1932 Ford Deuce TRJ Special Rodder's Journal #15 - GMP -

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION, Musa Can ÇİL, Alper GÖÇENER

1932 Ford Deuce TRJ Special Rodder's Journal #15 - GMP -

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 24 Haz 2015, 02:37

Resim

Herkese tekrardan merhabalar. Bu paylaşımda Rodder's Journal dergisinin 15. yılına özel olarak, ünlü tasarımcı Thom Taylor tasarladığı 1932 Ford modelimi sunacağım. GMP bu özel modeli gayet yerinde detaylar ile bizlere sunuyor. Özellikle boyası muazzam, mat kırmızı paslı bir görünümü var. Zaten red oxide primer diye geçiyor çoğu yerde. İç mekan oldukça sade fakat alüminyum direksiyon ve krom pedal takımı bu sadeliğe takılmış bir takı gibi parlıyor bence. Modeldeki sadelik dışında da aynı şekilde bağaj ve ön bölümde karşımıza çıkıyor. Öyle ki farı bile yok. :lol: Bu durum başta rahatsız edici gibi görünse de modelin özel bir amaçla üretildiğini ve koleksiyonlara renk katacağı düşünülürse sıradışı ve çekici geliyor. Aracın kalbinde ise Flathead motor, Edelbrock 2x2 emme manifoldu ve Buick marka alüminyum fren disklerinin replikaları kullanılmış. Kaput bölümünün yan kapakları kutuda ayrı bir şekilde sunuluyor ve plastik, takıp çıkarırken biraz dikkat etmek gerek çünkü dişleri plastik olduğundan kırılmaya çok müsait. Sonuç olarak modeli düşünen arkadaşlarıma sonuna kadar tavsiye ederim. Herkese keyifli incelemeler dilerim. :sapka:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 75
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2990
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

Re: 1932 Ford Deuce TRJ Special Rodder's Journal #15 - GMP -

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 24 Haz 2015, 03:29

Öncelikle rengi çok güzel.. tekerlekleri de .. dekalleri de.. pis bir bakışı var.. 32 ford un hot rod hali bir Amerikancıda olmalı bence.. özenle fotoğraflamışsın, güle güle sergile..
Resim

mesaj için Bülent Aydoğan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: bülent
1/18 Model Sayısı: 30
1/24 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 9
1/64 Model sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 17
- / -- Model Sayısı: 5
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 79
Rep Puani: 2829
Bülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 24 Haz 2015, 10:34

Böyle modelleri her zaman çok nadide birer parça olarak görüyorum. Özellikle de GMP, HW gibi kaliteli üreticilerin ürettikleri.. İlk bakışta çok yalın bir duruşa sahip gibi görünse de ince detayları görmek keyif verici olsa gerek. Klas bir parça kardeşim. Rengini ayrıca beğendim..

Güzel günlerde keyifle sergilemeni dilerim. :smile:

mesaj için Berent TURAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 58
Motorsiklet Model: 0
Rep Puani: 2840
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 24 Haz 2015, 11:24

Vay bizimkinin biraderi sonunda podyuma çıkmış. :inlove:
Modelcilik bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 28
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 5
1/64 Model sayısı: 94
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 144
Rep Puani: 3895
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 24 Haz 2015, 19:37

Her zamanki gibi cok guzel bir paylasim olmus Musa, oncelikle eline ve emegine saglik :sapka: Yazdiklarini dikkatle okudum, bana da farsiz hali bir tuhaf gelse de ileride vitrine kondugunda bu haliyle oldukca siradisi duracagindan ozel bir model oldugu belli olacak. Ayrica motor bolumu muhtesem, GMP hakkini vermis gercekten. Sen bu tur Hot Rod'lari seviyorsun bildigim kadariyla, bu keyifli modeli iyi gunlerde sergilemeni dilerim :nazar:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 84
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 89
Rep Puani: 4370
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 25 Haz 2015, 14:54

Bülent Aydoğan yazdı:Öncelikle rengi çok güzel.. tekerlekleri de .. dekalleri de.. pis bir bakışı var.. 32 ford un hot rod hali bir Amerikancı da olmalı bence.. özenle fotoğraflamışsın, güle güle sergile..

Evet, rengi muazzam tutturmuş adamlar. Nokta hatası yok. Bir an siyah bir jant daha agresif gösterir diye düşündüm ama bu hali de hayli hırçın zaten. Paylaşımı ve modeli beğendiğine sevindim, teşekkür ederim abi... :drinksb:

Berent.t yazdı:Böyle modelleri her zaman çok nadide birer parça olarak görüyorum. Özellikle de GMP, HW gibi kaliteli üreticilerin ürettikleri.. İlk bakışta çok yalın bir duruşa sahip gibi görünse de ince detayları görmek keyif verici olsa gerek. Klas bir parça kardeşim. Rengini ayrıca beğendim..

Güzel günlerde keyifle sergilemeni dilerim. :smile:

Kardeşim GMP napıyor yapıyor kendini sevdiriyor. Bakarsan modele bir ERTL Authentic kalitesinden aşağıda detay olarak ama boyası, ağırlığı ve kullandıkları metal parçalar harikulade. Model gerçekten farsız olmasına rağmen çok şık. :smile: Beğendiğine sevindim kardeşim, teşekkür ederim güzel düşüncelerin için... :friends:

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 25 Haz 2015, 15:00

Serdar Gökhan yazdı:Vay bizimkinin biraderi sonunda podyuma çıkmış. :inlove:

Vallahi kardeşim aslında aklımda bu modeli paylaşmak yoktu ama yarışmaya bununla katıldığım için, paylaşayım dedim napim. :smile: :drinksb:

Virtue yazdı:Her zamanki gibi cok guzel bir paylasim olmus Musa, oncelikle eline ve emegine saglik :sapka: Yazdiklarini dikkatle okudum, bana da farsiz hali bir tuhaf gelse de ileride vitrine kondugunda bu haliyle oldukca siradisi duracagindan ozel bir model oldugu belli olacak. Ayrica motor bolumu muhtesem, GMP hakkini vermis gercekten. Sen bu tur Hot Rod'lari seviyorsun bildigim kadariyla, bu keyifli modeli iyi gunlerde sergilemeni dilerim :nazar:

Teşekkür ederim abi, paylaşım yapmak çok zamanımı alıyor ama sonu güzel olduğu zaman silip süpürüyor o yorgunluğu. Far olmalı mı olmamalı mı tartışılabilir ama kaç arabamızda fark yok ki. Böyle bakınca özel hissettiriyor model kendini. Gerçi hepsi özelde neyse :lol: GMP'nin orta derece işlerinden motor bölümü ama araç ufak ve alt aksam göründüğünden çok detaylı geliyor göze. Hot Rod'lar olmalı bence amerikan koleksiyonu yapanlarda. Çok farklı havaları var inan ki... Benim de ufak çaplı bir seri yapasım var, bakalım... Güzel düşüncelerin için teşekkür ederim abi... :drinksb:

mesaj için Musa Can ÇİL teşekkür aldı- 2:
Berent TURAN, Erdem
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: GOKHANN » 25 Haz 2015, 23:26

Kardeşim koleksiyonun için bence harika bir seçim oldu bu canavar Aero Rod ile müthiş bir görsellik katıcak koleksiyonuna eminim buna... :good2: Ama bu son olmayacak gibi gözüküyor daha çok göreceğiz gibime geliyor bu canavarlardan daha senin koleksiyonuna katılacak olan... :lol:
Bence rengi ve detayları ile çok ama çok iyi bir parça agresif bir duruşu var ok gibi fırlamaya hazır sanki... Bana göre her american temasında bulunması gereken modellerden hot rod'lar umarım bende koleksiyonuma ekleyebilirim bu canavarlardan iyi günlerde keyif ile sergilemeni dilerim kardeşim....
Resim

mesaj için GOKHANN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
GOKHANN
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: GÖKHAN
1/18 Model Sayısı: 21
Rep Puani: 1065
GOKHANN rep puani yokGOKHANN rep puani yokGOKHANN rep puani yokGOKHANN rep puani yokGOKHANN rep puani yok

İletiYazar: Antikacı » 26 Haz 2015, 19:07

Sana ait bir iki ufak dokunuş sezdim Musa bey çok şık asil bir model :bravo:
Resim

mesaj için Antikacı arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Antikacı
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Ferhat GENÇ
1/18 Model Sayısı: 1
1/24 Model Sayısı: 5
1/32 Model Sayısı: 10
1/43 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 2
Toplam Model Sayısı: 31
Rep Puani: 195
Antikacı rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 29 Haz 2015, 13:24

GOKHANN yazdı:Kardeşim koleksiyonun için bence harika bir seçim oldu bu canavar Aero Rod ile müthiş bir görsellik katıcak koleksiyonuna eminim buna... :good2: Ama bu son olmayacak gibi gözüküyor daha çok göreceğiz gibime geliyor bu canavarlardan daha senin koleksiyonuna katılacak olan... :lol:
Bence rengi ve detayları ile çok ama çok iyi bir parça agresif bir duruşu var ok gibi fırlamaya hazır sanki... Bana göre her amerikan temasında bulunması gereken modellerden hot rod'lar umarım bende koleksiyonuma ekleyebilirim bu canavarlardan iyi günlerde keyif ile sergilemeni dilerim kardeşim....

Aero ile renkleri çok uyumlu, nitekim ikisi de mat boya olduğundan yan yana duruşlarını seviyorum gerçekten. Aynen son değil bu :smile: Almak istediğim birkaç '32 Ford daha var, bakalım ne zamana kısmet olacak.
Seninde koleksiyonunda bunları görmek büyük keyif verecektir. İleride Aero Rod ile bir başlangıç bekliyorum senden. :smile:
Güzel düşüncelerin için teşekkür ederim kardeşim. :friends:

Antikacı yazdı:Sana ait bir iki ufak dokunuş sezdim Musa bey çok şık asil bir model :bravo:

Vallahi Ferhat, modele hiç dokunmadım. Orijinal hali bu kadar güzel. :smile: Ama fotoğraflarda artık tarzımı buldum sadece fon değişikliği yapıyorum arasıra.
Uzun zamandır sesin çıkmıyordu seninde, beğendiğine sevindim. :drinksb:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: masato » 29 Haz 2015, 17:24

GMP yapmış gene yapacağını... Güzel günlerde keyif ile seyireylenmesi dileği ile...
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan

mesaj için masato arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: skyrock » 29 Haz 2015, 17:47

Özel nadide üretilmiş bu modellere bayılıyorum.Paslı rengi çok hoş duruyor.Dekalleri ve nikelaj işçiliği güzel gözüküyor.Paylaşım için teşekkürler.

mesaj için skyrock arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
skyrock
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Gökhan.G
1/18 Model Sayısı: 35
1/24 Model Sayısı: 15
1/72 Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 11
Toplam Model Sayısı: 65
Rep Puani: 395
skyrock rep puani yokskyrock rep puani yok

İletiYazar: Mendoza » 29 Haz 2015, 18:32

çekimlerde modelde şahane zevkle izledim eline sağlık

mesaj için Mendoza arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Mendoza
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mert
1/18 Model Sayısı: 120
1/24 Model Sayısı: 20
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 4
1/64 Model sayısı: 7
1/72 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 22
Motorsiklet Model: 33
Toplam Model Sayısı: 216
Rep Puani: 1580
Mendoza rep puani yokMendoza rep puani yokMendoza rep puani yokMendoza rep puani yokMendoza rep puani yokMendoza rep puani yokMendoza rep puani yok

Sonraki

1/18 MODELLER

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir