YARDIM!!!!!!

Yetkili: BuRaK-B

YARDIM!!!!!!

İletiYazar: sfsf001 » 20 Oca 2013, 21:32

Herkese merhabalar;
1:18 f1 modellerim için marlboro dekali yaptırmak istiyorum nasıl yaptırabilirim?her türlü yardıma açığım.mesajlarınızı esirgemeyiniz :shock3:
Resim
''Tutku tarif edilemez, sadece yaşanır''
Kullanıcı avatarı
sfsf001
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: Mustafa
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 145
sfsf001 rep puani yok

Re: YARDIM!!!!!!

İletiYazar: giowannitm » 20 Oca 2013, 21:43

Resimbunu yapışkanlı kağıt üzerine çıkarttır tabi araçlarına göre boy ölçülerini bilgisayarından yapıcaksınınız hiç denemedim ama deneyen arkadaşlarım var başırılı bir sonuç almışlardı.
En son giowannitm tarafından, 20 Oca 2013, 21:52 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.

mesaj için giowannitm teşekkür aldı- 3:
Kenan Şavklı, sfsf001, sherpa
Kullanıcı avatarı
giowannitm
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: Hüsamettin ERTÜRK
Rep Puani: 160
giowannitm rep puani yok

İletiYazar: sherpa » 20 Oca 2013, 21:49

Eskı konularımdan bırınden ornek vereyım asagıdakı lınkte.
Dekal kagıdı veya sulu baskı kagıdı demelısın ozalıtcılere gıdıp bırde marlboro yazısı bulup aracın uzerınde ne kadar yere uyguancaksa olcusunu almalısın.Eger sendekı mclarenlere yapacaksan bende sadece yan tarafı cubuklu olana yap cunku neredeyse butun bolgeler boş sadece cubukları hafıfce kazıman lazım sonra dekalı boydan boya uygula.

konu bu

viewtopic.php?f=129&t=12070

viewtopic.php?f=107&t=7583
Resim

mesaj için sherpa teşekkür aldı- 2:
Emre E., sfsf001
Kullanıcı avatarı
sherpa
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Bilgi ÖNDES
Rep Puani: 1955
sherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yok

İletiYazar: sfsf001 » 20 Oca 2013, 23:27

sherpa yazdı:Eskı konularımdan bırınden ornek vereyım asagıdakı lınkte.
Dekal kagıdı veya sulu baskı kagıdı demelısın ozalıtcılere gıdıp bırde marlboro yazısı bulup aracın uzerınde ne kadar yere uyguancaksa olcusunu almalısın.Eger sendekı mclarenlere yapacaksan bende sadece yan tarafı cubuklu olana yap cunku neredeyse butun bolgeler boş sadece cubukları hafıfce kazıman lazım sonra dekalı boydan boya uygula.

konu bu

viewtopic.php?f=129&t=12070

viewtopic.php?f=107&t=7583

önerin için çok teşekkür ederim ama alınacak ölçü bütün dekaller için değişecek onu nasıl yapacağımı sorabilir miyim?ayrıca ben ferrariler için düşünüyordum
Resim
Kullanıcı avatarı
sfsf001
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

sfsf001 rep puani yok

İletiYazar: sherpa » 20 Oca 2013, 23:41

Yapmak ıstedıgın her bolgeyı ayrı ayrı olcmen lazım Ferrarı ıcın dusunuyorsan ısın zorlasıyor.Bırıncı sebep ulkemızde beyaz dekal kagıdı bulmak zor varsayalım buldun bu seferde beyaz dekal kagıdı bıraz kalın kalıyor seffaf olanına gore o zamanda model uzerınde cok bellı oluyor ayrıca uzerıne fınısh uygulamak gerektıgını dusunuyorum bır ıkı ayda kurur duser.Ikıncı zorlukta kırmızı uzerıne beyaz yazı hazırlamakda zor cunku kagıtlar beyaz ulkemızde beyaz boya baskısı yapan makıne yok kendın ufak kesıklı cızgılerle yazı cercevesı hazırlar baskıdan sonra bır sekılde dekalı yırtmadan kesersen o zaman olur.

Ferrarı ıcın konusuyorum.Bu kadar ugrasana kadar yurtdısından hazır dekallerı al daha ucuza gelır ayrıca kagıt kalınlıgıda ıncedır.
Resim

mesaj için sherpa arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
sherpa
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Bilgi ÖNDES
Rep Puani: 1955
sherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yok

İletiYazar: sfsf001 » 21 Oca 2013, 00:03

sherpa yazdı:Yapmak ıstedıgın her bolgeyı ayrı ayrı olcmen lazım Ferrarı ıcın dusunuyorsan ısın zorlasıyor.Bırıncı sebep ulkemızde beyaz dekal kagıdı bulmak zor varsayalım buldun bu seferde beyaz dekal kagıdı bıraz kalın kalıyor seffaf olanına gore o zamanda model uzerınde cok bellı oluyor ayrıca uzerıne fınısh uygulamak gerektıgını dusunuyorum bır ıkı ayda kurur duser.Ikıncı zorlukta kırmızı uzerıne beyaz yazı hazırlamakda zor cunku kagıtlar beyaz ulkemızde beyaz boya baskısı yapan makıne yok kendın ufak kesıklı cızgılerle yazı cercevesı hazırlar baskıdan sonra bır sekılde dekalı yırtmadan kesersen o zaman olur.

Ferrarı ıcın konusuyorum.Bu kadar ugrasana kadar yurtdısından hazır dekallerı al daha ucuza gelır ayrıca kagıt kalınlıgıda ıncedır.

en kolayı saol abicim.teşekkürler
Resim

mesaj için sfsf001 arkadaşımıza teşekkür edenler:
sherpa
Kullanıcı avatarı
sfsf001
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

sfsf001 rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 21 Oca 2013, 00:25

Bilgi abi yazılacak herşeyi yazmış; yurtdışından alıancak dekal kağıtları kaçınılmaz ama o da olmazsa, Hüsamettin'in de eklediği foto, mükemmel iş görür Mustafa. Şöyle ki; Bilgi abinin bahsettiği beyaz olan dekal kağıdının kalınlığı, bugün dijital baskı yapan bir ozalitçideki yapışkanlı folyo ile çok yakın kalınlıkta! Yani bilinen folyolar gibi kaba saba değil, çok çok ince. Şablon halinde çıkıyor tüm yazıları, istediğin yere önce yapıştırıp, sonra da küçük bir bezle silerek, zarını çekebilirsin. İlla ki incecik dekal daha iyi ama bu incelikteki bir folyo da bana göre çok iyi iş görür ve hiç sırıtmaz. Yani en son çare olarak buna başvurabilirsin diye düşünüyorum.
Bu arada Ferrari olup d aMarlboro dekali olmazsa olmaz bence de... Kolay gelsin.
Resim

mesaj için Kenan Şavklı teşekkür aldı- 5:
Emre E., giowannitm, sfsf001, sherpa, srht
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

SORULARINIZ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir