Mercedes-Benz CL63 AMG [C216] - AUTOart

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

Mercedes-Benz CL63 AMG [C216] - AUTOart

İletiYazar: srht » 05 Mar 2012, 02:43

Mercedes-Benz koleksiyonumun son üyesi karşınızda: Mercedes-Benz CL 63 AMG (C216)

Resim

Modelimi yaklaşık 1 ay kadar önce aldım, ama paylaşmak bugüne kısmet oldu. Listemde eksik olan bir MB modeli daha alındı ve tematik hedefe biraz daha yaklaştım.

Modeli çoğu üyemiz görmüştür&biliyordur. Ama yine de model hakkında incelemelerimi yapacağım.

Aslında bu modelin beyaz rengini çok aradım kafamdaki S63 AMG projesinden dolayı ama tüm aramalarıma rağmen beyazını bulamadım, ben de mecburen siyah aldım. Dolayısıyla diğer alınacak olan C63 ve S63 AMG modelleri de sanırım siyah renkli olacak takasla filan beyaz bir CL63 AMG bulamazsam..

Modelde gözüme batan olumsuz bir yon bulamadım. Bu hususta samimiyim, MB sevdiğimden filan değil; hakikaten AA bu modelde gerçekten güzel iş çıkarmış. Her şey yerli yerinde. Ne bir fazla, ne bir eksik.

Modelin kalıbı, boyası, plastik parçalarının kalitesi gayet iyi. Aracın koltukları gerçek deri ile kaplanmış ve modeli eline alan arkadaşlarım koltukların böyle olduğunu görünce çok şaşırdılar.. :happy:

Ayrıca modelin egzosları da şansıma 4'ü de aynı hizada çıktı. Malum AA'nın yaptığı çoğu 4 egzoslu AMG modellerinde illâ ki benim gördüğüm kadarıyla 1 ya da 2 egzos ucu yamuk duruyordu diğerlerine göre; şükür ki bunda öyle bir sorun yok.

Modelin çamurluğundaki ve bagaj kaputundaki dekalleri fazla hassas, bu konuda dikkatli olmak gerek.

Ayrıca aracın rengi de her ne kadar beyazını çok sevsem de gerçekten güzel. Metalik siyah boya çok iyi atılmış. Hele hele güneş altında kendini daha iyi gösteriyor. Havalar düzelince güzel bir dış mekan çekimi düşünüyorum bu model için.

Lafı fazla uzatmadan; buyrun fotolar. :movie:

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Resim

Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5630
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

Re: Mercedes-Benz CL63 AMG [C216] - AUTOart

İletiYazar: atalay43 » 05 Mar 2012, 03:48

Araçlarda marka model teknoloji yerine tasarımı önemsediğim için şu aracı bir türlü sevemedim nedense ama model gerçekten çok güzel hayırlı olsun...

Beyaz ı gerçekten güzel olabilirmiş esasında...
Resim

mesaj için atalay43 arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
atalay43
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Atalay Çelik
1/32 Model Sayısı: 3
1/43 Model Sayısı: 32
1/72 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 2
Toplam Model Sayısı: 38
Rep Puani: 1030
atalay43 rep puani yokatalay43 rep puani yokatalay43 rep puani yokatalay43 rep puani yokatalay43 rep puani yok

İletiYazar: osmancenk » 05 Mar 2012, 03:49

Serhat hayırlı olsun çok şık bir model edinmişsin inşallah en kısa zamanda beyazını bulursun iyi günlerde sergile

mesaj için osmancenk arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
osmancenk
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: O.Cenk KARABULUT
1/18 Model Sayısı: 45
1/24 Model Sayısı: 2
Rep Puani: 875
osmancenk rep puani yokosmancenk rep puani yokosmancenk rep puani yokosmancenk rep puani yok

İletiYazar: E.Uca » 05 Mar 2012, 08:18

Serhat hayırlı olsun güzel bir model eklemişsin koleksiyonuna.... AutoArt deri koltuk işini güzel yapıyor bir ara 1\18 s65 AMG vardı bende onda da ayno şekilde çalışmışlardı....
En güzel günlerde sergile....

mesaj için E.Uca arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
E.Uca
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: ERMAN
1/18 Model Sayısı: 7
1/24 Model Sayısı: 5
1/32 Model Sayısı: 11
1/43 Model Sayısı: 52
1/64 Model sayısı: 98
1/72 Model Sayısı: 4
1/87 Model Sayısı: 4
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 184
Rep Puani: 6500
E.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 05 Mar 2012, 08:43

Son üye pek şıkmış Serhat. İyi günlerde sergilemen dileği ile... :bye:

---
Emre Erbaşar

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 116
1/64 Model sayısı: 500
Toplam Model Sayısı: 116
Rep Puani: 19255
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: Alper KARA » 05 Mar 2012, 13:10

Serhat kardeşim bu model benim de 1:43 olarak listemde olan bir model.. Kalıp ve detaylar klasik Autoart kalitesini yansıtıyor.. Hayırlı olsun :))
Resim

mesaj için Alper KARA arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
Alper KARA
E-Dergisd
E-Dergisd

İsim: Diecast Alp
1/18 Model Sayısı: 1
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 25
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 23
- / -- Model Sayısı: 5
Toplam Model Sayısı: 59
Rep Puani: 1755
Alper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yok

İletiYazar: dogankeles » 05 Mar 2012, 13:13

:+1: Serhat modelin kuyruk tasarımı enfes, çok beğendim inkar edilemeyecek bir güzellik bana göre :+1:

mesaj için dogankeles arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
dogankeles
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Dogan KELES
1/18 Model Sayısı: 50
1/32 Model Sayısı: 20
1/43 Model Sayısı: 7
1/64 Model sayısı: 221
Toplam Model Sayısı: 300
Rep Puani: 945
dogankeles rep puani yokdogankeles rep puani yokdogankeles rep puani yokdogankeles rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 05 Mar 2012, 13:16

Yeni AMG hayırlı olsun Serhat :handshake:
Normal versiyonları değil ama AMG versiyonlarını çok beğeniyorum ve genelde siyah tercih edilen (1:1) bu versiyonlara bencede en çok siyah ve beyaz renkleri gidiyor.
Güzel fotoğraflarla birlikte paylaşımın için teşekkürler; senin gözünden de bu modeli görmek güzel oldu.
Temamdaki açıklar kapanıyor demişsin; şimdi toplamda kaç Merso oldu ? Söyleceğin sayıya göre senden toplu fotoğraf istiyeceğim :)
İyi sergilemeler dilerim.
Resim

mesaj için REVOLUTION arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5240
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: srht » 05 Mar 2012, 17:22

atalay43 yazdı:Araçlarda marka model teknoloji yerine tasarımı önemsediğim için şu aracı bir türlü sevemedim nedense ama model gerçekten çok güzel hayırlı olsun...

Beyaz ı gerçekten güzel olabilirmiş esasında...

Beyazını çok aradım ama bulamadım. Bu arada yan komşumuzda beyaz renkli CL 63 AMG var ve neredeyse her gün görüyorum; ciddi anlamda güzel bir otomobil bana göre. :y:

osmancenk yazdı:Serhat hayırlı olsun çok şık bir model edinmişsin inşallah en kısa zamanda beyazını bulursun iyi günlerde sergile

Sağol abi; inşallah buluruz ama takaslık arıyorum şu saatten sonra ki ona da yanaşan olur mu bilemiyorum..

leylex yazdı:Serhat hayırlı olsun güzel bir model eklemişsin koleksiyonuna.... AutoArt deri koltuk işini güzel yapıyor bir ara 1\18 s65 AMG vardı bende onda da ayno şekilde çalışmışlardı....
En güzel günlerde sergile....

Sağol Erman abi; eksikliği hissedilen güncel bir modeldi. Ve dediğin gibi koltuk detayını çok güzel düşünmüşler. :y:

Emre E. yazdı:Son üye pek şıkmış Serhat. İyi günlerde sergilemen dileği ile... :bye:

Teşekkür ederim abim. :syg:

Alper KARA yazdı:Serhat kardeşim bu model benim de 1:43 olarak listemde olan bir model.. Kalıp ve detaylar klasik Autoart kalitesini yansıtıyor.. Hayırlı olsun :))

43'ü de ayrı güzel bunun Alper. Umarım kısa zaman içinde eklersin koleksiyonuna. :handshake:

dogankeles yazdı::+1: Serhat modelin kuyruk tasarımı enfes, çok beğendim inkar edilemeyecek bir güzellik bana göre :+1:

Araç ilk çıktığı zaman tasarımına alışamamıştım ama baygın bakışlı ara kasa CL'den sonra gerçekten güzel bir tasarım yaptıkları gerçek. Teşekkür ederim. :handshake:

REVOLUTION yazdı:Yeni AMG hayırlı olsun Serhat :handshake:
Normal versiyonları değil ama AMG versiyonlarını çok beğeniyorum ve genelde siyah tercih edilen (1:1) bu versiyonlara bencede en çok siyah ve beyaz renkleri gidiyor.
Güzel fotoğraflarla birlikte paylaşımın için teşekkürler; senin gözünden de bu modeli görmek güzel oldu.
Temamdaki açıklar kapanıyor demişsin; şimdi toplamda kaç Merso oldu ? Söyleceğin sayıya göre senden toplu fotoğraf istiyeceğim :)
İyi sergilemeler dilerim.

Teşekkür ederim Devrim abi. Özellikle bu modelde bile bile AMG tercih ettim. Zira düz versiyonu gerçekten çok boş bir görünüm sunuyordu bana göre. Tabi model bazında bu söylediğim..
Abi, toplamda 22 Mercedes'im oldu. Eksik olarak ta S63 AMG-C63 AMG-W110 Kırlangıç kasa-SSKL-190 SL modeli eksik kaldı. Öncelik bu 5'linin. Tabi Minichamps 300 SL Martı Kanat, Roadster ve SLS AMG modelleri de duruyor ama alıp almamak arasında kararsızım. Şimdilik onları almayı düşünmüyorum ama belli de olmaz.

Toplu foto ise maalesef mümkün değil abi. İstanbul'da sadece 5 modelim var, kalan 17 tanesi memleketteki evde duruyor. Anca bir tatilde gittiğimde fotolama yapabilirim ki o da ne zaman olur birşey diyemiyorum.. :think:
Resim

mesaj için srht arkadaşımıza teşekkür edenler:
Alper KARA
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
Rep Puani: 5630
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: MAKOSHARK » 05 Mar 2012, 19:55

Serhat bu güzellik için kutlarım kardeşim güzel bir seçim olmuş.. :smile: :smile: :smile:

mesaj için MAKOSHARK arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: Hüseyin Avcular » 05 Mar 2012, 21:45

Serhat abi hayırlı olsun, özellikle iç-dış renk uyumu beni bitiriyor. :shocked2:

İyi günlerde sergilemeni dilerim. :coffee:
Resim

mesaj için Hüseyin Avcular arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
Hüseyin Avcular
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Hüseyin
Rep Puani: 2230
Hüseyin Avcular rep puani yokHüseyin Avcular rep puani yokHüseyin Avcular rep puani yokHüseyin Avcular rep puani yokHüseyin Avcular rep puani yokHüseyin Avcular rep puani yokHüseyin Avcular rep puani yokHüseyin Avcular rep puani yokHüseyin Avcular rep puani yok

İletiYazar: Ali MAT » 05 Mar 2012, 22:57

Serhat bu modeli edinmen iyi olmuş hayırlı olsun,ama bunu kardeşsiz(S63) bırakma derim ben :lol:
ResimResimResim

mesaj için Ali MAT arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
Ali MAT
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Ali
1/18 Model Sayısı: 53
1/24 Model Sayısı: 9
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 3
1/72 Model Sayısı: 5
Toplam Model Sayısı: 71
Rep Puani: 500
Ali MAT rep puani yokAli MAT rep puani yokAli MAT rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 06 Mar 2012, 00:51

Parlak siyah rengi ve genel durusu ile cok guzel bir model, hayirli olsun:)

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 87
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 92
Rep Puani: 4370
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

Sonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir