1955 PONTIAC STAR CHIEF-SUNSTAR PLATINUM

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

1955 PONTIAC STAR CHIEF-SUNSTAR PLATINUM

İletiYazar: Erdem » 15 Kas 2014, 18:14

Tum foruma selamlarimi ileterek merhaba diyorum :smile: Az sonra sizlere Sunstar Platinum serisinden gayet guzel bir model olan 1955 Pontiac Star Chief modelini tanitmaya calisacagim. Konu 1950'ler oldugunda Sunstar Platinum bastacimiz, ben de koleksiyonuma baslarken ilk aldigim modellerden birisi 1956 Lincoln Premiere idi ve nasil da mest oldugumu hala net sekilde hatirliyorum. Modelin bazi ozelliklerini saymak gerekirse:

*Ele oturan ve agirligi ile tatmin eden bir parca
*Sunstar Platinum klasigi olan hareketli silecekler
*Basarili ic mekan ve detaylar
*Detayli motor bolumu
*Pontiac logolu ince islenmis jantlar
*On camda 1/1 aracta olan sticker'lar (ben modeli 2.el olarak aldim ve bir sticker yerinde yoktu maalesef)
*Kaput ustundeki turuncu renkli Star Chief logoso gercekten cok iyi modellenmis.

Nedense bana eski Platinum uretimleri yeni olanlara gore daha kaliteli geliyor (ornegin 1960 Plymouth Fury ile 1955 Pontiac Star Chief modellerini karsilastirinca bu hisse kapildim) Eger Amerikan temasi ile ilgilenen uyelerimiz varsa bu modeli siddetle tavsiye ederim :smile5: Sozu daha fazla uzatmadan karsinizda 1955 Pontiac Star Chief, ilk 3 resim 1/1 araca ait; tarihce icin wikipedia.com sitesinden faydalandim :syg:
TARIHCE
1954 ile 1957 yillari arasinda Star Chief Pontiac’in prestij modeliydi, her iki yandaki krom citalar en belirgin ozelligiydi. Hollywood unlu dizilerinden olan ‘I Love Lucy’de karekterler convertible versiyonda bir Star Chief surmuslerdi. 1955 modelinde yeni bir V-8 motoru kullanilmisti, ayrica Chevrolet Nomad benzeri Safari ismi altinda bir model de uretilmisti. 1959 yilinda sunulan Bonneville modeline kadar Star Chief popular bir arac olmaya devam etti, ne var ki Bonneville ve Catalina modellerinin piyasaya surulmesiyle Pontiac urun gaminda aslan payini kaptirdi. 1955 yilinda iki kapili olarak 58.654, 4 kapili olarak 65.155 adet Star Chief uretilmistir.

RESIMLER
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 78
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 83
Rep Puani: 4215
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

Re: 1955 PONTIAC STAR CHIEF-SUNSTAR PLATINUM

İletiYazar: scorpinco » 15 Kas 2014, 20:36

Erdem bey hayırlı olsun, keyifle sergilemenizi dilerim. Bilgilendirme için ayrıca teşekkür ederim.
diecast collector scorpinco
Kullanıcı avatarı
scorpinco
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: Necdet
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 137
Rep Puani: 20
scorpinco rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 15 Kas 2014, 20:46

Bu modelin bez tavanlısını 2 sene önce elimden çıkarmıştım.

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Harika bir modeldir, almakla çok iyi etmişsin Erdem. Güzel günlerde sergilemeni dilerim. :kamyon:

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 118
Toplam Model Sayısı: 118
Rep Puani: 19150
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 15 Kas 2014, 21:36

benimde ilk platinum'umdu.. ön arması süper.. güle güle sergile.. krom etiketlerine ve beyaz yanaklarına dikkat..
Resim
Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: bülent
1/18 Model Sayısı: 30
1/24 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 9
1/64 Model sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 17
- / -- Model Sayısı: 5
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 79
Rep Puani: 2794
Bülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yok

İletiYazar: GOKHANN » 16 Kas 2014, 01:21

Erdem Abi harika detaylara sahip çok guzel bir klasik fotoğraflar harika iyi günlerde keyif ile sergile bu güzelliği... :good2:
Resim
Kullanıcı avatarı
GOKHANN
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: GÖKHAN
1/18 Model Sayısı: 21
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 1065
GOKHANN rep puani yokGOKHANN rep puani yokGOKHANN rep puani yokGOKHANN rep puani yokGOKHANN rep puani yok

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 16 Kas 2014, 01:49

Erdem abi çok güzel bir modelmiş klasiklere daha bulaşmamış olsam da ilerde ilk alacağım modellerden biri bu olacaktır sanırım. Sunstara o kadar kızıyorum ki madem bu kadar iyi işçiliğin var neden yapmıyorsun :box: Tanıtımında çok güzel olmuş abi ama o gitar çalan arkadaş oturacak başka yer bulamamış mı :lol:
Resim
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Alper
1/18 Model Sayısı: 45
1/43 Model Sayısı: 7
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 2010
Alper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 16 Kas 2014, 02:07

Bu modelin en çok yakışan rengi bu bence. Galiba bana aldıracaksınız bundan bir tane. Ahmet'te paylaşmıştı. Ama ben Emre Abi'nin attığı fotoğraftaki tavanı bez olandan düşünüyorum. Bakalım neler olacak. Çok güzel model abi, senin klasiklerde hiç fena parçalar değilmiş hani. :smile: Ama ben bu platinum serilerinin plastik parçalarının ( özellikle koltukların ) sıcak ve nemli havayla temasında belli bir müddet sonra deforme oluyormuş. Erime demeyim de böyle yapış yapış oluyormuş üstü. Sen ne diyorsun abi. Elinde uzun zamandan beri var platinumlardan bildiğim.
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 66
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2715
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 16 Kas 2014, 18:16

scorpinco yazdı:Erdem bey hayırlı olsun, keyifle sergilemenizi dilerim. Bilgilendirme için ayrıca teşekkür ederim.

Cok tesekkurler Necdet, cok kisa bir bilgilendirme oldu ama begenmene sevindim :good2:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 16 Kas 2014, 18:18

Emre E. yazdı:Bu modelin bez tavanlısını 2 sene önce elimden çıkarmıştım.

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Harika bir modeldir, almakla çok iyi etmişsin Erdem. Güzel günlerde sergilemeni dilerim. :kamyon:

Cok tesekkurler Emre Abi, Sunstar Platinum hicbir zaman hayalkirikligi yaratmiyor :smile:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Erdem » 16 Kas 2014, 18:22

Bülent Aydoğan yazdı:benimde ilk platinum'umdu.. ön arması süper.. güle güle sergile.. krom etiketlerine ve beyaz yanaklarına dikkat..

Sagolasin Bulent Abi, sen de cok guzel bir modelle baslamissin Platinum serisine demek ki :smile5: Uyardigin konulara dikkat edecegim, bu 2 konu disinda yazilarin uzerindeki koruyucu bantlari da cikarmadim (umarim dogru bir sey yapmisimdir :lol: )
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Erdem » 16 Kas 2014, 18:24

GOKHANN yazdı:Erdem Abi harika detaylara sahip çok guzel bir klasik fotoğraflar harika iyi günlerde keyif ile sergile bu güzelliği... :good2:

Tesekkurler Gokhan, detaylar gercekten cok guzel; resim konusunda iltifat etmissin; daha iyi resimler ceken cok uyemiz var ama ben de elimden geleni yapmaya calisiyorum :smile5:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
GOKHANN
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Erdem » 16 Kas 2014, 18:26

Alper GÖÇENER yazdı:Erdem abi çok güzel bir modelmiş klasiklere daha bulaşmamış olsam da ilerde ilk alacağım modellerden biri bu olacaktır sanırım. Sunstara o kadar kızıyorum ki madem bu kadar iyi işçiliğin var neden yapmıyorsun :box: Tanıtımında çok güzel olmuş abi ama o gitar çalan arkadaş oturacak başka yer bulamamış mı :lol:

Cok tesekkurler Alper, keske Sunstar her modelini Platinum serisi ayarinda yapsa ama pazarlama taktikleri devreye giriyor galiba bu tur durumlarda. Gitar calan arkadasi gercekten de nereye 'kondurmusum' oyle, bana da gulunc geldi simdi :lol:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Erdem » 16 Kas 2014, 18:30

Musa Can ÇİL yazdı:Bu modelin en çok yakışan rengi bu bence. Galiba bana aldıracaksınız bundan bir tane. Ahmet'te paylaşmıştı. Ama ben Emre Abi'nin attığı fotoğraftaki tavanı bez olandan düşünüyorum. Bakalım neler olacak. Çok güzel model abi, senin klasiklerde hiç fena parçalar değilmiş hani. :smile: Ama ben bu platinum serilerinin plastik parçalarının ( özellikle koltukların ) sıcak ve nemli havayla temasında belli bir müddet sonra deforme oluyormuş. Erime demeyim de böyle yapış yapış oluyormuş üstü. Sen ne diyorsun abi. Elinde uzun zamandan beri var platinumlardan bildiğim.

Cok tesekkurler Musa Can, bence Sunstar Platinum serisinden bir model alirsan devami da gelecektir :lol: Koltuklar konusunda haklisin, her modelde bu olmuyor; mesela 1956 Lincoln ya da Mercury modellerde buna ratlamadim ben ama 1959 Oldsmobile veya 1960 Plymouth Fury modellerde bu durum birebir vardi. Yine de bu olay sana engel olmasin, Platinum serisi iyidir, coook iyidir :good2:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Sonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir