"DIŞ MEKAN ÇEKİMİ BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ" /Mercedes-Benz Festivali

Yetkili: G.HEPARSLAN

"DIŞ MEKAN ÇEKİMİ BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ" /Mercedes-Benz Festivali

İletiYazar: Kenan Şavklı » 10 Nis 2012, 21:53

Resim

Herkese Merhaba,

Malum, forumumuzda sevilen otomotiv markalarının, model festival etkinlikleri vuku bulur ve yine dolu dolu, ilgiyle geçen ve hatta etkileri sonraki haftalara da sarkan, Mercedes-Benz Festivali kapsamında bir dış mekan fotoğraf yarışmamız olmuştu... Ciddi çekişmeli geçmiş olup, sayenizde; birinciliğin verdiği gururu yaşamış oldum. Ne mutlu ki, böylesi oturmuş, kökleşmiş ve gelenekleri olan bir cemiyet halini gelmişiz ki; Admin'imiz Gökhan Heparslan abimize buradan böyle bir oluşumu hakikate çevirdiği ve türlü zorluklarla bu günlere getirdiği ve devam ettirdiği için çok çok teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunarım...

Hepinizin sayesinde edindiğim, başarının meyvesi mahiyetindeki manevi değeri bir çok kulvarda önemi benim için büyük olan plaket de elime bir süre önce geçti; ancak fırsatsızlık nedeniyle, paylaşmak ancak şu an kısmet oldu... Yapımı/tasarımı konusunda; Burak'ın bilinen görsel zevkinin bir ürünü olduğu için çok güzel ve plaketin kendisi de tam oalrak aklımdan geçtiği gibiydi; emekleri için Burak'a çok teşekkür ediyorum...

Resim

Rahmetli Babam'ın da, hayatı boyunca aldığı benzer onlarca plaketten dolayı, bana kanıksanmış geleceği öngörüsünde bulunsam da; çok değer verdiğim bir cemiyetin ve çok önemsediğim bir ortamın bünyesinden çıkarak, bana layık görülmüş olan bir plaketin tarifi, hakikaten mümkün değil gibi... Ödülün konusunun, minyatür model olması ve bu zevki icra eden insanların ortamında, "bu mutluluğu paylaşarak" 1.'lik derecesine layık görülmek, daha da büyük keyif...

Resim

Resim

Plaketin, manevi önemlerinin olmasının yanı sıra, görsel anlamda da benim için çok çok özel ve önemli kılan; diecastr.com gibi minyatür model işi icra eden bir cemiyetin ibaresinin bulunması ve saygın otomotiv markası Mercedes-Benz'in ibarelerinin de fondan gözükmesi...

Resim

İşte plaketi benim ellerime getiren, 1962 model, Schuco Mercedes-Benz L322 tipi emektar kamyonum...
Buz gibi bir günde, hava kararmak üzereyken ve karardıktan sonra devam eden çekimlerde, beni yanlız bırakmayan ve müthiş yardımı-desteği dokunan kıymetli arkadaşım Mehmet Babacan kardeşime, çok çok teşekkür ediyorum... Kendisiyle, çekim arkası fotoğraflarımız ve o gün başka çekimlerimiz de oldu; tüm bu keyifli ama buz gibi çekim gününü ve deneyimleri de aktaracağımız bir konuyu, değerli arkadaşımla beraber -buluşma konusu niteliğinde- açacağız...

Tamamen farklı, değişik birşey ortaya çıkartabilmek için, 1/18 kamyon kullandığım bu çekimde, aracın eskitmeli olması; yarışmaya ekleyeceğim fotoların geceye denk gelmesi, bana göre olayın kırılma noktalarıydı... Her başarının temelinde şanslı tesadüfler olduğuna inan biri olarak, benim şansımın da bu olduğuna inanıyorum.

Resim
Minyatür modelcilik işi, rahmetli Babam ile en büyük ortak yönlerimizden biriydi ve bu ortak yönü, iyi icra etmeye devam etmenin getirisi olan bir plaket haketmiş olarak; cemiyetlerce plakete layık görülmüş bir baba-oğul olmak bakımından da, bir ortak yönümüz daha oldu... Rahmetli Babam, benim de hatırladığım yıl olan 1989'de, TRT 25. Yıl Özel Gecesinde verilen ilk ödül/plaketi eve getirdiğinde, kendisi 55 yaşındaymış; ben ilk ödülümü O'ndan daha erken yaşta almış oldum ama, O'nun plaket-şilt vb. ödüllerini adet oalrak geçemeyeceğim de kesin gibi görünüyor... Bunun önemi zaten yok ama çok önemli olan, sizlerin bana layık gördüğü, kıymetli bir cemiyetten gelen bu plaketi, en kısa zamanda kendisiyle paylaşıp, hayatımın bu ilk ödülünü O'na selamlarınızla beraber ileteceğim ve işte o zaman, bu plaket, anlam ve önemi bakımından benim için yeri dolmaz bir hal alacak...

Tekrar herkese çok teşekkürler arkadaşlar...
:cup1:
En son Kenan Şavklı tarafından, 17 Nis 2012, 14:24 tarihinde değiştirildi, toplamda 4 değişiklik yapıldı.
Resim

Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

Re: "DIŞ MEKAN BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ" /Mercedes-Benz Haftası

İletiYazar: Eray KIVRAK » 10 Nis 2012, 21:54

Tekrar tebrikler Kenan abi. :bravo:
Resim

mesaj için Eray KIVRAK arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Eray KIVRAK
SİTE YÖNETİCİSİ
SİTE YÖNETİCİSİ

İsim: Eray KIVRAK
1/18 Model Sayısı: 36
Rep Puani: 5825
Eray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 10 Nis 2012, 22:17

Manevi degerini o kadar guzel aktarmissin ki Kenan, yazini buyuk keyifle okudum. Hak edilmis bir odul oldugunu dusunuyorum cunku resimlerde model 1/1 kamyon gibi cikmis. Masanin baska odullerle zenginlesmesi dileklerimle :handshake:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 87
1/24 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 92
Rep Puani: 4395
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: camorenesi » 11 Nis 2012, 01:01

Üstad tekrar tekrar tebrikler..... :y: :bravo: :bravo: :f:
Resim

mesaj için camorenesi arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
camorenesi
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Eren CELIK
1/24 Model Sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 111
- / -- Model Sayısı: 165
Toplam Model Sayısı: 314
Rep Puani: 4920
camorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yok

İletiYazar: atalay43 » 11 Nis 2012, 01:10

Tekrar tekrar tebrik ediyorum Kenan Abicim.
Bizlere sunmuş olduğun, sana bu plaketin verilmesine vesile olan güzel kareleri çektiğin için ise teşekkür ediyorum.
Uzunca bir süre ekran koruyucu olarak kullandım ortadaki kareyi...

Gerçekten tesadüfler zinciri yine bir başarının temelini oluşturmuş bence..

gearbox yazdı: Bunun önemi zaten yok ama çok önemli olan, sizlerin bana layık gördüğü, kıymetli bir cemiyetten gelen bu plaketi, en kısa zamanda kendisiyle paylaşıp, hayatımın bu ilk ödülünü O'na selamlarınızla beraber ileteceğim ve işte o zaman, bu plaket, anlam ve önemi bakımından benim için yeri dolmaz bir hal alacak...

Söyleyecek söz bulamadım gerçekten Kenan Abi.. Teşekkür ediyorum Kenan Abi defalarca... Hayatta yeri dolmayacak bir şeyi tekrar farketmeme yardımcı olduğun için...
Resim

mesaj için atalay43 arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
atalay43
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Atalay Çelik
1/32 Model Sayısı: 3
1/43 Model Sayısı: 32
1/72 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 2
Toplam Model Sayısı: 38
Rep Puani: 1030
atalay43 rep puani yokatalay43 rep puani yokatalay43 rep puani yokatalay43 rep puani yokatalay43 rep puani yok

İletiYazar: sherpa » 11 Nis 2012, 01:13

Çok şık bir ödül.Tebrik ederim Kenan.
Resim

mesaj için sherpa arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
sherpa
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Bilgi ÖNDES
Rep Puani: 1955
sherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yok

İletiYazar: resatsirin » 11 Nis 2012, 01:21

Kenan Abi tebrikler :handshake:

Diecastr ailemizin bir bütün oldugunun yarısmlarla bir kez daha güzel aile oldugunun kareleri :foto:

Ödül şiltiniz birinci ile yanyana harıka bir goruntu olusturmus :movie:

Başarlarınızın devamını dılıyor saygılar sunuyorum :sapka:

:arrow: Renault festıvali istiyoruz veya Türkiye Cadde otomobil teması festivali :f: :grin:
Resim

mesaj için resatsirin arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
resatsirin
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: resatsirin
1/18 Model Sayısı: 55
1/43 Model Sayısı: 76
Toplam Model Sayısı: 131
Rep Puani: 6785
resatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 11 Nis 2012, 07:57

Tekrar tekrar tebrikler Kenan'ım. :cup1:

gearbox yazdı:Minyatür modelcilik işi, rahmetli Babam ile en büyük ortak yönlerimizden biriydi ve bu ortak yönü, iyi icra etmeye devam etmenin getirisi olan bir plaket haketmiş olarak; cemiyetlerce plakete layık görülmüş bir baba-oğul olmak bakımından da, bir ortak yönümüz daha oldu... Rahmetli Babam, benim de hatırladığım yıl olan 1989'de, TRT 25. Yıl Özel Gecesinde verilen ilk ödül/plaketi eve getirdiğinde, kendisi 55 yaşındaymış; ben ilk ödülümü O'ndan daha erken yaşta almış oldum ama, O'nun plaket-şilt vb. ödüllerini adet oalrak geçemeyeceğim de kesin gibi görünüyor... Bunun önemi zaten yok ama çok önemli olan, sizlerin bana layık gördüğü, kıymetli bir cemiyetten gelen bu plaketi, en kısa zamanda kendisiyle paylaşıp, hayatımın bu ilk ödülünü O'na selamlarınızla beraber ileteceğim ve işte o zaman, bu plaket, anlam ve önemi bakımından benim için yeri dolmaz bir hal alacak...

Nutkumun tutulduğu andır. :x:

Rahmetli Babanın toprağı bol olsun. Senin gibi değerli bir arkadaşımızı yetiştirdiği için, şükranlarımızı sunarız. :f: :f: :f:

---
Emre Erbaşar

mesaj için Emre E. teşekkür aldı- 2:
Alper KARA, Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 116
1/64 Model sayısı: 500
Toplam Model Sayısı: 116
Rep Puani: 19255
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 11 Nis 2012, 08:49

Tebrikler Kenan abi. :smile:
Modelcilik bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 13
1/43 Model Sayısı: 4
1/64 Model sayısı: 98
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 121
Rep Puani: 3895
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

Re: "DIŞ MEKAN ÇEKİMİ BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ" /Mercedes-Benz Festi

İletiYazar: masato » 11 Nis 2012, 12:58

Hak edene giden bir plaket... :tey: Hakeden kareler... :tey: Tekrar tebrikler Kenan... :tey: Bir dahaki sefere gene çekişmek dileği ile... :tey:

mesaj için masato arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: srht » 11 Nis 2012, 13:02

Tebrik ederim Kenan abi; fazlasıyla hak ettiğin bir ödül oldu.

Ayrıca Kıymetli Babanızın da toprağı bol olsun; Rabb'im mekanını cennet ihsan eylesin İnşaAllah..
Resim

mesaj için srht arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
Rep Puani: 5630
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: Alper KARA » 11 Nis 2012, 13:27

Kenan abi yazını ve sunumunu zevkle okudum ve çok hoşuma gitti.. Hediyen hayırlı olsun diyorum ve gönülden tebrik ediyorum.. :D
Resim

mesaj için Alper KARA arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
Alper KARA
E-Dergisd
E-Dergisd

İsim: Diecast Alp
1/18 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 25
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 23
- / -- Model Sayısı: 5
Toplam Model Sayısı: 59
Rep Puani: 1755
Alper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yok

İletiYazar: dc_volkan » 11 Nis 2012, 15:54

Şahsen bu birinciliği gerçekten hakederek kazandığınızı düşünüyorum, tebrik ederim Kenan abi. O kareler o kadar etkileyici ve gerçekçi kalitedeydiki, bir başkası bu yarışmayı kazansa gerçekten üzülecektim. Tekrar tekrar tebrikler. :sapka:
Resim

mesaj için dc_volkan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
dc_volkan
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: S. Volkan Ozboyaci
1/18 Model Sayısı: 10
1/24 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 10