1967 DODGE CORONET R/T - HIGHWAY 61

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

1967 DODGE CORONET R/T - HIGHWAY 61

İletiYazar: Erdem » 23 Ağu 2015, 15:07

Tum foruma selamlarimi ileterek merhaba diyorum :smile: Birazdan koleksiyona katilan son uye olan 1967 Dodge Coronet R/T modeli tanitacagim sizlere. Dodge dendiginde akla Charger veya Dart gibi modeller gelir genelde ve bence Coronet modeli biraz goz ardi edilmistir. Forumda da daha once az sayida uyemiz tarafindan paylasildigini hatirliyorum ve tahmin ediyorum.

MOPAR dendiginde akla gelen ilk markalardan olan Dodge'un Coronet modelinin genel olarak yerinden firlamaya hazir bir ok havasinda oldugunu soyleyebilirim. Sade ama guclu goruntusu ile etkileyici, model olarak Highway 61 uretimi olmasi sebebiyle fonksiyonel ozellikleri on planda. Acilabilen torpido gozu, benzin depo kapagi, hareketli guneslikler bu klasik ozelliklerin basinda geliyor. Eksi yonu ise bagajda stepne olmamasi, bu niye atlanmis anlamak pek mumkun degil. En hosuma giden yonlerinden birisi kaput acilirken yaylardan gelen hafif gicirti, gerceklik hissini saglayan ve mutlu eden bir ozellik bence :smile:

Sozu fazla uzatmadan resimlere geceyim, her zamanki gibi once kisa bir tarihce ve ardindan resimler. Ilk 3 resim 1/1 araca ait, begenmeniz dileklerimle iste karsinizda 1967 Dodge Coronet R/T :syg:

TARIHCE
1967 Dodge Coronet R/T (Road/Track kelimelerinin ilk harfleri) yüksek performans sunan ve 375 veya 425 beygir güç üretebilen motor seçenekleriyle sıradan bir aile otomobili değildi. Her ne kadar 1967 senesi R/T modelin ilk lansman yılı olsa da maalesef 2 kapılı dizaynın da son senesi olmuştu. Aynı dönemde 628 adet de convertible Coronet R/T üretilmişti. Bugün bile bu dizayn ‘60’lı yılların keskin hatlı kaslı araçlarına en güzel örneklerden birisi olarak kabul edilmektedir.

R/T paketi yüksek performans ön ve arka süspansiyonlar,ı önden savrulmayı engelleyici çubuğu, yüksek performans frenleri ve kırmızı şeritli lastikleri ile gayet iyi bir kombinasyona sahipti. Sadece performans olarak değil R/T logolu ön ve arka ızgaraları ile kesinlikle güzel bir görünüşü de vardı.
RESIMLER
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 78
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 83
Rep Puani: 4215
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

Re: 1967 DODGE CORONET R/T - HIGHWAY 61

İletiYazar: Mendoza » 23 Ağu 2015, 16:44

Highwayin coronet yaptığını bilmiyordum hoş Highway artık üretim yapıyormu onuda bilmiyorum. Modelin rengine duruşuna herşeyine bayıldım gözümüz şenlendi sayenizde iyi günlerde sergileyin.
Kullanıcı avatarı
Mendoza
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mert
1/18 Model Sayısı: 120
1/24 Model Sayısı: 20
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 4
1/64 Model sayısı: 7
1/72 Model Sayısı: 9
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 22
Motorsiklet Model: 33
Toplam Model Sayısı: 216
Rep Puani: 1580
Mendoza rep puani yokMendoza rep puani yokMendoza rep puani yokMendoza rep puani yokMendoza rep puani yokMendoza rep puani yokMendoza rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 23 Ağu 2015, 23:05

Muhteşem bir model Erdem abi. Güle güle sergile fıstığı. :sweat:
Model otomobil bir tutkudur...
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 30
1/24 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 7
1/64 Model sayısı: 88
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 3
Toplam Model Sayısı: 143
Rep Puani: 3790
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 23 Ağu 2015, 23:26

Abim çok güzel ve özel bir model. Gerçek MOPAR severler sadece bu aracın değerini bilir. Sende de kesinlikle olması gerekiyordu... İç dış renginin uyumu ve o önden bakışları çok güzel modelin. Bende krem renkli 504 limitli drag modelini istiyorum ama ne zaman edinirim bilmiyorum. Kısmet artık... Güzel günlerde keyifle sergile abi... :good2:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 66
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2715
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 24 Ağu 2015, 08:55

Hayırlı olsun Erdem abi. Harika bir HW parçası daha.. :smile: İç-dış, halı rengine kadar aynı renk olması da bazen göze hoş görünüyor. Genelde farklı kombinasyonları severim fakat Amerikanlarda bu durum biraz daha istisnai olabiliyor. Çok beğendim. Güzel günlerde, keyifle sergilensin abim..
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 46
Rep Puani: 2610
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 24 Ağu 2015, 12:54

Mendoza yazdı:Highwayin coronet yaptığını bilmiyordum hoş Highway artık üretim yapıyormu onuda bilmiyorum. Modelin rengine duruşuna herşeyine bayıldım gözümüz şenlendi sayenizde iyi günlerde sergileyin.

Çok teşekkürler Mert, HW61 maalesef artık üretim yapmıyor. Rengi benim de favorilerimden bu arada :smile5:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Mendoza
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 24 Ağu 2015, 12:55

Serdar Gökhan yazdı:Muhteşem bir model Erdem abi. Güle güle sergile fıstığı. :sweat:

Çok sağol Serdar, 'kaslı Amerikan' dendiğinde akla gelecek modellerden :good2:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Erdem » 24 Ağu 2015, 12:57

Musa Can ÇİL yazdı:Abim çok güzel ve özel bir model. Gerçek MOPAR severler sadece bu aracın değerini bilir. Sende de kesinlikle olması gerekiyordu... İç dış renginin uyumu ve o önden bakışları çok güzel modelin. Bende krem renkli 504 limitli drag modelini istiyorum ama ne zaman edinirim bilmiyorum. Kısmet artık... Güzel günlerde keyifle sergile abi... :good2:

Kıymetli yorumun için sağolasın Musa, MOPAR dendiğinde Dodge özel bir yerde bence. Coronet modeli biraz gözardı ediliyor gibi geldiğinden almayı düşünenlere referans olabileceğini düşündüm bu paylaşımın. Krem renkliye ben de bakayım ama kur malum sapıttı bu aralar, bu koşullarda hobiye nasıl devam edeceğiz bilemiyorum :think:

Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Erdem » 24 Ağu 2015, 12:59

Berent.t yazdı:Hayırlı olsun Erdem abi. Harika bir HW parçası daha.. :smile: İç-dış, halı rengine kadar aynı renk olması da bazen göze hoş görünüyor. Genelde farklı kombinasyonları severim fakat Amerikanlarda bu durum biraz daha istisnai olabiliyor. Çok beğendim. Güzel günlerde, keyifle sergilensin abim..

Sağolasın Berent, senin bu samimi yorumların beni gerçekten mutlu ediyor :smile5: Bir gün Amerikan modeli alacak olursan her daim danışmanlık yapabilirim sana, renk konusunda da kesinlikle aynı fikirdeyim seninle :good2:

Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 24 Ağu 2015, 15:31

Son derece detaylı ve nadide bir moparı daha koleksiyonuna eklemişsin Erdem Abi hayırlı uğurlu olsun, rengi duruşu ve özellikle de paspasları şahane, bana kalırsa tek eksiği boyayla geçiştirilen arka stoplar ama o da nazar boncuğu olsun. Bu arada bildiğim kadarıyla bu yılın araçlarında stepne bagaj havuzunun içinde yani stepne olmaması bir eksik değil sadece göremiyoruz :happy: :+1: :nazar:
Resim
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Alper
1/18 Model Sayısı: 45
1/43 Model Sayısı: 7
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 2010
Alper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yok

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 24 Ağu 2015, 20:37

Bende de turkuaz rengi vardı şimdi Ankara'da olmalı :) güle güle sergile..
Resim
Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: bülent
1/18 Model Sayısı: 30
1/24 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 9
1/64 Model sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 17
- / -- Model Sayısı: 5
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 79
Rep Puani: 2794
Bülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yok

İletiYazar: GOKHANN » 25 Ağu 2015, 00:42

Abi harika bir Mopar katmışsın koleksiyonuna her ne kadar seninde dediğin gibi Mopar deyince akla Charger,Challenger,Dart gibi dodge modelleri akla gelsede Coronet kesinlikle göz ardı edilmeyecek bir model ve kesinlikle koleksiyonda bulunması gereken bir parça Rengi kalıbı vede detaylarına hayran kalmamak elde değil highway gerçekten Hakk'ını vermiş bu modelin sadece bende Alper kardesım gibi arka stoplarin boya ile geçiştirilmesine anlam veremedim ama oda her güzelin bir kusuru olur lafını aklıma getiriyor ben modeli çok beğendim Abi iyi günlerde keyif ile sergilemen dilegiyle yeni Moparını..... :+1: :+1: :good2:
Resim
Kullanıcı avatarı
GOKHANN
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: GÖKHAN
1/18 Model Sayısı: 21
Rep Puani: 1065
GOKHANN rep puani yokGOKHANN rep puani yokGOKHANN rep puani yokGOKHANN rep puani yokGOKHANN rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 25 Ağu 2015, 12:29

Alper GÖÇENER yazdı:Son derece detaylı ve nadide bir moparı daha koleksiyonuna eklemişsin Erdem Abi hayırlı uğurlu olsun, rengi duruşu ve özellikle de paspasları şahane, bana kalırsa tek eksiği boyayla geçiştirilen arka stoplar ama o da nazar boncuğu olsun. Bu arada bildiğim kadarıyla bu yılın araçlarında stepne bagaj havuzunun içinde yani stepne olmaması bir eksik değil sadece göremiyoruz :happy: :+1: :nazar:

Desene HW61 yetkililerine boşuna saydırmışım stepne konusunda :lol: Bu bilgiyi paylaşman gerçekten iyi oldu Alper, ayrıca stop lambalarına katılıyorum; benzer bir durum yine HW61 üretimi 1964 Buick Riviera modelinde de var ve öylesine güzel bir modele boyama ile geçiştirilen stop'lar hiç yakışmıyor. Ne diyelim, hiçbir model kusursuz (belki CMC'ler öyledir) değildir :smile:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Sonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir