Koleksiyonum

Yetkili: cemo-cemo, Predator, vtgurol, camorenesi

Re: Koleksiyonum

İletiYazar: vtgurol » 14 May 2013, 15:12

Emre E. yazdı:Aramıza hoş geldin Tayfun. Böylesine muhteşem bir koleksiyonu ve değerli bir aileden gelen bir kişiyi aramızda görmek gurur verici. :friends:

Rahmetli deden ve baban bu ülke için kıymetli kişilerden. Yazmış olduğun her satırı detaylı olarak okudum ve ne yalan söyleyeyim oldukça duygulandım.

Ailenin havacılığa ve uçaklara olan düşkünlüğü de sana verdikleri isimden de belli oluyor. Bir yanlışım varsa düzelt lütfen.

Koleksiyona gelecek olursak, yılların birikimi ve ağırlıklı %90 diecast olduğu için çok değerli bence. :nazar: Sergileme vitrinin de harika görünüyor.

Diğer paylaşımlarını merakla bekliyoruz. :ucak:

Teşekkür ederim Emre,
Evet ismim konusunda haklısın. Rahmetli babamın havacılık tutkusu ağabeyimin ve benim isimlerimize yansıdı. Ağabeyimin ismide Tufan bu arada ve oda THYde kaptan pilot.
Eğer soracak olursanız sen neden pilot olmadın diye ben Askeri pilot olmak istiyordum ancak babam ile zamanında yaptığımız sohpetlerde bunun ne kadar zor bir eğitim ve yaşam olduğuna karar kılmış ve artık ailemizde başka mesleklerin olması gerektiği sonucuna varmıştık.
Her mesleğin zorlukları vardır muhakkak. Ancak şu süreci bir düşünün hava harp okuluna girdiniz ilk muayenede uçuşa elverişlisiniz. 4 yıl okudunuz okul bitti mezun oldunuz temel uçuş ve jet eğitim döneminizdesiniz. Gene uçuşa yeterlilik muayenesine girdiniz geçemezseniz uçamaz yer personeli olursunuz. Muayeneden geçtiniz uçuş egitimlerine başladınız. Egitimleri tamamlarsanız pilot olursunuz. Elenirseniz gene yer personelisiniz. Uçucu olmayı başarırsanız güzel bir mesleğiniz var ancak çok ta riskli bir meslek.Siz yer personeli olursanız içinizde bir uhde kalır, uçucu personel olursanız şehit verdiğiniz arkadaşlarınıza şahit olursunuz.
Babam 1971 yılında F-100 uçağından atlamış. Çoğu pilotun kurtulamayacağı bir seviyeden atlamış hemde. 1979 yılında iniş sırasında Viscount uçağının ön iniş takımı kırılmış. Kısmi gövde inişi yapmışlar. tarihini hatırlayamadığım başka bir olay ise ankarada C-47 uçağının kanadını yere sürtmüşler muhtemel ani ters rüzgardan sanırım. Gene kurtulmuşlar kılpayı.
Son olarak rahmetlinin söylediği bir sözu sizlerle paylaşayım.
Oğlum evde her akşam acaba bu gün gelecekmi gelmeyecekmi diye bekleyen eşin annen baban olması zordur unutma. Bir kaza haberi geldiğinde lojmana giren siyah makam arabası evinin kapısına yaklaşırken ailen harp olur, senin evini geçince o makam arabası rahatlarsın bu seferde hangi arkadaşının evine gidiyor diye düşünmeye başlarlar en acısıda budur.

Koleksiyona gelince gelecek hafta elime ulaşmasını beklediğim modeller var onlarıda sizlerle paylaşacağım.
Resim
Kullanıcı avatarı
vtgurol
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Tayfun
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 113
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 25
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 138
Rep Puani: 725
vtgurol rep puani yokvtgurol rep puani yokvtgurol rep puani yok

İletiYazar: vtgurol » 14 May 2013, 15:40

gokhan derli yazdı:Tayfun, gerçekten müthiş bir kolleksiyon. Ben de uçaklara karşı büyük bir tutkuyla bağlıyımdır.. Plastik modellrler çok uğraştım, fakat hiçbiri şu an hayatta değiler.:( Bir akrabam C47'lerle senelerce uçtu Eskişehir'de.. Belki rahmetli babanız kesin tanıyordur. O da B727'lerle uçtu emekli olduktan sonra.. O zamanlar bildiğiniz gibi 727'ler,emekli olmadan kısa bir süre önce kargo uçağı olarak hizmet veriyorlardı.. Hatta C47, F104(aşığımdır) gibi uçakları canlı canlı görenlerden olduğum için ben de kendimi şanslı adlediyorum. Bu konuda konuşacak o kadar çok şey var ki.. Pilot olmak en çok istediğim şeylerden biriydi. Ama maalesef olmadı. Modellerinizden UH 19 Chickasaw, F102 Delta Dagger hemen gözüme çarptı. Phantom, F5, F111 ve F100'ler daha bir güzel.. Teşekkürler bu güzel paylaşım için.. F102 Hasegawa'nın mı acaba?

Selam Gökhan,
beğendiğin için teşekkür ederim. Plastik modeller koruma açısından çok dikkat geriktirirler. yapımıda bakımıda zordur. ve genelde akibetleri fotoraf kareleri olur.
muhtemelen akrabanızla tanışıklığı vardı rahmetli babamın. Akrabanız Eskişehirde görevli olduğuna göre kesinlikle dedemide tanır.70li 80li yıllarda görev yapmış ise muhakkak bir tanışıklıkları vardır.
Açıkçası hem ben hemde ağabeyim C-47nin ekmeğiyle büyüdük. Ankarada ben 4 yaşındaiken çok iyi hatırlarım Etimesgutta bir gece acil iniş yapan bir C-47 gözümün önünde yanmıştı. Babam o zamanlar üs komutanı idi.
Yıllar sonra olayın sebebini sorduğumda bana C-47nin özel bir dizaynı olduğunu motordan birinin arıza verdiğini ve arızalanan motorun havada kendi kendine dizaynından dolayı düştüğünü inişten sonrada iniş takımları kırılan uçağın sü®tünmeden dolayı alev aldığını söylemişti. Allahtan o gece o uçak infılak etmemişti.
Son C-47 1998 yılında emekliye ayrılmadan önce her gün düzenli olarak istanbul üzerinde uçuş yapardı evimde ataköyde oldugundan her gün bu muazzam güzeli her iniş kalkışinda görür muazzam yıldız motorunun sesini duydukça mest olurdum.

Koleksiyona gelince uçaklardan
F6F, F/A-18C, F-102, F5-E, A-26C, UH-1,7 F-100, A-4, 4 F-4 Phantom, Beaufighter, 2 F-105, RF-101, F-16D, F-111E ve TF-104G de dahil Hobby Master firmasına ait.
2 F-4 Phantom, Viscount, C-47, F-86 ve UH-19 Corgi firmasının.
Spitfire ve Hurricane easy modelin,
F-14 A-6 F-8 Century Wings'in,
T-33 ve F9F Falcon Models'in,
F8F ve F-84G Skymax firmasının.
F-16CG ve F/A-18D de Witty Wings/ Sky Guardian firmasının.
Resim

mesaj için vtgurol arkadaşımıza teşekkür edenler:
gokhan derli
Kullanıcı avatarı
vtgurol
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: vtgurol » 14 May 2013, 15:54

Virtue yazdı:Tayfun, oncelikle hos geldin aramiza :handshake: Ucak diecast model bolumu bu vesileyle daha da renklenmis ve canlanmis oldu, orta okul yillarinda plastik modelcilikle ugrastigimdan benim de ilgiyle baktigim resimler oldu koleksiyon paylasimin. Ayrica ATA'mizin resmini vitrine koyman cok hos bir dusunce, 'Istikbal Goklerdedir' sozunu unutmak mumkun mu... Umarim hevesle bekledigin modelin Haziran sonunda sag-salim ulasir ve resimlerini goruruz, keyifli paylasimlar dilerim forumda :good2:

Bu arada madem konu ucaklardan acildi dun sehit olan F-16 pilotumuzu rahmetle aniyorum, Hava Kuvvetleri'nin gozbebegi pilotlarimiza kazasiz ucuslar dilerim.

Teşekkür ederim Erdem,
Atatürk bu topraklar üzerinde bir çok konuda çığır açtıgı gibi havacılık konusundada bir çığır açmıştır. ATA'mızın o dönem Türk havacılığına verdiği önem yadsınamaz bir gerçektir. 5 Mayıs Eskişehir hava gösterilerinde paraşutçülerimiz ATAMIZIN resmini ve şanlı bayrağımızı göklere taşıdığında hissettiklerimi anlatamıyorum bile. Tabi o günün en güzel anları Solo Türk ve Türk Yıldızlarının Ay Yıldızımızı hak ettiği yere Yani göklere yükseltmesi de ayrıca bir gurur vesilesi idi.O gün Türk olduğum için bir kez daha onur ve gurur duydum. :bayrak:
Dikkat ettiyseniz Türk forsu olan uçakların bölümüne koydum ATAMIZI.

Seninde belirttiğin gibi dün şehit olan Teğemenimizede Allahtan rahmet diliyorum. Değerli kardeşimizin ve tüm şehitlerimizin mekanları cennet olsun.
Resim
Kullanıcı avatarı
vtgurol
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: gokhan derli » 14 May 2013, 17:17

vtgurol yazdı:
gokhan derli yazdı:Tayfun, gerçekten müthiş bir kolleksiyon. Ben de uçaklara karşı büyük bir tutkuyla bağlıyımdır.. Plastik modellrler çok uğraştım, fakat hiçbiri şu an hayatta değiler.:( Bir akrabam C47'lerle senelerce uçtu Eskişehir'de.. Belki rahmetli babanız kesin tanıyordur. O da B727'lerle uçtu emekli olduktan sonra.. O zamanlar bildiğiniz gibi 727'ler,emekli olmadan kısa bir süre önce kargo uçağı olarak hizmet veriyorlardı.. Hatta C47, F104(aşığımdır) gibi uçakları canlı canlı görenlerden olduğum için ben de kendimi şanslı adlediyorum. Bu konuda konuşacak o kadar çok şey var ki.. Pilot olmak en çok istediğim şeylerden biriydi. Ama maalesef olmadı. Modellerinizden UH 19 Chickasaw, F102 Delta Dagger hemen gözüme çarptı. Phantom, F5, F111 ve F100'ler daha bir güzel.. Teşekkürler bu güzel paylaşım için.. F102 Hasegawa'nın mı acaba?

Selam Gökhan,
beğendiğin için teşekkür ederim. Plastik modeller koruma açısından çok dikkat geriktirirler. yapımıda bakımıda zordur. ve genelde akibetleri fotoraf kareleri olur.
muhtemelen akrabanızla tanışıklığı vardı rahmetli babamın. Akrabanız Eskişehirde görevli olduğuna göre kesinlikle dedemide tanır.70li 80li yıllarda görev yapmış ise muhakkak bir tanışıklıkları vardır.
Açıkçası hem ben hemde ağabeyim C-47nin ekmeğiyle büyüdük. Ankarada ben 4 yaşındaiken çok iyi hatırlarım Etimesgutta bir gece acil iniş yapan bir C-47 gözümün önünde yanmıştı. Babam o zamanlar üs komutanı idi.
Yıllar sonra olayın sebebini sorduğumda bana C-47nin özel bir dizaynı olduğunu motordan birinin arıza verdiğini ve arızalanan motorun havada kendi kendine dizaynından dolayı düştüğünü inişten sonrada iniş takımları kırılan uçağın sü®tünmeden dolayı alev aldığını söylemişti. Allahtan o gece o uçak infılak etmemişti.
Son C-47 1998 yılında emekliye ayrılmadan önce her gün düzenli olarak istanbul üzerinde uçuş yapardı evimde ataköyde oldugundan her gün bu muazzam güzeli her iniş kalkışinda görür muazzam yıldız motorunun sesini duydukça mest olurdum.

Koleksiyona gelince uçaklardan
F6F, F/A-18C, F-102, F5-E, A-26C, UH-1,7 F-100, A-4, 4 F-4 Phantom, Beaufighter, 2 F-105, RF-101, F-16D, F-111E ve TF-104G de dahil Hobby Master firmasına ait.
2 F-4 Phantom, Viscount, C-47, F-86 ve UH-19 Corgi firmasının.
Spitfire ve Hurricane easy modelin,
F-14 A-6 F-8 Century Wings'in,
T-33 ve F9F Falcon Models'in,
F8F ve F-84G Skymax firmasının.
F-16CG ve F/A-18D de Witty Wings/ Sky Guardian firmasının.

Ayrıntılı bilgiler için çok teşekkür ederim, bu arada C47'nin seslerine bayılırdım.. Akrabam 'Davulun içinde uçmak gibi' dese de, (kendisi de çok severdi, hatta Esci'nin 1/72 C47'sini kendine gösterdiğimde, elinde oynadığı anı unutamam) ben bayılırdım, ve kilometrelerce öteden sesini tanırdım..
Resim
Kullanıcı avatarı
gokhan derli
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan
1/72 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 1590
Rep Puani: 3930
gokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yok

İletiYazar: vtgurol » 14 May 2013, 17:21

Evet Gökhan,
C-47'nin dırl dırl sesi kilometrelerce öteden belli ederdi kendini.
Tıpkı UH-1'in havayı hafifçe tokatlayan sesi gibi.
isteğiniz olursa koleksiyondaki tüm uçaklar için kısa bilgiler verebilirim ilerleyen dönemde.
Resim
Kullanıcı avatarı
vtgurol
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: gokhan derli » 14 May 2013, 18:07

Valla ben hayır demem :lol: Çok teşekkür ederim..
Resim
Kullanıcı avatarı
gokhan derli
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan
Toplam Model Sayısı: 1590
Rep Puani: 3930
gokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yok

İletiYazar: Alper KARA » 14 May 2013, 23:59

vtgurol yazdı:Teşekkür ederim Alper kardeşim.
Dedem ve babam artık aramızda değiller malesef. Aslına bakarsan bir nevi onların anısına bu koleksiyonu yapmaktayım.
Plastik modeller konusuna gelince onlarında resimlerini birazdan yeni bir başlık altında açacağım.
Fotoraflar konusuna gelirsek bu gün çekim yaptım ve üzerimde bir uğursuzluk vardı sanki bu gün bayağı bir uğraştım doğru ve güzel pozlar yakalamak için.
Tabi makinenin yetmediği yerde de biraz photoshop sihri kullandım.
Pek istediğim gibi olmadılar ama beğendiğine sevindim.
Yeni modeller geldikçe daha iyi fotoraflar göreceksiniz.

Anladım Tayfun abi o zaman Allah rahmet eylesin.. Fotoğrafları merakla bekliyorum.. İyi forumlar.. :smile:
Resim

mesaj için Alper KARA arkadaşımıza teşekkür edenler:
vtgurol
Kullanıcı avatarı
Alper KARA
E-Dergisd
E-Dergisd

İsim: Diecast Alp
1/18 Model Sayısı: 1
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 25
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 23
- / -- Model Sayısı: 5
Toplam Model Sayısı: 59
Rep Puani: 1755
Alper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yok

İletiYazar: Predator » 29 Haz 2013, 00:48

Tayfun kardeşim koleksiyonun gerçekten çok güzel özellik ile thunderbirds ve blue angels gösteri timlerinin geçmişten bugüne kadar uzanan tarihinin resmen özetini geçmişsin tebrikler ayrıca f-4 lerini de es geçemeyeceğim .Bende kısa süre içersinde diecast uçak koleksiyonumu sizler ile paylaşacağım.Havacılık hobisinin ülkemizde geliştiğini görmek çok güzel ve bu yüzden aranızdayım
Resim
Kullanıcı avatarı
Predator
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Serkan
1/18 Model Sayısı: 3
1/72 Model Sayısı: 110
- / -- Model Sayısı: 15
Toplam Model Sayısı: 125
Rep Puani: 670
Predator rep puani yokPredator rep puani yokPredator rep puani yok

İletiYazar: vtgurol » 29 Haz 2013, 12:38

Predator yazdı:Tayfun kardeşim koleksiyonun gerçekten çok güzel özellik ile thunderbirds ve blue angels gösteri timlerinin geçmişten bugüne kadar uzanan tarihinin resmen özetini geçmişsin tebrikler ayrıca f-4 lerini de es geçemeyeceğim .Bende kısa süre içersinde diecast uçak koleksiyonumu sizler ile paylaşacağım.Havacılık hobisinin ülkemizde geliştiğini görmek çok güzel ve bu yüzden aranızdayım

Çok teşekkür ederim Serkan.
Aramıza hoş geldin.
Seninde dediğin gibi ülkemizde çok az kişinin yaptığı hava araçları koleksiyonuna gönül veren biri ile tanışmak ta ayrı bir gurur ve onur.
Resim
Kullanıcı avatarı
vtgurol
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 28 Eyl 2013, 19:48

vtgurol yazdı:Teşekkür ederim Gökhan bey.
öncelikle göstermiş olduğunuz ilgi ve alaka içinde ayrıca teşekkür ederim.
Açıkça söylemem gerekirse yurt dışında diecast kara araçları ile ilgilide birçok forum mevcut tabi bunun yanı sıra hava ve deniz araçları forumlarıda çok fazla.
Lakin bizim ülkemizde özellikle diecast otomobiller haricinde diğer diecast araçlar ile ilgili forum sizin haricinizde neredeyse yok.
Var isede ben bunca araştırmamda sizin forumunuz haricinde hiçbir yerde göremedim.

Uçakların Dünyası bölümünü açmış olmanızdan dolayı asıl ben size ve Eren beye teşekkür ederim.
Bu güzel hobiyi sizlerle paylaşmaktan onur duydum.

İlerleyen tarihlerde elime ulaşmasını beklediğim bir 1/500 ölçekli C-160 Transall Türk Yıldızları ve 1/72 ölçekli F-100C Super Sabre var.
Onlar da ulaştığı zaman fotolarını sizlerle palaşacağım.

Ancak asıl sabırsızlıkla beklediğim F-16CG 91-0011 Solo Türk modeli Haziran ayı sonu gibi elime ulaşırsa inanıyorum ki bu koleksiyonu gölgede bırakacak bir foto paylaşımı ile sizlerin huzuruna geleceğim.

Tayfun kardeşim, ilgili konunu düzenleyerek :arrow: DIECASTR ÜYE VİTRİNLERİ veri tabanımıza kopyaladım. :handshake:

:arrow: Tayfun GÜROL

Bu arada, imzanı da uygun ölçülere getirerek profiline kayıt ettim. Umarım beğenirsin.. :f:

Resim

"Have a nice flight!" :ucak: :selam: :smile:

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
vtgurol
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16886
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: vtgurol » 28 Eyl 2013, 20:13

G.HEPARSLAN yazdı:
vtgurol yazdı:Teşekkür ederim Gökhan bey.
öncelikle göstermiş olduğunuz ilgi ve alaka içinde ayrıca teşekkür ederim.
Açıkça söylemem gerekirse yurt dışında diecast kara araçları ile ilgilide birçok forum mevcut tabi bunun yanı sıra hava ve deniz araçları forumlarıda çok fazla.
Lakin bizim ülkemizde özellikle diecast otomobiller haricinde diğer diecast araçlar ile ilgili forum sizin haricinizde neredeyse yok.
Var isede ben bunca araştırmamda sizin forumunuz haricinde hiçbir yerde göremedim.

Uçakların Dünyası bölümünü açmış olmanızdan dolayı asıl ben size ve Eren beye teşekkür ederim.
Bu güzel hobiyi sizlerle paylaşmaktan onur duydum.

İlerleyen tarihlerde elime ulaşmasını beklediğim bir 1/500 ölçekli C-160 Transall Türk Yıldızları ve 1/72 ölçekli F-100C Super Sabre var.
Onlar da ulaştığı zaman fotolarını sizlerle palaşacağım.

Ancak asıl sabırsızlıkla beklediğim F-16CG 91-0011 Solo Türk modeli Haziran ayı sonu gibi elime ulaşırsa inanıyorum ki bu koleksiyonu gölgede bırakacak bir foto paylaşımı ile sizlerin huzuruna geleceğim.

Tayfun kardeşim, ilgili konunu düzenleyerek :arrow: DIECASTR ÜYE VİTRİNLERİ veri tabanımıza kopyaladım. :handshake:

:arrow: Tayfun GÜROL

Bu arada, imzanı da uygun ölçülere getirerek profiline kayıt ettim. Umarım beğenirsin.. :f:

Resim

"Have a nice flight!" :ucak: :selam: :smile:

Çok teşekkür ederim Gökhan abi,
Ellerine sağlık.
İmza içinde ayrıca teşekkür ederim.
Resim

G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
vtgurol
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: Berent TURAN » 29 Eyl 2013, 00:52

Konuyu yeni görüyorum Tayfun kusuruma bakma.. Gerçekten izlemesi müthiş bir koleksiyon olmalı. Hepsi tek tek muhteşem görünüyorlar, emeğine sağlık.. :nazar: Filona istediğin tüm uçakları katman dileği ile.. :smile:
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 54
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2770
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: vtgurol » 29 Eyl 2013, 02:19

Berent.t yazdı:Konuyu yeni görüyorum Tayfun kusuruma bakma.. Gerçekten izlemesi müthiş bir koleksiyon olmalı. Hepsi tek tek muhteşem görünüyorlar, emeğine sağlık.. :nazar: Filona istediğin tüm uçakları katman dileği ile.. :smile:

Teşekkür ederim Berent.
Bu fotoraflar foruma ilk katıldığım döneme ait fotolar
ilerki günlerde beklediğim birkaç model var onlarda filoma katılınca yine toplu bir sunum yapmayı planlıyorum

Ilgi alakan ve tüm iyi dileklerin için tekrar tekrar teşekkür ederim.
Resim

Berent TURAN
Kullanıcı avatarı
vtgurol
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE