NO:3 1/18 EL YAPIMI DORSE/ AMG Team

Yetkili: BuRaK-B

NO:3 1/18 EL YAPIMI DORSE/ AMG Team

İletiYazar: Kenan Şavklı » 24 Ağu 2012, 15:55

İyi Cuma'lar herkese... :smile5:

Daha önceden de bildiğiniz üzere, dorse yapımları hazırlamıştım ve üçüncüsünü de, yine kendi çekimlerimle :devil: sahibinden önce :devil: sizlere sunuyorum... Muhammet Özdemir kardeşimizin isteği üzerine hazırladığımız bu dorseyi kendisine bir süre sonra teslim edeceğim ve bol bol güzel çekimlerle sunmasını bekleyerek, kendisine hayırlı uğurlu olmasını umuyorum... Muhammet Özdemir'de siyah 1/18 Eligor Actros çekici olduğu için, bende geçici olarak bulunan gümüş rengi Actros çekiciden fersah fersah daha güzel görüntüler sunacağından eminim... :fiskos:

Resim

Resim

Resim

Daha önce hazırladığım 2 adet dorseye göre çok daha kısa sürede hazırladım, sadece 6 gün bu iş için yetti ama menteşelerini imal ediş ve kasaya oturtma işleri neredeyse iki günümü aldı! Huzurlu olduğum bir dönemde olduğumdan mıdır nedir; malzeme alım, torna, imalat ve montaj işlerinin icrası aşamalarında aksi giden hiçbirşey olmadı. Biraz da sistemi oturtmaktan ileri geliyor sanırım...

Resim

Resim

Dekaller hariç,tüm malzemeyi topladıktan sonra, kendi hazırladığım menteşe grubunu kasaya monte etmek kaldı, buraya kadar herşey çok kolay ve kısa sürdü bu sefer... Umarım bundan sonraki olası dorse yapımları da bu kadar rast gider ve neticleri iyi olur.

Resim

Resim

Ve final... Yukarıda da yazdığım üzere, Actros çekicinin siyah olanı ile takılıp sergilendiğinde meydana çıkacak görüntüyü ben de merakla bekliyorum... Elimdeki çeşitli Mercedes model araçlarla çekimi yapmayı ihmal de etmedim; hem ebad anlamında fikir vermesi, hem de Mercedes Benz tutkusunun ölçek gözetmeden her vaziyette harika durduğunu tekrar hatırlamak için; tabi ki bir de, yakında yuvadan uçacak olan bu kara dorsenin hatıra olarak kalması için arşivleme amacı da var... :tey:

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Tüm hayatınız, her an minyatür modellerle uğraşacak kadar güzel, ferah, mutlu ve sorunsuz olsun...

Resim

Resim
En son Kenan Şavklı tarafından, 30 Ağu 2012, 00:21 tarihinde değiştirildi, toplamda 4 değişiklik yapıldı.
Resim

Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

Re: 3. DORSE: 1/18 Mercedes Benz AMG Team...

İletiYazar: Serdar Gökhan » 24 Ağu 2012, 16:04

Sana diyorum bunu seri üretime geçir Kenan abi. :grin:
Modelcilik bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan teşekkür aldı- 2:
Kenan Şavklı, Muhammet Özdemir
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 31
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 5
1/64 Model sayısı: 94
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 148
Rep Puani: 3885
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: toxic » 24 Ağu 2012, 16:10

Elinize sağlık çok güzel gözüküyor :nazar:

mesaj için toxic teşekkür aldı- 2:
Kullanıcı avatarı
toxic
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Hüseyin Kayar
1/18 Model Sayısı: 16
1/32 Model Sayısı: 20
Toplam Model Sayısı: 35
Rep Puani: 840
toxic rep puani yoktoxic rep puani yoktoxic rep puani yoktoxic rep puani yok

İletiYazar: Exelero » 24 Ağu 2012, 16:19

Ellerine sağlık Kenan. Gerçekten çok orijinal görünüyor. Mercedes Benz' den teklif bekle bence :smile:
Siyah Actros ile daha da guzel duracağı şüphesiz.
Resim

mesaj için Exelero teşekkür aldı- 2:
Kullanıcı avatarı
Exelero
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Mehmet Ali ZAR
1/18 Model Sayısı: 14
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 7
Toplam Model Sayısı: 23
Rep Puani: 880
Exelero rep puani yokExelero rep puani yokExelero rep puani yokExelero rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 24 Ağu 2012, 16:20

Kenan, daha önce de belirttiğim gibi, fotoğrafların arasında bir kare var ki, hayatı tam anlamıyla özetlemiş. Budur diyorum, ekleyecek hiç bir şeyim yok. :nazar:

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Yazdığın son cümledeki anafikir çok çok önemli benim için. Hayatım boyunca aklımda kalmasını sağlamak için elimden geleni yapacağıma emin olabilirsin. :f:

"Tüm hayatınız, her an minyatür modellerle uğraşacak kadar güzel, ferah, mutlu ve sorunsuz olsun..."

---
Emre Erbaşar

mesaj için Emre E. teşekkür aldı- 3:
Kenan Şavklı, Muhammet Özdemir, Serdar Gökhan
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 121
1/64 Model sayısı: 460
Toplam Model Sayısı: 121
Rep Puani: 19225
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: ilkay11 » 24 Ağu 2012, 16:51

Kenan abi ellerine sağlık devasa ve çok güzel bir çalışma olmuş.İnşallah Muhammet gibi bizede nasip olur böyle dorseli tırlara sahip olmak :)))

Ellerine sağlık abicim :smile:
Resim

mesaj için ilkay11 teşekkür aldı- 2:
ilkay11
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: ILKAY
1/18 Model Sayısı: 13
1/24 Model Sayısı: 7
1/32 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 3
Toplam Model Sayısı: 25
Rep Puani: 1275
ilkay11 rep puani yokilkay11 rep puani yokilkay11 rep puani yokilkay11 rep puani yokilkay11 rep puani yokilkay11 rep puani yok

İletiYazar: MertTuğrul » 24 Ağu 2012, 16:57

Eline sağlık abicim çok güzel olmuş.
Ilk yaptıklarının aksine bunun alt tablasını tamamen düz yapıp üzerine tekerleklerin bulunduğu kısmı kondurmuşsun.Biraz da bu yüzden kısa sürdü sanırım zira önceki modeller daha detaylıydı bana göre.
Herşeye rağmen büyük emek var. Eline sağlık abicim.
İYİKİ VARSINIZ DİECASTR :hearth:
Resim

mesaj için MertTuğrul teşekkür aldı- 2:
Kullanıcı avatarı
MertTuğrul
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa Mert TUGRUL
1/18 Model Sayısı: 14
1/43 Model Sayısı: 8
1/64 Model sayısı: 52
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 75
Rep Puani: 1395
MertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 24 Ağu 2012, 17:09

Herkese tek tek teşekkür ederim...

Mert evet tam dediğin gibi ama alt şaseyi kurarak yaptığım sadece ilkiydi ve onu zaten bunların iki katı bir bütçeyle hazırlamıştım; ikinci ve bu üçüncü dediğin gibi sadece teker grubunu tutacak kadar olan ekipmana sahip. Yani ikinci oalrak hazırladığım da bunun aynısı alt kısım olarak...
Resim

mesaj için Kenan Şavklı arkadaşımıza teşekkür edenler:
Muhammet Özdemir
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: alikırbas » 24 Ağu 2012, 17:56

tek kelimeyle muhteşem olmuş abicim diyecek bir şey bulamıyorum :shocked2: :nazar: :nazar:

mesaj için alikırbas teşekkür aldı- 2:
Kullanıcı avatarı
alikırbas
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Ali KIRBAS
1/18 Model Sayısı: 1
1/24 Model Sayısı: 2
1/32 Model Sayısı: 5
Motorsiklet Model: 2
Rep Puani: 600
alikırbas rep puani yokalikırbas rep puani yokalikırbas rep puani yok

İletiYazar: Muhammet Özdemir » 24 Ağu 2012, 18:13

Aklımda ne Actros edinmek nede dorse imal etmek gibi bi fikir yoktu ama bir anda forum özel üyesi Selçuk abinin fotoğraflarında kırmızı Actros ve "Kenan Şavklı" imalatı dorseyi görünce dedim kendime tamam bende istiyorum bundan diye. O zamanlar Kenan abinin istek üzerine böyle bir dorse imal ettiğini bilmediğimden Selçuk abiye mesaj atmayı düşünüyordum ne takas teklif etsem kabul eder acaba felan diye :lol:

Sonra öğrendim ki Kenan abi istek üzerine hazırlıyormuş böyle bir dorseyi. Actros'u temin etmeden önce dorse hazırlıkları başladı Kenan abi'de. Sağolsun beni hiç kırmadan ve aklımda merak edeceğim bir nokta husus bırakmadan hem dorseyle ilgileniyor hemde benimle çok samimi bir şekilde sohbet ediyordu. Dorsedeki kırmızı korkuluklar onun fikriydi ve eminim ki o korkuluklar olmasa yada siyah olsa bu dorse çekicilik bakımından şu anki halinin yarısı seviyesine düşerdi.

Kusursuz el işçiliğiyle, alkışlanacak emeğiyle bana bu dorseyi hazırladığı için buradan tekrar çok teşekkür ederim Kenan abime.

Kafamda şimdiden dış mekan çekimi yapmayı planlıyorum ve sanırım kısmet olursa dorsemizi Actros, Cmc Slr, Minichamps Sls, Autoart S63Amg modelleriyle ilk başta görücüye çıkaracağım. Belli aralıklarla da 2-3ayda bir olmak üzere tekrar tekrar dış mekan çekimleri yapıp Dorse adındaki konuma eklemeler yapacağım. Dünyada başkası tarafından üretimi yok sanrıım 1:18 Dorsenin. Eğer öyleyse Türkiyede de sadece Kenan abi ürettiğine göre dorsem dünyada 3/3 Limitlidir :lol:

Selçuk abiye (Köksal) dorseyi görüp esinlendiğim için ve özelden konuştuğumuzda Kenan abinin çok güzel yaptığını söylediği ve tavsiye ettiği için teşekkür ederim.

Fotoğraflar pek yakında sn.Diecastr :hearth:
Resim

mesaj için Muhammet Özdemir arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
Muhammet Özdemir
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Muhammet
1/18 Model Sayısı: 105
Toplam Model Sayısı: 105
Rep Puani: 500
Muhammet Özdemir rep puani yokMuhammet Özdemir rep puani yokMuhammet Özdemir rep puani yok

İletiYazar: sui_cast » 24 Ağu 2012, 18:53

Her zamanki gibi başarılı :good2:

:+1:
Resim

mesaj için sui_cast teşekkür aldı- 2:
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 64
1/43 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 67
Rep Puani: 8150
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

İletiYazar: Ceyhan » 24 Ağu 2012, 21:51

Kenan Abi ellerine sağlık :drinksb:

Mükemmel görünüyor,muazzam bişey :smile:

Muhammed kardeşim çok şanslısın,sadece dorseye bile vitrin yaptırabilirsin :grin: :nazar:
Resim

mesaj için Ceyhan teşekkür aldı- 2:
Kullanıcı avatarı
Ceyhan
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Ceyhan
Rep Puani: 970
Ceyhan rep puani yokCeyhan rep puani yokCeyhan rep puani yokCeyhan rep puani yok

İletiYazar: resatsirin » 24 Ağu 2012, 22:15

Hani derler ya ''Sanat'' Kenan Abi sen bu işi ''Sanat'' gözüyle el emeği, göz nuru şekilde bizleri hayran bırakacak şekilde yapıyorsunuz :drinksb:

Yine harika bir çalışma olmuş :bravo: her zaman ki gibi :drinksb:

Sadelik,incelik,zariflik fotoğrafta aslında arka planda benim :inlove: hayran kaldığım bisiklettede gizli :f: Kenan Abimin böyle güzel bir bisiklete sahip olması modelcilikte ve yaptığı işlerdeki inceliğin ve harikalığın resmi bence :f:

Çünki ben o bisikleti Kenan Abime sorduğumda :call: kendimce '' Böyle güzel işler yapan abımın bısıkletıde :inlove: ne kadar güzelmiş ''demiştim kendimce

Lafı fazla uzattım :smile: Kenan Abim :drinksb: ellerinize emeğinize sağlık :good2: :+1:

3lü poz Bisiklet-Dorse-E190 :inlove:

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.
Resim

mesaj için resatsirin teşekkür aldı- 2:
Kullanıcı avatarı
resatsirin
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: resatsirin
1/18 Model Sayısı: 55
1/43 Model Sayısı: 76
Toplam Model Sayısı: 131
Rep Puani: 6785
resatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yok

Sonraki

DİĞER UYGULAMALAR

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir