1972 Chevrolet Nova - Joy Ride - 0008 of 1000 - GMP -

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION, Musa Can ÇİL, Alper GÖÇENER

1972 Chevrolet Nova - Joy Ride - 0008 of 1000 - GMP -

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 18 Nis 2015, 19:28

Resim

Tüm forum üyelerimize merhabalar diyerek, amerikan araçlarının belki en ucuz ama hızlı araçlarından biri olan Nova modelimi sizlerle paylaşıyorum. Novalar farklı üreticilerden üretilmiş olsa da en güzel kalıp galiba GMP de. Bende tercihimi GMP'den yana kullanıp aldım bu kütüklerden. Kütük diyorum çünkü GMP'nin bence yaptığı en büyük hatalardan biri bu modelin kapılarının ve bagaj bölümünün açılmıyor olması. Sadece kaput bölümü açılıyor. Bu özellikte bu modeli kütük olmaktan kurtaramıyor. :lol: Ama bir tane daha alacağım çünkü çok güzel bir arabanın güzel boya ve kalıplanmış hali. Kromaj kalitesi üst seviye de. Motor detayları ise modelin detayları ile doğru orantılı biraz geçiştirilmiş. Ama jantlar konusunda GMP yine tam puan almayı başarıyor. Ayrıca 1000 limitli olmasını da bir artı olarak görürsek almamak için bir sebep kalmıyor diyebilirim. Lafı çok uzatmadan fotoğraflara bırakıp, iyi incelemeler dilerim... :sapka:

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
ResimResim
Resim
ResimResim
Resim
Resim
ResimResim
ResimResim
Resim
ResimResimResimResim
Resim
ResimResim
Resim
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 75
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2990
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

Re: 1972 Chevrolet Nova - Joy Ride - 0008 of 1000 - GMP -

İletiYazar: UfukAcikgoz » 18 Nis 2015, 19:49

Çok güzelmiş abi. İyi günlerde sergilemen dileğiyle...

mesaj için UfukAcikgoz arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
UfukAcikgoz
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Ufuk
1/18 Model Sayısı: 18
1/24 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 3
Rep Puani: 455
UfukAcikgoz rep puani yokUfukAcikgoz rep puani yok

İletiYazar: skyrock » 18 Nis 2015, 20:00

Musa Bey modeliniz gerçekten çok güzel.Rengi ,jantları ve nikelajlar gerçekten çok hoşuma gitti.Motor detayıda bence pek çok Amerikan klasiğinden üst seviyede.Benim Amerikan klasiklerinde ilk incelediğim nikelaj kısımlarıdır.Zaten başka bir model çeşidinde bu kadar kullanılan nikelaj bulmak zordur.üreticilerin bilinen bariz bu gerçek karşısında bu detayı çok defa es geçmelerini anlayamıyorum.Kaliteli bir nikelaj uygulaması aslında modeldeki diğer kusurlarıda kapatabilecek bir özellik olarak ön plana çıkabilir.Paylaşım için teşekkürler.İyi günlerde sergileyin.

mesaj için skyrock arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
skyrock
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Gökhan.G
1/18 Model Sayısı: 35
1/24 Model Sayısı: 15
1/72 Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 11
Toplam Model Sayısı: 65
Rep Puani: 395
skyrock rep puani yokskyrock rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 18 Nis 2015, 22:57

Yahu ben bu Nova'nin dizaynina bir turlu alisamadim, ozellikle arkadan pek duz geliyor bana :smile: Tabii gorunusu tam bir muscle arac gibi, asfalti aglatir bu model :lol: Rengi de tam benim kalemim, her ne kadar 'kutuk' desen de modele Musa, 3-5 seneye kadar bu model de iyice kiymetlenecek bence. Koleksiyonundaki diger cevherleri de bir an once gormek dilegiyle, paylasim icin tesekkurler :good2:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 84
1/24 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 89
Rep Puani: 4370
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: ali çaglar » 19 Nis 2015, 01:17

"+1" Sizin tabirinizle " ağır top" bir araç mış Mysa abi.. Evet belki kapısı ve bagajı açılmıyor olsa da harika detaylara sahip onlara rağmen.. Zaten siz de hoşnutsunuz bu durumdan anladığım kadarıyla.. İyi günlerde keyifle sergileyin.. Saygılarımla :sapka:
Ali Çaglar Gül

mesaj için ali çaglar arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
ali çaglar
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Ali Çaglar Gül
1/18 Model Sayısı: 9
1/24 Model Sayısı: 6
1/43 Model Sayısı: 50
1/87 Model Sayısı: 24
Motorsiklet Model: 7
Toplam Model Sayısı: 96
Rep Puani: 250
ali çaglar rep puani yokali çaglar rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 19 Nis 2015, 02:40

Renge bayıldım Musa model çok güzel. Güle güle sergile. :sapka:
Modelcilik bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 28
1/43 Model Sayısı: 5
1/64 Model sayısı: 94
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 144
Rep Puani: 3895
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: diecancaster » 19 Nis 2015, 10:50

Harika çok beğendim Musa Bey çok beğendiğim bir model güle güle seyredin.
Can BEŞÇINAR

MODELCİLİK BİR HASTALIKTIR BMW Modelleri Daha Büyük Bir Hastalıktır
Resim
Brings Me Women

mesaj için diecancaster arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
diecancaster
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Can
1/18 Model Sayısı: 10
1/24 Model Sayısı: 20
1/32 Model Sayısı: 3
1/43 Model Sayısı: 23
1/64 Model sayısı: 12
Motorsiklet Model: 10
Toplam Model Sayısı: 78
Rep Puani: 70
diecancaster rep puani yok

İletiYazar: Antikacı » 19 Nis 2015, 16:35

Yine harika kareler Musa abi modelde çok güzel eline sağlık :f:
Resim

mesaj için Antikacı arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Antikacı
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Ferhat GENÇ
1/18 Model Sayısı: 1
1/24 Model Sayısı: 5
1/32 Model Sayısı: 10
1/43 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 2
Toplam Model Sayısı: 31
Rep Puani: 195
Antikacı rep puani yok

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 19 Nis 2015, 19:57

GMP'nin en iyi işlerinden olmasa da kalıplanma ve detay olarak gayet güzel bir araç, özellikle gene gerçekteki bir aracın modeli olması da daha bir özel kılıyor tıpkı Scarelane gibi.Renk olarak da çok albenili duran bu aracında bırak kapısı açılmasın, motordaki ve tampondaki nikelajlar bunu kapatıyor zaten.Çekimlerinde etkisi büyük tabii ki bunda. Güzel, nadir bir model ve kaliteli fotoğraflar ile beraber süper paylaşım teşekkürler kardeşim.
Resim

mesaj için Alper GÖÇENER arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Alper
1/18 Model Sayısı: 45
1/43 Model Sayısı: 7
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 2110
Alper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 20 Nis 2015, 00:52

UfukAcikgoz yazdı:Çok güzelmiş abi. İyi günlerde sergilemen dileğiyle...

Teşekkür ederim Ufuk... :smile:

skyrock yazdı:Musa Bey modeliniz gerçekten çok güzel.Rengi ,jantları ve nikelajlar gerçekten çok hoşuma gitti.Motor detayıda bence pek çok Amerikan klasiğinden üst seviyede.Benim Amerikan klasiklerinde ilk incelediğim nikelaj kısımlarıdır.Zaten başka bir model çeşidinde bu kadar kullanılan nikelaj bulmak zordur.üreticilerin bilinen bariz bu gerçek karşısında bu detayı çok defa es geçmelerini anlayamıyorum.Kaliteli bir nikelaj uygulaması aslında modeldeki diğer kusurlarıda kapatabilecek bir özellik olarak ön plana çıkabilir.Paylaşım için teşekkürler.İyi günlerde sergileyin.

Aynen, amerikan modellerinde kromaj kalitesi iyi olduktan sonra bunun gibi kütükten de olsa insan dayanamıyor. Zaten GMP eski üretimler bu konuda tüm modelleri iyi. Jantlarda da amerikanlar da en iyi iş çıkaran GMP'dir galiba. Teşekkür ederim abi iyi dilekleriniz için... :smile:

Virtue yazdı:Yahu ben bu Nova'nin dizaynina bir turlu alisamadim, ozellikle arkadan pek duz geliyor bana :smile: Tabii gorunusu tam bir muscle arac gibi, asfalti aglatir bu model :lol: Rengi de tam benim kalemim, her ne kadar 'kutuk' desen de modele Musa, 3-5 seneye kadar bu model de iyice kiymetlenecek bence. Koleksiyonundaki diger cevherleri de bir an once gormek dilegiyle, paylasim icin tesekkurler :good2:

Al bir tane bak nasıl alışıyorsun, şiddetle tavsiye ediyorum abi... Sende olması gereken modellerden. Vallahi şuan da kıymetli bu parçalar ama nedense bizim ülkede işler değişik işliyor, diğer cevherleri yavaş yavaş artık paylaşacağız abi... :smile: Beğendiğine sevindim... :drinksb:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 20 Nis 2015, 00:56

ali çaglar yazdı:"+1" Sizin tabirinizle " ağır top" bir araç mış Mysa abi.. Evet belki kapısı ve bagajı açılmıyor olsa da harika detaylara sahip onlara rağmen.. Zaten siz de hoşnutsunuz bu durumdan anladığım kadarıyla.. İyi günlerde keyifle sergileyin.. Saygılarımla :sapka:

Kral arabadır Nova, sana da tavsiyemdir Ali... Evet kapısı bacası açılsaydı nasıl olurdu düşünemiyorum vallahi. :x: Teşekkür ederim kardeşim güzel dileklerin için... :drinksb:

Serdar Gökhan yazdı:Renge bayıldım Musa model çok güzel. Güle güle sergile. :sapka:

Eyvallah kardeşim beğendiğine sevindim... :smile:

diecancaster yazdı:Harika çok beğendim Musa Bey çok beğendiğim bir model güle güle seyredin.

Teşekkür ederim, size de tavsiye edeyim o zaman. Bulunduğu zaman kaçırılmayacak güzellikler bunlar...
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Berent TURAN » 20 Nis 2015, 11:29

Musa hayırlı olsun. İstediği kadar kütük olsun Nova efsanesi ve GMP kalitesi bir arada olunca benim için pek sıkıntı teşkil edeceğini düşünmüyorum açıkçası. :smile: Renk harika kardeşim. Geniş arka lastikleri ile gücünü hissettiriyor kesinlikle. Güzel fotoğraflar eşliğinde bu modeli bize sunduğun için teşekkür ederim kardeşim. Keyifle sergilensin. :smile:

Nova demişken, yıllar önce ortaokul yıllarındaydım sanırım, bir tane Nova' mız vardı. Babam gümrükten almıştı.. Çakmalar çakması Nova. :lol: Bir anda o geldi aklıma. :smile: Avrupa pazarı için mi üretilmişti artık nedendir bilmiyorum fakat sorunsuz saat gibi işleyen bir araçtı. Aynı bundandı işte,

Resim

mesaj için Berent TURAN teşekkür aldı- 2:
Musa Can ÇİL, tolgatitiz
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 58
Rep Puani: 2840
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 20 Nis 2015, 20:44

8 nerden çıktı şimdi Musa? :diecastasi:

10 of 1000 olsaydı tadından yenmezdi.. :bebek: :lol:

Favorim =>>

Resim

:nazar: :sapka:

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 52
1/24 Model Sayısı: 8
1/32 Model Sayısı: 19
1/43 Model Sayısı: 24
1/64 Model sayısı: 78
1/72 Model Sayısı: 235
1/87 Model Sayısı: 82
- / -- Model Sayısı: 25
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 538
Rep Puani: 16896
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

Sonraki

1/18 MODELLER

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir