1964 Ford Fairlane Thunderbolt - ERTL Authentic -

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION, Musa Can ÇİL, Alper GÖÇENER

1964 Ford Fairlane Thunderbolt - ERTL Authentic -

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 03 Ekm 2015, 00:22

Resim

Herkese tekrardan merhabalar. İş değişikliği sebebi ile bu aralar foruma yoğunlaşamadım ve hemen Erdem Abi'den uyarıları aldım. :smile:
O yüzden kendisi Ford albümünü paylaştığı için bende ona ithafen en hızlı Ford'lardan biri olan 64 T-Bolt modelimi tanıtmayı uygun buldum. :sapka:
Öyle bir araba düşünün ki sadece tek bir şey için üretilmiş ve yıllar geçse de değerini kaybetmemiş ender muscle'lardan biri...

64 Fairlane Thunderbolt'lar fabrikadan sadece drag yarışları için üretilmiştir. Kendine özgü kaput tasarımı ve motoru ile efsaneler arasında yerini almış bir canavar...
Üzerindeki 427'lik 7.0 L V8 çift çıkışlı hava emmeli motor ile 240 km hıza sadece 9.2 sn'de ulaşmamasına saşmamalı gerçekten... O zamanda ağırlık başlı başına bir sorun
olduğundan dolayı bunu azaltmak için arka koltukların iptali, ön tamponun fiberglasstan üretilmesi gibi detaylar sonucunda araç 1453 kg olarak satışa sunulmuş. Bildiğim
özellikleri sizlerle paylaştıktan sonra modeli anlatma işini kısa bir açıklamadan sonra fotoğraflara bırakıyorum...

Modelim ERTL Authentics üretimi son derece detaylı koleksiyon parçası... Tel ızgaralardan tutunda, kontak anahtarına kadar düşünülmüş. Normalde T-Bolt'ların fabrika çıkış rengi Wimbledon White olarak sunulsa da ki modelinde de o renk Precision serisinde üretilmiştir, ben tercihimi daha ender karşılaşılan bu sarıdan yana kullandım. Modelin ağırlığı ve detayları konusunda herkese gönül rahatlığı ile tavsiye edebileceğim bir efsane bu... Umarım sizlerde beğenirsiniz. Herkese keyifli incelemeler dilerim... :sapka:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 66
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2715
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

Re: 1964 Ford Fairlane Thunderbolt - ERTL Authentic -

İletiYazar: E.Uca » 03 Ekm 2015, 00:47

Musa yine müthiş bir paylaşım olmuş...

mesaj için E.Uca arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
E.Uca
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: ERMAN
1/18 Model Sayısı: 4
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 10
1/43 Model Sayısı: 80
1/64 Model sayısı: 70
1/72 Model Sayısı: 4
1/87 Model Sayısı: 4
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 179
Rep Puani: 6485
E.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 03 Ekm 2015, 01:51

Çok fena kerata çok. :inlove:
Model otomobil bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 30
1/43 Model Sayısı: 7
1/64 Model sayısı: 88
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 3
Toplam Model Sayısı: 143
Rep Puani: 3790
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 03 Ekm 2015, 19:04

Musa, oncelikle uzun bir aradan sonra tekrar forumda yer alman ve paylasim yapman cok iyi; bu sebeple hosgeldin diyorum :smile: Model sarisin bir guzel gibi adeta, kesinlikle nadir bir parca; bu renkli T-Bolt'u senin paylasimin disinda ya 1 ya da 2 kere gormusumdur. Tabii her zamanki gibi kaliteli paylasimin icin de tesekkurler, forumda tekrar aktif olarak yer alman dileklerimle :good2:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 78
1/24 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 83
Rep Puani: 4215
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 03 Ekm 2015, 23:44

benim ilk yüksek detaylı arabam bunun beyazıdır.. hala rafımda ve çok sevdiğim bir model.. arabayı herkes beğenmeyebilir ama model olarak çok başarılı.. iyi ki almışsın..
Resim

mesaj için Bülent Aydoğan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: bülent
1/18 Model Sayısı: 30
1/24 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 9
1/64 Model sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 17
- / -- Model Sayısı: 5
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 79
Rep Puani: 2794
Bülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yok

İletiYazar: sui_cast » 04 Ekm 2015, 11:50

Bu renkleri nereden buluyorsun Musa :smile: Koleksiyonu toplu görsek rengarenk olacak , ne güzel :smile:

Model ince ince işlenmiş.. Gayet güzel detayları var.. O küçücük parçalar ne kadar temiz çalışılmış..

İç mekan, döşemeler, kaput üzerindeki tel ızgara (Alttan çekimde görünen), makaslı kaput mekanizması vs ilk dikkatimi çekenler..

Güzel günlerde sergilensin
:y:

:+1:
Resim

mesaj için sui_cast arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 62
1/43 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 65
Rep Puani: 7990
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 04 Ekm 2015, 22:03

E.Uca yazdı:Musa yine müthiş bir paylaşım olmuş...

Eyvallah Erman Hocam, beğendiğine sevindim :drinksb:

Serdar Gökhan yazdı:Çok fena kerata çok. :inlove:

Sanada yapalım diyorum, gidiyorsun motor alıyorsun kardeşim :smile:

Virtue yazdı:Musa, oncelikle uzun bir aradan sonra tekrar forumda yer alman ve paylasim yapman cok iyi; bu sebeple hosgeldin diyorum :smile: Model sarisin bir guzel gibi adeta, kesinlikle nadir bir parca; bu renkli T-Bolt'u senin paylasimin disinda ya 1 ya da 2 kere gormusumdur. Tabii her zamanki gibi kaliteli paylasimin icin de tesekkurler, forumda tekrar aktif olarak yer alman dileklerimle :good2:

Abi biliyorsun benim sektörü insanın canı çıkıyor vallahi... Ama bundan sonra yoğunlaşacağım zaten bir model üzerinde çalışıyorum bakalım neler çıkacak ortaya :smile: abi bu renk forumdan Gökhan kardeşimde de var. Çok zor karşılaşılıyor ebayde ama yakaladık istediğimizi. Darısı diğer parçalara diyelim :smile: beğendiğine sevindim abi teşekkürler içten yorumun için :drinksb:

mesaj için Musa Can ÇİL teşekkür aldı- 2:
Erdem, Serdar Gökhan
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 04 Ekm 2015, 22:10

Bülent Aydoğan yazdı:benim ilk yüksek detaylı arabam bunun beyazıdır.. hala rafımda ve çok sevdiğim bir model.. arabayı herkes beğenmeyebilir ama model olarak çok başarılı.. iyi ki almışsın..

Abi T-Bolt sevilmez mi hiç, klasik güçlü duruşu çok etkileyici bence. Sendeki beyazda jantlarla renk uyumu açısından harika zaten sarıyı bulamasaydım tercihim beyazdı... Teşekkür ederim abi içten sözlerin için :drinksb:

sui_cast yazdı:Bu renkleri nereden buluyorsun Musa :smile: Koleksiyonu toplu görsek rengarenk olacak , ne güzel :smile:

Model ince ince işlenmiş.. Gayet güzel detayları var.. O küçücük parçalar ne kadar temiz çalışılmış..

İç mekan, döşemeler, kaput üzerindeki tel ızgara (Alttan çekimde görünen), makaslı kaput mekanizması vs ilk dikkatimi çekenler..

Güzel günlerde sergilensin
:y:

:+1:

Valla Bahdır Ustam, istediğim renklerin üzerine gidiyorum şu ana kadar çoğunu aldım bakalım bundan sonra ne olacak. Zaten amerikanlar da renk çeşidi çok o yüzden tüm modeller rengarenk göze şölen veriyor. Paylaşmadığım çok modelim var yavaş yavaş eriteceğim artık :smile: valla detay konusunda üst segment üretimlerden bu parça tavsiye ederim :wink1:
Güzel yorum ve düşüncelerin için teşekkür ederim Usta, beğendiğine sevindim... :drinksb:

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
sui_cast
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Berent TURAN » 04 Ekm 2015, 22:57

Bu rengi ilk defa görüyorum Musa ve çokta yakıştığını düşünüyorum. Araç zaten kişiliği ve duruşu ile pimi çekilmiş bir bomba gibi.. Geceleri kendine av arayan bir sokak serserisi gibi.. Hırçın ve ürkütücü. Şu servis setlerinden bende bulabilirsem edinmek istiyorum açıkçası. Çekimlere ve modele renk kattığını düşünüyorum. Yine harika fotoğraflar eşliğinde bu modeli bizlere sunduğun için teşekkürler kardeşim. Güzel günlerde keyifle sergilemeni dilerim.. :smile:

mesaj için Berent TURAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 46
Rep Puani: 2610
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 05 Ekm 2015, 21:09

Detayları harikadır Musa, süper seçim.. :y:
Ben inatla mavi veya yeşil rengin, açık veya soft tonlarda üretilmesini bekliyorum, hadi hayırlısı :inlove:
ResimResim

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 100
1/43 Model Sayısı: 10
1/64 Model sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 17
Toplam Model Sayısı: 140
Rep Puani: 9985
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: GOKHANN » 06 Ekm 2015, 22:08

Kardeşim üretilme sebebinin Hakkı'nı sonuna kadar veren bir araç Tbolt... Tam bir canavar saf güç modele gelecek olur isek harika detayları ve modellemesi ile koleksiyon için olmazsa olmaz bir parça biliyorsun kendi koleksiyonumada senin sayende eklediğim bu güzelliği çok yakından tanıyorum ama senin resimler ve anlatım 10 numara olmuş kardeşim eline emeğine sağlık iyi günlerde keyif ile sergilemeni dilerim kardeşinden selamlar.....
Resim
Resim

mesaj için GOKHANN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
GOKHANN
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: GÖKHAN
1/18 Model Sayısı: 21
1/24 Model Sayısı: 1
Rep Puani: 1065
GOKHANN rep puani yokGOKHANN rep puani yokGOKHANN rep puani yokGOKHANN rep puani yokGOKHANN rep puani yok

İletiYazar: Antikacı » 07 Ekm 2015, 18:53

Forumda bir kişide daha görmüştüm sanki . Detayları çok can alıcı olan bir model harika bir araç Musa bey güle güle sergileyin.
Resim

mesaj için Antikacı arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Antikacı
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Ferhat GENÇ
1/18 Model Sayısı: 1
1/24 Model Sayısı: 5
1/32 Model Sayısı: 10
1/43 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 2
Toplam Model Sayısı: 31
Rep Puani: 195
Antikacı rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 14 Ekm 2015, 23:08

Berent.t yazdı:Bu rengi ilk defa görüyorum Musa ve çokta yakıştığını düşünüyorum. Araç zaten kişiliği ve duruşu ile pimi çekilmiş bir bomba gibi.. Geceleri kendine av arayan bir sokak serserisi gibi.. Hırçın ve ürkütücü. Şu servis setlerinden bende bulabilirsem edinmek istiyorum açıkçası. Çekimlere ve modele renk kattığını düşünüyorum. Yine harika fotoğraflar eşliğinde bu modeli bizlere sunduğun için teşekkürler kardeşim. Güzel günlerde keyifle sergilemeni dilerim.. :smile:

Kardeşim Erdem Abide modelin diğer rengini canlı olarak incele derim :smile: Böyle bir saf kan duruş yok gerçekten... Sen bulaşmıyorsun ama ben nasıl Porsche alacağım diyorsam sende birkaç tane amerikan alacaksın bence :lol: Bu setler gerçekten çok keyif veriyor inan... Ben başka bir set daha aldım ve bulursam uygun yine alacağım. Sana da haber veririm kardeşim... Güzel düşüncelerin için ayrıca teşekkür ederim... :friends: :drinksb:

BuRaK-B yazdı:Detayları harikadır Musa, süper seçim.. :y:
Ben inatla mavi veya yeşil rengin, açık veya soft tonlarda üretilmesini bekliyorum, hadi hayırlısı :inlove:

Eyvallah Burak beğendiğine sevindim... Senin renklerde ısrarcı olduğunu biliyorum bende öyleyim bu modelinde ezelden beri sarısını istiyordum, istediğini elde edince daha bir keyifli oluyor... Senin beklediğin renkleri ACME üretebilir ama kalitesi Precision'a göre tartışılır... :think:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Sonraki

1/18 MODELLER

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir