2000 FORD FOCUS / KOMPLE DEĞİŞİM / RESİMLİ ANLATIM

Yetkili: BuRaK-B

Hangi detay çalışmasını beğendiniz?

A) ___Ahşap kaplamalar
5
14%
B) __________Cam filmi
1
3%
C) ____Krom kaplamalar
1
3%
D) ________Subwoofer
1
3%
E) ____________Hepsi
27
77%

Toplam oy : 35

2000 FORD FOCUS / KOMPLE DEĞİŞİM / RESİMLİ ANLATIM

İletiYazar: BuRaK-B » 26 Nis 2009, 00:48

Arkadaşlar '64 Mustang projesi için rafa kaldırdığım diğer modelimi de vaktim varken bir an önce bitirmek ve sizlerle paylaşmak istedim. MotorMax firmasının üretmiş olduğu 1:18 Ford Focus ZX3 marka aracı, güncel hayatta sahip olduğum 1:1 Ford Focus Ghia HB'e benzetmeye çalıştım. Maalesef piyasada 1:18 5kapılı modeli yok ve bende 5kapılısını kullandığım için ilave kapı ekleyemedim ama tek kapılı haliyle avunuyorum şimdilik. :oops:

Öncelikle aracın alt bölümünü gövdeye sabitleyen 6 adet vidayı söktüm. Diğer parçalar birbirine geçme şeklinde yapıldığı için komple sökme işlemi çok kısa sürdü.
Resim

Aracın kaportasına bağlı plastik parçaları titizlikle koparmadan söktüm.
Resim

Sonrasında boya sökücü ile modeli ham sac haline döndürdüm. Ham halindeki sacı tinerle nemlendirilmiş bez ile bir güzel temizledim ve sonrasında astar attım. 1.katın kurumasını yarım saat bekledim ve 2.katı attım. Sonradan bagaj kapağındaki plakalık yeri deliğini kapatmak istedim çünkü kare plaka kullanmayacaktım. Bu yüzden bagaj kapağına macun çektim. Macun kuruduktan sonra zımpara ile yüzeyi düzelttim ve tekrardan astar attım.
Resim
Resim

Boyama işlemine geçmeden önce 1gün boyunca astarlı halde bıraktım aracı ve iç kısmını yapmaya başladım. Öncelikle tabanı, bagaj içini ve arka koltukların arkasını (bagaj içinde kalıyor) halı kapladım.
Resim
Resim
Resim

Sonrasında iç kısmında ufak bir detay çalışması yaptım. Ford'un Ghia modelleri lüks donanım paketi olarak geçtiği için içinde ahşap kaplamalar var. Bende bu durumu modelimde uyguladım. Öncelikle kapılardan başladım, sonra orta konsol ve vites bölgesine el attım. Maun görüntülü yapışkanlı folye kullandım. Folyeyi ısıtarak gereken yerlerde eğim verebiliyorsunuz ve kalıp gibi yapışmış oluyor.
Resim
Resim

Evet astar kurudu, şimdi gelelim boya işine; 2000 numaralı zımparayla bir güzel zımparaladım ve pütür yüzeylerin hepsini yokettim. Ardından aracımın rengi inci beyazı diye geçtiği için renk koduna göre Dupli Color'un RAL9010 kodlu boyasını kullandım. 3kat boyama işlemi yaptım. Her katın arasında 15dk bekledim. Boyama işleminin sonrasında opak boyaya vernik atmak istemesemde dayanamadım ve attım ama bu seferde biraz fazla kaçırmışım verniği :lol:
Resim

Modeli kurumaya bıraktım. Ama arada kurumasına yardımcı olmak içinse saç kurutma makinesini kullandım. Bu arada diğer işleri halletmek istedim. Motor odasının çerçevesi, kapıların üst kısımları eski rengindeydi ve onları beyaza çevirdim. Daha sonradan taşan kısımlarıda bir güzel temizledim. Ardından alt kısmı yine eski renginde olan modelimi bir güzel maskeleme yaptıktan sonra mat siyaha boyadım. Çünkü aracımın tampon altları ve yan marşbiyelleri siyahtı, bu şekilde bir adım daha gerçekçi oldu.
Resim
Resim

Evet yine detay çalışması yapmayı ihmal etmedim ve aracın ön camı hariç diğer tüm camlarını 2.numara film ile kapladım. Farkı görebilmeniz için film kaplanmamış cam ile yan yana çektim fotoğrafı. İlk gün hava kabarcıkları oluştu ancak saç kurutma makinesi yardımıyla bu kabarcıkların çoğundan kurtuldum.
Resim

Boya artık kurudu ve krom çalışmalarıma geçtim. Aracımda orjinal olarak krom bulunan yerleri, modelime yansıtarak birebir krom folye uygulaması yaptım. Bagaj kapağının işlerini tamamen bitirmek istedim ve Ford logosunu da yapıştırdım. Ardından plakamı takıp kilit yuvasını boyadım. Birde aynalardaki yapışkan sökülürken yırtıldığı için aynalara da krom folye uygulaması yapmayı ihmal etmedim.
Resim

Kapı yan çıtalar aracımda gövde rengine boyalı değil, buyüzden modelime de aynen yansıttım. Aynı zamanda tavan rayları da bu duruma dahildi. Bende maskeleme bantı ile bir güzel bantladıktan sonra mat siyah boyama işlemini yaptım, daha sonra taşan yerleri temizledim. İlave olarak motor kapağındaki fıskiyeleride unutmadım. Aynaların dip kısımlarınıda sonradan siyah folye ile şekil vereren sadece ayna kapağının boyalı olduğu izlenimini verdim.
Bu arada bütün MotorMax focuslarda fabrikasyon olarak hatalı takılan kapı kolları tarafımca düzgün olarak takıldı. Modelin ne kadar özensiz üretildiğini bir kez daha hatırlamış oldum.
Resim
Resim

Model bir taraftan toplanırken korktuğum esas konuya geçtim. MotorMax bu modelde jant-lastik ölçüsünü çok küçük tutmuş. Jantı yuvasına oturtmak için bir çok kesme biçme işlemi yapmak zorunda kaldım. Kullanacağım lastik ebatı daha kalın ve büyüktü. Bu yüzden akslardaki jant bağlantı yerlerini kısaltmak zorunda kaldım, aksi halde yeni lastiklerin neredeyse yarısı dışta kalacaktı. Ama sonunda hallettim.
Resim

Daha sağlam olması açısından jant bağlantı yerini jatlamaya ve esnemeye karşı koruyacak şekilde bir disk koyma fikri geldi aklıma. Modelin orjinalindeki diskleri söktüm, yenine parlak ve büyük diskler koydum. Kaliperleri aynen aldım ve kırmızıya boyayarak, diklerin üzerine yapıştırdım.
Resim

Lastikleri komple yerine oturttum ve modelimi kapattım. Son olarak egzoz değişikliği ve sunroof görüntüsünü yapmak vardı. Hasarlı Mustang Boss'tan söktüğüm egzoz kafasını aynen modele uyarladım. Sonrasında sunroof için ölçü alıp parlak siyah folye ile sunroof yaptım.
Resim
Resim

Son olarakta, kartondan 1:18'ini yaptığım Bas setimide modelimin bagajına koydum :music: :grin:
Resim
ResimResim

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
sui_cast
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 100
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 10
1/64 Model sayısı: 10
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 3
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 17
Toplam Model Sayısı: 140
Rep Puani: 9985
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

Re: 2000 FORD FOCUS / KOMPLE DEĞİŞİM / RESİMLİ ANLATIM

İletiYazar: BuRaK-B » 26 Nis 2009, 00:49

Gelelim bitmiş halinin fotoğraflarına, resimler için kusurabakmayın çünkü MotorMax bu modeli okadar özensiz üretmişki, birçok fabrikasyon kusuru örtpas edemedim maalesef. Kapı-kapakların kenar orantıları, parçaların-kaplamaların birbiriyle uyuşmaması ve kademe yapması gibi birçok negatif durum var bu modelde, o yüzden istediğim görntüyü tam olarak elde edemedim.

Görüş ve önerilerinizi ve iyi/kötü tüm yorumlarınızı bekliyorum.
Ufakta bir anket hazırladım, sonuçları merak ediyorum :happy:

Buyrun resimler...
Öncelikle eski halini ekrana getiriyorum:
Resim
(NOT: Resim temsilidir)

Veeeeee, yeni hali!... :movie:
HOKUS FOCUS

Resim
Resim
Resim
Resim
ResimResim
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: srngny » 26 Nis 2009, 00:56

Olay budur ya :clap: Ztn focus hayranıyım 4 sene kullanmışlığım var bu kasa beyaz sedan focusu kullanana kadar beğenmiyordum ama kullanınca değerini anlıyosun o yol tutuşu o motor performansı hiç bir 1.6lt 100 beygir arabada yok :nod: Bu arada yaptığın işe gelince Burak hakikaten çok başarılı bir çalışma olmuş ankette allahtan hepsi seçeneğini koymuşsun :lol: Eline sağlık :y: Bide bu işi ÖSS sorularının üstünde yapmana bayıldım :grin:
Resim
Kullanıcı avatarı
srngny
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Serhan Günay
1/18 Model Sayısı: 13
1/24 Model Sayısı: 6
1/43 Model Sayısı: 20
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 52
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 4
Toplam Model Sayısı: 98
Rep Puani: 130
srngny rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 26 Nis 2009, 01:04

srngny yazdı:Olay budur ya :clap: Ztn focus hayranıyım 4 sene kullanmışlığım var bu kasa beyaz sedan focusu kullanana kadar beğenmiyordum ama kullanınca değerini anlıyosun o yol tutuşu o motor performansı hiç bir 1.6lt 100 beygir arabada yok :nod: Bu arada yaptığın işe gelince Burak hakikaten çok başarılı bir çalışma olmuş ankette allahtan hepsi seçeneğini koymuşsun :lol: Eline sağlık :y: Bide bu işi ÖSS sorularının üstünde yapmana bayıldım :grin:

Teşekkür ederim Serhan. 1:1'de yol tutuş konusunda selefindeki araçlarda rakip tanımıyorum diyebilirim.
Öss sorularının üzerinde olduğumu sonradan fakettim. Eğitimin yanında hobimle uğraşıyorum diyeceğim ama bizden çok önceleri geçti artık o işler :lol:
Üstüne basa basa söylüyorum, keşke MotorMax firması yerine kaliteli bir firma yapsaydı bu modeli :u:
ResimResim
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: srngny » 26 Nis 2009, 01:09

Bitek Motormax sadesini yaptı galiba bide Welly'nin var ama aynı kalitede rally versiyonları çok var ama onlarıda boyasanda kessende sade olmaz :lol: Bu arada 1:43'ü var bunların kaliteli Minichamps 'in üretimi bilmem ilgini çekermi onlar
Resim
Kullanıcı avatarı
srngny
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Serhan Günay
1/18 Model Sayısı: 13
1/24 Model Sayısı: 6
1/43 Model Sayısı: 20
1/72 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 4
Toplam Model Sayısı: 98
Rep Puani: 130
srngny rep puani yok

İletiYazar: ///Okan » 26 Nis 2009, 02:21

Gerçekten temiz ve başarılı bir çalışma olmuş subwooferı çok beğendim.Ellerine sağlık Burak abi bizdede bir ara GIA sedan vardı focus.
Resim
Kullanıcı avatarı
///Okan
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Okan
1/18 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 618
///Okan rep puani yok///Okan rep puani yok///Okan rep puani yok

İletiYazar: kadoku » 26 Nis 2009, 02:29

:clap: Burak modeli adeta yeniden yaratmışsın, bütün uygulamaları başarılı buldum. Belki ilgini çekebilir aynı modelin Solido üretimi wrcsi var kalıp olarak Motormaxdan daha iyidir eğer bulabilirsen onun üzerinde iç mekan ve motor değişimi ile elindekinden çok daha güzel bir model yaratabilirsin.
Resim
kadoku
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İsim: Kadir
1/18 Model Sayısı: 35
1/24 Model Sayısı: 5
1/32 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 5
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 50
Rep Puani: 150
kadoku rep puani yok

İletiYazar: MAKOSHARK » 26 Nis 2009, 02:42

Herşeyiyle övgüyü hakeden bir çalışma olmuş Burak kardeşim,çirkin ördek yavrusundan bir kuğu yaratmışsın ellerine emeğine sağlık diyorum. :clap: :clap: :clap:
Resim
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 26 Nis 2009, 07:01

Burak sen ne yaptın...
Beni bir kez daha aşık ettin Focus'a. :inlove: Senin gibi ben de bir Focus kullanıcısıyım. SW ve otomatik. Bu arabadaki rahatlığı hiçbir arabada göremedim emsal olarak.
Gelelim modele. Çok şık bir model yaratmışsın. Ellerine sağlık.
1:1 kendi aracının üzerinde fotoğraflamak da çok hoş olmuş diyebilirim.
Yukardaki seçenekler arasından galiba ben de "hepsi"ni işaretleyeceğim.
Selamlar, sevgiler... :f:
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 134
Toplam Model Sayısı: 134
Rep Puani: 19150
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: DTR » 26 Nis 2009, 10:29

Ellerine sağlık Burak
Resim
Kullanıcı avatarı
DTR
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Derya
1/18 Model Sayısı: 178
1/24 Model Sayısı: 5
1/43 Model Sayısı: 11
- / -- Model Sayısı: 2
Toplam Model Sayısı: 197
Rep Puani: 796
DTR rep puani yokDTR rep puani yokDTR rep puani yokDTR rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 26 Nis 2009, 12:21

Baştan sonra hayranlıkla izledim kardeşim ve her aşamanın fotoğraflarına bakarken ve yazılarını okurken kendim yapıyormuşçasına keyif aldım. Çok güzel fikir, düşünce ve uygulamalar ile başarılı bir çalışmaya imza atmışsın kardeşim. Sonuç harcadığın emeğe değmiş ve oyum elbette E şıkkı oldu. :y: Paylaşım konusunda da her aşamayı; fotoğraflarınla ve anlatımlarınla çok güzel yansıtmışsın. Bu gün vitrinleri komple elden geçirmeyi düşünmese idim bu güzel çalışmanın verdiği hevesle bir modifiyeye girerdim galiba. :lol: Tekrar ellerine ve emeklerine sağlık. :clap:
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16731
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: Ahmet » 26 Nis 2009, 13:33

çok güzel olmuş Burak abi ellerine sağlık :clap: :clap:
Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ahmet SENSU
1/18 Model Sayısı: 28
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 30
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 287
Toplam Model Sayısı: 353
Rep Puani: 7528
Ahmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yok

İletiYazar: Akın AYDIN » 26 Nis 2009, 18:27

Abi çok güzel olmuş.
Bayaa uğraştırmış ama emeğine değmiş. Vaktinde araba alırken çok istemiştim bu kasa focustan ama olmadı. Detaylara çok dikkat etmişsin, maun kaplamayı çok beğendim ellerine sağlık
Resim
Kullanıcı avatarı
Akın AYDIN
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: AKIN
1/18 Model Sayısı: 2
1/24 Model Sayısı: 7
1/32 Model Sayısı: 5
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 17
Rep Puani: 1005
Akın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yokAkın AYDIN rep puani yok

Sonraki

ONARIM & TECRÜBELER

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir