1962 CHEVROLET CORVETTE-AUTOART

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

1962 CHEVROLET CORVETTE-AUTOART

İletiYazar: Erdem » 18 Ekm 2015, 22:54

Tum foruma selamlar :smile: Birazdan sizlere koleksiyona son katilan uye olan 1962 Corvette modeli tanitmaya calisacagim. Autoart uretimi olan model ozellikle rengiyle dikkat cekici bence, zaten kirmizi renklisi daha rahat bulunabilirken katalog rengi bej olarak gecen ama sutlu kahve diyebilecegim bu renklisi nadirlesen bir parca.
Autoart'in her zamanki gibi kusursuz kaliplamasi ve boya kalitesi bu modelde de gecerli, tabii ki fonksiyonel ozellikler (suspansiyon, hareketli guneslikler ya da acilabilen torpido gozu gibi) yer almiyor :lol: On konsol detaylari yeterli seviyede, hard top istege gore takilip cikartilabiliyor. Motor detaylari super diyemem ama yeterli seviyede, agirligi da yine memnun edici bir ozellik diyebilirim.

Bu modelle birlikte 1961-1962-1963-1965 olarak Corvette dortlemesi yapmis oldum, Dodge Charger'lardan sonra ikinci dortlemem yani :smile: Aklimda 1970 Corvette de var ama bakalim artik, kismet. Sozu daha fazla uzatmadan resimlere geceyim, her zamanki gibi kisa bir tarihce ve sonrasinda resimler (ilk 3 resim 1/1 araca aittir)

Begenmeniz dileklerimle iste karsinizda 1962 Chevrolet Corvette :syg:
TARIHCE
1962 Corvette, Chevrolet tarafından ilk olarak 1953 yilinda tanitilan spor fiberglas arac olan ve C1 kod ismi verilen serinin son uretim yiliydi. Ayrica bu sene yine 360 beygirlik guc ureten blok motorun son kullanimiydi. Arac 0-60 mil hizlanmasini 6 saniyeden daha kisa zamanda gerceklestiriyordu, 3 ileri manuel vites standart donanim iken 4 ileri manuel vites opsiyoneldi.
1955 yilindan beri ilk kez cift renk disinda tek renk secenegi de sunulmustu, ilginc bir detaysa donemin Amerika baskani John F.Kennedy’nin 1962 yilinda Corvette’in lansmani serefine arabanin tanitim gununu ‘Amerika Spor Arabalar Gunu’ ilan etmesiydi.
Aracin toplam uretim adedi 14.531 olarak gerceklesmistir.
RESIMLER
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

mesaj için Erdem teşekkür aldı- 7:
ali çaglar, Berent TURAN, divrikli, GOKHANN, skyrock, srht, trn_klnc
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 78
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 83
Rep Puani: 4250
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

Re: 1962 CHEVROLET CORVETTE-AUTOART

İletiYazar: Eray KIVRAK » 18 Ekm 2015, 23:38

Erdem abi hayırlı olsun. İç mekan detayları çok hoşuma gitti. :smile:
Resim
Kullanıcı avatarı
Eray KIVRAK
SİTE YÖNETİCİSİ
SİTE YÖNETİCİSİ

İsim: Eray KIVRAK
1/18 Model Sayısı: 36
1/24 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5800
Eray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 18 Ekm 2015, 23:38

Erdem abi her zaman ki gibi yine güzel bir fıstık paylaşmışsın. Rengi güzel ama bu arabada ki favori rengim kırmızı oldu hep. Güle güle sergilensin. :sapka: :nazar:
Model otomobil bir tutkudur...
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 30
1/43 Model Sayısı: 7
1/64 Model sayısı: 88
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 2
Toplam Model Sayısı: 142
Rep Puani: 3790
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: skyrock » 19 Ekm 2015, 09:00

Paylaşılan modellerin tarihçesi hakkında yapılan bilgilendirmeler çok hoşuma gidiyor.Öncelikle Erdem Bey bilgilendirme için teşekkürler.Modelinize söylenilecek fazla bir şey yok zaten. Kalitesiyle kendisini kıskandıracak detaylara sahip.1/1 aracımda bu renkte kum renginde olduğu için rengi ayrıca hoşuma gitti.Paylaşım için teşekkürler. :bravo: :syg:
Kullanıcı avatarı
skyrock
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Gökhan.G
1/18 Model Sayısı: 35
1/24 Model Sayısı: 15
1/72 Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 11
Toplam Model Sayısı: 65
Rep Puani: 395
skyrock rep puani yokskyrock rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 19 Ekm 2015, 10:28

Erdem abi hayırlı olsun. Son dönemlerde Autoart paylaşımların yoğunlukta gibi görünüyor. :smile:

Benim de Corvette' de favori rengim kırmızı olsa da bu renkte çok güzel durmuş gövde üzerinde. İç/dış mekan detayları ve hardtop özelliği ile tam bir Autoart klasiği.. Keyifle sergilemeni dilerim abim. :smile:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 46
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2660
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 19 Ekm 2015, 12:20

Eray KIVRAK yazdı:Erdem abi hayırlı olsun. İç mekan detayları çok hoşuma gitti. :smile:

Sağolasın Eray, iç mekan gerçekten güzel; kapı içi deyatları da atlamamışlar :sapka:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 19 Ekm 2015, 12:21

Serdar Gökhan yazdı:Erdem abi her zaman ki gibi yine güzel bir fıstık paylaşmışsın. Rengi güzel ama bu arabada ki favori rengim kırmızı oldu hep. Güle güle sergilensin. :sapka: :nazar:

Teşekkürler Serdar, Ferrari dışında Corvette de kırmızı rengin en çok yakıştırıldığı araç sanırım. 1965 Corvette modelim kırmızı olduğundan bu rengi tercih ettim biraz da, tekrar sağol ilgin için :smile:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Erdem » 19 Ekm 2015, 12:23

skyrock yazdı:Paylaşılan modellerin tarihçesi hakkında yapılan bilgilendirmeler çok hoşuma gidiyor.Öncelikle Erdem Bey bilgilendirme için teşekkürler.Modelinize söylenilecek fazla bir şey yok zaten. Kalitesiyle kendisini kıskandıracak detaylara sahip.1/1 aracımda bu renkte kum renginde olduğu için rengi ayrıca hoşuma gitti.Paylaşım için teşekkürler. :bravo: :syg:

Çok teşekkürler Gökhan Bey, tarihçe az da olsa aydınlarıcı bilgi verdiyse ne mutlu bana :smile5: Bazen internetten bazen de modelin kndi kutusunda yer alan bilgilerden derliyorum bu tarihçeleri.
Ben sütlü kahve demiştim ama sizin yazdığınız kum rengi çok daha doğru bir tanımlama renk için, tekrar sağolun yorum için :good2:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Erdem » 19 Ekm 2015, 12:26

Berent.t yazdı:Erdem abi hayırlı olsun. Son dönemlerde Autoart paylaşımların yoğunlukta gibi görünüyor. :smile:

Benim de Corvette' de favori rengim kırmızı olsa da bu renkte çok güzel durmuş gövde üzerinde. İç/dış mekan detayları ve hardtop özelliği ile tam bir Autoart klasiği.. Keyifle sergilemeni dilerim abim. :smile:

Vay, Berent kardeşim; teşekkürler yorum için. Autoart'a ilk başlarda gıcıktım (niye süspansiyon yok, orası burası açılmıyor modellerin diyerek) ama kalıplaması ve boya kalitesi ile zamanla bu gıcık olma durumum oldukça azaldı :lol: Bir ara Corvette dörtlemesi paylaşımı yapayım, senin de hoşuna gideceğine inanıyorum :sapka:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 19 Ekm 2015, 17:16

Temam gereği ben kırmızısını düşünüyorum ama bu rengi tartışmasız daha nadir, diğer amerikanların yanına fonksiyonellik açısından sınıfta kalsa da sadece direksiyon yeter diyorum, iyi günlerde sergilensin abi.
Resim
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Alper
1/18 Model Sayısı: 45
1/43 Model Sayısı: 7
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 2015
Alper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yok

İletiYazar: E.Uca » 20 Ekm 2015, 09:25

Erdem abi yine mükemmel bir modelle bizlere yaşattığın o güzel şölen için teşekkürler. gerçekten içtenlikle söylüyorum sizin gibi modelcileri gıpta ile takip ediyorum. Ben kendimi modelcilikte sıfır noktasında görüyorum ki paylaştığınız modeller, anlattığınız ve fotoğrafladığınız detaylar bunu kanıtlar nitelikte.
Saygılar sunuyorum...
Kullanıcı avatarı
E.Uca
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: ERMAN
1/18 Model Sayısı: 6
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 11
1/43 Model Sayısı: 52
1/64 Model sayısı: 83
1/72 Model Sayısı: 4
1/87 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 167
Rep Puani: 6485
E.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 21 Ekm 2015, 12:32

Alper GÖÇENER yazdı:Temam gereği ben kırmızısını düşünüyorum ama bu rengi tartışmasız daha nadir, diğer amerikanların yanına fonksiyonellik açısından sınıfta kalsa da sadece direksiyon yeter diyorum, iyi günlerde sergilensin abi.

Teşekkürler Alper, 1965 Corvette modelim kırmızı olduğundan bu rengi tercih ettim ama kırmızısı da kesinlikle çok güzel. Fonksiyonellik zaten AA'da olmayan bir durum, alıştım ben :lol:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Erdem » 21 Ekm 2015, 12:35

E.Uca yazdı:Erdem abi yine mükemmel bir modelle bizlere yaşattığın o güzel şölen için teşekkürler. gerçekten içtenlikle söylüyorum sizin gibi modelcileri gıpta ile takip ediyorum. Ben kendimi modelcilikte sıfır noktasında görüyorum ki paylaştığınız modeller, anlattığınız ve fotoğrafladığınız detaylar bunu kanıtlar nitelikte.
Saygılar sunuyorum...

Onore eden yorumun için çok teşekkürler Erman, kesinlikle kendini modelcilikte sıfır noktasında görmemelisin; sadece foruma verdiğin katkı ve ayırdığın zaman bile modelcilikte seni üst noktalara taşımaya yeter bence :smile5:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Sonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: mahiryldrm ve 17 misafir