1968 Dodge CHARGER R/T - Big Red -1 of 504 - ERTL Authentics

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION, Musa Can ÇİL, Alper GÖÇENER

1968 Dodge CHARGER R/T - Big Red -1 of 504 - ERTL Authentics

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 29 Ekm 2015, 11:45

Resim

Öncelikle tüm forum üyelerimize ve sevdiklerine Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun diyorum. Bu büyük günde zamanlamasını ayarlayarak Şanlı Bayrağımızın renklerindeki bir modelimi paylaşmaktan büyük keyif aldığımı belirtmeliyim... :sapka:

Modele geçecek olursam aslında bu kasa bir çok kez forumda paylaşıldı fakat bu versiyonu forumumuz da ilk kez tanıtılıyor olması lazım. Model ERTL Authentics serisinin ilk üretimlerinden ve 504 limitli olması sebebi ile son derece nadir bir parça. Tüm detayları ile şu an üretimde olan Autoworld modeller ile aynı olsa da hem eski üretim hem de boya ve dekal kalitesinde farklılıklar olduğu için bu derece nadir sayılıyor galiba. Yani eski olan kıymetlidir cümlesi burada hakkını veriyor.

Evet eski üretim, değerli bir parça fakat dört dörtlük mü detaylar hayır tabii ki... Yani iç detayları çok güzel fakat direksiyon metal kesim olabilirdi. Arka far yapısı bu kadar güzel olan bir aracın lambaları boya değil kırmızı cam görünümlü plastikten olabilir ve gövdedeki de dekalle geçiştirilmeyebilirdi. Adamlar o kadar düz ki aslında, arkadan çekilen fotoğraflarda dikkat ederseniz sağ egzoz yamuk duruyor. Bu tamamen kalıp hatası. Tüm modellerde böyle. Eski üretimlerde de yeni üretimlerde de. Bende ısıtıp düzeltmedim orijinalini korumak amacıyla :lol:
Ama bunlar elbette gözüme çok batmayan eksi detaylar; yoksa ağırlığına, boyasına ve duruşuna diyecek söz bulamadığım bir modeldir. Zaten 7.0 motor hacmi, 3 m dingil mesafesi ile muscle dünyasının efsaneleri arasına adını yazdırmış bir aracın modellemesi de bu kadar güzel olunca bana sadece fotoğraflayıp sizlerle paylaşmak kalıyor.

Bu yüzden lafı çok uzatmadan fotoğraflara bırakıyorum. Herkesin bayramını tekrar kutlar ve keyifli incelemeler dilerim... :sapka:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 66
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2740
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

Re: 1968 Dodge CHARGER R/T - Big Red -1 of 504 - ERTL Authen

İletiYazar: Serdar Gökhan » 29 Ekm 2015, 12:49

Alev topu mübarek. Musa yine bir fıstık almışsın Ertl detaylarına söyleyecek söz yok son fotoğraf göz kırpmış bize. :happy: :sapka: Güle güle sergilensin. :nazar:
Model otomobil bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 30
1/43 Model Sayısı: 7
1/64 Model sayısı: 88
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 2
Toplam Model Sayısı: 142
Rep Puani: 3790
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 29 Ekm 2015, 16:25

Ben de oncelikle forumumuzun ve Turk milletinin en buyuk bayramimiz olan Cumhuriyet bayramini kutluyorum, basta buyuk onder Mustafa Kemal Ataturk olmak uzere tum sehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle aniyorum :bayrak:

Modele gelecek olursak gercekten nadir bir guzellik bu, ismini (big red) hak eden bir model. Cogu koleksiyoner 1968 Charger'in stop lamba grubunu cok sever, ben de oldukca orjinal ve ayirt edici buluyorum. Ayrica 'dog dish' jantlar da muthis gorunuyorlar. Resimler bu muscle efsanesini harika yansitmis Musa, eline ve emegine saglik :bravo: Koleksiyonundaki diger cevherleri tez zamanda gormek dilegiyle, paylasim icin tesekkurler ve keyifli sergilemeler :good2:

mesaj için Erdem teşekkür aldı- 2:
Bülent Aydoğan, Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 78
1/24 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 83
Rep Puani: 4250
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: MAKOSHARK » 29 Ekm 2015, 16:35

2000'lerin başlarında üretilmiş olmalarına rağmen bence zamanının çok ilerisinde modellemeler bunlar,ciddi güzel bir parça ve senin paylaşımın ile dahada güzel olmuş.Allahtan siyahı varda bende bi nebze mutluyum :lol: :lol: :lol:
Resim

mesaj için MAKOSHARK arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 29 Ekm 2015, 23:37

süper.. soy şunun lastiklerini :)
Resim

mesaj için Bülent Aydoğan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: bülent
1/18 Model Sayısı: 30
1/24 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 9
1/64 Model sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 17
- / -- Model Sayısı: 5
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 79
Rep Puani: 2794
Bülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 30 Ekm 2015, 09:12

Harika Musa.. Eski üretimlerin samimiyetini şimdiki modellerde bulamıyorum her nedense. Benim eski AA modellerimden ki sende seversin 996' yı.. :smile: Mesela onları edinirken şimdiki güncel modellere nazaran daha çok heyecan duymuştum. Dediğin gibi eskilerin güzelliği heralde. O yüzden dirsekli kapıymış, boyanmış stopmuş, oymuş buymuş pekte göze gelmiyor.. :smile:

Ben bu modeli de çok sevdim kardeşim. Renk harika. Limitli oluşu ayrıca bir değer katmış. Ön farların açılır kapanır fonksiyonu, bagaj üzerinden tamponlara inen beyaz şeritler ki genelde bunları ön kaputtan arkaya diklemesine bir biçimde görürüz.. ve garaj ekipmanlarınla birlikte harika fotoğraflar eşliğinde bu modeli bizlere sunduğun için teşekkürler kardeşim.. En güzel günlerde keyifle sergilemeni dilerim.. :wink1:

mesaj için Berent TURAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 46
Rep Puani: 2660
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 01 Kas 2015, 00:54

Serdar Gökhan yazdı:Alev topu mübarek. Musa yine bir fıstık almışsın Ertl detaylarına söyleyecek söz yok son fotoğraf göz kırpmış bize. :happy: :sapka: Güle güle sergilensin. :nazar:

Kardeşim tam bir alev kırmızı, rengi çok can alıcı vallahi. Modeli alalı baya oldu ama anca paylaşabiliyorum. Sen bir de abisini bekle öyle 69'um diye demiyorum :lol: :lol: biteceksin... Teşekkür ederim kardeşim, beğendiğine sevindim... :drinksb:

Virtue yazdı:Ben de oncelikle forumumuzun ve Turk milletinin en buyuk bayramimiz olan Cumhuriyet bayramini kutluyorum, basta buyuk onder Mustafa Kemal Ataturk olmak uzere tum sehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle aniyorum :bayrak:

Modele gelecek olursak gercekten nadir bir guzellik bu, ismini (big red) hak eden bir model. Cogu koleksiyoner 1968 Charger'in stop lamba grubunu cok sever, ben de oldukca orjinal ve ayirt edici buluyorum. Ayrica 'dog dish' jantlar da muthis gorunuyorlar. Resimler bu muscle efsanesini harika yansitmis Musa, eline ve emegine saglik :bravo: Koleksiyonundaki diger cevherleri tez zamanda gormek dilegiyle, paylasim icin tesekkurler ve keyifli sergilemeler :good2:

Kesinlikle 68 kasanın arkası çok daha güzel. Bende 68'cilerdenim galiba. :smile: Dog dish yani bu polis jantları bazı modelleri yaşından da eski gibi gösterirken bazı modelleri de daha hırçın gösteriyor. Charger'da da durum ikinci. Gerçi tüm moparlar da hemen hemen bu hava var. Model alımına uzunca bir süredir ara verdim diyebilirim. Piyasa koşullarını protesto edip cebimi de korumuş oluyorum. Bu zaman içerisinde de paylaşamadığım çoğu modelimi paylaşacağım elbette. Değerli ve güzel yorumun için teşekkür ederim abi. :drinksb:

MAKOSHARK yazdı:2000'lerin başlarında üretilmiş olmalarına rağmen bence zamanının çok ilerisinde modellemeler bunlar,ciddi güzel bir parça ve senin paylaşımın ile dahada güzel olmuş.Allahtan siyahı varda bende bi nebze mutluyum :lol: :lol: :lol:

2008 üretimi diye biliyorum bu modeller ama ne fark eder ki abi, dediğin çok doğru... Kesinlikle harika detaylara sahipler. Sendeki siyah 69 olması lazım aynısı bende de olduğu için benimde içim rahat abi. :smile: :smile: Teşekkür ederim güzel düşüncelerin için. :drinksb:

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
Serdar Gökhan
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 01 Kas 2015, 01:00

Bülent Aydoğan yazdı:süper.. soy şunun lastiklerini :)

Abi soydum soydum... :smile: Yarışma fotoğrafında yok... Hatta diğer modellerinkini de soydum da bazı modelleri önceden fotoğraflamıştım ondan dolayı böyle oldu. :lol:

Berent.t yazdı:Harika Musa.. Eski üretimlerin samimiyetini şimdiki modellerde bulamıyorum her nedense. Benim eski AA modellerimden ki sende seversin 996' yı.. :smile: Mesela onları edinirken şimdiki güncel modellere nazaran daha çok heyecan duymuştum. Dediğin gibi eskilerin güzelliği heralde. O yüzden dirsekli kapıymış, boyanmış stopmuş, oymuş buymuş pekte göze gelmiyor.. :smile:

Ben bu modeli de çok sevdim kardeşim. Renk harika. Limitli oluşu ayrıca bir değer katmış. Ön farların açılır kapanır fonksiyonu, bagaj üzerinden tamponlara inen beyaz şeritler ki genelde bunları ön kaputtan arkaya diklemesine bir biçimde görürüz.. ve garaj ekipmanlarınla birlikte harika fotoğraflar eşliğinde bu modeli bizlere sunduğun için teşekkürler kardeşim.. En güzel günlerde keyifle sergilemeni dilerim.. :wink1:

Kesinlikle öyle, daha bir değerli olmalarından mı kaynaklanıyor yoksa gerçekten yeni üretimlerle ufak tefek farklılıklarını mı büyütüyoruz bilmiyorum ama kesinlikle eskiyi ilk önce tercih ederim. :smile: Kardeşim amerikan toplamadığın için tavsiye etmiyorum fakat bir gün tekrar başlarsan ( tekrar dememin sebebi 57 Bel Air'dır biliyorsun sen :smile: ) kesinlikle tavsiye edeceğim bir modeldir. Arka kısımdaki çizgiler MOPAR'lara özgüdür. Bende boyuna olandan daha çok seviyorum bunlarda zaten boyuna olmazdı.
Kardeşim güzel düşüncelerin ve yorumun için teşekkür ederim. :drinksb: :drinksb:

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: ali çaglar » 01 Kas 2015, 01:36

Son foto yüzümü izü güldürdü abi. Harika görünüyor tabi dediğiniz detaylarda eksiklik yapmış olması yakışmamış Ertl gibi bir üreticiye. Tabi sen tüm modellerinde var diyorsun. Yani bana söz düşmez. Ama bence arka stoplar kesinlikle cam olmalıydı. O bence büyük bir hata ya da egzos. Neyse bunlar olmasa da model kendini gösteren bir model Maşallah iyi günlerde keyifle sergileyiniz sevgili Musa abim.. Saygılarımla
Ali Çaglar Gül

mesaj için ali çaglar arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
ali çaglar
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Ali Çaglar Gül
1/18 Model Sayısı: 9
1/24 Model Sayısı: 6
1/43 Model Sayısı: 50
1/87 Model Sayısı: 24
Motorsiklet Model: 7
Toplam Model Sayısı: 96
Rep Puani: 250
ali çaglar rep puani yokali çaglar rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 01 Kas 2015, 14:33

Bir ara Greenlight'ın mavi renklisine vurulmuştum ama her rengi güzel bunun. ERTL de farkını ortaya koyuyor hani. Keyifle seyret Musa.

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 62
1/43 Model Sayısı: 25
1/64 Model sayısı: 24
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 130
Rep Puani: 10025
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: GOKHANN » 01 Kas 2015, 22:27

American Muscle car dünyasının Demirbaş üyelerinden harika bir modelin mükemmel bir versiyonunu koleksiyonuna kattın kardeşim her ne kadar Muscle car'ların altın çağı 70 yılı olsada Charger 68-69-70-71 modelleri ile her döneme damga vurmuş bir şaheser bence...
Modele gelecek olur isek senin seçimlerini her zaman takdir etmişimdir kardeşim gerek eski üretim olması gerek rengi,detayları vede modellemesi ile tam bir koleksiyon parçası ekipmanlar ile çektiğin fotoğraflar tam bir katalog tadında bu canavarı güzel günlerde sergilemen dileğiyle kardeşim.... :+1: :+1: :+1:
Resim

mesaj için GOKHANN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
GOKHANN
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: GÖKHAN
1/18 Model Sayısı: 21
Rep Puani: 1065
GOKHANN rep puani yokGOKHANN rep puani yokGOKHANN rep puani yokGOKHANN rep puani yokGOKHANN rep puani yok

İletiYazar: ..alper.. » 02 Kas 2015, 05:08

Mopar ruhu,çok güzel çok :bravo:
Resim

mesaj için ..alper.. arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
..alper..
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Alper Hatinoglu
1/18 Model Sayısı: 19
- / -- Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 23
Rep Puani: 1300
..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok

İletiYazar: masato » 02 Kas 2015, 10:44

Model 10 numara... Bu dodge lar başka bir dünya... Güzel günlerde keyif ile seyireylenmesi dileği ile...
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan

mesaj için masato arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

Sonraki

1/18 MODELLER

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir