1:64 GREENLIGHT - Dodge Charger Daytona - Honda Civic SI

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

1:64 GREENLIGHT - Dodge Charger Daytona - Honda Civic SI

İletiYazar: EmirAyaz » 03 Arl 2013, 14:21

Sayın Tolga Titiz'in tavsiyesiyle merak edip araştırdığım ve beğenerek aldığım bu ufaklıkları kargo geldikten sonra canlı canlı görünce daha bi çok sevdim. :grin: Daytona'lar ağırlıkları ve biraz daha ince işçilikleri ile hemen göze çarpıyorlar. Aynı şeyleri Civic Si için söylemek pek mümkün değil ama onu da koleksiyonumun arasına kattığım için mutluyum. :grin:

Resim
ResimResim
Resim
Resim
Resim
Resim

mesaj için EmirAyaz teşekkür aldı- 5:
Legend Garage, REVOLUTION, spyker, The gozy, tolgatitiz
EmirAyaz
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Emir AYAZ
1/18 Model Sayısı: 1
1/24 Model Sayısı: 2
1/32 Model Sayısı: 5
1/43 Model Sayısı: 29
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 17
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 55
Rep Puani: 190
EmirAyaz rep puani yok

Re: 1:64 GREENLIGHT - Dodge Charger Daytona, - Honda Civic S

İletiYazar: spyker » 03 Arl 2013, 14:28

Emircim ne yapmışsın sen ya vallahi tek kelime ile süper iyi günlerde sergilemeni dilerim.Amerikan kasları,bir Japon fırtınası süperler :nazar: Tolga abiye de teşekkürler tavsiyesi için.

mesaj için spyker teşekkür aldı- 2:
EmirAyaz, tolgatitiz
Kullanıcı avatarı
spyker
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Fatih SAHIN
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 880
spyker rep puani yokspyker rep puani yokspyker rep puani yokspyker rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 03 Arl 2013, 14:29

Mopar'lar güzel :y:

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
EmirAyaz
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 62
1/43 Model Sayısı: 25
1/64 Model sayısı: 24
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 130
Rep Puani: 10025
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 03 Arl 2013, 15:45

GREENLIGHT firması gerçekten kaliteli iş çıkarıyor 1:18'lerde fiyat-kalite olarak çok iyiler ama bu ufaklıklarda daha iyisi yok sanırsam!
Hayırlı olsun ve iyi sergilemeler dilerim.
Resim

mesaj için REVOLUTION arkadaşımıza teşekkür edenler:
EmirAyaz
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5230
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: EmirAyaz » 03 Arl 2013, 16:18

spyker yazdı:Emircim ne yapmışsın sen ya vallahi tek kelime ile süper iyi günlerde sergilemeni dilerim.Amerikan kasları,bir Japon fırtınası süperler :nazar: Tolga abiye de teşekkürler tavsiyesi için.

Çok teşekkür ederim Fatih abi bende çok teşekkür ederim kendisine. Rüzgarlık ve ön uzatma kısmından dolayı Daytona bana her zaman çok çekici gelmiştir, Greenligt'ta 1:64 te bu modelin hakkını verince ortaya çok şık iki model çıkmış. Bende çok teşekkür ederim Tolga Bey'e. Önümüzdeki günlerde bu güzelliklere yenileri eklenebilir. :smile:

BuRaK-B yazdı:Mopar'lar güzel :y:

Bence de gerçekten çok güzeller. Hele ki o rüzgarlık sadece oraya bakıyorum ben. :smile:

REVOLUTION yazdı:GREENLIGHT firması gerçekten kaliteli iş çıkarıyor 1:18'lerde fiyat-kalite olarak çok iyiler ama bu ufaklıklarda daha iyisi yok sanırsam!
Hayırlı olsun ve iyi sergilemeler dilerim.

Çok teşekkür ederim. Evet sanırım daha iyi yok benim ilk Greenlight modellerim ve gerçekten çok kaliteli buldum.
Resim

mesaj için EmirAyaz arkadaşımıza teşekkür edenler:
spyker
EmirAyaz
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

EmirAyaz rep puani yok

İletiYazar: jeffwaterss » 03 Arl 2013, 22:58

Greenlight'lar candır , Daytonalar nefis =)
Kullanıcı avatarı
jeffwaterss
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Ilkem TEKIN
1/18 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 281
Rep Puani: 1455
jeffwaterss rep puani yokjeffwaterss rep puani yokjeffwaterss rep puani yokjeffwaterss rep puani yokjeffwaterss rep puani yokjeffwaterss rep puani yok

İletiYazar: tolgatitiz » 04 Arl 2013, 00:14

Emir, güle güle oyna :drinksb:
Ben forumumuzdaki 64 tayfasından öğrenmiştim bu modelleri, sanada vesile olmuşum çok mutlu oldum.
Emir, tabi ki özümüz Matchbox'lara dayanıyor. Ben dişleri çıkarken dişlik yerine Matchbox kemirmişim. Aşığım onlara ama,

Greenligh'ın öyle kötü bir tarafı var ki, insanı Matchbox'lardan uzaklaştırıyor. Çünkü eski İngiliz Lesney'lerdeki gibi üstü altı, tamamı metal, taş gibi.
Ayrıca gerçek ölçeğe sahip, yani Matchbox'lardaki gibi araba ile tır aynı boyda değil. Tırlar içine arabaları alır.
Matchbox geleneğinden gelen, oyuncak sevimliliğini, oyuncaksı yüzlerini korumalarına rağmen, gerçek model detaylarına sahipler, mesela 67 Mustang'in jantları, gerçekten onun jantları, bizim emektarlarınki gibi bütün arabaların tekerlekleri aynı değil.

Ben bu yıl başladım bu haylazlara, elimdeki sayıları 70'i geçti, sana önerim önce Greenlight'ın "World" serisi dışındaki modellerini toplaman, Honda'nın olduğu grupta tabanlar plastik. Greenlight'tan sonra Johnny Lightning'e gir, kalite eşdeğer düzeyde ama firma 60'lardan beri üretim yapıyor, son üretim modellerine bakmalısın.
En son diğerlerinde bulamadığın modeller için M2'ye bakmanı öneririm. M2 bence en son tercihin olmalı.
Çok para harcamadan gerçek model keyfi veren, ama o sıcacık oyuncak hissinide koruyan bence harika modeller bunlar.

Tekrar güle güle oynamanı dilerim.
Resim

mesaj için tolgatitiz arkadaşımıza teşekkür edenler:
spyker
Kullanıcı avatarı
tolgatitiz
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Tolga Titiz
1/18 Model Sayısı: 90
1/64 Model sayısı: 166
Motorsiklet Model: 24
Toplam Model Sayısı: 280
Rep Puani: 690
tolgatitiz rep puani yoktolgatitiz rep puani yoktolgatitiz rep puani yok

İletiYazar: EmirAyaz » 04 Arl 2013, 11:35

tolgatitiz yazdı:Emir, güle güle oyna :drinksb:
Ben forumumuzdaki 64 tayfasından öğrenmiştim bu modelleri, sanada vesile olmuşum çok mutlu oldum.
Emir, tabi ki özümüz Matchbox'lara dayanıyor. Ben dişleri çıkarken dişlik yerine Matchbox kemirmişim. Aşığım onlara ama,

Greenligh'ın öyle kötü bir tarafı var ki, insanı Matchbox'lardan uzaklaştırıyor. Çünkü eski İngiliz Lesney'lerdeki gibi üstü altı, tamamı metal, taş gibi.
Ayrıca gerçek ölçeğe sahip, yani Matchbox'lardaki gibi araba ile tır aynı boyda değil. Tırlar içine arabaları alır.
Matchbox geleneğinden gelen, oyuncak sevimliliğini, oyuncaksı yüzlerini korumalarına rağmen, gerçek model detaylarına sahipler, mesela 67 Mustang'in jantları, gerçekten onun jantları, bizim emektarlarınki gibi bütün arabaların tekerlekleri aynı değil.

Ben bu yıl başladım bu haylazlara, elimdeki sayıları 70'i geçti, sana önerim önce Greenlight'ın "World" serisi dışındaki modellerini toplaman, Honda'nın olduğu grupta tabanlar plastik. Greenlight'tan sonra Johnny Lightning'e gir, kalite eşdeğer düzeyde ama firma 60'lardan beri üretim yapıyor, son üretim modellerine bakmalısın.
En son diğerlerinde bulamadığın modeller için M2'ye bakmanı öneririm. M2 bence en son tercihin olmalı.
Çok para harcamadan gerçek model keyfi veren, ama o sıcacık oyuncak hissinide koruyan bence harika modeller bunlar.

Tekrar güle güle oynamanı dilerim.

Çok teşekkür ederim Tolga abi bende Mojorette'lerle büyüdüm diyebilirim onlarda ağırlıkları ve yaylı oluşlarıyla çok hoşuma giderlerdi. Tabi o zamanlar onları sadece oyuncak olarak düşündüğüm için bu güne taşıyamadım hiç birini. Aslında fazla Amerikan fanatiği değilimdir ama bunları çok beğendim ve biraz bunlardan gitmeyi planlıyorum açıkçası. :) Honda'nın ağırlık ve ince işçilik açısından biraz geride kaldığını bende farkettim ama bir Japon aşığı olarak mağazada ki son parçayı aldığım için mutluyum. Tekrar teşekkür ederim bu tavsiyeleri de dikkate alacağıma emin olabilirsin Tolga abi. :sapka:
Resim

tolgatitiz
EmirAyaz
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

EmirAyaz rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 04 Arl 2013, 13:52

İşte hobinin güzelliği burada yatıyor, bir kardeşimiz bir abimizin tavsiyesiyle harika ufaklıklarla tanışıyor :smile: Kim bilir, belki Emir de bir 5-10 sene sonra bir kardeşine benzer tavsiyelerde bulunacak. Yeni güzeller keyifle sergilensin Emir, Tolga Abi'ye de yol göstericiliği için teşekkürler :good2:

mesaj için Erdem teşekkür aldı- 2:
EmirAyaz, tolgatitiz
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 78
1/24 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 83
Rep Puani: 4250
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: The gozy » 04 Arl 2013, 13:59

Emir kardeşim iyi günlerde sergile bu güzel şirin modelleri,yalnız 1\64 farklı bir dünyadır ardı arkası kesilmiyor ve hemen cezbediyor insanı kendimden biliyorum.Onuda alayım bunuda alayım derken 500 küsür modelim oldu :lol:.

mesaj için The gozy arkadaşımıza teşekkür edenler:
EmirAyaz
The gozy
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: Gökhan PULAT
1/18 Model Sayısı: 73
1/24 Model Sayısı: 5
1/32 Model Sayısı: 12
1/43 Model Sayısı: 25
- / -- Model Sayısı: 582
Toplam Model Sayısı: 697
Rep Puani: 15
The gozy rep puani yok

İletiYazar: EmirAyaz » 04 Arl 2013, 17:43

Virtue yazdı:İşte hobinin güzelliği burada yatıyor, bir kardeşimiz bir abimizin tavsiyesiyle harika ufaklıklarla tanışıyor :smile: Kim bilir, belki Emir de bir 5-10 sene sonra bir kardeşine benzer tavsiyelerde bulunacak. Yeni güzeller keyifle sergilensin Emir, Tolga Abi'ye de yol göstericiliği için teşekkürler :good2:

Kesinlikle tecrübe çok önemli ve benimde çok değer verdiğim bir kavram, büyükler bir şey söylüyorsa bilinen bir şeyler vardır demek ki bunu da ben tecrübe ettim mesela. :)

The gozy yazdı:Emir kardeşim iyi günlerde sergile bu güzel şirin modelleri,yalnız 1\64 farklı bir dünyadır ardı arkası kesilmiyor ve hemen cezbediyor insanı kendimden biliyorum.Onuda alayım bunuda alayım derken 500 küsür modelim oldu :lol:.

Teşekkür ederim. Evet fark ettim bende hemen içine çekmeye başladığını 1:64 lerin :) Bunlar gelir gelmez yenilerini aramaya başladım hemen :)
Resim

The gozy
EmirAyaz
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

EmirAyaz rep puani yok

Re: 1:64 GREENLIGHT - Dodge Charger Daytona - Honda Civic SI

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 04 Arl 2013, 22:23

Emir Daytonalar çok güzel. Hayırlı olsun. Eskitme olana bayıldım . Bakalım bende 1:18'inin peşine düştüm yakındır elime geçmesi. :smile:

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
EmirAyaz
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 66
Motorsiklet Model: 1
Rep Puani: 2740
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

Re: 1:64 GREENLIGHT - Dodge Charger Daytona - Honda Civic SI

İletiYazar: EmirAyaz » 04 Arl 2013, 22:41

1:64 ü böyleyse 1:18 i düşünemiyorum hakikaten çok güzel olmalı diye düşünüyorum en kısa zamanda eline geçer umarım. Teşekkür ederim. :)
Resim

Musa Can ÇİL
EmirAyaz
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ