1967" PONTIAC PARISIENNE COUPE V8

Kendinize Ait Olan 1/1 Araçlarınızı Bu Başlık Altından Paylaşabilirsiniz.

Re: 1967" PONTIAC PARISIENNE COUPE V8

İletiYazar: ali çaglar » 28 Ekm 2015, 18:37

Oof Pontiac denince aklıma gelen 2 kasadan biridir.. Babanız gerçekten arabadan anlayan zevkli bir toplayıcıymış gerçekten. Harika bir model iyi günlerde keyifle kullansın :lol: bu kasayı yanlış hatırlamıyorsam hotwheels in 1/63 lük serisinde Pontiac GTO olarak tanışmıştım. Sayenizde gerçek adını da öğrenmiş oldum.. Kaza bela vermesin Allah. İyi günlerde kullanmasını nasıp eğlesin MAŞALLAH :nazar:
Ali Çaglar Gül

mesaj için ali çaglar teşekkür aldı- 2:
Berent TURAN, divrikli
Kullanıcı avatarı
ali çaglar
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Ali Çaglar Gül
1/18 Model Sayısı: 9
1/24 Model Sayısı: 6
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 50
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 24
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 7
Toplam Model Sayısı: 96
Rep Puani: 250
ali çaglar rep puani yokali çaglar rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 29 Ekm 2015, 17:01

Berent kardesim, bu paylasim cok ozel ve guzel olmus; herhalde ulkemizde bu kondusyonda bu aractan 2-3 tane vardir. Daha once 4 kapili Parisienne gormustum ama coupe kasa ile ilk kez goruyorum. Bana 1967 Impala Coupe'yi cok animsatti arkadan gorunum olarak, ufak-tefek eksiklikleri de tamamlandi mi Tolga Abi'nin tabiriyle 'tadundan yenmez' :lol:

Bir tavsiyem olacak, klasik araclarla ilgili cok guzel bir site var: klasikoto.org Hatta Serdar Abi (bizim forumda 'bigshark' rumuzunu kullaniyordu) orada aktif olarak yer aliyordu, o forumda bu resimleri paylassan cok ilgi cekecegine eminim. Gercekten muthis bir sey bu makine, motor sesi nasildir kim bilir :smile:

Paylasim icin tesekkurler, tam bitmis halini de paylasirsan ileride cok memnun oluruz :good2:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 78
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 83
Rep Puani: 4250
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: MAKOSHARK » 29 Ekm 2015, 18:53

Baba'nın ellerine emeğine sağlık,mermi gibi olmuş maşallah kardeşim.. :inlove: :inlove: :inlove:
Resim

mesaj için MAKOSHARK arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
1/87 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 30 Ekm 2015, 07:33

Dehşet. :nazar:

Güzel günlerde keyifle binin Kardeşim. Orjinalliğinden hiç bir şey kaybetmemiş canavar. :sapka:

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 118
1/24 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 118
Rep Puani: 19150
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 30 Ekm 2015, 09:32

skyrock yazdı:Berent böyle bir güzelliğin fotoğrafları kalabalık olmaktan ziyade onu gün yüzüne çıkarmayıp bu kadar klasik American hayranı modelciye sunmamak ayıp olurdu bence :smile:
Öncelikle rengine bayıldım.Dışarıdan bakınca sanırım arka bagaj kısmında model ismi yazısı monte edilecek,jant kapakları da takıldığında eksiği kalmıyor gibi.İç mekanı çok merak ettim.Diğer fotoğrafları da kendi adıma sabırsızlıkla bekliyorum.Ayrıca teknik anlamda bilgilerde verirsen mutlu oluruz.(Motor yapısı,beygir gücü, km'si vb). Babanızı da ayrı bir tebrik etmek lazım.Maddi ve manevi anlamda kendisini epey bir yormuştur heralde.Paylaşım için teşekkürler. :bravo: :syg:

Teşekkürler Gökhan abi. Detayları ile beraber yakın zamanda güncel fotoğraflar eşliğinde tekrardan bilgi vereceğim. Beğeni ve yorumun için teşekkür ederim. :smile:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 46
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2660
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 30 Ekm 2015, 09:39

Musa Can ÇİL yazdı:VAY VAY VAY ... Arkadaş beni de alsın amcam yanına :smile: :smile: Çok güzel duruyor vallahi bayıldım. Rengi ve ön farlar beni aldı uzaklara...
Bu bu kadar uzunsa 67 Pontiac Bonneville'i düşünemiyorum. Her şeyleri aynıdır fakat biraz daha uzunudur Parisienne'nin... Kardeşim senin de kullanmanı çok isterdim fakat babanı çok iyi anlıyorum. Bende olsam kimseye vermezdim :lol: :lol: Bence hiç bir eksiği yok ama orijinal krom jant kapaklarını da getirtirseniz tam koleksiyonluk olur.
Bu güzelliği bizimle paylaştığın ve beni de konuda unutmadığın için çok teşekkür ederim kardeşim... Keyifle binsin tadını çıkarsın Amcam... :sapka:

Seni atlamak haksızlık olurdu Musa. :smile: Jantlarla ilgili işlemler olacak elbette. Şu an sadece idareten üzerinde duruyorlar. Rengi orjinalinde beyazdı fakat renk konusunda kararı ben vermiştim. Sanırım doğru karar vermişim.. :smile: Aracın boyutları cidden kayda değer biçimde. Coupe olmasına rağmen neredeyse bir Mercedes S serisi genişliğini sunuyor. :lol: Tam bir Amerikan rüyası..

Değerli yorumun için çok teşekkür ederim kardeşim. Daha iyileri sana nasip olsun inşallah.. :smile:

mesaj için Berent TURAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 30 Ekm 2015, 09:40

ali çaglar yazdı:Oof Pontiac denince aklıma gelen 2 kasadan biridir.. Babanız gerçekten arabadan anlayan zevkli bir toplayıcıymış gerçekten. Harika bir model iyi günlerde keyifle kullansın :lol: bu kasayı yanlış hatırlamıyorsam hotwheels in 1/63 lük serisinde Pontiac GTO olarak tanışmıştım. Sayenizde gerçek adını da öğrenmiş oldum.. Kaza bela vermesin Allah. İyi günlerde kullanmasını nasıp eğlesin MAŞALLAH :nazar:

Çok teşekkür ederim Ali, sağol. :smile:

ali çaglar
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Berent TURAN » 30 Ekm 2015, 09:40

MAKOSHARK yazdı:Baba'nın ellerine emeğine sağlık,mermi gibi olmuş maşallah kardeşim.. :inlove: :inlove: :inlove:

Teşekkürler Deniz abicim. :smile:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Berent TURAN » 30 Ekm 2015, 09:42

Emre E. yazdı:Dehşet. :nazar:

Güzel günlerde keyifle binin Kardeşim. Orjinalliğinden hiç bir şey kaybetmemiş canavar. :sapka:

Teşekkürler Emre abi. :smile: Gerçekten orjinaline sadık kalınarak toplanmaya çalıştı. Umarım emeklerin karşılığı alınır..
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Berent TURAN » 30 Ekm 2015, 09:50

Virtue yazdı:Berent kardesim, bu paylasim cok ozel ve guzel olmus; herhalde ulkemizde bu kondusyonda bu aractan 2-3 tane vardir. Daha once 4 kapili Parisienne gormustum ama coupe kasa ile ilk kez goruyorum. Bana 1967 Impala Coupe'yi cok animsatti arkadan gorunum olarak, ufak-tefek eksiklikleri de tamamlandi mi Tolga Abi'nin tabiriyle 'tadundan yenmez' :lol:

Bir tavsiyem olacak, klasik araclarla ilgili cok guzel bir site var: klasikoto.org Hatta Serdar Abi (bizim forumda 'bigshark' rumuzunu kullaniyordu) orada aktif olarak yer aliyordu, o forumda bu resimleri paylassan cok ilgi cekecegine eminim. Gercekten muthis bir sey bu makine, motor sesi nasildir kim bilir :smile:

Paylasim icin tesekkurler, tam bitmis halini de paylasirsan ileride cok memnun oluruz :good2:

Bahsetmiş olduğun siteyi iyi biliyorum Erdem abi fakat Amerikan otomobillerini o kadar iyi bilmiyorum. O yüzden belki babamı üye yapabilirim. :smile: Coupe olarak bende karşılaşmadım bu zamana kadar hatta ve hatta 4 kapısını bile görmedim Parisienne' nin. :lol: V8 keyfi bir başka abi. İnsanı büyülüyor. İnşallah birlikte daha detaylı inceleriz. İrtibatta kalalım Erdem abim. :wink1:

Değerli yorumun için çok teşekkür ederim..

Erdem
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Önceki

SİZİN 1/1' LERİNİZ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir