Model boyama - bosch pfs 55

Diecast Modelcilik ve Model Araçlarla Ilgili Herşeyi Bu Başlık Altında Paylaşabilirsiniz...

Yetkili: resatsirin

Model boyama - bosch pfs 55

İletiYazar: baris41 » 12 Ağu 2013, 18:49

Arkadaslar herkese selamlar koctasta dolanırken rastladm araba boyasını rAhatca atabılecegıni soyledıler urun hakkında bılgısı olan paylasırsa sevınırım

http://www.hepsiburada.com/liste/bosch- ... d=13003104
En son baris41 tarafından, 12 Ağu 2013, 21:14 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Resim
Kullanıcı avatarı
baris41
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Baris
1/18 Model Sayısı: 127
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 55
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2355
baris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yok

Re: Model boyama - bosch pfs 55

İletiYazar: omeryetis » 12 Ağu 2013, 20:48

ilginc bir urun.
acaba model otomobillerde ne kadar efektif kullanilabilir?
Tum projelerim bir arada!

viewtopic.php?f=25&t=12203

Resim

mesaj için omeryetis arkadaşımıza teşekkür edenler:
baris41
Kullanıcı avatarı
omeryetis
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Ömer YETIS
1/18 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
Rep Puani: 960
omeryetis rep puani yokomeryetis rep puani yokomeryetis rep puani yokomeryetis rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 12 Ağu 2013, 21:34

Merhaba Barış. Fcebook'ta ekli miyiz bilmiyorum ama, model işleri için evin uygun bir odasına ben bir atolye kurdum; eğer ekli değilsek bile "herkese açık" olduğu için profilde foto albümlerinden görebilirsin. Toz emme sistemi dahil tüm makinelerim Bosch. Bosch'un tüm "endüstriyel" ve "hafif hizmet" elektirikli el aletleri ile alakalı iki ay süren satın alım ve araştırma tecrübem oldu ve aldığım tüm makineleri seçerken; nasıl olsa atolye kuruyorum diyip her nevisine atlamak yerine, gerçekten işime yarayıp-yaramayacağını iyice ölçüp, tartıp, biçerek ve kulanım alanlarını iyice idrak ederek aldım. Bu sayede işime yaramayanları tabi ki almadım; hakkında bilgi aradığın bu Bosch boyama tabancası da; çok heveslendiğim ama almadıklarımdan biri oldu! İyi ki almadan önce buraya yazmışsın...

Linkini attığın yeşil seri hafif hizmet boya tabancası, sadece beton duvar ve ahşap öğeleri boyamaya yönelik ve verdiği neticeler müthiş olduğu gibi, 150 m2 bir evi bir kaç saatte ve cok yorulmadan kusursuzca boyamaya yarıyor. Ama metal yüzey için gerekli olan oto boyası ve türevlerinin kimyevi yapısı, bu tabancanın; hem alttan eklemeli boya haznesini, daha da kötüsü elektirikli ve plastik konstrüksüyonlu püskürtme sistemini bozacak türden. Yani ürünün plastik yapısıyla reaksiyona giriyor. Gerçi attığın linkte "oto boyasına uygun"luğunu irdelemiş! bunu ben de ilk kez gördüm! Ben tüm makineleri Bosch Türkiye bayiinden aldım ve orada bile; bu püskürtücülerin kullanım alanları hakkında ve hangi boya türlerinin kullanmaya müsait olup-olmayacağı konularında %100 bilgili değillerdi... Merkeze mail atarak öğrenilen bilgi neticesinde maalesef bu püskürtücüyü almadım. Kullanım alanı hafif hizmet/amatör olarak sınıflandırılmış ve daha çok duvar ve büyük ebatlı eşyalara püskürtme yapmak için tasarlanmış nozula sahip. Bosch markasında, boyama işlerine yönelik endüstriyel/profesyonel bir sistem -bireysel kullanımlar için- maalesef bulunmuyor.

*Boyalar, kimyevi yapıları, içerikleri vs. hakkında ben de eksiksiz bilgi sahibi değilim; "şu tür boya atılınca bu tabanca kullanılır" ya da "boyacı mahmut ustada bundan vardı oto boyuyodu" türünde tecrübesi olan varsa mutlaka aktarsın; çünkü benim aktardığım bilgiler de Bosch TR'nin bilgilendirmesi doğrultusunda! Ancak tutup da oto boyasında kullanan vardır ve gerçekten sorusuzca işe yaradığı da vaki olabilir!
Resim

mesaj için Kenan Şavklı teşekkür aldı- 2:
baris41, Emre E.
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
1/18 Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: Eray KIVRAK » 12 Ağu 2013, 22:48

Bu tür makineler boyayı çok geniş açıyla atıyor. Bir sıkışta komple modeli boyayabiliriz ancak boyayı kalın atma ihtimalide var çünkü geniş yüzeyleri en kısa zamanda boyamak için tasarlanmış bir makine. Deneyip test etmek lazım.
Resim

mesaj için Eray KIVRAK arkadaşımıza teşekkür edenler:
baris41
Kullanıcı avatarı
Eray KIVRAK
SİTE YÖNETİCİSİ
SİTE YÖNETİCİSİ

İsim: Eray KIVRAK
1/18 Model Sayısı: 36
Rep Puani: 5800
Eray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yok

İletiYazar: baris41 » 13 Ağu 2013, 20:48

Kenan Şavklı yazdı:Merhaba Barış. Fcebook'ta ekli miyiz bilmiyorum ama, model işleri için evin uygun bir odasına ben bir atolye kurdum; eğer ekli değilsek bile "herkese açık" olduğu için profilde foto albümlerinden görebilirsin. Toz emme sistemi dahil tüm makinelerim Bosch. Bosch'un tüm "endüstriyel" ve "hafif hizmet" elektirikli el aletleri ile alakalı iki ay süren satın alım ve araştırma tecrübem oldu ve aldığım tüm makineleri seçerken; nasıl olsa atolye kuruyorum diyip her nevisine atlamak yerine, gerçekten işime yarayıp-yaramayacağını iyice ölçüp, tartıp, biçerek ve kulanım alanlarını iyice idrak ederek aldım. Bu sayede işime yaramayanları tabi ki almadım; hakkında bilgi aradığın bu Bosch boyama tabancası da; çok heveslendiğim ama almadıklarımdan biri oldu! İyi ki almadan önce buraya yazmışsın...

Linkini attığın yeşil seri hafif hizmet boya tabancası, sadece beton duvar ve ahşap öğeleri boyamaya yönelik ve verdiği neticeler müthiş olduğu gibi, 150 m2 bir evi bir kaç saatte ve cok yorulmadan kusursuzca boyamaya yarıyor. Ama metal yüzey için gerekli olan oto boyası ve türevlerinin kimyevi yapısı, bu tabancanın; hem alttan eklemeli boya haznesini, daha da kötüsü elektirikli ve plastik konstrüksüyonlu püskürtme sistemini bozacak türden. Yani ürünün plastik yapısıyla reaksiyona giriyor. Gerçi attığın linkte "oto boyasına uygun"luğunu irdelemiş! bunu ben de ilk kez gördüm! Ben tüm makineleri Bosch Türkiye bayiinden aldım ve orada bile; bu püskürtücülerin kullanım alanları hakkında ve hangi boya türlerinin kullanmaya müsait olup-olmayacağı konularında %100 bilgili değillerdi... Merkeze mail atarak öğrenilen bilgi neticesinde maalesef bu püskürtücüyü almadım. Kullanım alanı hafif hizmet/amatör olarak sınıflandırılmış ve daha çok duvar ve büyük ebatlı eşyalara püskürtme yapmak için tasarlanmış nozula sahip. Bosch markasında, boyama işlerine yönelik endüstriyel/profesyonel bir sistem -bireysel kullanımlar için- maalesef bulunmuyor.

*Boyalar, kimyevi yapıları, içerikleri vs. hakkında ben de eksiksiz bilgi sahibi değilim; "şu tür boya atılınca bu tabanca kullanılır" ya da "boyacı mahmut ustada bundan vardı oto boyuyodu" türünde tecrübesi olan varsa mutlaka aktarsın; çünkü benim aktardığım bilgiler de Bosch TR'nin bilgilendirmesi doğrultusunda! Ancak tutup da oto boyasında kullanan vardır ve gerçekten sorusuzca işe yaradığı da vaki olabilir!

Kenan bu uzun cevabın için cok tesekkur ederım facebookta resımlerı gordum mukemmel bır ortam yaratmıssın gercekten cok profesyonel bir o kadar da eglencelı gozukuyor. Tam aradıgım cevapları vermıssin bazılarını tahmın etmıstım, ama suanda hıc tereddutum kalmadı yazından sonra, zaten gercek olamayacak kadar mukemmel bır urundu. Aslında dedıgın gıbı de bır bılgı eksıklıgı var urunle alakalı oyuzden uzak durmak en mantıklısı olacak gıbı
Resim

mesaj için baris41 arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
baris41
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

baris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 14 Ağu 2013, 00:15

Kenan bey'in dediklerine katılıyorum , bende bu ürünü alacaktım fakat biraz araştırdığımda oto boyasındaki selülozik maddelerin bu boya tabancasının püskürtme bölümüne uygun olmadığı neticesine vardım.Elbette boya işiyle uğraşmak istiyorsan Airbrus kullanmak en etkili yöntem 1 defa para veriyorsun ve istediğin boyayı güzelce uyguluyorsun , haa bende modellere para vermekten alamadım daha ama en kısa sürede alacağım inş... Ben şuan kullandığım yöntemi yazayım senin hoşuna giderse kullanırsın , ben kaportacılara oto boyası satan bir yerden istediğim astarı , boyayı , verniği boş sprey kutularına bastırıyorum ve bu şekilde boya yapıyorum. Dışardan hazır alınan spreylerle kalite yönünden dağlar kadar fark oluyor , neticede gerçek oto boyası kullanmış oluyorsun bu yöntemi geçici olarak düşün derim...

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
baris41
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 66
Motorsiklet Model: 1
Rep Puani: 2770
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: masato » 14 Ağu 2013, 09:25

Model boyamak için en ideali zannediyorum airbrush... Bir eski buzdolabı motoru, biraz ekleme ile güzel bir boyama seti olacaktır. Yaklaşık maliyeti 200tl civarında olur sanırım. Bir arkadaşım bu işi yaptı ve maliyeti bu kadardı. Tabii airbrush tabanca seçimi size kalmış.. Onlarda fiyat fiyat... Kalite kalite...
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan

mesaj için masato arkadaşımıza teşekkür edenler:
baris41
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: baris41 » 14 Ağu 2013, 14:07

Eray KIVRAK yazdı:Bu tür makineler boyayı çok geniş açıyla atıyor. Bir sıkışta komple modeli boyayabiliriz ancak boyayı kalın atma ihtimalide var çünkü geniş yüzeyleri en kısa zamanda boyamak için tasarlanmış bir makine. Deneyip test etmek lazım.

Bugun biraz arastırınca aynı sizin soyledıgınız gıbı bır sonuca vardım bende, almamaya karar verdım cunku boyayı cok kalın atıyormus soledıgınız gıbı
Resim
Kullanıcı avatarı
baris41
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: baris41 » 20 Ağu 2013, 18:53

Musa Can ÇİL yazdı:Kenan bey'in dediklerine katılıyorum , bende bu ürünü alacaktım fakat biraz araştırdığımda oto boyasındaki selülozik maddelerin bu boya tabancasının püskürtme bölümüne uygun olmadığı neticesine vardım.Elbette boya işiyle uğraşmak istiyorsan Airbrus kullanmak en etkili yöntem 1 defa para veriyorsun ve istediğin boyayı güzelce uyguluyorsun , haa bende modellere para vermekten alamadım daha ama en kısa sürede alacağım inş... Ben şuan kullandığım yöntemi yazayım senin hoşuna giderse kullanırsın , ben kaportacılara oto boyası satan bir yerden istediğim astarı , boyayı , verniği boş sprey kutularına bastırıyorum ve bu şekilde boya yapıyorum. Dışardan hazır alınan spreylerle kalite yönünden dağlar kadar fark oluyor , neticede gerçek oto boyası kullanmış oluyorsun bu yöntemi geçici olarak düşün derim...

Musa bende oyle yapıyorum fakat biraz daha kaliteli birseye gecmek istiyorum aslında arayısım bu yuzdendı
Resim
Kullanıcı avatarı
baris41
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: resatsirin » 20 Ağu 2013, 19:14

5 metre kare alanı 12 dakikada boyadigi yazıyor :n:

Bizim icin asırı bir hız :n:
Resim

mesaj için resatsirin arkadaşımıza teşekkür edenler:
baris41
Kullanıcı avatarı
resatsirin
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: resatsirin
1/18 Model Sayısı: 55
1/43 Model Sayısı: 76
Toplam Model Sayısı: 131
Rep Puani: 6785
resatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yok

İletiYazar: baris41 » 20 Ağu 2013, 19:18

masato yazdı:Model boyamak için en ideali zannediyorum airbrush... Bir eski buzdolabı motoru, biraz ekleme ile güzel bir boyama seti olacaktır. Yaklaşık maliyeti 200tl civarında olur sanırım. Bir arkadaşım bu işi yaptı ve maliyeti bu kadardı. Tabii airbrush tabanca seçimi size kalmış.. Onlarda fiyat fiyat... Kalite kalite...

Evet bunu bende okudum ama boyle bir işleme cok gerek oldugunu dusunmuyor cunku 300 tl civarı komple airbrush dahil set halnde alınablıyor
Resim
Kullanıcı avatarı
baris41
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: baris41 » 20 Ağu 2013, 19:18

resatsirin yazdı:5 metre kare alanı 12 dakikada boyadigi yazıyor :n:

Bizim icin asırı bir hız :n:

Aynen oyle Reşat
Resim
Kullanıcı avatarı
baris41
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

Diecast Genel

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir