Türk modelciliği ilerleyişi...

Diecast Modelcilik ve Model Araçlarla Ilgili Herşeyi Bu Başlık Altında Paylaşabilirsiniz...

Yetkili: resatsirin

Türk modelciliği ilerleyişi...

İletiYazar: Muhammet Özdemir » 29 Kas 2012, 17:59

Evet öncelikle merhabalar; böyle bir konu açmak istiyordum çok uzun zamandır. Bu güne kısmetmiş. Uzun zamandır gerek satılık ilanlar olsun gerekte forumlarda, sosyal paylaşım ağlarında, bloglarda olsun birbirinden özel modeller görmekteyim.

Ve böyle bir konu açmak istedim tüm koleksiyonerleri tebrik amacıyla; özel modelden kasıt nedir? Tabi ki tüm modeller özeldir bizim için Matchbox'undan tut 1/8 - 1/6 modellere kadar ama bazı modeller var ki üretimde bile olmayan işte onlar en özeldir benim için. Ve sizinde fark ettiğiniz üzere bu özel modeller Türkiye'de çok aşırı sayıda bulunmaya başlandı son zamanlarda ve bu da beni çok mutlu ediyor. Bulunmaya başladı derken yurt dışından alınıyor demiyorum bizzat Türk koleksiyonerlerin elleriyle yapılıyor bu güzellikler.

Hakikaten, herhangi bir model üreticisinin Türkiye de fabrikası bulunmamasına rağmen, Türkiyede Diecast & Resin model satışı yapan firmaların sayılı olmasına rağmen, diğer ülkelere oranla Türkiye'de ki koleksiyoner sayısınında, model satıcısınında az olmasına rağmen bir çok ülkeyi bu özel modellerimizle sollamış olmamız hakikaten bizim gururlanabileceğimiz, böbürlenebileceğimiz bir efsunumuzdur.

Yurt dışında bu bahsettiğimiz özel modellerin fiyatları yüzlerce euro, dolardan başlarken Türkiyede uyguna bulmak mümkün. Ve bence aslında bu modeller parayla satılabilecek modeller de değiller.

:arrow: Öncelikle Türk modelciliğinin gizli ve anonim kalmasını engelleyip, bu forumu açarak bizlerin bir araya gelmesini tanışmasını kaynaşmasını sağlayan kurucumuza ve diğer yöneticilerimize teşekkürleri borç bilirim. Forumda maddi manevi emeği geçen bu forumun bir aile ortamı olmasını sağlayan gecesiyle gündüzüyle oğluna ayırdığı zamandan kısıp forumla ilgilenen tüm abilerimin ellerinden öperim. Bilsinler ki yaptıkları bizler için çok önemli bir şey ve onların emekleri hiç bir zaman boşa değil.

:arrow: Jant uygulaması yapılmış modeller,
:arrow: Düşürme işlemi uygulanmış modeller,
:arrow: Cam filmi uygulanmış modeller,
:arrow: Far detayı ve iç detay arttırılmış modeller,
:arrow: İç mekan rengi değiştirilmiş/ İç mekanı başka modelle değiştirilmiş modeller,
:arrow: Baştan aşağı sökülerek boyandıktan sonra tekrar düzülen modeller,
:arrow: Dekal, spoiler vb. modifiyeler yapılan modeller,
:arrow: Motor değişimi/Detaylandırılması yapılan modeller,
:arrow: Mat kaplama modeller,
:arrow: 1:18 El yapımı dorseler,
:arrow: Jant boyama işlemleri ve jant imalatı,
:arrow: Muhteşem el işçiliğiyle yapılmış dioramalar,
:arrow: Işıklandırılmış ve plaka uygulaması yapılmış modeller,
:arrow: Bir limitli, on limitli resin modeller ve case'li diecastlar ve dahası...

Ve burada internet üzerinden aldığım bir kaç fotoğraf eklemek istiyorum. Özel modeli olan olmayan herkestende konu için nacizane birer yorum istiyorum. Herkes fotoğraf ekleyebilir konuya fotoğrafların zenginleşmesi amacıyla...

Resim

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Resim

Resim

Ve Dünya'da bu işi yapan sayılı koleksiyonerlerden Dünya'ca tanınmış bir model. Üstündeki işçilik hakikaten hiçte kolay değil. Türkiye'yi temsil edecek kadar profesyonel bir çalışma.

Sn.Aslan Behar ellerine sağlık abim.

En son Muhammet Özdemir tarafından, 29 Kas 2012, 19:19 tarihinde değiştirildi, toplamda 4 değişiklik yapıldı.
Resim

mesaj için Muhammet Özdemir teşekkür aldı- 3:
dmrngh, giowannitm, toxic
Kullanıcı avatarı
Muhammet Özdemir
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Muhammet
1/18 Model Sayısı: 105
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 105
Rep Puani: 500
Muhammet Özdemir rep puani yokMuhammet Özdemir rep puani yokMuhammet Özdemir rep puani yok

Re: Türk modelciliği ilerleyişi...

İletiYazar: giowannitm » 29 Kas 2012, 18:36

Bazıları hala diecasta oyuncak gözüyle baksada gerçekten çok ilerlenildi :)

mesaj için giowannitm arkadaşımıza teşekkür edenler:
Muhammet Özdemir
Kullanıcı avatarı
giowannitm
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: Hüsamettin ERTÜRK
1/18 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 160
giowannitm rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 29 Kas 2012, 19:00

Atladığın bir konu olmuş Muhammet... :arrow:

Forum sayfaları olmasa ve bu fikirleriniz paylaşılmasa Türk Modelciliği ve hobicileri kendi içinde gizli kalır bana göre...

Ayrıca ve bu ilerleyişe karşı çıkan / oturduğu yerden 10 yıllık emekleri 1-2 mesaj ile karalamak isteyen / hiçe sayan insanları da gördük bu platformlarda..

Aslında önemli bir konuya değinmişsin ancak;

bu ilerleyişde katkısı olan forumları ve bu uğurda emek harcayanları unutmuşsun bence..

Facebook sayfalarından satılık modelleri paylaşmakla olmuyor bu işler ki; Deniz ÇAĞLIYAN ile de bu konuları telefonda etraflıca görüşüyor/tartışıyoruz.

Paylaşım yaptığınız bu gibi forum ortamlarına değer vermeniz ve hobi adına her daim arkasında olmanız dileklerimle..

Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16876
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: masato » 29 Kas 2012, 19:12

Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan

mesaj için masato teşekkür aldı- 3:
1/24collector, Emre E., Muhammet Özdemir
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: Muhammet Özdemir » 29 Kas 2012, 19:14

G.HEPARSLAN yazdı:Atladığın bir konu olmuş Muhammet... :arrow:

Forum sayfaları olmasa ve bu fikirleriniz paylaşılmasa Türk Modelciliği ve hobicileri kendi içinde gizli kalır bana göre...

Ayrıca ve bu ilerleyişe karşı çıkan / oturduğu yerden 10 yıllık emekleri 1-2 mesaj ile karalamak isteyen / hiçe sayan insanları da gördük bu platformlarda..

Aslında önemli bir konuya değinmişsin ancak;

bu ilerleyişde katkısı olan forumları ve bu uğurda emek harcayanları unutmuşsun bence..

Facebook sayfalarından satılık modelleri paylaşmakla olmuyor bu işler ki; Deniz ÇAĞLIYAN ile de bu konuları telefonda etraflıca görüşüyor/tartışıyoruz.

Paylaşım yaptığınız bu gibi forum ortamlarına değer vermeniz ve hobi adına her daim arkasında olmanız dileklerimle..

Gökhan abim, bahsettiğin gerçekten önemli bir nokta ve bu noktaya değinmem gerekirdi haklısın.

Bahsettiğin üzere gerçekten forumlar olmasaydı ki forumun kelime anlamı benim için bilgi, fotoğraf paylaşımı yapılan yorumlar yazılan bir domaine bağlı siteden çok aile ortamının kurulduğu, herkesin birbirine karşı saygılı olduğu ve çok güzel paylaşımların yorumların yazıldığı bir atmosferdir. Bu atmosferler olmasa hakikaten senin de belirttiğin üzere bir çoğu koleksiyoner tek başına model satıcılarından modellerini alıp vitrine koyup izleyeceklerdi belkide..

Bahsettiğin noktayı hemen konuma en üst satırda yer vererek paylaşımımı güncelliyorum. Güzel yorumun için çok teşekkür ederim :sapka:
Resim

mesaj için Muhammet Özdemir arkadaşımıza teşekkür edenler:
Rallyci
Kullanıcı avatarı
Muhammet Özdemir
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Muhammet
1/18 Model Sayısı: 105
Toplam Model Sayısı: 105
Rep Puani: 500
Muhammet Özdemir rep puani yokMuhammet Özdemir rep puani yokMuhammet Özdemir rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 29 Kas 2012, 23:32

Benim de gozden kacirdigim bir paylasim olmus Muhammet, dusuncelerini paylastigin icin tesekkurler. Senin de belirttigin gibi bu guzel hobi emin adimlarla ilerliyor ulkemizde, umarim bu gelisim saglikli ve istikrarli bir sekilde devam eder :good2:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Muhammet Özdemir
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 80
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 85
Rep Puani: 4335
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: jeffwaterss » 30 Kas 2012, 01:27

Foruma üye olmadan önce de Gökhan Bey'in kişisel sitesini takip eden biriydim , sonra foruma üye olunca aynı kişi olduğunu farkedince şaşırmıştım . Öncelikle Hüseyin , Eray , Koray ve adını şu anda hatırlayamadığım ve tabi ki Korkut Bey gibi yaptıklarını hayranlıkla takip ettiğim üyeler var forumda . Çok şaşırdığım , gördüğümde garip tepkiler verdiğim çok işler var . Yine Kenan Bey'in yaptığı dorseler de takdire şayan . Foruma üye olduktan sonra iki güzel buluşmaya katılıp gerçekten modeller hakkında konuşmaktan çok keyif aldığım insanlarla da tanıştım . Tabi insanın bir konuda etrafında ne kadar bilgili adam varsa , kendi bilgisi de o kadar artıyor . Hobimiz hakkında bu kadar bilgili insanların yanında da insan ister istemez kendini geliştiriyor . Kendi adıma benzerlerinin yanında mütevazı olarak nitelendirebileceğim bir dioramam oldu , ki tüm fotoğraflarımda kullanıyorum arka plan olarak , onunla ilgili birçok fikri burada incelediklerim sayesinde edindim . Forumda bulunmamdan bu yana bir çok modelime detaylandırma işlemleri yaptım ki onlarla ilgili fikirlerin de çoğunu burada gördüğüm modeller ve Ahmet'ten aldım , sağolsunlar burada Akın ve Ahmet'le tanışmam da forum sayesinde oldu . Şans eseri bulduğum Bburago'nun İtalya üretimi nostaljik modellerine hayat veren Bilgi Bey'e de tekrar teşekkür etmeliyim bu başlıkta . Kendi adıma söyleyebileceğim , göremediklerimi görmemi sağlayan , beni yaptıkları işlerle hayrete düşüren , görmediğim modellerle tanıştıran herkese tekrar teşekkür ederim . Benim modelcilik hayatımın , bakış açımın değişmesi böyle oldu . Tamamen kendim yaptığım , modifiye ettiğim özel bir modelim yok ancak ufak ufak dokunduğum modeller var . Bunlardan birkaç örnek paylaşabilirim .

Türk modelciliği ile ilgili söyleyebileceğim olumsuz yönler ise birçok modelin birçok sitede haketmediği fiyatlarla satılmaya çalışılmasıdır . Piyasa bu konuda henüz olgunlaşmadı ne yazık ki .

Bugüne kadar bu hobi ile daha önce ilgilenmemiş kime gösterdiysem fotoğrafları veya modelleri , oldukça ilgilyle baktı . Hatta çok kişiye forumdan çeşitli modeller gösterdim , şaşkınlıkla incelediler hep . Ben çok daha geniş kitlelere ulaşabileceğini düşünüyorum ancak biraz zaman ve tabi maddiyatla alakalı . Yeni nesiller bu konuda biraz daha şanslı , şimdi özellikle yurtdışından model getirtmek oldukça kolay ve en azından Muhammet'İn yazdığı gibi özel olarak nitelendirilebilecek limitli modeller bu yolla getirilebiliyor.

Yaptıklarımdan bir kaç fotoğraf ;

İlk plaka deneyimim ;

Oldukça harap halde aldığım ancak onarırken çok keyif aldığım ve sonuçtan çok memnun kaldığım Captiva ;

Biraz uzun olmuş olabilir işte , işte benim adıma gelişim böyle .

Kullanıcı avatarı
jeffwaterss
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Ilkem TEKIN
1/43 Model Sayısı: 281
Rep Puani: 1455
jeffwaterss rep puani yokjeffwaterss rep puani yokjeffwaterss rep puani yokjeffwaterss rep puani yokjeffwaterss rep puani yokjeffwaterss rep puani yok

İletiYazar: tolgatitiz » 30 Kas 2012, 13:19

Resim
Resim
Resim

11.12.2009 tarihinde bizlere Almanya'dan yazan daha öncesinde hiç tanımadığımız bir okurumuzun, bizleri gururlandıran mesajı

Selamlar,Almanya’dan yazıyorum. Tam bir die-cast tutkunuyum, derginizi buradaki die-cast tutkunu gurbetçilerimiz ve Alman koleksiyonerlerle günü gününe takip ediyoruz.Türkiye’de model otomobilciliğin buradan çok daha organize bir şekilde geliştiğini gözlüyor, görüyor ve çok mutlu oluyoruz. Buradaki Alman koleksiyonerlere sayenizde havamızı atıyoruz yani; Düzenlediğiniz sergideki modeller ve sadece die-cast modellere yönelik büyük organizasyonların biz die-castciler için tam bir lüks ve ayrıcalık olduğunun farkındayız. O organizasyonda bulunan modeller burada uzun süre konuşuldu.Her hangi bir dalda çevre ülkelerden daha gelişmiş ve ileride olmak buralarda yaşan Türkler olarak bizi tarif edemeyeceğim kadar çok gururlandırıyor. Özellikle bu konuyu vurgulamak ve bu sitede emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimizi burada yaşayan bütün gurbetçi koleksiyonerler adına sunmak için bu satırları yazıyorum. Almanya’dan kucak kucak sevgi ve saygı…Mahir Can KAZAN

"İLERLEYİŞ" sevgili Gökhan Heparslan'ın da belirttiği gibi biraz "MAZİYE" bakarak yapılmalı.

Daha fazlası için:
http://www.dr-diecast.com/default.asp?baslik=t%FCrkiyenin_%DDlk_model_otomobil_sergisi&p=2&a=kodu=q4hYAKpl&b=121&c=7
Resim

mesaj için tolgatitiz teşekkür aldı- 3:
Emre E., G.HEPARSLAN, Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
tolgatitiz
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Tolga Titiz
1/18 Model Sayısı: 90
1/64 Model sayısı: 166
Motorsiklet Model: 24
Toplam Model Sayısı: 280
Rep Puani: 690
tolgatitiz rep puani yoktolgatitiz rep puani yoktolgatitiz rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 30 Kas 2012, 13:58

Tolga Bey, paylaştığınız yazı gerçekten gurur verici; teşekkürler :good2:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
tolgatitiz
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 30 Kas 2012, 14:01

jeffwaterss yazdı:Foruma üye olmadan önce de Gökhan Bey'in kişisel sitesini takip eden biriydim , sonra foruma üye olunca aynı kişi olduğunu farkedince şaşırmıştım . Öncelikle Hüseyin , Eray , Koray ve adını şu anda hatırlayamadığım ve tabi ki Korkut Bey gibi yaptıklarını hayranlıkla takip ettiğim üyeler var forumda . Çok şaşırdığım , gördüğümde garip tepkiler verdiğim çok işler var . Yine Kenan Bey'in yaptığı dorseler de takdire şayan . Foruma üye olduktan sonra iki güzel buluşmaya katılıp gerçekten modeller hakkında konuşmaktan çok keyif aldığım insanlarla da tanıştım . Tabi insanın bir konuda etrafında ne kadar bilgili adam varsa , kendi bilgisi de o kadar artıyor . Hobimiz hakkında bu kadar bilgili insanların yanında da insan ister istemez kendini geliştiriyor . Kendi adıma benzerlerinin yanında mütevazı olarak nitelendirebileceğim bir dioramam oldu , ki tüm fotoğraflarımda kullanıyorum arka plan olarak , onunla ilgili birçok fikri burada incelediklerim sayesinde edindim . Forumda bulunmamdan bu yana bir çok modelime detaylandırma işlemleri yaptım ki onlarla ilgili fikirlerin de çoğunu burada gördüğüm modeller ve Ahmet'ten aldım , sağolsunlar burada Akın ve Ahmet'le tanışmam da forum sayesinde oldu . Şans eseri bulduğum Bburago'nun İtalya üretimi nostaljik modellerine hayat veren Bilgi Bey'e de tekrar teşekkür etmeliyim bu başlıkta . Kendi adıma söyleyebileceğim , göremediklerimi görmemi sağlayan , beni yaptıkları işlerle hayrete düşüren , görmediğim modellerle tanıştıran herkese tekrar teşekkür ederim . Benim modelcilik hayatımın , bakış açımın değişmesi böyle oldu . Tamamen kendim yaptığım , modifiye ettiğim özel bir modelim yok ancak ufak ufak dokunduğum modeller var . Bunlardan birkaç örnek paylaşabilirim .

Türk modelciliği ile ilgili söyleyebileceğim olumsuz yönler ise birçok modelin birçok sitede haketmediği fiyatlarla satılmaya çalışılmasıdır . Piyasa bu konuda henüz olgunlaşmadı ne yazık ki .

Bugüne kadar bu hobi ile daha önce ilgilenmemiş kime gösterdiysem fotoğrafları veya modelleri , oldukça ilgilyle baktı . Hatta çok kişiye forumdan çeşitli modeller gösterdim , şaşkınlıkla incelediler hep . Ben çok daha geniş kitlelere ulaşabileceğini düşünüyorum ancak biraz zaman ve tabi maddiyatla alakalı . Yeni nesiller bu konuda biraz daha şanslı , şimdi özellikle yurtdışından model getirtmek oldukça kolay ve en azından Muhammet'İn yazdığı gibi özel olarak nitelendirilebilecek limitli modeller bu yolla getirilebiliyor.

Yaptıklarımdan bir kaç fotoğraf ;

İlk plaka deneyimim ;

Oldukça harap halde aldığım ancak onarırken çok keyif aldığım ve sonuçtan çok memnun kaldığım Captiva ;

Biraz uzun olmuş olabilir işte , işte benim adıma gelişim böyle .

İlkem, çalışmaların çok başarılı; özellikle dioramalarını çok beğendim :smile:

mesaj için Erdem teşekkür aldı- 2:
jeffwaterss, Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: tolgatitiz » 01 Arl 2012, 13:57

Virtue yazdı:Tolga Bey, paylaştığınız yazı gerçekten gurur verici; teşekkürler :good2:

Ben teşekkür ederim Erdem, bu mail bitirmişti beni, gözümden yaş gelmişti, resmen.

Türkiye'de "diecast modelcilik" çok gelişmiş durumda bence.
İçinde bulunduğumuz "forum" 5 yaşını doldurmak üzere. Başta arkadaşım, meslektaşım Gökhan, ve emeği geçen herkesin çabasını sen daha eskisin, benden iyi biliyorsun.
Araştıran, paylaşan, ihtiyacı olduğu mesela ayakkabıyı almayıp model alan insanlar sayesinde modelcilik burada çok ileride.

Ben diorama yapıyorum. Kırdığım, parçaladığım, söküp taktığım modelin haddi hesabı yok. Modifiye yapan arkadaşlarım var. Onların harcadığı emek benimkinden çok fazla, çünkü hatalarını kapatacak alanları yok pırıl pırıl yapmak zorundalar.

Ancak ilerleme, model kırmak, jant yapıştırmak ile değil.

Sabırla paylaşarak, yardımlaşarak, öğrenerek, "rahatlıkla" değil, "özveri" ile model alarak oluyor.
Resim

mesaj için tolgatitiz teşekkür aldı- 4:
Emre E., Kenan Şavklı, Korkut Varol, masato
Kullanıcı avatarı
tolgatitiz
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Tolga Titiz
1/18 Model Sayısı: 90
1/64 Model sayısı: 166
Motorsiklet Model: 24
Toplam Model Sayısı: 280
Rep Puani: 690
tolgatitiz rep puani yoktolgatitiz rep puani yoktolgatitiz rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 01 Arl 2012, 15:05

tolgatitiz yazdı:Resim

Tolga Hocam,
Sarim Hocamı ve Eray kardeşimi, sizinle aynı karede tekrar görmek beni çok mutlu etti.

Cepa'daki sergiyi ziyaret etmiştim ve sohbet imkanı bulmuştuk. Daha nicelerine...

---
Emre Erbaşar

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
tolgatitiz
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 121
1/64 Model sayısı: 460
Toplam Model Sayısı: 121
Rep Puani: 19225
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 01 Arl 2012, 16:34

Muhammet güzel bir konu düşünüp açmışsın ve ekledikleriyle katkılar sağlayan herkese de teşekkür ederim. Sevgili Tolga abinin de ortama dahil olmasından dolayı ayrıca memnun oldum ve geç de olsa hoşgeldin diyorum. Kendisine Almanya'dan yazılanlar müthiş derecede gurur verici ve ara ara benim de bahsini ettiğim; ülkemizin, minyatür modelcilik konusunda bir çok yabancı ülkeye nazaran çok önde olduğu savımı tasdik eder nitelikte. Nice paylaşımlara ve nice modellere...
Resim

mesaj için Kenan Şavklı arkadaşımıza teşekkür edenler:
tolgatitiz
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

Sonraki

Diecast Genel

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir