'66 Mercedes-Benz 200(W110) Fintail - Norev

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

Re: '66 Mercedes-Benz 200(W110) Fintail - Norev

İletiYazar: srht » 08 Nis 2012, 23:39

Eran yazdı:Hayırlı olsun kardeşim, takdire şayan bir sunum hazırlamışsın, çok ilginç noktalara değinmişsin .. Eline emeğine sağlık .. Yapmış olduğun paylaşımla Mercedes üzerinde ne kadar hakim olduğunu bir kez daha gördük .. Senin için ayrı bir yeri olan bu şirin modeli iyi günlerde sergilemeni dilerim .. :y:

Estağfirullah Erhan kardeşim. Hakimlik değil de, sevginin göstergesi diyelim.. :wasntme:

Teşekkür ederim güzel dileklerin için. :handshake:

leylex yazdı:Serhat hayırlı olsun şahane bir Kuyruklu yıldızın olmuş.....
En güzel günlerde sergileyin...

Teşekkür ederim Erman abi güzel dileklerin için. :handshake:
Resim

mesaj için srht arkadaşımıza teşekkür edenler:
Eran
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5630
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: Ali MAT » 09 Nis 2012, 21:57

Serhat yeni modelin hayırlı olsun,uzun zaman imzanda da kullandığın bu modeli edinmene canı gönülden sevindim açıkçası :smile: ama Norev senin de canını sıkmış anlaşılan, bence bu Norev firması sırf Almanlara gıcıklık olsun diye bu modelleri sadece kendi üretip bizi de kendisine mahkum bırakıyor,mesela biliyorsun ben de Mercedes modelleri topluyorum özellikle 560 SEL modelini almamak için kendimi zor tuttum,lakin sanki Norev firması bana inat bu modelin şimdi gri renkli olanını piyasaya sundu artık kaçar noktamız kalmadı :lol: neyse konuyu fazla dağıtmadan dış çekimlerini sabırsızlıkla beklediğimi de bilmeni isterim,tekrar hayırlı olsun...
ResimResimResim

mesaj için Ali MAT arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
Ali MAT
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Ali
1/18 Model Sayısı: 53
1/24 Model Sayısı: 9
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 3
1/72 Model Sayısı: 5
Toplam Model Sayısı: 71
Rep Puani: 500
Ali MAT rep puani yokAli MAT rep puani yokAli MAT rep puani yok

İletiYazar: srht » 09 Nis 2012, 22:05

Ali MAT yazdı:Serhat yeni modelin hayırlı olsun,uzun zaman imzanda da kullandığın bu modeli edinmene canı gönülden sevindim açıkçası :smile: ama Norev senin de canını sıkmış anlaşılan, bence bu Norev firması sırf Almanlara gıcıklık olsun diye bu modelleri sadece kendi üretip bizi de kendisine mahkum bırakıyor,mesela biliyorsun ben de Mercedes modelleri topluyorum özellikle 560 SEL modelini almamak için kendimi zor tuttum,lakin sanki Norev firması bana inat bu modelin şimdi gri renkli olanını piyasaya sundu artık kaçar noktamız kalmadı :lol: neyse konuyu fazla dağıtmadan dış çekimlerini sabırsızlıkla beklediğimi de bilmeni isterim,tekrar hayırlı olsun...

Teşekkür ederim Ali abi. Kesinlikle Norev konusunda hemfikiriz!Zira adamlar Citroën'e, Renault'ya verdikleri önemin yarısını anca veriyorlar söz konusu Mercedes olduğunda. Bir de özellikle milletin iştahla beklediği modelleri ürettiler! İyi hoş, ama sonuç ta ortada. Üstelik MB'leri de uyuz fransız arabalarının modellerinden daha pahalıya satmasını biliyorlar! Autoart parasına satılan Norev bu işte. Farı, stobu noktalı, olması gerekenden yüksek, panjur geçirgen dokuda değil yine, direksiyon olması gerekenden kalın ölçeklenmiş ve belirttiğim diğer olumsuz yönler. Ama sırf sevdiğim için aldım bu aracı, deyim yerindeyse mecbur kaldım.
560 SEL'de çok mükemmel değil ama bundan bir nebze daha iyi bana göre abi. Al da demem, alma da demem.:)

Bu arada dış mekan çekimlerini de yaptım.

Teşekkür ederim iyi dileklerin için. :handshake:
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: Alper KARA » 10 Nis 2012, 12:25

Serhat kardeşim gayet güzel ve orjinal bir model edinmişsin, detaylarda eksiklik olmasına rağmen MB olması bile yeter.. Hayırlı olsun :D
Resim

mesaj için Alper KARA arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
Alper KARA
E-Dergisd
E-Dergisd

İsim: Diecast Alp
1/18 Model Sayısı: 1
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 25
1/87 Model Sayısı: 23
- / -- Model Sayısı: 5
Toplam Model Sayısı: 59
Rep Puani: 1755
Alper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yok

İletiYazar: koray34 » 10 Nis 2012, 16:26

çok iyi detaylar mükemmel....

koray34
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: KaSırGa_18 » 10 Nis 2012, 19:34

Araç eski olduğundan kırlangıç kasa ismiyle pek bilinmez aslında ama harika bir mode gerçekten güle güle sergileyin :)

mesaj için KaSırGa_18 arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
KaSırGa_18
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: Resat Mert
1/18 Model Sayısı: 5
1/24 Model Sayısı: 14
1/32 Model Sayısı: 19
1/43 Model Sayısı: 18
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 11
Motorsiklet Model: 5
Toplam Model Sayısı: 104
Rep Puani: 155
KaSırGa_18 rep puani yok

İletiYazar: srht » 11 Nis 2012, 13:08

Alper KARA yazdı:Serhat kardeşim gayet güzel ve orjinal bir model edinmişsin, detaylarda eksiklik olmasına rağmen MB olması bile yeter.. Hayırlı olsun :D

Teşekkür ederim Alper kardeşim; MB diye, sevdiğim bir araç diye aldım zaten.. :wasntme:

koray34 yazdı:çok iyi detaylar mükemmel....

Detaylar çok mükemmel olmasa da berbat bir model de değil sonuçta. Teşekkürler. :handshake:

KaSırGa_18 yazdı:Araç eski olduğundan kırlangıç kasa ismiyle pek bilinmez aslında ama harika bir mode gerçekten güle güle sergileyin :)

Sevenleri ve klasik otomobil meraklıları illâ ki bu aracın isminin Kırlangıç olduğunu bilirler.. :smile:
Resim

mesaj için srht arkadaşımıza teşekkür edenler:
Alper KARA
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Rallyci » 11 Nis 2012, 13:27

Hayırlı Olsun serhat. Mercedes eksiğindeki büüyk bi gedik tamamlanmımş oldu.ancak detay konusudna bazı beklentilerin karşılanmaması üzücü olyor üreticininde bielrek yapmış olamsı kzıdıryor kendine.Dediğin gibi far pimleri, krom parça detayları, yükseklik en önemlileri. Far pimleri yok edilebilir ama buna gerek duyurmaycak üretimler yapılması gerekli.yılın 2012 olması bazen üreticilere sitemin kralını yapırmaya yetiyor.Gerçekten bir model için göze en çok dokunan yer faralar. Nitekim araçlar sergilenirken yüzleri bize bakıyor bizde onlara abi. Nedense döküm farları şeffaf yapışırıcılarla yapıştırmak herhalde zorlarına gidiyor. Yükseklik ve lastik genişği de önemli kimi modeller geçreğinere göre kıyaslayınca yüksek dutuyor ve lastik genişlikleri fazla olabiliyor.Kimileri camları haddinden fazla çiziyor her üreticinin bir kusuru var olaya bu şekilde bakıncama bakmak gerekiyor madem diecasta detay önemlien iyi bırak hatay ıyapmak ve devam etirmek yanlış.a danz ye her üretici için konuşuyorum.
Eğer elin değerse farlara, sorun bir nebze ortadan kalkar.Norev Welly gibi aynı. Bir modeli bir modelini tutmayabiliyor herşeye de el atması benide kızdırıyor mesela 5 serisi gibi.kyosho varken ama tabi bazı araçları hakikaten güzel.AA ya yakışacak bir araçtı bu. Belirttğin eksikler dışında kalıbı güzel, kromajı iyi, belli bir seviyede üretilmiş bir yapısı var. dediğim gibi farlar ellenmeli ben yeni bir yöntem üzerinde çalışıyorum halledersem mutlaka paylaşacağım bu sorunun en iyi çözümünü.
İyi seyirler...
Resim

mesaj için Rallyci arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Rallyci
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Birol
1/18 Model Sayısı: 77
1/43 Model Sayısı: 10
1/72 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 2
Toplam Model Sayısı: 91
Rep Puani: 1013
Rallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yok

İletiYazar: srht » 11 Nis 2012, 20:58

Teşekkür ederim Birol abi. Norev konusunda hem fikiriz. Hem her modele el atıyorlar hem de lâyıkıyla yapamıyorlar.. Sitemim bundan. Ama AA ya da daha kaliteli bir şekilde başka bir firma tarafından üretilirse elimden direk çıkarırım bunu..

Farları ise açıp, pimleri kesip tekrar yapıştırayım diyorum ama iki pim için de arabayı dağıtacağız komple, işime gelmiyor.
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: ArdaPerk » 11 Nis 2012, 22:32

Bu modeli yakından çok merak ediyorum ve görmek istiyorum..

Güzel günlerde sergile Serhat'ım hayırlı olsun..
Resim

mesaj için ArdaPerk arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
ArdaPerk
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Arda Perk
1/18 Model Sayısı: 60
1/24 Model Sayısı: 6
1/32 Model Sayısı: 5
1/43 Model Sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 111
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 4
Toplam Model Sayısı: 171
Rep Puani: 6115
ArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yok

İletiYazar: srht » 12 Nis 2012, 23:07

ArdaPerk yazdı:Bu modeli yakından çok merak ediyorum ve görmek istiyorum..

Güzel günlerde sergile Serhat'ım hayırlı olsun..

İnşallah Arda'cım. İst.'e bir geldiğinde buluşalım derim.:)
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: BuRaK-B » 12 Nis 2012, 23:57

Serhatcım bu harika paylaşımını büyük bir keyifle okudum.
Az önce bir GMP/ACME haberine şok olunca bu model resmen tüm stresimi aldı. Daha önce telefondan girdiğimde görmüştüm ancak yorum yapmak şimdiye kısmetmiş. Buluşmalarımızda bu modeli çok istediğini söylemiştin, vallahi edindiğine çok sevindim. Keyifle sergile, harika... :+1: :nazar:

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 65
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 25
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 145
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: Exelero » 14 Nis 2012, 20:47

Norev konusunda haklısın Serhat, kesinlikle daha iyi yapabilirler ama sanırım Norev için satış fiyatı politikası daha önemli. Malum fiyatları diğer üreticilere göre daha uygun ve sanırım bu şekilde piyasada tutunma amacındalar. Model kötü mü dersen; bence hayır. Yüksekliği ve far pimi dışında can sıkıcı birşey görünmüyor ve sergilemede göze batacağını sanmıyorum.
Mercedes tarihinde farklı bir yeri olan bir otomobil ve diğer E serisi modellerin yanında yer alması sevindirici :smile:
İyi günlerde sergile kardeşim, hayırlı olsun :happy:
Resim

mesaj için Exelero arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
Exelero
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Mehmet Ali ZAR
1/18 Model Sayısı: 14
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 7
Toplam Model Sayısı: 23
Rep Puani: 880
Exelero rep puani yokExelero rep puani yokExelero rep puani yokExelero rep puani yok

ÖncekiSonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir