Yardımınıza ihtiyacım var..

Yetkili: BuRaK-B

Yardımınıza ihtiyacım var..

İletiYazar: Furkan_07 » 21 Tem 2013, 23:29

.....
En son Furkan_07 tarafından, 13 Ekm 2015, 22:32 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Bu bir hastalık ama tedavi olmak isteyen kim ki..
Kullanıcı avatarı
Furkan_07
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: Furkan
1/18 Model Sayısı: 1
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 1
Rep Puani: 5
Furkan_07 rep puani yok

Re: Yardımınıza ihtiyacım var..

İletiYazar: Eray KIVRAK » 22 Tem 2013, 02:05

Bence daha hiç sıfır model alıp üzeride uğraşma. Hele birde Kyosho dan bahsediyoruz. Ne kadar şunu şöyle yapsak desekte bunu uygulamaya döktüğünde baya sıkıntı yaşayacağın belli.
Öncelikle hasarlı modeller alıp onlar üzerinde uğraş elin söküp takmaya alışsın.
Ayrıca her üreticinin sistemi birbirinden farklı. Autoart'ın modeli birleştirmesiyle Kyosho arasında fark var.
Resim

mesaj için Eray KIVRAK arkadaşımıza teşekkür edenler:
Furkan_07
Kullanıcı avatarı
Eray KIVRAK
SİTE YÖNETİCİSİ
SİTE YÖNETİCİSİ

İsim: Eray KIVRAK
1/18 Model Sayısı: 36
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5825
Eray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yok

İletiYazar: Furkan_07 » 22 Tem 2013, 02:21

Eray KIVRAK yazdı:Bence daha hiç sıfır model alıp üzeride uğraşma. Hele birde Kyosho dan bahsediyoruz. Ne kadar şunu şöyle yapsak desekte bunu uygulamaya döktüğünde baya sıkıntı yaşayacağın belli.
Öncelikle hasarlı modeller alıp onlar üzerinde uğraş elin söküp takmaya alışsın.
Ayrıca her üreticinin sistemi birbirinden farklı. Autoart'ın modeli birleştirmesiyle Kyosho arasında fark var.

Abi aslında bu sıfır değil fiyatı baya uygun, öncelikli modellerim aldıktan sonra param olursa ve satılmasa almayı düşünüyorum projede kullanmasam bile. Bu modelin arkasında çizik var yani hasar 0 denebilir. :)
Burago al dıyorlarda onuda toplayabileceğim ayrı tartışma konusu yani arada kaldım denebilir..Birde Kyosho'nun kaput menteşesi farklı oldugu için onu çıkarıp takmakta sorun yaşacağım kesın.
Kullanıcı avatarı
Furkan_07
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

Furkan_07 rep puani yok

İletiYazar: jeffwaterss » 22 Tem 2013, 02:47

Furkan_07 yazdı:
Eray KIVRAK yazdı:Bence daha hiç sıfır model alıp üzeride uğraşma. Hele birde Kyosho dan bahsediyoruz. Ne kadar şunu şöyle yapsak desekte bunu uygulamaya döktüğünde baya sıkıntı yaşayacağın belli.

Abi aslında bu sıfır değil fiyatı baya uygun, öncelikli modellerim aldıktan sonra param olursa ve satılmasa almayı düşünüyorum projede kullanmasam bile. Bu modelin arkasında çizik var yani hasar 0 denebilir. :)
Burago al dıyorlarda onuda toplayabileceğim ayrı tartışma konusu yani arada kaldım denebilir..Birde Kyosho'nun kaput menteşesi farklı oldugu için onu çıkarıp takmakta sorun yaşacağım kesın.

Aslında Eray çok doğru bir noktaya değinmiş , modelleri söküp toplamak üreticinin ayrıntısına göre değişiyor mesela welly'nin 1/18'leri toplarken sıkıntı olmaz , kaç sefer söküp topladım veya Buragoları ama Kyosho , AutoArt gibi firmaların modelleri , bağlantı noktaları , akslar , jant bağlantıları vb. bölgelerde oldukça detaylı ve hassas üretim yapıyorlar , oynayacaksan hem daha ucuz hem de toplanması daha kolay olacak Burago ile başla . Burago'nun modeli de hiç fena değil . Ancak en mantıklısı hasarlı veya bulabileceğin ucuz modeller ile çalışıp ince işleri konusunda tecrübe kazanmandır . 1/18 model çok söküp takmadım tabi ama 1/43'ten örnek vermem gerekirse Cararamaları sökerim toplarım hatta çok fazla oynadığım modeller de var , boya denerim , ince işler denerim ama aynı uygulamaları bir Autoart , Norev , Minichamps , Schuco ile yapmam , geri dönülemez hasarlar vermek insanı daha çok üzüyor , önce uygun fiyatlı , zarar verdiğimde beni üzmeyecek manevi değeri olmayan modelleri denerim , başarılı olursam diğer modellere uygulamaya çalışırım . Eray abine kulak ver sen =)

mesaj için jeffwaterss arkadaşımıza teşekkür edenler:
Furkan_07
Kullanıcı avatarı
jeffwaterss
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Ilkem TEKIN
1/18 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 281
Rep Puani: 1455
jeffwaterss rep puani yokjeffwaterss rep puani yokjeffwaterss rep puani yokjeffwaterss rep puani yokjeffwaterss rep puani yokjeffwaterss rep puani yok

İletiYazar: Furkan_07 » 22 Tem 2013, 12:59

jeffwaterss yazdı:
Furkan_07 yazdı:

Aslında Eray çok doğru bir noktaya değinmiş , modelleri söküp toplamak üreticinin ayrıntısına göre değişiyor mesela welly'nin 1/18'leri toplarken sıkıntı olmaz , kaç sefer söküp topladım veya Buragoları ama Kyosho , AutoArt gibi firmaların modelleri , bağlantı noktaları , akslar , jant bağlantıları vb. bölgelerde oldukça detaylı ve hassas üretim yapıyorlar , oynayacaksan hem daha ucuz hem de toplanması daha kolay olacak Burago ile başla . Burago'nun modeli de hiç fena değil . Ancak en mantıklısı hasarlı veya bulabileceğin ucuz modeller ile çalışıp ince işleri konusunda tecrübe kazanmandır . 1/18 model çok söküp takmadım tabi ama 1/43'ten örnek vermem gerekirse Cararamaları sökerim toplarım hatta çok fazla oynadığım modeller de var , boya denerim , ince işler denerim ama aynı uygulamaları bir Autoart , Norev , Minichamps , Schuco ile yapmam , geri dönülemez hasarlar vermek insanı daha çok üzüyor , önce uygun fiyatlı , zarar verdiğimde beni üzmeyecek manevi değeri olmayan modelleri denerim , başarılı olursam diğer modellere uygulamaya çalışırım . Eray abine kulak ver sen =)

Çok haklısın İlkem abi Eray abide çok güzel açıkladı. Burago almak daha mantıklı olacaktır gerçekten ancak Burago'yu da söküp toplayabileceğimden emin değilim.Tabii denemeden tecrübe kazanamam. Ama Burago alabilirim sonra Kyosho'ya uygularım. Çok teşekkürler yardımlarınız için Eray abi ve İlkem abi. Sağolun. Hayırlı Ramazan'lar... :sapka:
Kullanıcı avatarı
Furkan_07
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

Furkan_07 rep puani yok

İletiYazar: spyker » 23 Tem 2013, 13:34

Furkan kardeşim yaşının küçük olmasına rağmen böyle bir çalışma şevki beni çok mutlu etti,ilk deneme modelinde benden sana hediye olsun o zaman üzerinde çalış sonra AA ve Kyosholara geçersin hemde deneyim sahibi olursun.

mesaj için spyker arkadaşımıza teşekkür edenler:
Furkan_07
Kullanıcı avatarı
spyker
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Fatih SAHIN
1/18 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
Rep Puani: 880
spyker rep puani yokspyker rep puani yokspyker rep puani yokspyker rep puani yok

İletiYazar: Furkan_07 » 23 Tem 2013, 14:41

spyker yazdı:Furkan kardeşim yaşının küçük olmasına rağmen böyle bir çalışma şevki beni çok mutlu etti,ilk deneme modelinde benden sana hediye olsun o zaman üzerinde çalış sonra AA ve Kyosholara geçersin hemde deneyim sahibi olursun.

Çok teşekkür ederim değerli yorumun için Fatih abi. Hayal gücüm biraz geniştir , o yüzden böyle projelerim çok. :) şu anda model alırsam mazemeleride en kısa sürede alıp başlamayı pilanlıyorum ama o modele kadar öncelikli AA'nın limitli Nissan buldum onu alacağım sonra bulamam diye. Zaten R35'inde AA'sını bulamadım :( 1 tane biliyorum ALLAH'tan :)) Ama istediğim renk uyumu değil. Hayırlı Ramazan'lar.. :f:

mesaj için Furkan_07 arkadaşımıza teşekkür edenler:
spyker
Kullanıcı avatarı
Furkan_07
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ