Koleksiyonum

Yetkili: cemo-cemo, Predator, vtgurol, camorenesi

Re: Koleksiyonum

İletiYazar: vtgurol » 13 May 2013, 23:13

hangi bölümdesin gözüm.
Resim
Kullanıcı avatarı
vtgurol
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Tayfun
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 113
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 25
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 138
Rep Puani: 725
vtgurol rep puani yokvtgurol rep puani yokvtgurol rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 13 May 2013, 23:21

Ailemize hoş geldin Tayfun.. :handshake:

YENİ ÜYE iken ve 7. iletisinde FORUM ÜYELİĞİ' ne aldığım nadir üyelerdensin ve bunu paylaşımınla hak ediyorsun bence kardeşim.. :y:

Diecast modelcilik adına oluşturduğum forumda ve 100' ü aşkın kategori içerisinde "Uçakların Dünyası" kategorimiz ilk ve tektir.. :smile:

Bu kategoriyi geliştirmemiz fikri de; değerli forum üyemiz Eren kardeşimin düşüncesidir ve birlite çalışarak böylesine bir kategorinin de olması gerekliliğini beraberce hissettik.

Bu anlamda ve forumumuza katılmından dolayı memnun oldum. Paylaşımlarının artarak devam etmesini dilerim. :handshake:

mesaj için G.HEPARSLAN teşekkür aldı- 2:
Emre E., vtgurol
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16886
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: vtgurol » 13 May 2013, 23:33

Teşekkür ederim Gökhan bey.
öncelikle göstermiş olduğunuz ilgi ve alaka içinde ayrıca teşekkür ederim.
Açıkça söylemem gerekirse yurt dışında diecast kara araçları ile ilgilide birçok forum mevcut tabi bunun yanı sıra hava ve deniz araçları forumlarıda çok fazla.
Lakin bizim ülkemizde özellikle diecast otomobiller haricinde diğer diecast araçlar ile ilgili forum sizin haricinizde neredeyse yok.
Var isede ben bunca araştırmamda sizin forumunuz haricinde hiçbir yerde göremedim.

Uçakların Dünyası bölümünü açmış olmanızdan dolayı asıl ben size ve Eren beye teşekkür ederim.
Bu güzel hobiyi sizlerle paylaşmaktan onur duydum.

İlerleyen tarihlerde elime ulaşmasını beklediğim bir 1/500 ölçekli C-160 Transall Türk Yıldızları ve 1/72 ölçekli F-100C Super Sabre var.
Onlar da ulaştığı zaman fotolarını sizlerle palaşacağım.

Ancak asıl sabırsızlıkla beklediğim F-16CG 91-0011 Solo Türk modeli Haziran ayı sonu gibi elime ulaşırsa inanıyorum ki bu koleksiyonu gölgede bırakacak bir foto paylaşımı ile sizlerin huzuruna geleceğim.
Resim

mesaj için vtgurol arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
vtgurol
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 13 May 2013, 23:51

vtgurol yazdı:Teşekkür ederim Gökhan bey.
öncelikle göstermiş olduğunuz ilgi ve alaka içinde ayrıca teşekkür ederim.
Açıkça söylemem gerekirse yurt dışında diecast kara araçları ile ilgilide birçok forum mevcut tabi bunun yanı sıra hava ve deniz araçları forumlarıda çok fazla.
Lakin bizim ülkemizde özellikle diecast otomobiller haricinde diğer diecast araçlar ile ilgili forum sizin haricinizde neredeyse yok.
Var isede ben bunca araştırmamda sizin forumunuz haricinde hiçbir yerde göremedim.

Uçakların Dünyası bölümünü açmış olmanızdan dolayı asıl ben size ve Eren beye teşekkür ederim.
Bu güzel hobiyi sizlerle paylaşmaktan onur duydum.

İlerleyen tarihlerde elime ulaşmasını beklediğim bir 1/500 ölçekli C-160 Transall Türk Yıldızları ve 1/72 ölçekli F-100C Super Sabre var.
Onlar da ulaştığı zaman fotolarını sizlerle palaşacağım.

Ancak asıl sabırsızlıkla beklediğim F-16CG 91-0011 Solo Türk modeli Haziran ayı sonu gibi elime ulaşırsa inanıyorum ki bu koleksiyonu gölgede bırakacak bir foto paylaşımı ile sizlerin huzuruna geleceğim.

Öncelikle "Bey" kelimesini hemen kaldıralım çünkü; kim ne şartta ve ne konumda olursa olsun, hobi konusunda ve ortak noktada birleşiyorsa;

bence ve öncelikle Tayfun' dur. :handshake:

İletin ile çok mutlu oldum değerli kardeşim. :y:

Ana ve yan kategorilerde 100' ü geçkin kategoride ve 1 kategoriye verdiğin değere teşekkür ediyor ve senin gibi bir hobiciyi tanıdığım için gurur duyuyorum.. :handshake:

Tıpkı ve bir anda paylaşımları ile tanıdığım/ız 16 yaşındaki kardeşimiz cemo cemo' yu tanıdığım gibi.. :f:

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
vtgurol
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16886
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: HkN-74 » 14 May 2013, 01:13

İlk olarak aramıza hoşgeldin. Büyüklerinizin bu güzel meslekleri ayrıca icra etmesi dahada mükemmel..

Koleksiyon muazzam.. Sergileme ile alakalı aklıma gelen bir olay var. Yeriniz dar sanırım ama daha geniş bir sergileme alanınız olsa ve arka plan gökyüzü,hangarlar gibi resimlerle süslü olsa daha güzel görüntüler çıkar tahminimce. Tabiki vakit ve nakit meselesi

mesaj için HkN-74 arkadaşımıza teşekkür edenler:
vtgurol
HkN-74
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Hakan
1/72 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 1145
HkN-74 rep puani yokHkN-74 rep puani yokHkN-74 rep puani yokHkN-74 rep puani yokHkN-74 rep puani yok

İletiYazar: Alper KARA » 14 May 2013, 01:50

Tayfun abi aramıza hoşgeldiniz. Forumda havacılar tanımak beni mutlu ediyor zira ben de havacıyım. Ayrıca dedeniz ve babanıza saygılarımı sunuyorum zira pilotluk benim avukat olmasaydım olacağım tek meslekti. Koleksiyonunuza gelince her biri birbinden değerli modellerinizin. f4ler özellikle harika.. Ayrıca fotolar da detaylı ve kaliteli.. Plastik modellerinizin paylaşımını da görmek dileği ile. İyi forumlar..
Resim

mesaj için Alper KARA arkadaşımıza teşekkür edenler:
vtgurol
Kullanıcı avatarı
Alper KARA
E-Dergisd
E-Dergisd

İsim: Diecast Alp
1/18 Model Sayısı: 1
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 25
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 23
- / -- Model Sayısı: 5
Toplam Model Sayısı: 59
Rep Puani: 1755
Alper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yok

İletiYazar: vtgurol » 14 May 2013, 01:55

Teşekkür ederim Hakan.
işin asli şu ki bu modeller için ve star wars figürlerim için 50cm derinliği 80cm genişliği ve boyuda 2m olan 6 raflı bir vitrin yaptırdım.
ancak mobilyacı bu tarz olaylarda deneyimsiz olduğundan dolayı bir takım sıkıntılar yaşadım. Gerçi birazda aceleye geldi vitrin yapımı.
uçakların her biri ortalama 600-800gr civarında olduğundan ve her rafa yaklaşık 10 15 uçak dizilebildiğinden ki bunların bir kısmı kaide üzerinde raflarda cam olunca (ki 5mm kalınlığında bu cam raflarda) ağırlık problem oldu.
yurt dışında buna benzer koleksiyonerlerin yaptırdıkları vitrinlerin camları 8 ila 10 mm arasında ki ancak bu kalınlık ve düzgün desteklenen cam raflar bu ağırlığı kaldırmakta.
önümüzdeki yıl nasipse evleneceğim. O zaman evin dizaynı değişecek doğal olarak yeni bir vitrin yaptırma imkanım olacak.
İşte o zaman daha uygun bir yerleştirme ve sergileme imkanına sahip olacağım.

Fikir için teşekkür ederim.
Resim
Kullanıcı avatarı
vtgurol
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: vtgurol » 14 May 2013, 02:02

Teşekkür ederim Alper kardeşim.
Dedem ve babam artık aramızda değiller malesef. Aslına bakarsan bir nevi onların anısına bu koleksiyonu yapmaktayım.
Plastik modeller konusuna gelince onlarında resimlerini birazdan yeni bir başlık altında açacağım.
Fotoraflar konusuna gelirsek bu gün çekim yaptım ve üzerimde bir uğursuzluk vardı sanki bu gün bayağı bir uğraştım doğru ve güzel pozlar yakalamak için.
Tabi makinenin yetmediği yerde de biraz photoshop sihri kullandım.
Pek istediğim gibi olmadılar ama beğendiğine sevindim.
Yeni modeller geldikçe daha iyi fotoraflar göreceksiniz.
Resim
Kullanıcı avatarı
vtgurol
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: Emre E. » 14 May 2013, 07:53

Aramıza hoş geldin Tayfun. Böylesine muhteşem bir koleksiyonu ve değerli bir aileden gelen bir kişiyi aramızda görmek gurur verici. :friends:

Rahmetli deden ve baban bu ülke için kıymetli kişilerden. Yazmış olduğun her satırı detaylı olarak okudum ve ne yalan söyleyeyim oldukça duygulandım.

Ailenin havacılığa ve uçaklara olan düşkünlüğü de sana verdikleri isimden de belli oluyor. Bir yanlışım varsa düzelt lütfen.

Koleksiyona gelecek olursak, yılların birikimi ve ağırlıklı %90 diecast olduğu için çok değerli bence. :nazar: Sergileme vitrinin de harika görünüyor.

Diğer paylaşımlarını merakla bekliyoruz. :ucak:

---
Emre Erbaşar

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
vtgurol
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 121
1/64 Model sayısı: 460
Toplam Model Sayısı: 121
Rep Puani: 19225
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 14 May 2013, 08:26

Aramıza hoş geldiniz. Harika bir koleksiyon var gerçekten. :nazar: Keyifli forumlar diliyorum. :handshake:
Modelcilik bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan arkadaşımıza teşekkür edenler:
vtgurol
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 31
1/43 Model Sayısı: 5
1/64 Model sayısı: 94
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 148
Rep Puani: 3885
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: KADIHAN » 14 May 2013, 08:35

Tayfun ailemize hoşgeldin! Gerçekten aramızda farklı hobilerdende arkadaşlarımızı görmek çok güzel! Koleksiyonun mükemmel! Açıkçası ilgi alanım tamamen KARA araçlarında, bu yüzden HAVA araçları hakkında neredeyse bilgim yok! Yeni modellerinde görüşmek üzere!

KADIHAN
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: gokhan derli » 14 May 2013, 09:37

Tayfun, gerçekten müthiş bir kolleksiyon. Ben de uçaklara karşı büyük bir tutkuyla bağlıyımdır.. Plastik modellrler çok uğraştım, fakat hiçbiri şu an hayatta değiler.:( Bir akrabam C47'lerle senelerce uçtu Eskişehir'de.. Belki rahmetli babanız kesin tanıyordur. O da B727'lerle uçtu emekli olduktan sonra.. O zamanlar bildiğiniz gibi 727'ler,emekli olmadan kısa bir süre önce kargo uçağı olarak hizmet veriyorlardı.. Hatta C47, F104(aşığımdır) gibi uçakları canlı canlı görenlerden olduğum için ben de kendimi şanslı adlediyorum. Bu konuda konuşacak o kadar çok şey var ki.. Pilot olmak en çok istediğim şeylerden biriydi. Ama maalesef olmadı. Modellerinizden UH 19 Chickasaw, F102 Delta Dagger hemen gözüme çarptı. Phantom, F5, F111 ve F100'ler daha bir güzel.. Teşekkürler bu güzel paylaşım için.. F102 Hasegawa'nın mı acaba?
Resim

mesaj için gokhan derli arkadaşımıza teşekkür edenler:
vtgurol
Kullanıcı avatarı
gokhan derli
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan
Toplam Model Sayısı: 1590
Rep Puani: 3930
gokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 14 May 2013, 10:08

Tayfun, oncelikle hos geldin aramiza :handshake: Ucak diecast model bolumu bu vesileyle daha da renklenmis ve canlanmis oldu, orta okul yillarinda plastik modelcilikle ugrastigimdan benim de ilgiyle baktigim resimler oldu koleksiyon paylasimin. Ayrica ATA'mizin resmini vitrine koyman cok hos bir dusunce, 'Istikbal Goklerdedir' sozunu unutmak mumkun mu... Umarim hevesle bekledigin modelin Haziran sonunda sag-salim ulasir ve resimlerini goruruz, keyifli paylasimlar dilerim forumda :good2:

Bu arada madem konu ucaklardan acildi dun sehit olan F-16 pilotumuzu rahmetle aniyorum, Hava Kuvvetleri'nin gozbebegi pilotlarimiza kazasiz ucuslar dilerim.

mesaj için Erdem teşekkür aldı- 2:
gokhan derli, vtgurol
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 80
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 85
Rep Puani: 4340
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

ÖncekiSonraki

DIECAST UÇAK MODELLERİ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir