"1972" Chevrolet Chevelle SS 454 BLACK HAWK DOWN

Yetkili: BuRaK-B

"1972" Chevrolet Chevelle SS 454 BLACK HAWK DOWN

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 24 Tem 2013, 22:15

Sevgili Diecasttr ailesi öncelikle herkese merhaba.Bilen bilir ben genellikle sıradan kalitedeki muscle car modellere prostreet dönüşümleri uygulardım fakat bu modelde bunu yapmak istemedim.Model bilindiği üzere maisto marka 72 chevelle dir. ( Modele yapılanları anlatmadan önce şunu söyleyeyim aslında tampon ve gövde kısımının renk tonları farklı ; gövde koyu mat füme , tamponlar vernikli siyah renktir. Sağ olsun boyacım boyaları birbirine çok yakın verdi. bunlar çok yakın renkler ayırt edilir mi dediğimde edilir abi merak etme dedi sonuç ortada canlı canlı gördüğüm halde ben bile zor ayırt ediyorum.o yüzden bu kısımı belirteyim dedim ). Yine yapım aşaması ve sonuç olarak paylaşımda bulunuyorum ;

-YAPIM AŞAMASI-

+ GMP Scale Cragar Black "Soft 8" 15" jant-lastik seti eklendi.( jantın orjınal hali modele uymadığı için jantın arka kısmına ufak bir modifikasyon uyguladım)
+ Jantları modele taktıktan sonra ön kısım biraz yüksek oldu.Bu sorunuda ön tarafın yaylarını keserek hallettim.
+ Modelin orjinal kırmızı boyası Metylan boya sökücü ile sökülüp boya için 320 numara zımpara ile zımparaladım.
+ Modele gerçek oto boyası olarak selülozik astar attıktan sonra 1200 numara zımpara ile sulu olarak zımparaladım.
+ Gövde kısımına mat füme , tamponlarına siyah üstü vernik uyguladım.
+ Dikkat edilirse motor kaputu ve bagaj bölümü üzerine vernikli siyah boya ile decal uygulandığı görülür.
+ Modelin motor kısımı çok vasat olduğu için ve bende gmp motorlar uygulamaktansa kendim bir motor tasarlayayım dedim ve ortaya resimlerdeki görüntü çıktı.
+ Yapım aşamasındaki motor resmi motorun ilk hali idi ve ben biraz değişiklik yapıp sonuç kısımındakine çevirdim.
+ Benim olmazsa olmazlarımdan iç mekan halısınıda yaptım.
+ Ve beni en çok uğraştıran kısım ise emniyet kemerleri oldu.Kemer tokaları ince telden şekillendirdim.Ve kemer kısmı ise eski bir şemsiye kumaşından elde ettim. (Aslında eski değildi ben ucundan parçaladım :) )
+ Ve egzoz kısımıda her zaman ki gibi uçlu kalem başlığından elde ettim.
+ Ön tamponun kendisinde bir çıkıntı olan plakalık kısımını Dremel ile zımparalayarak yok ettim.Ve orta kısımında bulunan SS logosunu aynı şekilde kaldırdım.
+ Far pimini folyo ile yok ettim.
+ Ve son olarak ön tampon karlığını elimdeki bir plastik levhadan yararlanarak yapıp gövde rengine boyadım.

ResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResim

-SONUÇ-

ResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResim

HERKESE BOL MODELLİ GÜNLER DİLERİM...

Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 66
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2740
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

Re: "1972" Chevrolet Chevelle SS 454 BLACK HAWK DOWN

İletiYazar: Ömer ÖLÇEK » 24 Tem 2013, 22:27

Harika bi çalışma olmuş ellerinize sağlık.
Ömer ÖLÇEK
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Ömer ÖLÇEK
1/18 Model Sayısı: 69
1/24 Model Sayısı: 25
1/32 Model Sayısı: 8
1/43 Model Sayısı: 55
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 157
Rep Puani: 1970
Ömer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 24 Tem 2013, 22:37

teşekkürler çok sağolun.
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 24 Tem 2013, 22:58

Musa, adeta GMP modeline donusmus arac; hayran olmamak elde degil. Hele emniyet kemerinin ucu gibi ufacik bir parcayi bile kullanman takdire sayan, eline ve emegine saglik :good2:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 78
1/24 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 83
Rep Puani: 4250
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 24 Tem 2013, 22:59

Virtue yazdı:Musa, adeta GMP modeline donusmus arac; hayran olmamak elde degil. Hele emniyet kemerinin ucu gibi ufacik bir parcayi bile kullanman takdire sayan, eline ve emegine saglik :good2:

Teşekkürler Erdem abi , vallahi o kemerler biraz uğraştırdı ama bundan sonra yaparım öğrendim :)
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Furkan_07 » 24 Tem 2013, 23:55

Çok güzel çalışma Musa abi. Demekki modifiye konusunda yardım alacağım birçok kişi var forumda :lol: İyi günlerde sergilemenizi dilerim..
Bu bir hastalık ama tedavi olmak isteyen kim ki..

mesaj için Furkan_07 arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Furkan_07
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: Furkan
1/18 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 1
Rep Puani: 5
Furkan_07 rep puani yok

İletiYazar: 20ersin20 » 25 Tem 2013, 00:16

:yeah: Yapım aşamasının başından bildiğim için merakla bekliyordum ellerine sağlık çok başarılı ve güzel olmuş :nazar: Dediğin gibi ren biraz zor belli oluyor dikkatli bakmadıkça ama tek renk bile olsa güzel bir renk seçmişsin...Jant ve lastiğe hiçbirşey demiyorum zaten çok iyi senin yüzünden ve sayende chevelle için bende bu lastiği seçeceğim sanırım :lol: Ben iç rengi değiştirdin sanmıştım ama modelin ilk hali öyleymiş ve çok yalışmış bence,kemer detaylarına hiçbirşey demiyorum zaten çok ayrıntı ve güzel :sport1: Direksiyon içide iyi olmuş...Daha ne diyim ki devamını bekliyoruz yeni çalışmaları :) Bu arada motor ve egsoz yapımı çok yaratıcı olduğunu düşünüyorum baştan beri :grin:
Forumumuz uzun süredir uyku da gibi inşallah emeğinin karşılı yorumlar alınır ve tüm paylaşımlar canlanır :friends:

mesaj için 20ersin20 arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
20ersin20
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Ersin
1/18 Model Sayısı: 60
1/43 Model Sayısı: 48
- / -- Model Sayısı: 69
Rep Puani: 635
20ersin20 rep puani yok20ersin20 rep puani yok20ersin20 rep puani yok

İletiYazar: MAKOSHARK » 25 Tem 2013, 00:17

Usta işi.Emeğine sağlık Musa kardeşim.. :smile: :smile: :smile:
Resim
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: GOKHANN » 25 Tem 2013, 00:18

Tek kelimeyle mükemmel harika bir calışma olmus ellerine emegine saglık tebrikler bende uygun jant setlerini bulabilirsem iki pickup modifiyem olucak :+1: :sapka:
Resim

mesaj için GOKHANN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
GOKHANN
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: GÖKHAN
1/18 Model Sayısı: 21
Rep Puani: 1065
GOKHANN rep puani yokGOKHANN rep puani yokGOKHANN rep puani yokGOKHANN rep puani yokGOKHANN rep puani yok

İletiYazar: toxic » 25 Tem 2013, 00:47

Başarılı.. :y:

mesaj için toxic arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
toxic
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Hüseyin Kayar
1/18 Model Sayısı: 16
1/32 Model Sayısı: 20
Toplam Model Sayısı: 35
Rep Puani: 840
toxic rep puani yoktoxic rep puani yoktoxic rep puani yoktoxic rep puani yok

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 25 Tem 2013, 01:13

En başından beri bitimini merakla beklediğim model sonunda en güzel haline kavuşmuş modeli başından beri o kadar güzel hale getirdin ki boyayı söktükten sonra bile oyle kalsa yakışacaktı ama bu hali tam bir kara şahin,ellerine, emeğine sağlık iç mekanla uyumu süper daha fazla yakışacak jant olamazdı herhalde son halini en yakın zamanda yakından incelemek istiyorum kardeşim.
Resim

mesaj için Alper GÖÇENER arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Alper
1/18 Model Sayısı: 45
1/43 Model Sayısı: 7
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 2015
Alper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yok

İletiYazar: KADIHAN » 25 Tem 2013, 01:49

Musa çekimler mükemmel! Düzenleme mükemmel! Ellerine sağlık kardeşim !
KADIHAN
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 25 Tem 2013, 03:02

20ersin20 yazdı::yeah: Yapım aşamasının başından bildiğim için merakla bekliyordum ellerine sağlık çok başarılı ve güzel olmuş :nazar: Dediğin gibi ren biraz zor belli oluyor dikkatli bakmadıkça ama tek renk bile olsa güzel bir renk seçmişsin...Jant ve lastiğe hiçbirşey demiyorum zaten çok iyi senin yüzünden ve sayende chevelle için bende bu lastiği seçeceğim sanırım :lol: Ben iç rengi değiştirdin sanmıştım ama modelin ilk hali öyleymiş ve çok yalışmış bence,kemer detaylarına hiçbirşey demiyorum zaten çok ayrıntı ve güzel :sport1: Direksiyon içide iyi olmuş...Daha ne diyim ki devamını bekliyoruz yeni çalışmaları :) Bu arada motor ve egsoz yapımı çok yaratıcı olduğunu düşünüyorum baştan beri :grin:
Forumumuz uzun süredir uyku da gibi inşallah emeğinin karşılı yorumlar alınır ve tüm paylaşımlar canlanır :friends:

Detaylı yorumun için teşekkürlerimi bir borç bilirim kardeşim :) Eline sağlık ...

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
20ersin20
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Sonraki

MODİFİKASYON / GENEL

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 5 misafir