"64 Ford FALCON " Street Machine (Son hali 2. sayfadadır.)

Yetkili: BuRaK-B

"64 Ford FALCON " Street Machine (Son hali 2. sayfadadır.)

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 28 Haz 2013, 15:54

Arkadaşlar merhabalar ; yıllardır koleksiyoner olmama rağmen diecattr'de ilk defa paylaşım yapıyorum.Ve böylelikle merhaba demek istiyorum. İlk önce model bildiğimiz yatming üretimi olup aslında parasına göre kalitelidir.İlk resimi önce çektiğim için başlangıç aşaması diye paylaşıyorum(çünkü ilk resimdeki jantı kullanmadım).Kısaca mod uygulamalarını burada anlatıp yapım aşaması ve sonuç olarak paylaşım yapıyorum.

+İlk önce dc-fix ile iç kısımın halı kaplamasını yaptım.
+Ve sonra asla vazgeçemediğim rollcage :) yapımını tamamladım.
+Rollcage malzemesi olarak RC araçlar için üretilen evergreen marka 3.2 mm lik soft beam dolgu çubuklarını kullandım.
+Çubuklar beyaz olduklarından üzerine astar ve vernik attım.En son olarakda genelde kapı kısmında bulunan koruma filesini arka cam kısmına yaptım.
+Rollcage yaparken en önemli şey doğru ölçü alıp kapılardan taşmamasını ve iç kısımı gövdeyle birleştirirken tam olarak tavana yapışmasını sağlamak gerekiyor.
+Modele geçici olarak jantlarını taktığımda hem ön kısmın arka taraftan yüksek olduğunu hemde gövde kısmına sürtüğünü görünce ön kısmı alçaltmak için ve gövdeyi inceltmek için dremel ile zımparaladım.
+Daha önce parçaladığım bir modelin ön pencere panelinden yararlanarak ön tampon spoiler'i (karlık) yapıp ön kısımı biraz daha hırçın bir görünüme kavuşturdum.
+Gelelim devasa FORD SOCH 427 MOTOR'un montajına.Dediğim gibi motor o kadar büyük ki yerleştirmek için baya kesme ve zımparalama işlemi yapmak gerekiyor.İç kısımla motor bölümü birleşirken şanzıman kısmının tam oturması gerekiyor yoksa gövdeyle birleşirken motor yukarı kalkar.
+Yine motorun karbüratör kısmı dışarda olacağı için kaputunda kesilmesi gerekiyor ve bunuda dremel yardımıyla gerçekleştirdim.
+Ve kaputu mat siyah folyo ile kapladım.
+Modelin farlarına damacıdan aldığım şeffaf film ile karartma uyguladım.Ve orjinalinde turuncu boya olan ön tampon sinyallerini yok ettim.
+Ve son olarak egzoz başlığını bir uçlu kalem başlığını keserek yaptım.

Yapım aşamasını yeterince açık anlatmaya çalıştım arkadaşlar.İyi seyirler dilerim...

YAPIM AŞAMASI

ResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResim

SONUÇ

ResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResimResim
En son Musa Can ÇİL tarafından, 06 Nis 2014, 19:50 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.

Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 66
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2705
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

Re: "1964 Ford FALCON futura" Street Machine GMP transformat

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 28 Haz 2013, 16:05

Süper olmuş ellerinize sağlık yatming'ten eser kalmamış.
Resim

mesaj için Alper GÖÇENER arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Alper
1/18 Model Sayısı: 45
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 7
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 2010
Alper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 28 Haz 2013, 16:14

Teşekkür ederim kardeşim. :)
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: KADIHAN » 28 Haz 2013, 16:22

Musa aramıza hoş geldin öncelikle! Emeğine sağlık, ve mükemmel bir iş çıkarmışsın! Çok beğendim!
Paylaşımlarının devamını bekliyoruz! Güzel günlerde sergilensin!

KADIHAN
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 28 Haz 2013, 16:29

Eyvallah Ahmet Abi , çok teşekkür ederim. Bu aralar bir chevelle yapacam bakalım ne zaman biter.Yine bu şekilde paylaşırım an ve an paylaşım yapamıyorum.
Bu arada diğer forumun tadı kalmadı , emeğe saygıda kalmadı abi. Diecasttr ye hep misafir olarak girerdim ama keşke daha önce paylaşımda bulunsaymışım diyorum şu an.
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: Serdar Gökhan » 29 Haz 2013, 01:57

Emeğine sağlık Musa fotoğrafları göstermiştin harika bir çalışma gerçekten. :nazar: :+1:
Model otomobil bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 30
1/43 Model Sayısı: 7
1/64 Model sayısı: 88
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 3
Toplam Model Sayısı: 143
Rep Puani: 3790
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 29 Haz 2013, 10:53

Eyvallah teşekkür ederim kardeşim ... :)
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: BuRaK-B » 29 Haz 2013, 12:37

Can bu araç muhteşem olmuş, emeğine sağlık. Profil fotoğrafındaki Mutang'te senin mi, onda da modlamalar görüyorum, haliyle diğer modellerin için heyecanlandım diyebilirim. Güzel emek ve fikirlerinin devamını dilerim, keyifli seyirler bu özel klasikleri.. :keyif: :+1: :nazar:
ResimResim

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 100
1/43 Model Sayısı: 10
1/64 Model sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 17
Toplam Model Sayısı: 140
Rep Puani: 9985
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 29 Haz 2013, 12:45

Teşekkür ederim yorumlarınız için . yok mustang benım değil ama aynısını yapacam modeli bulabilirsem. Bakalım şu an bir chevelle yapıyorum ne zaman biter kısmet artık :)
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İletiYazar: sui_cast » 29 Haz 2013, 13:22

Hem yaptıklarınızı ve malzemeleri anlatmanız çok güzel olmuş.. Hem de sonuçta ortaya çıkan araç çok başarılı..

Tebrik ederim..
devamını dilerim.

:y:
Resim

mesaj için sui_cast arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 62
1/43 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 65
Rep Puani: 7990
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

İletiYazar: tolgatitiz » 30 Haz 2013, 14:41

Cok iyi, cok basarili bir calisma olmus. Tebrik ederim.
Kikandim gercekten. YatMing in bu modelini bende cok severim. Fiyatida iyidir.
Fakat bu ortalama modele gercekten seviye atlatmissiniz.
Gule gule seyredin- :drinksb:
Resim

mesaj için tolgatitiz arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
tolgatitiz
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Tolga Titiz
1/18 Model Sayısı: 90
1/64 Model sayısı: 166
Motorsiklet Model: 24
Toplam Model Sayısı: 280
Rep Puani: 685
tolgatitiz rep puani yoktolgatitiz rep puani yoktolgatitiz rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 30 Haz 2013, 15:05

Başarılı çalışmalarının ve paylaşımlarının devamını dilerim Can.. Hoş geldin. :handshake:

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16736
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 30 Haz 2013, 16:15

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

mesaj için Musa Can ÇİL arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

Sonraki

MODİFİKASYON / GENEL

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir