1967" PONTIAC PARISIENNE COUPE V8

Kendinize Ait Olan 1/1 Araçlarınızı Bu Başlık Altından Paylaşabilirsiniz.

1967" PONTIAC PARISIENNE COUPE V8

İletiYazar: Berent TURAN » 27 Ekm 2015, 12:05

Herkese tekrardan merhaba,

Babamın 3 sene içerisinde kendi emeği ile topladığı 67 Pontiac Parisienne Coupe' sini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarım. :smile:

Kendisi aslında uzun yıllar boyunca otomobil revizyonu ile ilgilenmiştir. Daha önce hiç Amerikan aracı ile ilgilenmemiştir fakat bu meslekte jubile için kendisine bu aracı seçmiştir.. Dün itibari ile de aracı çok şükür vizeden sorunsuz bir şekilde geçmiştir. Aslında aracın tüm yapım aşamalarının fotoğrafları da mevcut fakat 100 lerce fotoğraf ile kalabalık yaratmak istemedim. En taze haliyle, lastiklerin ilk asfalta deydiği hali ile heyecan dolu ayak üstü çekebildiğim bir kaç fotoğrafı sizlerle paylaşıyorum..

MUSA CAN kardeşime bu konu ile ilgili daha önce bahsetmiştim ve bitmiş halini kendisi de merak ediyordu. :smile:

Resim

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 46
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2610
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

Re: 1967" PONTIAC PARISIENNE COUPE V8

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 27 Ekm 2015, 12:56

Harika olmuş bu araç Berent, emeği geçen herkesi tebrik ediyorum kesinlikle tam koleksiyonluk olmuş insanın binmeye kıyamayacağı türden hem de ama ilk amerikan revizyonu demişsin daha önceden paylaştığın yeşil bir pickup vardı yanlış mı hatırlıyorum?

Bir de kesinlikle fotoğraf kalabalığı olmaz, ilk halinden, motoruna ve döşemesine kadar detaylı fotoğrafları görmeyi kendi adıma çok isterim :smile:

İyi günlerde binmek nasip olsun.
Resim

mesaj için Alper GÖÇENER arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Alper
1/18 Model Sayısı: 45
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 7
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 2010
Alper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 27 Ekm 2015, 13:08

Emeği geçen herkesin ellerine sağlık harika bir klasik Berent. Güle güle kullanın. :sapka: :nazar:
Model otomobil bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 30
1/43 Model Sayısı: 7
1/64 Model sayısı: 88
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 3
Toplam Model Sayısı: 143
Rep Puani: 3790
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: divrikli » 27 Ekm 2015, 13:24

:nazar: Mükemmel olmuş araç. Allah nazardan saklasın. Güle güle kullanın. Ayrıntılı fotoğrafları bende görmek isterim.

mesaj için divrikli arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
divrikli
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: Ali Ozan
1/18 Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5
divrikli rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 27 Ekm 2015, 13:25

Alper GÖÇENER yazdı:Harika olmuş bu araç Berent, emeği geçen herkesi tebrik ediyorum kesinlikle tam koleksiyonluk olmuş insanın binmeye kıyamayacağı türden hem de ama ilk amerikan revizyonu demişsin daha önceden paylaştığın yeşil bir pickup vardı yanlış mı hatırlıyorum?

Bir de kesinlikle fotoğraf kalabalığı olmaz, ilk halinden, motoruna ve döşemesine kadar detaylı fotoğrafları görmeyi kendi adıma çok isterim :smile:

İyi günlerde binmek nasip olsun.

Doğru hatırlıyorsun Alper.. Pickup benim kayınpederin. :smile: Şimdi ikisini bir araya getirmek için sabırsızlanıyoruz. Hassasiyetleri yüzünden kullandırmak gibi bir niyetleri de hiç yok. Oldukça katılar.. E haklılar tabii. :lol: Sen şimdi güzelim koleksiyonunu açıp bir çocuğun eline verirmisin alıp oynasın diye? :grin: Herhalde bu da onun gibi bir şey..

Aracın eksikleri daha tam anlamıyla bitmedi zaten. Tamamlandıkça ve vakit bulabildiğim kadarı ile çekip paylaşmayı bende isterim.

Çok teşekkür ederim. :smile:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 27 Ekm 2015, 13:28

Serdar Gökhan yazdı:Emeği geçen herkesin ellerine sağlık harika bir klasik Berent. Güle güle kullanın. :sapka: :nazar:

Teşekkürler Serdar. :smile:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Berent TURAN » 27 Ekm 2015, 13:29

divrikli yazdı::nazar: Mükemmel olmuş araç. Allah nazardan saklasın. Güle güle kullanın. Ayrıntılı fotoğrafları bende görmek isterim.

İnşallah eksikleri tamamlandıkça paylaşmaya çalışacağım. Çok teşekkür ederim. :smile:

mesaj için Berent TURAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
divrikli
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Eray KIVRAK » 27 Ekm 2015, 16:32

Şahane görünüyor. İyi günlerde kullanın Berent abi. :smile:
Resim

mesaj için Eray KIVRAK arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Eray KIVRAK
SİTE YÖNETİCİSİ
SİTE YÖNETİCİSİ

İsim: Eray KIVRAK
1/18 Model Sayısı: 36
Rep Puani: 5795
Eray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yok

İletiYazar: skyrock » 27 Ekm 2015, 17:21

Berent böyle bir güzelliğin fotoğrafları kalabalık olmaktan ziyade onu gün yüzüne çıkarmayıp bu kadar klasik American hayranı modelciye sunmamak ayıp olurdu bence :smile:
Öncelikle rengine bayıldım.Dışarıdan bakınca sanırım arka bagaj kısmında model ismi yazısı monte edilecek,jant kapakları da takıldığında eksiği kalmıyor gibi.İç mekanı çok merak ettim.Diğer fotoğrafları da kendi adıma sabırsızlıkla bekliyorum.Ayrıca teknik anlamda bilgilerde verirsen mutlu oluruz.(Motor yapısı,beygir gücü, km'si vb). Babanızı da ayrı bir tebrik etmek lazım.Maddi ve manevi anlamda kendisini epey bir yormuştur heralde.Paylaşım için teşekkürler. :bravo: :syg:

mesaj için skyrock arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
skyrock
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Gökhan.G
1/18 Model Sayısı: 35
1/24 Model Sayısı: 15
1/72 Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 11
Toplam Model Sayısı: 65
Rep Puani: 395
skyrock rep puani yokskyrock rep puani yok

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 28 Ekm 2015, 00:19

çok güzel bir araba.. güle güle binin..
Resim

mesaj için Bülent Aydoğan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: bülent
1/18 Model Sayısı: 30
1/24 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 9
1/64 Model sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 17
- / -- Model Sayısı: 5
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 79
Rep Puani: 2794
Bülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 28 Ekm 2015, 08:43

Eray KIVRAK yazdı:Şahane görünüyor. İyi günlerde kullanın Berent abi. :smile:

Teşekkürler Eray, sağol. :smile:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Berent TURAN » 28 Ekm 2015, 08:44

Bülent Aydoğan yazdı:çok güzel bir araba.. güle güle binin..

Sağolun Bülent Bey. Teşekkür ederim..
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 28 Ekm 2015, 15:58

VAY VAY VAY ... Arkadaş beni de alsın amcam yanına :smile: :smile: Çok güzel duruyor vallahi bayıldım. Rengi ve ön farlar beni aldı uzaklara...
Bu bu kadar uzunsa 67 Pontiac Bonneville'i düşünemiyorum. Her şeyleri aynıdır fakat biraz daha uzunudur Parisienne'nin... Kardeşim senin de kullanmanı çok isterdim fakat babanı çok iyi anlıyorum. Bende olsam kimseye vermezdim :lol: :lol: Bence hiç bir eksiği yok ama orijinal krom jant kapaklarını da getirtirseniz tam koleksiyonluk olur.
Bu güzelliği bizimle paylaştığın ve beni de konuda unutmadığın için çok teşekkür ederim kardeşim... Keyifle binsin tadını çıkarsın Amcam... :sapka:

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 66
Motorsiklet Model: 1
Rep Puani: 2715
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

Sonraki

SİZİN 1/1' LERİNİZ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir