1953 FORD FR 100 "RYNO" FİNAL FOTOĞRAFLARI - SAYFA 6 -

Yetkili: BuRaK-B

Re: 53 FORD FR100 "RYNO"-YAPIM AŞAMASI-PARTİ 2- EKLENDİ Sayf

İletiYazar: Korkut Varol » 06 Şub 2015, 22:14

Ben beğendiklerime "beğendim" demekten ziyade, öneride bulunabileceğim çalışmalara yorum yapmayı tercih ederim.
Ama buna "beğendim" demek istedim Musa... Ellerine beynine sağlık. Diecast ile böyle uğraşmak gerçekten biraz sıkar :y:
Cam lastiklerini siyaha boyamayı unutmazsın herhalde; ön siperliğin altına epey uğraşacaksın ama neyse :wasntme:

mesaj için Korkut Varol teşekkür aldı- 3:
G.HEPARSLAN, Musa Can ÇİL, tolgatitiz
Kullanıcı avatarı
Korkut Varol
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Korkut Varol
1/18 Model Sayısı: 3
1/24 Model Sayısı: 69
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 14
1/64 Model sayısı: 15
1/72 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 5
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 166
Rep Puani: 1375
Korkut Varol rep puani yokKorkut Varol rep puani yokKorkut Varol rep puani yokKorkut Varol rep puani yokKorkut Varol rep puani yokKorkut Varol rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 07 Şub 2015, 15:36

Musa ne desem nerden başlasam bilmiyorum ama bu yaptıkların çok üst seviye ve sabır gerektiren işler :y: Çok tebrik ediyorum seni :handshake:
Yaptığım işlerden o kadar çok hoşuma giden kısım olduki hangi birini yazayım bilemedim.
Kısaca şöyle özetliyim aynı modelden bende aldım ve bende modelin üzerinde biraz oynayıp, ayrıntılar katıp kaliteyi arttırmayı düşünüyordum; ama senin paylaşımından sonra soğudum resmen! Ne kadar yapsam senin bu paylaşım üzerine ben paylaşım yapmaya utanırım o kadar söyleyim.
Umarım bu yorumum senin yaptığın işi ne kadar beğendiğimi anlatmaya yeterli olmuştur!
Teşekkürler ve repleri verdim ama bana yeterli gelmedi; eğer bir gün bir buluşmada yüzyüze görüşme imkanımız olursa seni ayrıca kutlayacağım Musa! :sapka:
Resim

mesaj için REVOLUTION arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 12
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5230
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 07 Şub 2015, 15:39

Not: yukarıda yazdıklarım şaka veya benzetme değildi; kendi aldığım modeli artık sana yollamayı düşünüyorum bilgin olsun! :dikkat:
Resim

mesaj için REVOLUTION arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5230
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

Re: 1953 FORD FR 100 "RHINOCEROS" - YAPIM AŞAMASI - Parti 1

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 07 Şub 2015, 16:13

Musa Can ÇİL yazdı:
G.HEPARSLAN yazdı:Antalya' ya gelirsen Okan' la tanıştırmam lazım seni Musa.. :lol:
O da senin gibi çok cesur davranıyor bu konularda.. :y: :friends: :sapka:

Abi kardeşim Antalya'da bakalım havalar biraz daha ısınınca geleceğim mutlaka. Tanışmayı çok isterim. Cesur değildim aslında eskiden ama şuan da yapa yapa bazı şeyleri tecrübe oldu fazlasıyla. :smile:

Geldiğinde bir telefonun yeter biliyorsun Musa.. :friends: :handshake:

-----------------------------------------------

Son yapılan işleri büyük bir keyifle ile inceledim.. :y: :sapka:
Aşama aşama çektiğin fotoğraflar ve detaylı anlatımlarla da aynı heyecanı yaşadım. :pool: :friends:
Tekrar tekrar eline ve emeğine sağlık değerli kardeşim. :handshake:

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16726
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: Falcon_X » 07 Şub 2015, 19:03

Resimleri dikkatle inceledim gerçekten mükemmel bir çalışma bitmiş hali için merakla takipteyim abi tebrik ederim :sapka:
Resim
DK-Performance Diecast Tuning

mesaj için Falcon_X arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Falcon_X
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Deniz KANBUROGLU
1/18 Model Sayısı: 21
1/24 Model Sayısı: 6
1/32 Model Sayısı: 13
1/43 Model Sayısı: 5
1/64 Model sayısı: 12
1/72 Model Sayısı: 8
- / -- Model Sayısı: 13
Motorsiklet Model: 10
Toplam Model Sayısı: 88
Rep Puani: 550
Falcon_X rep puani yokFalcon_X rep puani yokFalcon_X rep puani yok

İletiYazar: Mehmet Keten » 07 Şub 2015, 20:36

ince ve harika bir işçilik eline emeklerine sağlık Musa bey.

Mehmet Keten
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 07 Şub 2015, 21:19

boraxis yazdı:Musa Kardeşim, projenin başından beri takip etmeye çalışıyorum. Çalışmanın her aşaması çok güzel. Özellikle son resimleri (ön cam üstü siperlik yapımından itibaren) nefesimi tutarak ilerlettim. Muazzam bir elişi yeteneğine sahipsin. Yaratıcılığına da söylenecek bir söz yok. Çalışmalarının devamını diliyorum. Bizimle paylaştığın içinde teşekkür ederim.

Bora Abi öncelikle güzel yorumun ve düşüncelerin için teşekkür ederim. Gerçekten benim kendimi aştığım bir çalışma oldu, bakalım bundan sonraki çalışmada neler olacak. Kısa süre sonra final fotoğraflarını paylaşacağım. :smile:

Eray KIVRAK yazdı:Musa abi eline sağlık. Sonuç tek kelime ile mükemmel. :smile:

Eray beğendiğine sevindim kardeşim. Güzel oldu gerçekten :drinksb:

Virtue yazdı:Ben de resimlere hayran hayran baktım Musa, enfes bir çalışma, ince işçilik örneği :sapka: Renk uyumu harika, detaylar süper; ne yazsam az gelir; öyle diyeyim ben :smile: Tam bitmiş halini de merakla bekleyeceğim, eline ve emeğine sağlık :good2:

Teşekkür ederim abi, böyle güzel yorumlar beni ilerideki projeler için daha da zorluyor aslında çünkü her yaptığım araba da üzerine bir şeyler katıyorum bakalım neler olacak. :smile: Bitmiş haline az kaldı diyelim o zaman merak biraz daha artsın :lol:

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
Erdem
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 66
1/24 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2705
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 07 Şub 2015, 21:24

Korkut Varol yazdı:Ben beğendiklerime "beğendim" demekten ziyade, öneride bulunabileceğim çalışmalara yorum yapmayı tercih ederim.
Ama buna "beğendim" demek istedim Musa... Ellerine beynine sağlık. Diecast ile böyle uğraşmak gerçekten biraz sıkar :y:
Cam lastiklerini siyaha boyamayı unutmazsın herhalde; ön siperliğin altına epey uğraşacaksın ama neyse :wasntme:

Abi senden bunları duymak ve sana beğendirmek gerçekten çok onu verici benim için. :syg: Geçtiğimiz 20 Temmuzdaki Ankara buluşmasında hatırlarsan ilk macunlu fotoğraflarını sana göstermiştim ve bu bölgede çalışman çok zor olacak demiştin gerçekten beni çok zorladı. Ama sonucun güzel olduğu düşüncesindeyim ve sizden gelen yorumlarda beni çok mutlu ediyor. :sapka:
Modeli topladım ve cam kenarlarını siyaha boyamadım şuan sen söyleyince aklıma geldi :x: Acaba modeli sökmeden nasıl hallederim ve nasıl bir yol önerirsin abi?

mesaj için Musa Can ÇİL teşekkür aldı- 2:
G.HEPARSLAN, Korkut Varol
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 07 Şub 2015, 21:36

REVOLUTION yazdı:Musa ne desem nerden başlasam bilmiyorum ama bu yaptıkların çok üst seviye ve sabır gerektiren işler :y: Çok tebrik ediyorum seni :handshake:
Yaptığım işlerden o kadar çok hoşuma giden kısım olduki hangi birini yazayım bilemedim.
Kısaca şöyle özetliyim aynı modelden bende aldım ve bende modelin üzerinde biraz oynayıp, ayrıntılar katıp kaliteyi arttırmayı düşünüyordum; ama senin paylaşımından sonra soğudum resmen! Ne kadar yapsam senin bu paylaşım üzerine ben paylaşım yapmaya utanırım o kadar söyleyim.
Umarım bu yorumum senin yaptığın işi ne kadar beğendiğimi anlatmaya yeterli olmuştur!
Teşekkürler ve repleri verdim ama bana yeterli gelmedi; eğer bir gün bir buluşmada yüzyüze görüşme imkanımız olursa seni ayrıca kutlayacağım Musa! :sapka:

REVOLUTION yazdı:Not: yukarıda yazdıklarım şaka veya benzetme değildi; kendi aldığım modeli artık sana yollamayı düşünüyorum bilgin olsun! :dikkat:

Abi öncelikle bu güzel düşüncelerin ve yorumun için teşekkür ederim. :sapka: Elimden geldiğince güzel bir şeyler ortaya çıkarmaya çalışıyorum. 1/18 ölçekte parça sıkıntısı çok fazla var ve bu durum benim gibi hobicileri zorluyor.
Yazın yapılacak Ankara buluşmasına yine katılmayı çok istiyorum veya İstanbul'a geldiğimde genel anlamda sizlerle görüşmek istiyorum umarım bir yerde denk geliriz ve muhabbet etme imkanımız olur. Senin modele gelince istediğin zaman gönderebilirsin bana. Ama bu kamyonete yaptıklarımı yapabilir miyim bilmiyorum. Çünkü benim için çok uzun sürede bitti ve doğaçlama gelişti. Fakat bir gün facebook'tan detayları konuşalım elimden geldiğince yardımcı olurum benlik sıkıntı yok. :good2:

G.HEPARSLAN yazdı:
Musa Can ÇİL yazdı:
G.HEPARSLAN yazdı:Antalya' ya gelirsen Okan' la tanıştırmam lazım seni Musa.. :lol:

O da senin gibi çok cesur davranıyor bu konularda.. :y: :friends: :sapka:

Abi kardeşim Antalya'da bakalım havalar biraz daha ısınınca geleceğim mutlaka. Tanışmayı çok isterim. Cesur değildim aslında eskiden ama şuan da yapa yapa bazı şeyleri tecrübe oldu fazlasıyla. :smile:

Geldiğinde bir telefonun yeter biliyorsun Musa.. :friends: :handshake:

-----------------------------------------------

Son yapılan işleri büyük bir keyifle ile inceledim.. :y: :sapka:
Aşama aşama çektiğin fotoğraflar ve detaylı anlatımlarla da aynı heyecanı yaşadım. :pool: :friends:
Tekrar tekrar eline ve emeğine sağlık değerli kardeşim. :handshake:

Abi geldiğimde mutlaka iletişime geçeriz. Paylaşımda elimden geldiğince açıklayıcı olmaya çalıştım ve detaylı paylaşımlar gerçekten zaman alıyor sen daha iyi biliyorsun ama ben büyük keyif alıyorum. Hatta şuan Kastamonu'dayım güya gezmeye geldim şuan tepkilere rağmen forumdayım :lol:
Yaptıklarımı beğendiğine sevindim abi. Teşekkür ederim güzel yorumun için. :drinksb:

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 07 Şub 2015, 21:41

Falcon_X yazdı:Resimleri dikkatle inceledim gerçekten mükemmel bir çalışma bitmiş hali için merakla takipteyim abi tebrik ederim :sapka:

Teşekkür ederim Deniz kardeşim. Seninde yaptığın işler çok yaratıcı belki ilk başta yanlış anlaşıldım sana ama benim demek istediğim biraz farklıydı. Neyse final fotoğraflarını kısa bir süre sonra paylaşacağım. :smile:

Mehmet Keten yazdı:ince ve harika bir işçilik eline emeklerine sağlık Musa bey.

Teşekkür ederim Mehmet Bey beğendiğinize sevindim. :smile:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Predator » 08 Şub 2015, 11:06

Musa kardeşim, konuyu açtığından beri aşamaları takip etmekteyim, final fotolarını bekliyordum ne yalan söyleyeyim.Ancak resimler geldiğinden beri artık bende yazmalıyım dedim. :lol: :lol: :lol: :lol: Çok profesyonel bir çalışma olmuş. Bana göre piyasadaki bazı markaları bile, yaptığın titiz çalışma ile gerek kalite gerek işçilik gerek detaylar olsun sollamışsın diyebilirim. (Ee seri üretime ne zaman geçiyorsun? Bu piyasada yerini alma vakti geldi :lol: :lol: :lol: ) Eline ,yüreğine,emeğine sağlık. Bitmiş halinde görüşmek üzere :+1: :nazar: :y: :handshake:
Resim

mesaj için Predator arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Predator
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Serkan
1/18 Model Sayısı: 3
1/72 Model Sayısı: 110
- / -- Model Sayısı: 15
Toplam Model Sayısı: 125
Rep Puani: 670
Predator rep puani yokPredator rep puani yokPredator rep puani yok

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 08 Şub 2015, 11:40

Tamam çok güzel ilerliyor daha ne diyim ki ama artık merak içindeyiz :grin: Şakası bir yana yapacağın studyo çekimlerini gerçekten merak ediyorum fazla bekletme bizi kardeşim.
Resim

mesaj için Alper GÖÇENER arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Alper
1/18 Model Sayısı: 45
1/43 Model Sayısı: 7
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 2010
Alper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yok

İletiYazar: sui_cast » 08 Şub 2015, 13:15

Musa yaptıkların kelimelerle anlatılacak gibi değil.
Sonuç da güzel olacağa/olmuşa benziyor. Herkes söylemiş zaten..

Ama paylaşımın çok özel gerçekten.. gayet detaylı ve her aşamasını fotoğraflamışsın.
Forumumuz ve modelcilik adına çok güzel bir iş yapıyorsun.. Başka sanal ortamlarda bir görünüp bir kaybolmasındansa burada bir arşiv niteliğinde olması çok daha iyi.
Ben en çok senin güzel anlatımını beğendim.

Ellerine sağlık.
Resim

mesaj için sui_cast arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 62
1/43 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 65
Rep Puani: 7990
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

ÖncekiSonraki

MODİFİKASYON / GENEL

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir