1970 PLYMOUTH CUDA 440 - HIGHWAY 61

1970 PLYMOUTH CUDA 440 - HIGHWAY 61

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 27 Haz 2015, 23:30

Resim

Arkadaşlar bugün tanıtacağım model 440cui yani 7.2lt motora sahip ve 390 beygir gücünde amerikan araçlarına belki de en çok yakışan dog dish jantlı versiyonu. Modeli ise Highway61 üretimi ve bulunması çok da kolay olmayan bu model benim de karşıma sürpriz bir şekilde askerdeyken Musa kardeşimin böyle bir model olduğunu söylemesi ve benim adıma almasıyla koleksiyonuma giren bir model, bu modelin 3 rengi mevcut biri siyah (black velvet) diğeri mor ve sonuncusu şu an tanıttığım lime green koduyla geçen misket limonu rengi. Modelin detayları gayet tatminkar ve standart Highway kalitesinde bunlardan bazıları ve es geçilenleri şöyle sıralayabiliriz,

+Rengi ve jantları,
+Hareketli güneşlik, anten ve şaft,
+Detaylı motor,
+Laser kesim ızgara ve kemer tokaları,
+Halı kaplı iç mekan ve kumaş kemerler,

-Nikelaj kalitesi,
-Limitli değil,
-İç mekan daha iyi olabilirdi,

Fotoğraflara geçmeden önce bu modele sahip olmamda büyük payı olan Musa Can ÇİL'e tekrar teşekkür ederim.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Alper
1/18 Model Sayısı: 45
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 7
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 2015
Alper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yok

Re: 1970 PLYMOUTH CUDA 440 - HIGHWAY 61

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 28 Haz 2015, 03:53

bir güzel mopar daha.. aynısının moru var bende.. güle güle sergile..
Resim
Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: bülent
1/18 Model Sayısı: 30
1/24 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 9
1/64 Model sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 17
- / -- Model Sayısı: 5
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 79
Rep Puani: 2794
Bülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 28 Haz 2015, 13:35

Alper harika bir parca. Hayirli olsun.. :smile: HW nin bu parcalarina hayranim. Model rengi, durusu, jant lastik detaylari ile harika gorunuyor. Dedigin gibi belki ic mekan bir tik daha detayli olabilirdi fakat su an ki duruma gore bu benim icin hic sorun teskil etmezdi. :smile: Yalin fotograflarin sayesinde modelin guzelligi ortada. Cok cok begendim kardesim. Guzel gunlerde keyifle sergilemeni dilerim..

Ayrica Musa kardesimin de bu modele katkisindan dolayi ben de tesekkur etmek isterim.. :wink1:

mesaj için Berent TURAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 46
1/24 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2660
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 28 Haz 2015, 22:02

Bu super model resimlerle birlikte daha bir guzel gorundu bana Alper, enfes bir parca. Motordan nasil bir guce sahip oldugu belli, asfalt aglatiyordu herhalde bu araba yollardayken :lol: Mor renkli olani bir ara listeme almistim ama araya hep baska modeller girdi ve gundemden dustu iste. Amerikan temasi yapan herkeste olmasi gereken bir parca bence, paylasim icin tesekkurler ve keyifli sergilemeler :nazar:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 78
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 83
Rep Puani: 4250
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 29 Haz 2015, 13:18

Çok güzel bir renge sahip ve koleksiyonuna renk katan harika bir MOPAR kardeşim. Diğer renklerini hakkında seninle konuşuyoruz fikirlerimi de biliyorsun ama en nadir renginin bu olduğu aşikar. Ayrıca beni onore ettiğin için de çok teşekkür ederim, koleksiyonunda ufak bir katkım olursa mutlu olurum.
Ben modeli yakinen bildiğimden senin söylediğin artılara ve eksilere sonuna kadar katılıyorum. Benim değinmek istediğim paylaşımlarının artık seninle özdeşleştiğini düşünüyorum. Özellikle giriş fotoğraflarının bu konuda hakkını vermem lazım, yıllar sonra bile herhangi bir yerde görsem senin olduğunu anlarım. Paylaşım yapmak gerçekten zor iş, özellikle de fotoğraf ayarları ve yazılar zaman alıyor. Birde bizimkiler gibi bilgisayarlar olunca iyice ızdırap haline gelebiliyor. O yüzden yoğun temponun arasında böyle güzel bir paylaşım yaptığın için teşekkür ederim. Keyifle sergile modelini... :good2: :drinksb:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 66
Motorsiklet Model: 1
Rep Puani: 2740
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 29 Haz 2015, 13:39

Berent.t yazdı:Alper harika bir parca. Hayirli olsun.. :smile: HW nin bu parcalarina hayranim. Model rengi, durusu, jant lastik detaylari ile harika gorunuyor. Dedigin gibi belki ic mekan bir tik daha detayli olabilirdi fakat su an ki duruma gore bu benim icin hic sorun teskil etmezdi. :smile: Yalin fotograflarin sayesinde modelin guzelligi ortada. Cok cok begendim kardesim. Guzel gunlerde keyifle sergilemeni dilerim..

Ayrica Musa kardesimin de bu modele katkisindan dolayi ben de tesekkur etmek isterim.. :wink1:

Kardeşim ince düşüncen için ben teşekkür ederim. Sen Porsche'lerden imkan kalıp Amerikan alırsan haberim olsun :smile: Her zaman yardım ederim... :drinksb:

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 66
Motorsiklet Model: 1
Rep Puani: 2740
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: masato » 29 Haz 2015, 17:23

Çok iyi model... Bende bir tane bu modelden... Detayları insanı yeterince tatmin ediyor bence... Güzel günlerde keyif ile seyireylenmesi dileği ile...
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: skyrock » 29 Haz 2015, 18:00

Alper Bey modeliniz yine göz dolduruyor.Tam kaslı bir Amerikan 7.2 litrelik bir motordan insan daha fazla bir beygir gücü bekliyor aslında .Günümüz teknolojisinde 3.0 litrelik bir motordan bu beygir alınabildiğini düşündüğümüzde onca gallon boşa gitmiş :smile: Diğer arkadaşların dediği gibi rengi çok güzel.Fotoğraflarda modelinizin güzelliğini pekiştirmiş.Paylaşım için teşekkürler.Darısı bizim başımıza diyelim. :bravo: :syg:
Kullanıcı avatarı
skyrock
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Gökhan.G
1/18 Model Sayısı: 35
1/24 Model Sayısı: 15
1/72 Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 11
Toplam Model Sayısı: 65
Rep Puani: 395
skyrock rep puani yokskyrock rep puani yok

İletiYazar: GOKHANN » 30 Haz 2015, 13:35

Kardeşim öncelikle harika bir modeli koleksiyonunda barındırıyorsun rengi modellemesi kalıbı jantları ve motor detayları ile tam bir koleksiyon parçası... Sadece senin bahsettigin gibi iç mekan daha iyi olabilirmiş ama olsun bu eksiklik bu canavarı kesinlikle gölgelemiyor çünki o safkan bir Mopar o bir Cuda.... Kendi koleksiyonumda siyah rengi bulunduğu için ne kadar güzel bir model olduğunu çok iyi biliyorum fotoğraflar her zamanki gibi mükemmel eline emegine saglık iyi günlerde keyif ile sergilemeni dilerim Kardeşim.... :+1: :good2: :+1: Kardeşinden selamlar bu arada...
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
GOKHANN
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: GÖKHAN
1/18 Model Sayısı: 21
Rep Puani: 1065
GOKHANN rep puani yokGOKHANN rep puani yokGOKHANN rep puani yokGOKHANN rep puani yokGOKHANN rep puani yok

İletiYazar: ali çaglar » 30 Haz 2015, 18:14

HArika bir model Alper abi çok şık ve koleksiyonunuzda da güzel bir yere sahip olacağından eminim :nazar:
Ali Çaglar Gül
Kullanıcı avatarı
ali çaglar
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Ali Çaglar Gül
1/18 Model Sayısı: 9
1/24 Model Sayısı: 6
1/43 Model Sayısı: 50
1/87 Model Sayısı: 24
Motorsiklet Model: 7
Toplam Model Sayısı: 96
Rep Puani: 250
ali çaglar rep puani yokali çaglar rep puani yok

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 05 Tem 2015, 12:21

Bülent Aydoğan yazdı:bir güzel mopar daha.. aynısının moru var bende.. güle güle sergile..

Bilmem mi abi o renk de harika cidden, belki ilerde denk gelirse onu da eklemek isterim :lol:

Berent.t yazdı:Alper harika bir parca. Hayirli olsun.. :smile: HW nin bu parcalarina hayranim. Model rengi, durusu, jant lastik detaylari ile harika gorunuyor. Dedigin gibi belki ic mekan bir tik daha detayli olabilirdi fakat su an ki duruma gore bu benim icin hic sorun teskil etmezdi. :smile: Yalin fotograflarin sayesinde modelin guzelligi ortada. Cok cok begendim kardesim. Guzel gunlerde keyifle sergilemeni dilerim..

Sağ ol kardeşim güzel düşüncelerin için, mümkün olduğunca direk detay odaklı çalışmaya çalışıyorum. İç mekan kalitesi göz tırmalamıyor ama dediğin gibi belki daha iyi olabilirdi, şimdilerde supercar collectibles yeniden basıyor farklı versiyonlarını bu '70 cudaların bakalım onlar nasıl olacak.

Virtue yazdı:Bu super model resimlerle birlikte daha bir guzel gorundu bana Alper, enfes bir parca. Motordan nasil bir guce sahip oldugu belli, asfalt aglatiyordu herhalde bu araba yollardayken :lol: Mor renkli olani bir ara listeme almistim ama araya hep baska modeller girdi ve gundemden dustu iste. Amerikan temasi yapan herkeste olmasi gereken bir parca bence, paylasim icin tesekkurler ve keyifli sergilemeler :nazar:

Teşekkür ederim Erdem Abi, eğer listende var ise kesinlikle gerilere alma derim zira kesinlikle pişman olmayacaksın bende iki tane 70 var bunla beraber ama hala alasım geliyor sen düşün gerisini :grin:
Resim
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Alper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yok

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 05 Tem 2015, 12:30

Musa Can ÇİL yazdı:Çok güzel bir renge sahip ve koleksiyonuna renk katan harika bir MOPAR kardeşim. Diğer renklerini hakkında seninle konuşuyoruz fikirlerimi de biliyorsun ama en nadir renginin bu olduğu aşikar. Ayrıca beni onore ettiğin için de çok teşekkür ederim, koleksiyonunda ufak bir katkım olursa mutlu olurum.
Ben modeli yakinen bildiğimden senin söylediğin artılara ve eksilere sonuna kadar katılıyorum. Benim değinmek istediğim paylaşımlarının artık seninle özdeşleştiğini düşünüyorum. Özellikle giriş fotoğraflarının bu konuda hakkını vermem lazım, yıllar sonra bile herhangi bir yerde görsem senin olduğunu anlarım. Paylaşım yapmak gerçekten zor iş, özellikle de fotoğraf ayarları ve yazılar zaman alıyor. Birde bizimkiler gibi bilgisayarlar olunca iyice ızdırap haline gelebiliyor. O yüzden yoğun temponun arasında böyle güzel bir paylaşım yaptığın için teşekkür ederim. Keyifle sergile modelini... :good2: :drinksb:

Bir birimizin koleksiyonunda hatırı sayılır emeğimiz var kardeşim bu model de gerçekten önemli benim için hem en nadir oluşu, hem de manevi açıdan dolayı en kıymetli parçalarımdan.

Yıllar sonra bile baktığımızda evet bu benim fotoğrafımdı diyebilmek veya çok fazla emek harcanmış fotoğraflar ve tanıtım dedirtebilmek için uğraşıyoruz biliyorsun ondan dolayı ki bir tanıtım için harcadığımız onca zaman ve yorgunluk böyle güzel yorumlarla kendisini hemen unutturuyor. Teşekkürler kardeşim.

masato yazdı:Çok iyi model... Bende bir tane bu modelden... Detayları insanı yeterince tatmin ediyor bence... Güzel günlerde keyif ile seyireylenmesi dileği ile...

Çok teşekkkürler Alper Abi, sana da iyi sergilemeler.

skyrock yazdı:Alper Bey modeliniz yine göz dolduruyor.Tam kaslı bir Amerikan 7.2 litrelik bir motordan insan daha fazla bir beygir gücü bekliyor aslında .Günümüz teknolojisinde 3.0 litrelik bir motordan bu beygir alınabildiğini düşündüğümüzde onca gallon boşa gitmiş :smile: Diğer arkadaşların dediği gibi rengi çok güzel.Fotoğraflarda modelinizin güzelliğini pekiştirmiş.Paylaşım için teşekkürler.Darısı bizim başımıza diyelim. :bravo: :syg:

Çok teşekkür ederim, dediğiniz gibi motor fazlasıyla büyük ama performans açısından biraz gerilerde zamanından kaynaklı olarak. İnşallah siz de istediğiniz renkte ve modelde bir mopara en kısa zamanda kavuşabilirsiniz.
Resim

mesaj için Alper GÖÇENER arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 05 Tem 2015, 12:32

GOKHANN yazdı:Kardeşim öncelikle harika bir modeli koleksiyonunda barındırıyorsun rengi modellemesi kalıbı jantları ve motor detayları ile tam bir koleksiyon parçası... Sadece senin bahsettigin gibi iç mekan daha iyi olabilirmiş ama olsun bu eksiklik bu canavarı kesinlikle gölgelemiyor çünki o safkan bir Mopar o bir Cuda.... Kendi koleksiyonumda siyah rengi bulunduğu için ne kadar güzel bir model olduğunu çok iyi biliyorum fotoğraflar her zamanki gibi mükemmel eline emegine saglık iyi günlerde keyif ile sergilemeni dilerim Kardeşim.... :+1: :good2: :+1: Kardeşinden selamlar bu arada...
Resim
Resim

Çok güzel bir rengine sahipsin sen de kardeşim kesinikle çok hırçın duruyor ayrıca sendekinin 600 limitli oluşu da ayrı bir nadirlik katıyor. Tanıtımı da beğenmene çok sevindim kardeşim en kısa zamanda yeni bir paylaşım daha yapacağım.
Resim
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Sonraki

1/18 MODELLER

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir