Forumda rahatsız olduğum sponsor olayı. Lütfen okuyun.

Diecast Modelcilik ve Model Araçlarla Ilgili Herşeyi Bu Başlık Altında Paylaşabilirsiniz...

Yetkili: resatsirin

Forumda rahatsız olduğum sponsor olayı. Lütfen okuyun.

İletiYazar: brkbrk88 » 25 Şub 2015, 22:37

Merhaba arkadaşlar, forumda rahatsızlık duyduğum bir konuyu paylaşmak istiyorum ve bu konu hakkında düşüncelerinizi merak ediyorum açıkçası. Bugün açtığım bir konuya istinaden bir arkadaşımız tavsiye olarak bir dükkanın adını vermiştir, ardından o dükkanla ilgili yorumlarımız, farklı bir firma ismi geçmesi sebebi ile silinmiştir ve konu üzerinde değinilmesi gereken konuşmalar silinmiştir Emre bey tarafından. Bu arada belirteyim Emre beyin neden sildiğinin farkındayım ve hassasiyetinide anlıyorum, kendisi sponsorumuz "x" firmasıdır lütfen başka satıcı söylemeyelim diyor.

Ben bu konuda Emre beye sitem duymuyorum fakat çok rahatsız edici olduğunu düşünüyorum."x" firması sponsoru olabilir sitenin, fakat herkesin seçme hakkı olduğunu düşünüyorum ve insanların model alırlarken neyin iyi, neyin kötü olduğunu öğrenmeye, bilmeye hakkı var. Bu sitenin bir başka amacınında koleksiyonerleri bilgilendirmek ve bilinçlendirmek olduğunu düşünüyorum. Bir sitede sponsor var diye başka sitelerden alışveriş yapılmayacak diye bir durum yok. Ben bu siteye üye isem sadece sitenin sponsorundan alışveriş yapmak, veya sponsoru övmek gibi bir zorunluluğum yok. Buranın amacı insanların koleksiyonlarını geliştirmesi, yeniliklerden haberdar olması, sosyalleşmesi vs... fakat bu tarz sponsorumuz şu firmadır, başka bir firma hakkında konuşmayalım gibi tutumları anlamıyorum. Legend Garage sponsor olabilir, başka bir mağazada mükemmel bir indirim olabilir ve ben bunu paylaşarak koleksiyonculara güzel bir fırsatta sunabilirim, yeri geldiğinde buda mı silinmeli? Veya bugün olduğu gibi "y" firmasında aradığım modelin bulunduğunu iyi niyetle söyleyen arkadaşıma, o siteyi pek tavsiye etmemesini ve insanları enayi yerine koyarak piyasada başka bir satıcıda 350 TL olan modeli 550 TL etiketle satmaya çalışmasını söyledim, fakat cevabım silindi. Bana iyi niyetiyle tavsiye veren bu arkadaşımızın bunu bilmeye hakkı yok mudur? Ben kendisine yardım edebilecekken bugün silinen mesajımdan dolayı, bu modelci kardeşimizin yarın öbür gün normalde 350 TL lik bir modeli 550TL ye satın alması normal midir? Veya bu hobiye yeni yeni gönül veren ve haberi olmadan gidip buradan bir çok ürün alan arkadaşımızın günahı nedir. Bu konularda insanları bilinçlendirmekte bizim görevlerimizden biridir yıllardır bu işleri bilen ve fiyatlara hakim olan insanlar olarak. Bizim buradaki amaçlarımızdan bazıları da birbirimize destek olarak uygun fiyatlı fırsatları birbirimize bildirmek, bu tarz piyasayı yükseltmeye çalışan insanları engellemek değilmidir?

Eğer bu siteye üye olan firma zaten uygun fiyatlıysa ve müşterilerini mutlu ediyorsa, herkes tarafından tercih edilir. Bu tarz engellemelerle satışını arttıracağını sanmıyorum, aksine antipati topluyor bugün olan olay gibi. Sponsor olurken böyle bir sponsorluk anlaşması olabilir, fakat bunuda forumun kabul etmemesi gerektiğini düşünüyorum. Eski forumlarda çok iyi hatırlıyorum. Bir sitede birden çok satış kanalının reklamı bulunuyordu. Asıl yapılması gereken bu rekabet ortamı yaratarak müşterinin, yani biz modelcilerin kazanması sağlanmalıdır.

Bu konudan aşırı rahatsız olduğumu bir kez daha belirtiyorum ve bunun değişmesi gerektiğini savunuyorum. Sizlerinde değerli yorumlarını bekliyorum.

Bu konununda inşallah silinmeyeceğini ümit ediyorum.

İyi akşamlar dilerim.
Resim

mesaj için brkbrk88 teşekkür aldı- 2:
Erdem, G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
brkbrk88
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ
 
İleti: 84
Kayıt: 07 Şub 2015, 17:43
İsim: Berk
Yaş: 27
1/18 Model Sayısı: 68
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 68
Rep Puani: 20
brkbrk88 rep puani yok

Re: Forumda rahatsız olduğum sponsor olayı. Lütfen okuyun.

İletiYazar: Eray KIVRAK » 25 Şub 2015, 22:50

Forumda bu konu daha önce çok tartışıldı ve istenmeyen noktalara gidildi.
Bahsettiğiniz firma ve diğer firmalar yıllardır aynı fiyat politikasını izledir ve bu saatten sonra da değişeceklerini sanmıyorum. Fiyatı firma istediği şekilde yazar. Bütçeniz hangisine uygunsa ordan alırsınız.
Hem firmaların hemde forumun huzuru için bu karar doğrudur devam etmelidir.

mesaj için Eray KIVRAK teşekkür aldı- 4:
Emre E., Erdem, G.HEPARSLAN, GOKHANN
Eray KIVRAK
SİTE YÖNETİCİSİ
SİTE YÖNETİCİSİ
 
İleti: 4920
Kayıt: 09 Tem 2010, 18:48
Konum: Ankara-Malatya
İsim: Eray KIVRAK
Yaş: 25
1/18 Model Sayısı: 36
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5840
Eray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yok

Re: Forumda rahatsız olduğum sponsor olayı. Lütfen okuyun.

İletiYazar: Emre E. » 25 Şub 2015, 22:59

Foruma 07.Şubat.2015'te kaydolduğun için, bizim ne badireler atlattığımızı bilmemen normal Berk Kardeşim.

Biz her zaman modelden ve modelciden yana olan, koskocaman bir aileyiz.

Model satan her mağazaya saygımız olduğu için ve sen de, iletinin içinde, adı geçen mağazayı bizim ailemize yakışmayan şekilde kötülediğin için iletinin bir bölümünü sildim.

Keşke alıntı yapabilseydim, ama bu şu durumda zor.

Forumu biraz incelersen, eski konuların içinde gerekli cevapları bulursun.

İyi geceler dilerim.

---
Emre Erbaşar

mesaj için Emre E. teşekkür aldı- 4:
Erdem, G.HEPARSLAN, GOKHANN, tolgatitiz
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE
 
İleti: 13294
Kayıt: 21 May 2008, 16:34
Konum: ANKARA
İsim: Emre
Yaş: 46
1/18 Model Sayısı: 116
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 500
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 116
Rep Puani: 19305
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

Re: Forumda rahatsız olduğum sponsor olayı. Lütfen okuyun.

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 25 Şub 2015, 23:01

Berk kardeşim,

Emre ERBAŞAR, önceki konuda tecrübelerimize binayen yaşadıklarımız gereği uygun bir dille açıklama yapmış.

Ayrıca sponsorluk anlaşmamızda da olan ve yerine getirilmesi gereken bir düzeltmedir.


--------------------------------------------------

Kimseyi kendi sponsorumuzdan ürün satın almaya zorladığımız gibi bir durum söz konusu değil..

Dileyen gerekli tüm araştırmalarını yapar ve kendisine en uygun olan yerden alabilir elbette.

Baştada belirttiğim gibi; sponsorluk anlaşmamız gereği ve reklam teşkil edeceğinden dolayı isim vermeyi uygun bulmuyoruz.

--------------------------------------------------

Bu tür konularda yardımcı olmak istediğin üyelere özel mesaj yoluyla dilediğin firma ismini verebilirsin ve herkes istediği yerden almakta özgürdür.

Tecrübelerimizle oluşturduğumuz yönetim kararlarımıza ve sponsor anlaşmamız gereği uyguladığımız bu konuyu anlayışla karşlılayacağına inanıyor, konunun daha farklı yerlere çekilmemesi ve uzamaması adına kilitliyorum.

İyi forumlar dilerim.
:handshake:

mesaj için G.HEPARSLAN teşekkür aldı- 5:
Alper GÖÇENER, Emre E., Erdem, GOKHANN, tolgatitiz
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE
 
İleti: 13643
Kayıt: 13 Nis 2008, 22:41
Konum: ANTALYA-ANKARA
İsim: Gökhan HEPARSLAN
Yaş: 46
1/18 Model Sayısı: 52
1/24 Model Sayısı: 8
1/32 Model Sayısı: 19
1/43 Model Sayısı: 24
1/64 Model sayısı: 78
1/72 Model Sayısı: 235
1/87 Model Sayısı: 82
- / -- Model Sayısı: 25
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 538
Rep Puani: 16946
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok


Diecast Genel

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir