1:10 MJX Ferrari 599 GTB Fiorano

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

1:10 MJX Ferrari 599 GTB Fiorano

İletiYazar: Falcon_X » 30 Haz 2015, 21:24

Şu 1:10 ölçek rc araçlara her zaman ilgi duydum. RC olması sebebiyle değil yani uzaktan kumanda ile yönlendirmek sebsbiyle değil, sebebi düşük bütçeyle 1:10 boyutunda lisanslı bir araç almak ve detayları kesinlikle tatmin edici. 1:10 ölçek olması sebebiyle detayları rahatça işlemişler. Hiçbiryerinin açılmayışı kapı aralıkları denen modeli ele veren olayı tamamen kapatmış. Bunları tıpkı resin modelelr gibi düşünüyorum ben. Elbette o kadar kaliteli değiller ama kesinlikle tatmin edici. 150 lira gibi ücretlere 1:10 araçlar alınabiliyor. MJX, MZ, RASTAR VE VARDEM dış görünüş bakımından diecasttan farksız detaylarda araçlar yapıyorlar bu markalardan tavsiye ederim. Hpi, kyosho gibi firmalar elbette dediğim kriterlere girmiyor. Burda amaç düşük fiyata detaylı gövdeye sahip 1:10 bir araç almaktı. Kumanda ile oynamak değil :y: Elbette koleksiyon amacıyla değil fakat sevdiğiniz bir araç varsa 1:10 olarak almanızı öneririm dursun bir tane :)

Aracımı 3 gun önce sipariş etmiştim, bu sabah geldi kargom. Diecast modelcisi olduğumuz için kumanda ile oynama olayımız pek yok. Bu yüzden aracın pillerini vesaire takmadım tamamen sergileme amaçlı aldığım için. Kutusuna koydum ve kutuyu da kaldırdım. Kutusundan çıkarttığımda çektiğim bir iki kare :

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Gördüğünüz gibi ev ortamında sıradan bir model gibi duruyor hiçbir fark yok. Ve bana kalırsa hotwheels 599dan daha gerçekçi. Eminim birçok kişi de bu görüşe katılıyordur.

1:18 ölçekli garaj dioramama sığmadığı için böyle saçma bir çekim ortaya çıktı :)

Ama daha sonra kamera açılarını değiştirerek biraz daha gerçekçi fotoğraflar yakaladım :

daha sonra aracı balkona çıkardım. Gün ışığı alır ve plastik gövdesi sebebiyle yansımaları hatasız yansıtır diye düşündüm ama annemin çamaşır astığını unutmuşum :) balkona ışık gelmiyordu haliyle istedğim kareleri yakalayamadım, böyle şeyler çıktı ortaya :D

İstediğim kareleri henüz yakalayamadığım için çıldırma noktasına geldim ve solugu dışarıda aldım :) aracın devasa boyutu sebebiyle dikkat çekmemesi için üzerine bir örtü kapatıp evin yanına çıktım ve istediğim kareleri yakalamayı başardım :) Aracın plastik gövdesi, ince hatları, ve hatasız boyası kesinlikle dış mekan çekimleri için muazzam bir görüntü oluşturuyor. Bunlarda iki adet dış çekim =

(Bu fotoğrafta jantlar gözüme batmıştı, hafif büyüttüm..

:sapka:,

NOT ; Bu arada aracın tek aynası kırık geldi, gönderen mağazadan bir ayna istemeyi düşünüyorum başka bir 599dan söküp göndersin artık :box:
Resim
DK-Performance Diecast Tuning

mesaj için Falcon_X teşekkür aldı- 3:
Berent TURAN, Serdar Gökhan, UfukAcikgoz
Kullanıcı avatarı
Falcon_X
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Deniz KANBUROGLU
1/18 Model Sayısı: 21
1/24 Model Sayısı: 6
1/32 Model Sayısı: 13
1/43 Model Sayısı: 5
1/64 Model sayısı: 12
1/72 Model Sayısı: 8
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 13
Motorsiklet Model: 10
Toplam Model Sayısı: 88
Rep Puani: 610
Falcon_X rep puani yokFalcon_X rep puani yokFalcon_X rep puani yok

Re: 1:10 MJX Ferrari 599 GTB Fiorano

İletiYazar: Serdar Gökhan » 01 Tem 2015, 08:19

Hayırlı olsun Deniz kocaoğlan diyelim. Ferrari rengi ile göz dolduruyor. O ölçeğe göre güzel gerçekten. Güle güle sergile. :sapka:
Modelcilik bir tutkudur...
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 28
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 94
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 144
Rep Puani: 3895
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 01 Tem 2015, 09:07

Sondaki çekimler fazlası ile gerçekçiliği yansıtmış. Bende senin fikrine kesinlikle katılıyorum kardeşim. Maksat kumandayı eline alıp oynamak değil (ki istersen yapabilirsinde o ayrı :lol ), sevdiğin bir aracın daha büyük ölçeklisine sahip olmak ve böyle güzel kareler ortaya çıkarmak.. Kesinlikle iyi fikir! :smile: Hayırlı olsun. Farklı fotoğraflarını beklemekteyim.. :wink1:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 54
1/24 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2780
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 01 Tem 2015, 12:31

Ben de çok beğendim kareleri, özellikle boyası kaliteli görünüyor. Kırmızı da Ferrari'ye çok yakışıyor :smile: Paylaşım için teşekkürler, keyifli sergilemeler :nazar:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 82
1/43 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 87
Rep Puani: 4355
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Falcon_X » 01 Tem 2015, 16:23

Serdar Gökhan yazdı:Hayırlı olsun Deniz kocaoğlan diyelim. Ferrari rengi ile göz dolduruyor. O ölçeğe göre güzel gerçekten. Güle güle sergile. :sapka:

Yanına birde Enzo alınacak abiciğim güzel bir ferrari ikilemesi olsun yavrucaklar :inlove: Teşekkür ettim abim

Berent.t yazdı:Sondaki çekimler fazlası ile gerçekçiliği yansıtmış. Bende senin fikrine kesinlikle katılıyorum kardeşim. Maksat kumandayı eline alıp oynamak değil (ki istersen yapabilirsinde o ayrı :lol ), sevdiğin bir aracın daha büyük ölçeklisine sahip olmak ve böyle güzel kareler ortaya çıkarmak.. Kesinlikle iyi fikir! :smile: Hayırlı olsun. Farklı fotoğraflarını beklemekteyim.. :wink1:

Biz modelciyiz ve önemli olan işlevsellikten çok sergilemeye uygun olması kanımca :) Bu yüzden rc, resin, plastik, diecast ayırmaksızın, önyargıları yıkıp detaya odaklanarak model almayı daha uygun buluyorum. :) Örneğin Welly mi MC mi diye sorsalar düşünmeden MC deriz değil mi? Fakat Welly fx in Mcyi alt ettiği modelleri biliyoruz :) Önyargılı yaklaşmamak lazım :f: Düşüncelerime katılan birisini daha görmek beni mutlu etti Berent abiciğim çok teşekkür ediyorum fotoğrafların devamı gelecek :) Saygılar :sapka:

Virtue yazdı:Ben de çok beğendim kareleri, özellikle boyası kaliteli görünüyor. Kırmızı da Ferrari'ye çok yakışıyor :smile: Paylaşım için teşekkürler, keyifli sergilemeler :nazar:

Hiçbiryerinin açılmıyor olması, plastik olması ve büyük ölçekli olması tıpkı gerçek araçmış gibi gösteriyor :) Gerçekten kırmızı deyince aklıma Ferrari geliyor direkt :lol: Çok teşekkürler abim :f:
Resim

mesaj için Falcon_X teşekkür aldı- 2:
Berent TURAN, Erdem
Kullanıcı avatarı
Falcon_X
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 05 Tem 2015, 12:10

Hangi markanın olduğunu bilmesem de bende de california var kumandalı olarak, diecast olmasa da gayet de güzel aslında fotoğraflardan da belli olduğu gibi, dokunuşların da tam yerinde olmuş,iyi günlerde sergile kardeşim.
Resim
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Alper
1/18 Model Sayısı: 45
1/43 Model Sayısı: 7
- / -- Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 2100
Alper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yok

İletiYazar: Falcon_X » 05 Tem 2015, 16:40

Alper GÖÇENER yazdı:Hangi markanın olduğunu bilmesem de bende de california var kumandalı olarak, diecast olmasa da gayet de güzel aslında fotoğraflardan da belli olduğu gibi, dokunuşların da tam yerinde olmuş,iyi günlerde sergile kardeşim.

Teşekkürler Alper abim saygılar :sapka:
Resim
Kullanıcı avatarı
Falcon_X
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: E.Uca » 07 Tem 2015, 14:24

İlk 3 fotoğraftan sonraki fotoğraflar gayet profesyonelce olmuş tebrik ediyorum...
Kullanıcı avatarı
E.Uca
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: ERMAN
1/18 Model Sayısı: 7
1/24 Model Sayısı: 5
1/32 Model Sayısı: 11
1/43 Model Sayısı: 52
1/64 Model sayısı: 98
1/72 Model Sayısı: 4
1/87 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 184
Rep Puani: 6500
E.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yok

Yeni Alınan / Diğer Ölçekler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir