir tık altında buldum bu üretimi. Neden derseniz; bagajdaki depo deliğine düz çıkmış ve boşluk kalıyor delik ile depo arasında. Ve direksiyon deri kaplı değil. Tanıtım fotoğraflarında bu iki durum böyle değildi. Ayrıca kaput oturmasında da ufak tefek destek gerekiyor. Çekme halkasının metal mi plastik mi olduğunu anlamadım desem kızmazsınız herhalde. Ve kalıp hatası yamuk duruyor biraz. Eskiden Street Fighter modellerde kaput bezleri çıkardı deriden artık o da yok. Benim kullandığım eski üretimlerden çıkan aksesuarlardan.
Bunlar benim beklentime göre eksi bulduğum yönler aslıda sıkıntı bir durum söz konusu değil. Almayı düşünen herkese tavsiye ederim. Görünümü ile çok agresif seyir keyfi yüksek bir model. Sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederim. Keyifli incelemeler dilerim… :sapka:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Ek olarak genç kardeşi 68 Yenko ile 67-68 GMP F-body Street Fighter serisini fotoğraflamamak olmazdı galiba :smile:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
En son Musa Can ÇİL tarafından, 31 Oca 2016, 23:53 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.

Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 66
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2705
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

Re: 1967 SF Comp Coupe CAMARO - GMP - 1 of 1332 -

İletiYazar: Serdar Gökhan » 31 Oca 2016, 23:49

Musa gözlere şenlik bir model bu ne ettin akşam akşam. :inlove:
Model otomobil bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 30
1/43 Model Sayısı: 7
1/64 Model sayısı: 88
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 3
Toplam Model Sayısı: 143
Rep Puani: 3790
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: Eray KIVRAK » 31 Oca 2016, 23:57

Musa abi şahane bir model.
Özellikle jantlarını çok beğendim. İyi günlerde sergile. :smile:
Resim

mesaj için Eray KIVRAK arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Eray KIVRAK
SİTE YÖNETİCİSİ
SİTE YÖNETİCİSİ

İsim: Eray KIVRAK
1/18 Model Sayısı: 36
Motorsiklet Model: 0
Rep Puani: 5795
Eray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yok

İletiYazar: tr-tuner » 01 Şub 2016, 01:06

Hayırlı olsun. Güzel günlerde sergilemeniz dileği ile...
(Yeşil Camaro'yu da es geçmeyeyim, oda fotoğraflara ekstra hava katmış.)

mesaj için tr-tuner arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
tr-tuner
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: Ahmet
1/18 Model Sayısı: 0
Rep Puani: 70
tr-tuner rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 01 Şub 2016, 09:45

72 mm çift turbo.. Bir dakika arkadaşım nereye gidiyoruz, bu acele nedir? :lol: Model gerçekten bu gücü yansıtıyor. O düzensiz çalışma sesi, egsoz atılan yanmamış benzinin kokusu burnuma kadar geldi. :smile: Detaylar enfes. Renk seçimi şahane! Bu senenin nasıl geçeceği ilk model paylaşımından belli oldu kardeşim. :wink1: Zaten bu kasaya olan hayranlığımı sende iyi biliyorsun Musa, fotoğrafları dakikalarca izledim. Maşallahı hakediyor. Bol fotoğraflı bu kaliteli paylaşımı bizlere hazırlayıp sunduğun için teşekkürler kardeşim. Güzel günlerde sergilensin.. :smile:

mesaj için Berent TURAN teşekkür aldı- 2:
divrikli, Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 46
Rep Puani: 2605
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: skyrock » 01 Şub 2016, 10:52

Musa yeni kaslı modelin hayırlı olsun.Model her yönüyle içindeki canavarı bize hissettiriyor.Ben de jantlarını çok beğendim.Yeşil olan modelinde müthiş diyebilirim.Gerçekten ikiside göz dolduruyor.Paylaşım için teşekkürler. :bravo: :nazar:

mesaj için skyrock arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
skyrock
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Gökhan.G
1/18 Model Sayısı: 35
1/24 Model Sayısı: 15
1/72 Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 11
Toplam Model Sayısı: 65
Rep Puani: 395
skyrock rep puani yokskyrock rep puani yok

İletiYazar: Falcon_X » 01 Şub 2016, 22:05

Şu amerikanlarına aşığım Musa abi :lol: Yine harika bir model edinmişsin keyifli sergilemeler :friends:
Resim
DK-Performance Diecast Tuning

mesaj için Falcon_X arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Falcon_X
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Deniz KANBUROGLU
1/18 Model Sayısı: 21
1/24 Model Sayısı: 6
1/32 Model Sayısı: 13
1/43 Model Sayısı: 5
1/64 Model sayısı: 12
1/72 Model Sayısı: 8
- / -- Model Sayısı: 13
Motorsiklet Model: 10
Toplam Model Sayısı: 88
Rep Puani: 550
Falcon_X rep puani yokFalcon_X rep puani yokFalcon_X rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 02 Şub 2016, 13:36

Hayırlı olsun Musa, gerçekten duruşuyla kendine hayran bıraktıran bir model :smile: Camaro olayına bir türlü giremedim ama senin yaptığın gibi paylaşımları gördükçe zor tutacağım galiba kendimi :lol: Detaylı ve kaliteli resimler, ayrıca eski üretimlere göre yaptığın karşılaştırma için teşekkürler; keyifli sergilemeler :nazar:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 78
1/24 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 83
Rep Puani: 4205
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 02 Şub 2016, 15:23

Musa Modelde figürde harikalar ve ikisi birlikte çok uyumlu olmuşlar :y:
Modele söyleyecek fazla söz yok ama jant ve lastiklerine bittim çok güzeller. :y:
Çekimlerde her zamanki gibi çok güzeller :y:
Bu güzel paylaşım için teşekkür eder; iyi sergilemeler dilerim.
Resim

mesaj için REVOLUTION arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5230
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: divrikli » 02 Şub 2016, 18:55

Musacım model hayırlı olsun harika görünüyor. tabi ki bunda senin de mükemmel fotoğraflama ve anlatımının büyük payı var.

mesaj için divrikli arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
divrikli
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: Ali Ozan
1/18 Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5
divrikli rep puani yok

İletiYazar: sui_cast » 02 Şub 2016, 19:36

Abartısız görsellikte ama ben güçlüyüm diye bas bas bağıran bir araç.. Modellemesi de harika..

Vitrindeki tüm modelleri 10cm aralıkla dizsen bunu şöyle biraz öteye koymalısın.. Uzakta tek başına karizmasıyla durması gereken bir model.. Sağında solunda başka model görünmesin.. Öyle beğendim..

Güzel günlerde sergile Musa..
Resim

mesaj için sui_cast teşekkür aldı- 2:
Berent TURAN, Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 62
1/43 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 65
Rep Puani: 7990
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 04 Şub 2016, 00:29

Serdar Gökhan yazdı:Musa gözlere şenlik bir model bu ne ettin akşam akşam. :inlove:

Kardeşim biraz kal diye yaptım. Doğru söyle kaç kez baktın :smile: Şaka bir yana beğendiğine sevindim :smile: :drinksb:

Eray KIVRAK yazdı:Musa abi şahane bir model.
Özellikle jantlarını çok beğendim. İyi günlerde sergile. :smile:

Eray, öncelikle beğendiğine sevindim kardeşim teşekkür ederim güzel dileğin için.
Jantları ayrı olarak satılıyor set halinde hatta bende aldım kendime... Tavsiye ederim çok güzeller :y:

tr-tuner yazdı:Hayırlı olsun. Güzel günlerde sergilemeniz dileği ile...
(Yeşil Camaro'yu da es geçmeyeyim, oda fotoğraflara ekstra hava katmış.)

Eyvallah Ahmet kardeşim, teşekkür ederim iyi dileğin için. Yeşil 68 Yenko ile gerçekten iyi ikili oldular beraber çekmemek olmazdı... :smile:

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
Serdar Gökhan
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 04 Şub 2016, 00:32

Berent.t yazdı:72 mm çift turbo.. Bir dakika arkadaşım nereye gidiyoruz, bu acele nedir? :lol: Model gerçekten bu gücü yansıtıyor. O düzensiz çalışma sesi, egsoz atılan yanmamış benzinin kokusu burnuma kadar geldi. :smile: Detaylar enfes. Renk seçimi şahane! Bu senenin nasıl geçeceği ilk model paylaşımından belli oldu kardeşim. :wink1: Zaten bu kasaya olan hayranlığımı sende iyi biliyorsun Musa, fotoğrafları dakikalarca izledim. Maşallahı hakediyor. Bol fotoğraflı bu kaliteli paylaşımı bizlere hazırlayıp sunduğun için teşekkürler kardeşim. Güzel günlerde sergilensin.. :smile:

Valla ben acele etmiyorum ama meret çok güçlü be kardeşim. :smile: :smile: Kardeşim senide bir gün göreceğiz diye umut ediyorum muscle dünyasında...
Bak ben Ferrari'ye giriyorum gel sende ufak tefek serp aralara birer amerikan... :lol: :smile: Beğendiğine çok sevindim, güzel ve değerli yorumun için teşekkür ederim kardeşim... :friends: :drinksb:

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Sonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir