EFSANE AMERİKAN: 1953 HUDSON HORNET

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

EFSANE AMERİKAN: 1953 HUDSON HORNET

İletiYazar: canerberk » 08 Eyl 2013, 00:46

Merhaba Diecastr Ailesi

Sizlere garajıma en sonunda giren rüya otomobil Hudson Hornet ile tanıştırmak istiyorum. Daha önce Bigshark – Serdar ağabeyin paylaştığı ve oldukça detay verdiği modelin 1953 ü ile karşınızdayım. Bu model benim için, BİR koleksiyonum olsun dediğim ilk zamandan beri hep en üst sıralarda olmuştur. Modelin oldukça başarılı olduğu ortada. Hudson alışıldık dİzayn çalışmalarından farklı olarak step/down denilen tasarımıyla fark yaratan bir otomobil. Neredeyse kapılar dışında tek bir parça gibi. Ön yüzü 50 lerin çizgilerini yansıtsa da üç büyüklere karşı gelmiş ender modellerdendir. Serdar ağabeyin dediği gibi kutunun arkasında Chrysler amblemi olsa da Hudson kendi başında kendi markasını korumaya çalışmıştır. Bugün çokça gördüğümüz şirketlerarası transfer yapmadan 1957 e kadar dimdik ayakta durmaya çalışmış fakat daha sonra American Motor Company AMC ye satılmıştır.

Gelelim modelimize. Model ağırlığıyla ve estetiğiyle bir kere sizi etkiliyor. 53 kasasında visor olan tek renk olarak bu renk – Taro red. Vizör arabaya daha da kopmakt yapıyor tıpkı bir mermiyi andırıyor. Boya kalitesi, iç döşemedeki detaylar, hareketli şaft ve buna bağlı dönen radyatör pervanesi, iç mekan ve bagaj halı kaplaması, çıkarılabilir stepne, gerçekçi menteşeler, hareketli ön/arka koltuklar, açılabilen torpido gözü ve H motor detayı zaten modelciyi oldukça tatmin edecek özellikler. Bunlara bir de mevcut 3 büyüklere kafa tutan tarihi de eklenince bu modele saygı duymaktan başka bir şey gelmiyor. Sizlere her zaman yaptığım white box çekimlerinden ziyade bu modele özel Beylerbeyi çekimleriyle baş başa bırakıyorum. Herkese bol modelli günler.

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
canerberk
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Caner
1/18 Model Sayısı: 71
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 72
Rep Puani: 785
canerberk rep puani yokcanerberk rep puani yokcanerberk rep puani yokcanerberk rep puani yok

Re: EFSANE AMERİKAN: 1953 HUDSON HORNET

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 08 Eyl 2013, 08:15

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun.İyi günlerde sergile , model benimde listemde tepelerde yer alıyor.Hiç inceleme fırsatım olmadı ama HW61 ' in efsane modellerinden birisi olduğu kesin.Umarım bende bu emelimi gerçekleştiririm. :)

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
canerberk
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 66
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2740
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: KADIHAN » 08 Eyl 2013, 08:40

Caner sabah sabah kendime geldim :lol: bir Amerikan sever olarak çok beğendim bir model! Hatta listemde bulunan nadir ve eşsiz bir parça! Gördüğüm yerde edineceğim bir parça! Sende ciddi anlamda haber vermen yeterli :talk:
Hayırlı olsun, güzel günlerde sergile..!!!!

KADIHAN
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: Emre E. » 08 Eyl 2013, 09:20

Çok çok güzel bir model.

Her yönü ile gerçekten bir efsane.

Hayırlı olsun. :f:

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
canerberk
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 118
Toplam Model Sayısı: 118
Rep Puani: 19150
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: tolgatitiz » 08 Eyl 2013, 09:41

Muhtesem bir model. Paylasiminda tanittigin gibi neredeyse tek parca gibi duran, sanki heykeltras elinden cikmis bir klasik.
Bu modeli bulmak artik neredeyse imkansiz, oncelikle bunun icin tebrik ederim.
Ben de yesil govde, krem tavan olani var, hic tek rengini gormemistim. Harikaymis.
Gule gule seyret Caner :drinksb:
Resim

mesaj için tolgatitiz arkadaşımıza teşekkür edenler:
canerberk
Kullanıcı avatarı
tolgatitiz
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Tolga Titiz
1/18 Model Sayısı: 90
1/64 Model sayısı: 166
Motorsiklet Model: 24
Toplam Model Sayısı: 280
Rep Puani: 690
tolgatitiz rep puani yoktolgatitiz rep puani yoktolgatitiz rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 08 Eyl 2013, 10:59

Bu modelin yarış versiyonunu incelemiştim ve büyülenmiştim !!!
Normalde böyle modellere pek ilgim yoktur ama bu model çok hoşuma gitmiş özellikle boya kalitesine hayran kalmıştım; sendeki bu düz rengini birebir görmemiştim ama fotoğraflarda görüldüğü kadarıyla harika duruyor.
Bu nadide parçayı iyi sergilemeler diler; paylaşım için teşekkür ederim. :handshake:
Resim

mesaj için REVOLUTION arkadaşımıza teşekkür edenler:
canerberk
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5230
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 08 Eyl 2013, 11:02

Tek kelimeyle harika bir araba modellenmesi de gercegine olan saygidan mi bilemem super yapilmis,iyi gunlerde sergileyin.
Resim

mesaj için Alper GÖÇENER arkadaşımıza teşekkür edenler:
canerberk
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Alper
1/18 Model Sayısı: 45
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 7
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 2015
Alper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yok

İletiYazar: canerberk » 08 Eyl 2013, 16:59

Musa Can ÇİL yazdı:Öncelikle hayırlı uğurlu olsun.İyi günlerde sergile , model benimde listemde tepelerde yer alıyor.Hiç inceleme fırsatım olmadı ama HW61 ' in efsane modellerinden birisi olduğu kesin.Umarım bende bu emelimi gerçekleştiririm. :)

Çok teşekkürler Musa arkadaşım. Herkesin gönlünde taht kuran bir model. Dilerim en kısa zamanda senin de olur bir tane.

KADIHAN yazdı:Caner sabah sabah kendime geldim :lol: bir Amerikan sever olarak çok beğendim bir model! Hatta listemde bulunan nadir ve eşsiz bir parça! Gördüğüm yerde edineceğim bir parça! Sende ciddi anlamda haber vermen yeterli :talk:
Hayırlı olsun, güzel günlerde sergile..!!!!

Sağol Ahmet kardeş. İrtibatta olalım bu güzellik için.
Resim

mesaj için canerberk arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
canerberk
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

canerberk rep puani yokcanerberk rep puani yokcanerberk rep puani yokcanerberk rep puani yok

İletiYazar: canerberk » 08 Eyl 2013, 17:04

Emre E. yazdı:Çok çok güzel bir model.

Her yönü ile gerçekten bir efsane.

Hayırlı olsun. :f:

Emre abi çok teşekkürler.

tolgatitiz yazdı:Muhtesem bir model. Paylasiminda tanittigin gibi neredeyse tek parca gibi duran, sanki heykeltras elinden cikmis bir klasik.
Bu modeli bulmak artik neredeyse imkansiz, oncelikle bunun icin tebrik ederim.
Ben de yesil govde, krem tavan olani var, hic tek rengini gormemistim. Harikaymis.
Gule gule seyret Caner :drinksb:

Tolga abi sağolasın. Evet dediğin gibi tasarımcıların kilden yaptıkları çalışmalara benziyor. Abi bu 53 ün tek vizörlü modeli. Diğerleri sendeki yeşil beyaz gibi vizörsüz. Sendeki de elimden geçti. Cazibesi bol olan bir modeldi. Fakat onu bir abimize vermiştim. Sırada 1952 ve Hardtop u var. Bakalım ne zaman kavuşacağız.
Resim
Kullanıcı avatarı
canerberk
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: canerberk » 08 Eyl 2013, 17:10

REVOLUTION yazdı:Bu modelin yarış versiyonunu incelemiştim ve büyülenmiştim !!!
Normalde böyle modellere pek ilgim yoktur ama bu model çok hoşuma gitmiş özellikle boya kalitesine hayran kalmıştım; sendeki bu düz rengini birebir görmemiştim ama fotoğraflarda görüldüğü kadarıyla harika duruyor.
Bu nadide parçayı iyi sergilemeler diler; paylaşım için teşekkür ederim. :handshake:

Devrim abi teşekkür ederim. Yarış versiyonu da gerçekten iyidir. Sağolasın.

alpino24 yazdı:Tek kelimeyle harika bir araba modellenmesi de gercegine olan saygidan mi bilemem super yapilmis,iyi gunlerde sergileyin.

Tşk ederim Alper. Gerçeğine olduğu kadar modeline de vermiş olduğu gerçek Amerikan hissinden dolayı saygı duyuyoruz. :sapka:
Resim
Kullanıcı avatarı
canerberk
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: Nusret Karakaya » 08 Eyl 2013, 17:39

Caner abi efsaneye ait çok güzel bir model edinmişsin hayırlı olsun diyelim. :nazar:
Resim

Oo________oO

SATILIK 1/24 MODELLER İÇİN:
>>>>> viewtopic.php?f=11&t=23842&p=349061#p349061 <<<<<

mesaj için Nusret Karakaya arkadaşımıza teşekkür edenler:
canerberk
Kullanıcı avatarı
Nusret Karakaya
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Nusret KARAKAYA
1/18 Model Sayısı: 3
1/24 Model Sayısı: 24
1/43 Model Sayısı: 2
1/64 Model sayısı: 5
Toplam Model Sayısı: 32
Rep Puani: 200
Nusret Karakaya rep puani yok

İletiYazar: canerberk » 08 Eyl 2013, 18:29

Nusret Karakaya yazdı:Caner abi efsaneye ait çok güzel bir model edinmişsin hayırlı olsun diyelim. :nazar:

Nusret kardeşim çok teşekkür ediyorum. Evet efsane bir model. Amerikanların hızla azaldığı bu günlerde sizlere hoş bir vakit geçirdiysem ne mutlu bana.
Resim
Kullanıcı avatarı
canerberk
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 10 Eyl 2013, 00:58

ön cam şapkası ve motorunun güzelliği ile bunada en güzel yaylı diyelim..renk süper zaten..yumuşak tavanlı continental setli mavisini bir arkadaşım çok istedi diye ona verdim ama bunu bulsam alırdım..güle güle sergile ve bende tebrik ediyorum..
Resim
Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: bülent
1/18 Model Sayısı: 30
1/24 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 9
1/64 Model sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 17
- / -- Model Sayısı: 5
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 79
Rep Puani: 2794
Bülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yok

Sonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 14 misafir