TREN DİORAMAM VİDEOSU

TREN DİORAMAM VİDEOSU

İletiYazar: Onur GÜNEY » 21 Eyl 2009, 12:10

AMATÖRCE ÜZERİNDE ÇALIŞTIGIM TREN DİORAMAMIN VİDEOLARI

Resim

:movie: TREN DİORAMAM VİDEO 1

Resim

:movie: TREN DİORAMAM VİDEO 2

Resim

:movie: TREN DİORAMAM VİDEO 3
En son Onur GÜNEY tarafından, 03 Nis 2010, 17:59 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Resim

mesaj için Onur GÜNEY teşekkür aldı- 3:
BuRaK-B, lastik ördek, Spintires
Kullanıcı avatarı
Onur GÜNEY
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Onur GÜNEY
1/18 Model Sayısı: 1
1/24 Model Sayısı: 14
1/32 Model Sayısı: 8
1/43 Model Sayısı: 403
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 57
1/87 Model Sayısı: 81
- / -- Model Sayısı: 1500
Motorsiklet Model: 6
Toplam Model Sayısı: 2000
Rep Puani: 4250
Onur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yok

Re: TREN DİORAMAM VİDEOSU

İletiYazar: BuRaK-B » 21 Eyl 2009, 12:25

Onur Abi çok güzel olmuş, eline sağlık. Ölçek sanırım 1:87. Çok güzel bir dizayn vermişsin dioramaya. Birinci videoda cam kenarındaki raylardan trenin aşağı yuvarlanma riskini gözlemledim, acil bariyer lazım oraya. Bir de önerim olacak; eğer boş yer varsa bir hurdalık dioraması yapıp ekleyebilirsin o aralara boşta kalan biryere.
Nezaman böyle bir tren dioraması görsem hayranlıkla, gıpta ile bakıyorum. Bence on numara olmuş, umarım yakın zamanda profesyonel olarak bu işe kalkışırsın. Darısı ilerleyen yaşlarda benimde başıma... :inlove:
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 62
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 25
1/64 Model sayısı: 24
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 6
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 130
Rep Puani: 10015
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: Onur GÜNEY » 21 Eyl 2009, 12:32

BuRaK-B yazdı:Onur Abi çok güzel olmuş, eline sağlık. Ölçek sanırım 1:87. Çok güzel bir dizayn vermişsin dioramaya. Birinci videoda cam kenarındaki raylardan trenin aşağı yuvarlanma riskini gözlemledim, acil bariyer lazım oraya. Bir de önerim olacak; eğer boş yer varsa bir hurdalık dioraması yapıp ekleyebilirsin o aralara boşta kalan biryere.
Nezaman böyle bir tren dioraması görsem hayranlıkla, gıpta ile bakıyorum. Bence on numara olmuş, umarım yakın zamanda profesyonel olarak bu işe kalkışırsın. Darısı ilerleyen yaşlarda benimde başıma... :inlove:

Teşekürler Burakcım inşallah sizleride bu hobiyede yönlendirim inan bu hali bile çok zevkli bir hobi.evet daha bu benim yaptığım dioramada çok şey eksik ben çogu parçayı kendim yaptım ama ileirde orjinalleriyle degiştirecem elektrik aksamı tamamlamadım henüz. dedigin gıibi hurdalık lazım bayagı bi tren vagonlarım devre dışı kalmak üzere . Ama bilyorsun bu hobi hem zaman alıyor hem sabır gerektiriyor hemde para :))
tekrar teşekürler
Resim
Kullanıcı avatarı
Onur GÜNEY
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Onur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yok

İletiYazar: Onur GÜNEY » 21 Eyl 2009, 13:05

Ali SAMANGÜL yazdı:Onur;
Gerçekten 10 numara olmuş valla çok keyifli paylaşım oldu benim için.Zevk aldım doğrusu.Bu güzel paylaşımın için teşekürler.Tır lar olaya ayrı hava katmış :lol:

teşekürler. dediğim gibi çok işi var bu dioramanın denemeler yaparak ilerliyorum arada aksaklıklar çıkıyor, çogu şeyi orjinalleriyle bi fırsat buldugumdda degiştirecem. Aslında abi bi bilsen çok istediğim hareket eden bir tır sistemi var tırlar gidip geliyor asfaltın üzerinde ama pahalı bi sistem oldugu için rafa kaldırıdım o kısmı :) benim aldıgım diger tırlarıda yavas yavas monte edecem bu diromanın içine tekrar teşekürler.
Resim
Kullanıcı avatarı
Onur GÜNEY
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 21 Eyl 2009, 13:22

İlk videoda 4 vagonla başlayan yolculuğun ikinci turunda vagonlar ikiye düşüyor, üçüncü turda da sarı vagonun raydan çıktığı gözleniyor ve sonlara doğru gerçekleşen malum kaza... :)) Kendiliğinden oluşan bu durum çekime değişik bir hava katmış. :)) Diğer videolardaki raydan çıkmalar da heyecanı artırıyor. :pool:

İkinci videodaki canlandırmada tırların ve iş makinelerinin oluşu ve bunların üçüncü videoda yer almaması mizanseni ile farklı bir çekim olmuş. Ellerine sağlık ve paylaşım için teşekkürler Onur. :+1:

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
Onur GÜNEY
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16806
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: Onur GÜNEY » 21 Eyl 2009, 15:17

Admin yazdı:İlk videoda 4 vagonla başlayan yolculuğun ikinci turunda vagonlar ikiye düşüyor, üçüncü turda da sarı vagonun raydan çıktığı gözleniyor ve sonlara doğru gerçekleşen malum kaza... :)) Kendiliğinden oluşan bu durum çekime değişik bir hava katmış. :)) Diğer videolardaki raydan çıkmalar da heyecanı artırıyor. :pool:

İkinci videodaki canlandırmada tırların ve iş makinelerinin oluşu ve bunların üçüncü videoda yer almaması mizanseni ile farklı bir çekim olmuş. Ellerine sağlık ve paylaşım için teşekkürler Onur. :+1:

Teşekürler evet dedigin gibi oldu vagonlar raylarda dagılıyor. Degişiklikler deniyorum devamli. Raylarda çıkınca koymuycaktım videoyu ama baktım aklıma geldi hiç tren kazasası olmuyrmu benimde ögle oldu diyelim dogal olmus hoşuma gitti benimde kendimi biraz daha geliştireyim yeni yeni videolar paylaşacam.
Resim
Kullanıcı avatarı
Onur GÜNEY
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Emre E. » 21 Eyl 2009, 15:35

Emek verildiği belli olan bir çalışma. Fotoğraflardan bu kadar detaylı olduğu anlaşılmıyordu Onur.
Video süper bir fikir olmuş.
Paylaşım için teşekkürler. Ellerine sağlık. :nazar:

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
Onur GÜNEY
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 118
1/43 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 118
Rep Puani: 19150
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 21 Eyl 2009, 18:31

Videolarını izledim Onur değişik bir paylaşım olmuş; teşekkür ediyorum ama anlıyorumki bu tren sevdasını bize bulaştırmaya çalışıyorsun. Tabi güzel olurda evdekilere nasıl kabul ettiririm bilemiyorum :lol:
Resim

mesaj için REVOLUTION arkadaşımıza teşekkür edenler:
Onur GÜNEY
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5230
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: DTR » 21 Eyl 2009, 21:20

Çok zevkli bana uzak bir konu ama ilğiyi hakediyor tebrikler.
Resim

mesaj için DTR arkadaşımıza teşekkür edenler:
Onur GÜNEY
Kullanıcı avatarı
DTR
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Derya
1/18 Model Sayısı: 178
1/24 Model Sayısı: 5
1/43 Model Sayısı: 11
- / -- Model Sayısı: 2
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 197
Rep Puani: 796
DTR rep puani yokDTR rep puani yokDTR rep puani yokDTR rep puani yok

İletiYazar: Spintires » 22 Oca 2012, 20:04

Mükemmel, elinize sağlık ,bende bir zamanlar birkaç lego tren setimle şehir kurmaya çalısırdım cok zevklıydı. :bye:

mesaj için Spintires arkadaşımıza teşekkür edenler:
Onur GÜNEY
Kullanıcı avatarı
Spintires
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Spintires
1/18 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 315
Spintires rep puani yokSpintires rep puani yok

İletiYazar: Onur GÜNEY » 26 Şub 2012, 12:12

voltron yazdı:Mükemmel, elinize sağlık ,bende bir zamanlar birkaç lego tren setimle şehir kurmaya çalısırdım cok zevklıydı. :bye:

Teşekkürler önemli olan yaptığımız hobilerde zevk alabilmemiz güzel olması da kadayıfın kaymağı olmuş olur...
Resim
Kullanıcı avatarı
Onur GÜNEY
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

TREN

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir