NISMO R34 GT-R Z-TUNE "MILLENNIUM JADE"

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION, Musa Can ÇİL, Alper GÖÇENER

İletiYazar: REVOLUTION » 15 Oca 2015, 23:08

5. Nesil olan R34 Skyline modeli 1999 ile 2002 yılları arasında üretilmiştir.
Seri üretiminde dört çeker olan bu model 2.5cc twin-turbo motara sahipti ve 6 ileri vitesliydi.
Size paylaşacağım model ise 2002 yılının sonunda üretilen Skyline GT-R V.spec II kullanarak yapılan, Yarış araçlarındaki gibi güçlendirilmiş motor bloğu ve krank mili kullanılmıştır. Motor da 2.8'e yükseltilmiş turbo-şarjlı olarak 370 kW (500 hp) gücündedir. Ayrıca Z-Tune 3.8 saniyede 0-100 km çıkıyordu ve 203 mil yani 325 km hıza çıkabiliyordu.
Bu özel modelden 20 tane üretilmesi planlanmıştı ama nedeni tam bilinmekte olup 19 tane üretildikten sonra durdurulmuştur.
Rivayetlere göre 20. üretilmiş ama hiçbir zaman satışa çıkmamıştır. ABD'de bu modellerin 200 bin dolara varan fiyatlara satıldığı bilenmekte olup yasal olarak en güçlü araç olarak kabul edilmektedir.

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Modelimize gelirsek Autoart markasından olan bu modelden yeni olarak 4 renk üretildi ama bu renk yani "MILLENNIUM JADE" 2.000 adet olarak limitli çıkarılmıştır.
Modelin çok güzel olduğunu düşünüyorum zaten elimdeki bütün Japonları çıkarmıştım ama Skyline serim hala durmaktadır; bu yüzden bende özel bir yeri vardır.
Eski üretilen gri rengi koleksiyonuma katamamıştım sonra AA'nın tekrar üretileceğini duyduğumda çok mutlu olmuştu hele ki bu rengi görünce resmen aşık oldum. :inlove:
Bu kış mevsiminde güneş bulamadığımdan oda ışığında çekmek zorunda kaldım, umarım beğenirsiniz.

Eski üretimden en büyük farklılıklarından birisi bu kısımdır. Eskisin de dirsekli açılıyordu ama bu yeni versiyonda gerçekçi bir mekanizma yapılmış.

Bagaj kısmındaki bu açılış mekanizması da yeni sanmıştım ama bir baktım eski versiyonda da bu şekilde yapılmış :y:

Ayrıntılar çok kaliteli ve çok gerçekçi :y: Paspas daki Nismo yazısı bile unutulmamış ve çok şık duruyor :y:

Yeni üretim AA'ların lastikleri çok gerçekçi görünüyor bu yüzden onlara dokumak bana haz veriyor :))

Far grupları fazlasıyla kaliteli heleki arka stoplar çok kaliteli yapılmış. :y:

Skyline fanatiği olarak fazla yorum yapamıyorum, bence harika bir model eğer sizde benim gibi skyline severseniz kesinlikle almanız gereken bir model!
Resim

Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 12
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5230
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

Re: NISMO R34 GT-R Z-TUNE "MILLENNIUM JADE"

İletiYazar: Berent TURAN » 16 Oca 2015, 12:08

Harika bir model Devrim abi. Güzel günlerde, keyifle sergileyin. :smile:

mesaj için Berent TURAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
REVOLUTION
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 46
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2660
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: sui_cast » 16 Oca 2015, 13:05

Detaylar çok hoş gerçekten.. Ben sadece rengini beğenmedim ki bu modelle değil kişisel zevkle ilgili.. Aracın orijinali bu renk olduğu için tek lafım olamaz..

Teşekkür ederiz abi inceleme için.. AA nizami çalışmış yine.
. :y:
Resim

mesaj için sui_cast arkadaşımıza teşekkür edenler:
REVOLUTION
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 62
1/43 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 65
Rep Puani: 8000
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 16 Oca 2015, 13:20

Bahadır'ın yorumuna katılıyorum, AA 'nizami' çalışmış :lol: Fonksiyonel özelliklere yer vermeyen AA kalıplamada ve boyada çok başarılı oluyor, modeli ben de beğendim; inceleme için teşekkürler ve keyifli sergilemeler :good2:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 78
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 83
Rep Puani: 4250
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Predator » 17 Oca 2015, 18:07

Model detay ve incelik olarak çok hoş Devrim Abi. Paylaşımın için teşekkürler. Güzel günlerde sergilensin. :handshake:
Resim
Kullanıcı avatarı
Predator
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Serkan
1/18 Model Sayısı: 3
1/72 Model Sayısı: 110
- / -- Model Sayısı: 15
Toplam Model Sayısı: 125
Rep Puani: 670
Predator rep puani yokPredator rep puani yokPredator rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 18 Oca 2015, 08:16

Bu kasayı çok seviyorum, ama edinirsem, devamı gelecek diye de korkuyorum. :angel:

Çekimler ve harika paylaşım için teşekkürler Devrim Hocam. :bravo:

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
REVOLUTION
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 118
Toplam Model Sayısı: 118
Rep Puani: 19150
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 18 Oca 2015, 20:41

Bu modeller konusunda Emre Abi'ye katılıyorum bende itiraf ediyorum bir tane alırsam Skyline temasına başlarım, durduramam kendimi. Bu bende bazı mercedesler içinde geçerli. Super Sport'lar içinde... Renk konusunda da Bahadır Ustam'a katılıyorum. Ben mavi rengini çok beğendim fakat onunda dediği zevkle alakalı bir durum. Ayrıca üretilen renkler arasında sendekinin limitli olması da ileride çok daha değerleneceği anlamına geliyor. AA çok güzel çalışıyor bu modellerde. Çok kaliteli kendine çekici duruyor. :sweat:
Güzel günlerde sergilensin abi. :sapka:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 66
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2740
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: masato » 19 Oca 2015, 17:19

Detayları ile gayet başarılı bir model... Güzel günlerde keyif ile seyireylenmesi dileği ile...
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/32 Model Sayısı: 2
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 25 Oca 2015, 07:55

Berent.t yazdı:Harika bir model Devrim abi. Güzel günlerde, keyifle sergileyin. :smile:

Yorumun ve beğenin için teşekkürler Berent :handshake:
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 25 Oca 2015, 08:00

sui_cast yazdı:Detaylar çok hoş gerçekten.. Ben sadece rengini beğenmedim ki bu modelle değil kişisel zevkle ilgili.. Aracın orijinali bu renk olduğu için tek lafım olamaz..

Teşekkür ederiz abi inceleme için.. AA nizami çalışmış yine.
. :y:

Evet renkler ve zevkler tartışılmaz; ben Mavi'nin her tonunu seven birisiyim ve çıkan renklerden mavi rengi almayı düşünüyordum ama bu renk çok değişik geldi ve hoşuma gitti; bende aldım. Renge giden birisi değilim ama ne yalan söyleyim gözüm hala mavi olanında :)
Beğenin ve yorumun için teşekkürler Bahadır. :handshake:
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: REVOLUTION » 25 Oca 2015, 08:10

Virtue yazdı:Bahadır'ın yorumuna katılıyorum, AA 'nizami' çalışmış :lol: Fonksiyonel özelliklere yer vermeyen AA kalıplamada ve boyada çok başarılı oluyor, modeli ben de beğendim; inceleme için teşekkürler ve keyifli sergilemeler :good2:

Teşekkürler Erdem :handshake:
AA eskiden beri kalıpta çok iyi ama özellikle son zamanlarda boya konusunda kalite çok fazla arttırdı.
Fonksiyonel özelliklerine yer vermeyen demişsin ama bence eskiden beri hep diğer markalardan (kendi klasmanında) hep fazlasını yapmıştır. Örneğin ilk aklıma R35'i çıkaran KY ile AA arasında en bariz fark bagaj kapağının gerçeğinde olduğu gibi hidrolik mekanizmasını yapmasıydı Japon firması olmasına rağmen KY'nin bagajı it dirseği ile açılıyordu. Açıklamalarda yazdığım gibi eski üretim R34 nismo arasında en büyük özellikle ise ön kaputta it dirseği yerine gerçeğinde olduğu gibi bir açılış mekanizması kullanması. Başka bir örnekte yeni modellerde motor üstü hep kapak olduğundan motor detayları olmuyordu ama Autoart, RX-8 modelinde o kapağı açılır yapıp motoru görmemizi sağlaması çok süper birşeydi bence; bunun gibi birçok örnek var, Eğer CMC, exoto gibi markalar ile kıyaslamıyorsan bence AA fonksiyonel özelliklerine çok yer veren bir firmadır.
Hatta son çıkardığı modellere bakarsak arık onlarla hem parça sayısı, hem fonksiyonel hem de fiyat bakımında yaklaştığını görüyoruz :(
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: REVOLUTION » 25 Oca 2015, 08:11

Predator yazdı:Model detay ve incelik olarak çok hoş Devrim Abi. Paylaşımın için teşekkürler. Güzel günlerde sergilensin. :handshake:

Teşekkürler Serkan; beğenmene sevindim. :handshake:
Resim
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: REVOLUTION » 25 Oca 2015, 08:14

Emre E. yazdı:Bu kasayı çok seviyorum, ama edinirsem, devamı gelecek diye de korkuyorum. :angel:

Çekimler ve harika paylaşım için teşekkürler Devrim Hocam. :bravo:

Teşekkürler Emre :handshake:
Gerçekten bu model veya gerçeği olan bu kasa çok başka bir araç bencede :y:
Dediğim gibi bütün Japonlardan vazgeçtim ve elden çıkardım ama bu Skyline serisi ve özellikle R34 çok başka! :inlove:
Resim

mesaj için REVOLUTION arkadaşımıza teşekkür edenler:
Emre E.
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Sonraki

1/18 MODELLER

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir