1970 Plymouth ROAD RUNNER - Heads Up - GMP ( 1 of 996 )

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION, Musa Can ÇİL, Alper GÖÇENER

1970 Plymouth ROAD RUNNER - Heads Up - GMP ( 1 of 996 )

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 27 Tem 2015, 20:55

Resim

Herkese uzun bir aradan sonra tekrar merhabalar. Aslında modeli daha önceden paylaşacaktım fakat o ilk çektiğim fotoğraflar içime sinmemişti ve Temmuz ayı fotoğraf yarışmasına son bir karar değişikliği ile bu modelle katıldığımdan yarışmanın sonucunu bekledim. Sonuç itibari ile değerli ve anlamlı bir paylaşım olmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim… :sapka:
Modeli anlatma işine geçmeden biraz 1/1 araç hakkında kısa bir bilgi vermek istiyorum; MOPAR dünyasının en güzel örneklerinden biri bence Road Runner. Özellikle 69 ve 70 kasalar… Yaklaşık 3 metrelik dingil mesafesi ve 5 metrelik uzunluklarıyla tam bir canavar araç adını hak ediyor. O yıllarda üç farklı motor seçeneği ile sunulmuş olup bunlar 6.3 lt’lik 383, 7.0 lt’lik HEMI 426 ve modelimiz de olan 7.2 lt’lik HEMI 440 motorlarıdır. Şanzıman seçenekleri ise 3 ileri otomatik ve 4 ileri manuel olarak sunulmuş. Benim değinmek istediğim önemli konulardan biri ise MOPAR sınıfının renkleri… Amerikan kaslılarında sıra dışı ve göze çarpan tüm renklerde üretilmişler. Bunlardan bazılarının adları Çimen yeşili, muz sarısı, ruj pembesi, portakal turuncusu gibi renklerdir.
Modele geçecek olursam; ünlü HEMI Orange renge ve opak bir boyaya sahip. 996 adet limitli üretimin 25. Modeli… GMP’nin Road Runner ve GTX modelleri Amerikan modelleri içerisindeki en detaylı ikinci üretim modellerdir. En detaylı modeller ise yine GMP üretimi Masterpiece serisidir. Modelin göze çarpan diğer özellikleri ise; cam açma kolundan çevrilerek açılan kapı camları, açılıp kapanabilen güneşlik ve torpido, halı kaplı iç mekan, hareketli vites, hareketli şaft, takılıp çıkarılabilen arka kelebek camları, detaylı bagaj bölümü, açılıp kapanabilen karbüratör kapakçığı ile benzin depo kapağı, tahminimce 2 kilogramı geçen ağırlığı ve yaklaşık 900 hp güç üreten 7.2 lt’lik HEMI 440’ın muazzam modellemesi ile düşünen herkese tavsiye eder ve keyifli incelemeler dilerim… :sapka:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 66
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2705
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

Re: 1970 Plymouth ROAD RUNNER - Heads Up - GMP ( 1 of 996 )

İletiYazar: Berent TURAN » 27 Tem 2015, 22:10

Musa harika karelerle bu modeli bizlere yansittigin icin tesekkurler.. Senin objektifinden bakisin bir tarafa, bu model bence zaten saygiyi oldukca hakediyor.. Temmuz ayi yarismasiylada boylelikle taclanmis oldu diyebiliriz :smile: Gercekten bu modeller insanin icini eriten cinsten.. Yarisma icin de ayrica tebrik eder, guzel gunlerde keyifle sergilemeni dilerim kardesim.. :wink1:

mesaj için Berent TURAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 46
Motorsiklet Model: 0
Rep Puani: 2600
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: Falcon_X » 27 Tem 2015, 23:37

Musa abi fotoğraflar ve araç şahane. Her zamanki gibi :) Ellerine sağlık :cicek:
Resim
DK-Performance Diecast Tuning

mesaj için Falcon_X arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Falcon_X
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Deniz KANBUROGLU
1/18 Model Sayısı: 21
1/24 Model Sayısı: 6
1/32 Model Sayısı: 13
1/43 Model Sayısı: 5
1/64 Model sayısı: 12
1/72 Model Sayısı: 8
- / -- Model Sayısı: 13
Motorsiklet Model: 10
Toplam Model Sayısı: 88
Rep Puani: 550
Falcon_X rep puani yokFalcon_X rep puani yokFalcon_X rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 28 Tem 2015, 00:02

Söyleyecek söz yok her şey ortada. :inlove: :sapka:
Model otomobil bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 30
1/43 Model Sayısı: 7
1/64 Model sayısı: 88
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 3
Toplam Model Sayısı: 143
Rep Puani: 3790
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 28 Tem 2015, 03:12

güle güle sergile yeni mopar ını.. bana göre şimdiye kadar üretilmiş en güzel arabalardan biri.. model de çok iyi yapılmış..
Resim

mesaj için Bülent Aydoğan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: bülent
1/18 Model Sayısı: 30
1/24 Model Sayısı: 5
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 5
1/64 Model sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 69
Rep Puani: 2794
Bülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yok

İletiYazar: UfukAcikgoz » 28 Tem 2015, 11:09

Harika model. İyi günlerde sergile Musa abi :smile:

mesaj için UfukAcikgoz arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
UfukAcikgoz
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Ufuk
1/18 Model Sayısı: 18
1/24 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 3
Rep Puani: 390
UfukAcikgoz rep puani yokUfukAcikgoz rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 28 Tem 2015, 12:22

Vallahi ne diyelim, model şahane; resimler ondan da şahane :smile: GMP sanki Plymouth'lara daha bir özenmiş, tuğla gibi ağırlığı ve tüm detayları ile 1:18 ölçeğin başyapıtlarından bu model. Harika paylaşım için teşekkürler Musa, benim de hedefimde 1 of 1 olarak geçen Road Runner convertible var ama fiyatlar ve kur malum :think: Keyifle sergilenmesini dilerim :nazar:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 78
1/24 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 83
Rep Puani: 4205
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: ali çaglar » 28 Tem 2015, 20:05

Offf be abi hakikaten beni benden aldın.. Muazzam bir model mış çok kaliteli ve işçiliği çok iyi görünmesi ağır topları hakkında bahsettiğin kadar varmış.. Teşekkürler bu değerli paylaşım için. . Saygılar
Ali Çaglar Gül

mesaj için ali çaglar arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
ali çaglar
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Ali Çaglar Gül
1/18 Model Sayısı: 9
1/24 Model Sayısı: 6
1/43 Model Sayısı: 50
1/87 Model Sayısı: 24
Motorsiklet Model: 7
Toplam Model Sayısı: 96
Rep Puani: 250
ali çaglar rep puani yokali çaglar rep puani yok

İletiYazar: sui_cast » 29 Tem 2015, 00:09

GMP detayda China Models gibi.. Sınır tanımıyor :lol: inip çıkan kapı camı nedir ya hu :quest: :shocked2:

Model çok güzel Musa.. Çok da güzel fotoğraflamışsın.. İyi ki amerikancı değilim.. İşin yoksa uğraş 900 limitli modeli bulmaya :lol:

Güzel günlerde sergilensin
gelsin rep :+1:
Resim

mesaj için sui_cast teşekkür aldı- 2:
Berent TURAN, Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 62
1/43 Model Sayısı: 2
Toplam Model Sayısı: 65
Rep Puani: 7990
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

İletiYazar: E.Uca » 29 Tem 2015, 11:50

Yine döktürmüşsün Musa...
Arka fon ve otomobilin rengi gayet şekil-zemin ilişkisi içerisinde uyumlu olmuş...
Bize bu güzel fotoğraflarla göz banyosu yaptırdığın için teşekkürler...

mesaj için E.Uca arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
E.Uca
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: ERMAN
1/18 Model Sayısı: 4
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 10
1/43 Model Sayısı: 80
1/64 Model sayısı: 70
1/72 Model Sayısı: 4
1/87 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 179
Rep Puani: 6485
E.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 29 Tem 2015, 15:46

Berent.t yazdı:Musa harika karelerle bu modeli bizlere yansittigin icin tesekkurler.. Senin objektifinden bakisin bir tarafa, bu model bence zaten saygiyi oldukca hakediyor.. Temmuz ayi yarismasiylada boylelikle taclanmis oldu diyebiliriz :smile: Gercekten bu modeller insanin icini eriten cinsten.. Yarisma icin de ayrica tebrik eder, guzel gunlerde keyifle sergilemeni dilerim kardesim.. :wink1:

Kardeşim benim, öncelikle çok teşekkür ederim anlamlı yorumun için. Modelin detaylarını yansıtmak için elimden geleni yaptım paylaşım benimde içime sindi. Geri dönüşlerde çok güzel oldu. Bu modeller gerçekten her koleksiyon er'de olması lazım inanılmaz detaylı ve kaliteliler. Gel sen birkaç amerikan al bende Porsche alayım :smile:

Falcon_X yazdı:Musa abi fotoğraflar ve araç şahane. Her zamanki gibi :) Ellerine sağlık :cicek:

Teşekkür ederim Deniz'im, beğendiğine sevindim. :smile: Bende seni yarışmadan dolayı tebrik ederim. Bir sonraki fotoğrafınla nasıl başa çıkacağız bakalım :good2: :y:

Serdar Gökhan yazdı:Söyleyecek söz yok her şey ortada. :inlove: :sapka:

Aynen kardeşim, ee senden de bir her şey ortada bekliyorum. İlla amerikan olacak diye bir kaide yok. :smile:

mesaj için Musa Can ÇİL teşekkür aldı- 2:
Berent TURAN, Serdar Gökhan
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 29 Tem 2015, 15:53

Bülent Aydoğan yazdı:güle güle sergile yeni mopar ını.. bana göre şimdiye kadar üretilmiş en güzel arabalardan biri.. model de çok iyi yapılmış..

Abi biliyorsun MOPAR deyince akan sular kuruyor benim için... Her kelimene katılıyorum. Kafamda bir seri var dörtlü, üçü tamam sadece sendeki PC Road Runner kaldı. Onu da ilerleyen zamanlarda mutlaka alacağım. Teşekkür ederim güzel dileklerin için abi... :drinksb:

UfukAcikgoz yazdı:Harika model. İyi günlerde sergile Musa abi :smile:

Teşekkür ederim Ufuk, daha güzelleri sende de olacak. :good2:

Virtue yazdı:Vallahi ne diyelim, model şahane; resimler ondan da şahane :smile: GMP sanki Plymouth'lara daha bir özenmiş, tuğla gibi ağırlığı ve tüm detayları ile 1:18 ölçeğin başyapıtlarından bu model. Harika paylaşım için teşekkürler Musa, benim de hedefimde 1 of 1 olarak geçen Road Runner convertible var ama fiyatlar ve kur malum :think: Keyifle sergilenmesini dilerim :nazar:

Abi aynen GMP bu modellerde döktürmüş, sen biliyorsun zaten Gator vardı sende. 1 of 1 harika model senin koleksiyonuna da iyi gider. Uygun bulsam bende alırım vallahi :lol: Teşekkür ederim abi güzel ve değerli yorumun için, beğendiğine sevindim. :drinksb:

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
Erdem
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 29 Tem 2015, 16:00

ali çaglar yazdı:Offf be abi hakikaten beni benden aldın.. Muazzam bir modelmiş çok kaliteli ve işçiliği çok iyi görünmesi ağır topları hakkında bahsettiğin kadar varmış.. Teşekkürler bu değerli paylaşım için. . Saygılar

Kardeşim beğendiğine sevindim. Bu modelleri gördüğün zaman zaten diğerlerine hafif bir burun kıvırıyor insan fakat her modelim benim için özel hepsinin ayrı detaylarını seviyorum. Uygun bir zamanda haberleşelim. :friends:

sui_cast yazdı:GMP detayda China Models gibi.. Sınır tanımıyor :lol: inip çıkan kapı camı nedir ya hu :quest: :shocked2:

Model çok güzel Musa.. Çok da güzel fotoğraflamışsın.. İyi ki amerikancı değilim.. İşin yoksa uğraş 900 limitli modeli bulmaya :lol:

Güzel günlerde sergilensin
gelsin rep :+1:

Valla o China Models de bir Jeep vardı sanırım harika detaylara sahipti. Benim modeli beğendiğine sevindim, teşekkür ederim güzel dileklerin için Bahadır Ustam :drinksb:
Bu arada sizin modellerde limit yok mu ki? Ben var diye biliyordum.

E.Uca yazdı:Yine döktürmüşsün Musa...
Arka fon ve otomobilin rengi gayet şekil-zemin ilişkisi içerisinde uyumlu olmuş...
Bize bu güzel fotoğraflarla göz banyosu yaptırdığın için teşekkürler...

Teşekkür ederim Erman Hocam, beğendiğine sevindim. Siyah fonda beyaz ve böyle göz alıcı renkler harika oluyor gerçekten. :drinksb:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Sonraki

1/18 MODELLER

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir