1972 PONTIAC GTO RESTOMOD - GMP (193/750)

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION, Musa Can ÇİL, Alper GÖÇENER

1972 PONTIAC GTO RESTOMOD - GMP (193/750)

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 01 Ağu 2015, 10:20

Resim

Yeniden amerikan araçları tarihinden önemli bir yere sahip Pontiac GTO ile karşınızdayım, eski amerikanları, özellikle de onların güncellenmiş
versiyonlarının koleksiyonumda yer aldığını paylaşımlarımı takip edenler az çok biliyordur bu araç da tam da o ruhu yansıtan bir araç GMP tarafından
üretilmiş bu araç burnt orange(yanık portakal) olarak geçen renk koduyla, metalik füme kalın tek şeridi ve parlak füme ve gri jantlarıyla tam anlamıyla
güzellik abidesi, modelin bu derece güzel ve alımlı durmasının yanında 750 adet sınırlı üretim olmasından kaynaklı olarak bayağı nadir bir model.Detaylar
aslında tam da GMP kalitesinde özellikle boya ve jant son derece başarılı ama tabii ki Fairlane ve Roadrunnerlar kadar detay içermiyor en büyük handikapı
ise kapı içlerinde görünen camların açılmaması. Artı ve eksileri de sıralamak gerekirse;

+Boya kalitesi ve jantlar
+Halı kaplı iç mekan ve detaylı motor bölümü
+Hareketli güneşlikler
+Kapı içindeki camlar
+Delikli ızgara
+Limitli olması ve plakada yazılı limit numarası
+Köpük kutu

-Hareketli olmayan şaft
-Yan camların açılmaması

Sırada fotoğraflar umarım beğenirsiniz.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Alper
1/18 Model Sayısı: 45
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 7
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 2010
Alper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yok

Re: 1972 PONTIAC GTO RESTOMOD - GMP (193/750)

İletiYazar: sui_cast » 01 Ağu 2015, 10:26

Hiç beğenmedim. O ne biçim iş. Hem şaft hareketli değil hem de camlar açılıp kapanmıyor. :@ alınır mı hiç böyle model? Alınmaz alınmaz alıngan değildir bence :grin:

Alper onlar nasıl kriterler :) eksi dediğin noktalar çoğu modelde yok. Alışılmış GMP modelleri için eksik olabilir ama eksi deme lütfen. Forumca alınıyoruz :)) çıtayı bu kadar yükseltme lütfen. Mutlu olamazsın hayatta :)

Neyse modelin ne kadar güzel olduğunu anlatabildim umarım. Güzel günlerde sergile :y:

:+1:
Resim

mesaj için sui_cast arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 62
1/24 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 65
Rep Puani: 7990
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

İletiYazar: Antikacı » 01 Ağu 2015, 12:33

Alper abi yine sana yakışan harika bir model görüyorum iç detayları özellikle çok dikkatimi çekti bagaj ve motor detayı da çok güzel araç özellikle rengiyle harika iyi günlerde sergileyin :sapka:
Resim
Kullanıcı avatarı
Antikacı
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Ferhat GENÇ
1/18 Model Sayısı: 1
1/24 Model Sayısı: 5
1/32 Model Sayısı: 10
1/43 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 2
Toplam Model Sayısı: 31
Rep Puani: 195
Antikacı rep puani yok

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 01 Ağu 2015, 13:36

Kaç Pontiac oldu sende.. özellikle motor detayı çok güzel.. güle güle sergile..
Resim
Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: bülent
1/18 Model Sayısı: 30
1/24 Model Sayısı: 5
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 5
1/64 Model sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 10
- / -- Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 69
Rep Puani: 2794
Bülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 01 Ağu 2015, 13:55

Alper bayıldım. Harika bir parça bu! Renk kombini mükemmel. Tüm detaylarını harika kareler eşliğinde bizlere yansıttığın için teşekkürler. Güzel günlerde keyifle sergilemeni dilerim.. :smile:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 46
1/43 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2600
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 01 Ağu 2015, 21:40

Tam bir canavar.. Motor detayı apayrı güzelmiş :rock2:
ResimResim
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 100
1/43 Model Sayısı: 10
1/64 Model sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 17
Toplam Model Sayısı: 140
Rep Puani: 9985
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 02 Ağu 2015, 23:06

Vaaaayyyy, GMP'nin bir baska basyapiti; ayrica bence Amerikan araclari dizayninda son guzel yil olan 1972'ye ait olmasi onu daha kiymetli yapiyor. Bu model oldukca nadirlesti, bulunsa bile fiyati ucuk kacik oluyor. Resimlerin en az model kadar kaliteli Alper, adeta dokturmussun :smile: Bu enfes modeli en ince ayrintisina kadar tanittigin icin tesekkurler, keyifle sergilenmesini dilerim :nazar:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 78
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 83
Rep Puani: 4205
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 02 Ağu 2015, 23:12

Söyleyecek söz bulamıyorum Alper fena bir renk ve otomobil. Güle güle sergile fıstığı. :inlove:
Model otomobil bir tutkudur...
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 30
1/64 Model sayısı: 88
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 3
Toplam Model Sayısı: 143
Rep Puani: 3790
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 04 Ağu 2015, 22:23

Kardeşim benim, bu modeli ne kadar istediğimi biliyorsun. Şimdi sende de canlı canlı inceledikten sonra bu isteğim daha da artı. Senin koleksiyonuna çok yakıştığını düşünüyorum. GTO serin güzel renklerle tamamlandı. Modeli zaten biliyorum fakat senin gözünden daha da bir güzel olmuş, kısaca fotoğraflar çok güzel. Eline sağlık, keyifle sergile bu canavar GTO'nu. :drinksb: :y:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 66
Motorsiklet Model: 1
Rep Puani: 2705
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: ali çaglar » 05 Ağu 2015, 23:42

Oncelikle hayirli olsun yeni modelin abi.. eksilerin ne önemi var be abi model harika böyle bir canavar gayet tatmin edici zaten. . Tekrar hayırlı olsun. . Saygılarımla
Ali Çaglar Gül
Kullanıcı avatarı
ali çaglar
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Ali Çaglar Gül
1/18 Model Sayısı: 9
1/24 Model Sayısı: 6
1/43 Model Sayısı: 50
1/87 Model Sayısı: 24
Motorsiklet Model: 7
Toplam Model Sayısı: 96
Rep Puani: 250
ali çaglar rep puani yokali çaglar rep puani yok

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 06 Ağu 2015, 13:24

sui_cast yazdı:Hiç beğenmedim. O ne biçim iş. Hem şaft hareketli değil hem de camlar açılıp kapanmıyor. :@ alınır mı hiç böyle model? Alınmaz alınmaz alıngan değildir bence :grin:

Alper onlar nasıl kriterler :) eksi dediğin noktalar çoğu modelde yok. Alışılmış GMP modelleri için eksik olabilir ama eksi deme lütfen. Forumca alınıyoruz :)) çıtayı bu kadar yükseltme lütfen. Mutlu olamazsın hayatta :)

Neyse modelin ne kadar güzel olduğunu anlatabildim umarım. Güzel günlerde sergile :y:

:+1:

:grin: Çok teşekkür ederim Bahadır Abi, Vallahi eksi yön aradım aradım bulamadım ondan dolayı diğer GMP üretimlerinde olan bunda olmayanları yazayım dedim yoksa kesinlikle aynısından bir tane daha bulsan alınabilecek model birinin başına kazara iş gelirse üzülme diye. Güzel ve değerli yorumun için çok teşekkür ederim.

Antikacı yazdı:Alper abi yine sana yakışan harika bir model görüyorum iç detayları özellikle çok dikkatimi çekti bagaj ve motor detayı da çok güzel araç özellikle rengiyle harika iyi günlerde sergileyin :sapka:

Çok teşekkür ederim Ferhat daha iyileri senin olsun inşallah.

Bülent Aydoğan yazdı:Kaç Pontiac oldu sende.. özellikle motor detayı çok güzel.. güle güle sergile..

Bununla beraber 70-71-72 serisi tamamlanmış oldu abi, en kısa zamanda toplu bir paylaşım yapacağım.
Resim
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Alper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yok

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 06 Ağu 2015, 13:31

Berent.t yazdı:Alper bayıldım. Harika bir parça bu! Renk kombini mükemmel. Tüm detaylarını harika kareler eşliğinde bizlere yansıttığın için teşekkürler. Güzel günlerde keyifle sergilemeni dilerim.. :smile:

Ne demek kardeşim, çok aradadığım ve istediğim bir modeldi şans eseri denk geldi ve koleksiyonuma ekleyebildim, senin porsche'lerin bile arasında sırıtmayacak bir model, ne demek istediğimi anladın sen :lol:

BuRaK-B yazdı:Tam bir canavar.. Motor detayı apayrı güzelmiş :rock2:

Teşekkür ederim Burak motorun içindeki nikelaj detayları sanırım bundaki en büyük etken.

Virtue yazdı:Vaaaayyyy, GMP'nin bir baska basyapiti; ayrica bence Amerikan araclari dizayninda son guzel yil olan 1972'ye ait olmasi onu daha kiymetli yapiyor. Bu model oldukca nadirlesti, bulunsa bile fiyati ucuk kacik oluyor. Resimlerin en az model kadar kaliteli Alper, adeta dokturmussun :smile: Bu enfes modeli en ince ayrintisina kadar tanittigin icin tesekkurler, keyifle sergilenmesini dilerim :nazar:

Çok teşekkür ederim Erdem Abi, gerçekten bulunması çok zor olsa da fazlaca külfetli olan bir araç bu ama; şanslıyım ki nadirliği ve detaylarına istinaden fazla yormadı beni alırken, emin değilim ama forumda daha önce paylaşılmamış olması da sizlere gösterebilmek adına beni mutlu etti.

Serdar Gökhan yazdı:Söyleyecek söz bulamıyorum Alper fena bir renk ve otomobil. Güle güle sergile fıstığı. :inlove:

Çok teşekkür ederim Serdar iyi dileklerin için.
Resim

mesaj için Alper GÖÇENER arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: GOKHANN » 06 Ağu 2015, 23:42

Müthiş bir modeli koleksiyonuna kattığını söylemeden başlamak istemedim kardeşim... :good2:
Her yönüyle mükemmel bir model modelleme,jantlar renk vede detaylar heleki o devasa boyutu bunların her biri insanı bu modele aşık eden unsurlar modelin senin koleksiyonuna ne kadar yakıştığını daha önceden söylemiş idim biliyorsun modelin bana gore eksi hiç bir yanı yok kardeşim fotoğraflar her zamanki gibi fevkalade iyi günlerde keyif ile sergilemeni dilerim kardeşim.... :+1: :good2: :+1: :good2:
Resim
Kullanıcı avatarı
GOKHANN
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: GÖKHAN
1/18 Model Sayısı: 21
Rep Puani: 1065
GOKHANN rep puani yokGOKHANN rep puani yokGOKHANN rep puani yokGOKHANN rep puani yokGOKHANN rep puani yok

Sonraki

1/18 MODELLER

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir