DİLİMİZİ KORUYALIM!

Duyuruların ve Forum Kullanımı İle İlgili Bilgilerin Bulunduğu Bölüm

Yetkili: Emre E., G.HEPARSLAN, resatsirin

Re: DİLİMİZİ KORUYALIM!

İletiYazar: Emre E. » 03 Şub 2012, 11:54

Aşağıda paylaştığım alıntıyı, internette gördüm ve çok hoşuma gitti. Hem böylece, konuyu da güncellemiş olduk. :nod:

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

---
Emre Erbaşar

Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 121
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 460
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 121
Rep Puani: 19225
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: Alper KARA » 03 Şub 2012, 13:04

Öncelikle böyle önemli bir konuyu açtığı için Gökhan abime teşekkür ederim. Bu konuda söylenenlere kelimesi kelimesine katılıyorum. Bazı insanlar 'dili düzgün kullansam da derdimi anlatıyorum, dili düzgün kullanmaya dikkat etmesem de derdimi anlatıyorum' diyorlar. Ben buna Facebook'ta da şahit oldum. Bu çok yanlış bir düşünce tarzı. Zira ben Tùrkçe'nin kötü kullanıldığı bir paylaşıma baştan verdiğim değer azalıyor. Uzun lafın kısası Dilimizi iyi kullanmak hem görsellik açısından hem de dilimizin geleceği açısından çok önemli. Ve Türkçe bana göre çok güzel ve estetik bir dil....
Resim

mesaj için Alper KARA arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
Alper KARA
E-Dergisd
E-Dergisd

İsim: Diecast Alp
1/18 Model Sayısı: 1
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 25
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 23
- / -- Model Sayısı: 5
Toplam Model Sayısı: 59
Rep Puani: 1755
Alper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yok

İletiYazar: E.Uca » 03 Şub 2012, 14:06

Emre E. yazdı:Aşağıda paylaştığım alıntıyı, internette gördüm ve çok hoşuma gitti. Hem böylece, konuyu da güncellemiş olduk. :nod:

Teşekkürler abi. Hassasiyet gösterilmeli ve sürekli güncel tutulmalı diye düşünüyorum...

mesaj için E.Uca teşekkür aldı- 3:
Emre E., Erdem, G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
E.Uca
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: ERMAN
1/18 Model Sayısı: 7
1/24 Model Sayısı: 5
1/32 Model Sayısı: 11
1/43 Model Sayısı: 52
1/64 Model sayısı: 83
1/72 Model Sayısı: 4
1/87 Model Sayısı: 4
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 167
Rep Puani: 6500
E.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yok

İletiYazar: ozgurs82 » 04 Şub 2012, 00:20

Emre E. yazdı:Aşağıda paylaştığım alıntıyı, internette gördüm ve çok hoşuma gitti. Hem böylece, konuyu da güncellemiş olduk. :nod:

Paylaşım için teşekkürler :f:

mesaj için ozgurs82 teşekkür aldı- 3:
Emre E., G.HEPARSLAN, Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
ozgurs82
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Ozgur Sahin
1/18 Model Sayısı: 55
Toplam Model Sayısı: 55
Rep Puani: 1980
ozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 04 Şub 2012, 01:22

Hem faydali hem hafif mizahi bir uyari listesi olmus; tesekkurler.

mesaj için Erdem teşekkür aldı- 2:
Emre E., G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 80
1/24 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 85
Rep Puani: 4340
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: E.Uca » 25 May 2012, 10:35

Bu konuyu bu günlerde yine gündeme taşımak istedim. Malum üye sayımızda artış oldukça bazı kuralların ve bize has olan özelliklerin korunması gerekiyor(sadece tavsiye)
Saygılar.....

mesaj için E.Uca teşekkür aldı- 7:
.alhas., Alper KARA, Emre E., Erdem, G.HEPARSLAN, Mustang Serhat, TUNINGLINE
Kullanıcı avatarı
E.Uca
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

E.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yok

İletiYazar: TUNINGLINE » 25 May 2012, 11:10

Bu konuda ki hassasiyetinizi ve dikkatinizi canı gönülden destekliyorum. :celeb: :+1: :good2: :cup1:
Özellikle bazen yazıları okurken anlamlarını çıkarmak zor oluyor. Tabi kendi şahsım adına diyorum bende bazı yerlerde hatalı yazabiliyorum.
Elimizden geldiğince dikkat edelim. Türkçemizi güzel kullanalım.

mesaj için TUNINGLINE teşekkür aldı- 3:
Alper KARA, E.Uca, G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
TUNINGLINE
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Tunç Köksalan
1/18 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 122
Toplam Model Sayısı: 122
Rep Puani: 370
TUNINGLINE rep puani yokTUNINGLINE rep puani yok

İletiYazar: Mustang Serhat » 25 May 2012, 11:15

Güncel tutulduğu için çok sevindim . Sadece Türkçe karakterlerin veya kelimelerin yanlış yazılması değil , yabancı kelimeler kullanılması da beni son derece rahatsız ediyor . Tamam İngilizce evrensel bir dil olmuş , tamam tüm iş verenler İngilizce bil istiyor . Fakat bari forumumuz da İngilizce okumayalım .
Resim

mesaj için Mustang Serhat teşekkür aldı- 2:
E.Uca, G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
Mustang Serhat
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Serhat ASLAN
1/18 Model Sayısı: 40
Toplam Model Sayısı: 40
Rep Puani: 615
Mustang Serhat rep puani yokMustang Serhat rep puani yokMustang Serhat rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 25 May 2012, 18:17

E.Uca yazdı:Bu konuyu bu günlerde yine gündeme taşımak istedim. Malum üye sayımızda artış oldukça bazı kuralların ve bize has olan özelliklerin korunması gerekiyor(sadece tavsiye)
Saygılar.....

İlgine teşekkürler değerli meslektaşım ve kardeşim. :f:

Forumu ilk kurduğum yıllarda açmış olduğum bu sabit konuyu zaman zaman güncellemekte ben de fayda görüyorum. :handshake:

Ayrıca ve genel anlamda baktığımızda; çoğu üyemizin, bu konuya hassasiyet ile yaklaştığını görmekten gurur duyuyorum. :bow:

Yeni üyelerimizin de bu konuya özellikle dikkat etmesini önemle rica eder, iyi forumlar dilerim. :f: :handshake:

mesaj için G.HEPARSLAN teşekkür aldı- 5:
atalay43, E.Uca, Erdem, Mustang Serhat, TUNINGLINE
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16886
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: E.Uca » 25 May 2012, 22:06

Admin yazdı:
E.Uca yazdı:Bu konuyu bu günlerde yine gündeme taşımak istedim. Malum üye sayımızda artış oldukça bazı kuralların ve bize has olan özelliklerin korunması gerekiyor(sadece tavsiye)
Saygılar.....

İlgine teşekkürler değerli meslektaşım ve kardeşim. :f:

Forumu ilk kurduğum yıllarda açmış olduğum bu sabit konuyu zaman zaman güncellemekte ben de fayda görüyorum. :handshake:

Ayrıca ve genel anlamda baktığımızda; çoğu üyemizin, bu konuya hassasiyet ile yaklaştığını görmekten gurur duyuyorum. :bow:

Yeni üyelerimizin de bu konuya özellikle dikkat etmesini önemle rica eder, iyi forumlar dilerim. :f: :handshake:

Gökhan abi seninle aynı meslekten olduğum için çok şanslıyım baştan söylemek istiyorum :bow:
Arada sırada böyle kuralları anımsatmak iyi diye düşünüyorum müsadenizle :y:

mesaj için E.Uca arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
E.Uca
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Antikacı » 05 Şub 2015, 14:27

Forum üyelerimiz için gerçekten yararlı bir konu olmuş Gökhan abi. Bu konuyu paylaşman hepimiz adına gerçekten faydalı. Yanlışlarımızı görüp değerlendirmek açısından kendi adıma teşekkürlerimi sunuyorum. Yeni gelenlerin de görmesi için konuyu yukarı taşıyorum. Türkçe'mizi yaşayalım yaşatalım. :sapka:
Resim
Kullanıcı avatarı
Antikacı
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Ferhat GENÇ
1/18 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 10
1/43 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 2
Toplam Model Sayısı: 31
Rep Puani: 195
Antikacı rep puani yok

İletiYazar: EGELİ » 05 Şub 2015, 16:47

Falcon_X yazdı:Gökhan abi ben bu kuralı sanırım biraz fazla deliyorum :mrgreen: :D .Ama söz bundan sonra buna öncem vericem

Madem Türkçemizi koruyacağız, "Ama söz bundan sonra buna öncem vericem" yerine "vereceğim" olması gerek.

mesaj için EGELİ arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
EGELİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: AYDIN
1/18 Model Sayısı: 16
1/24 Model Sayısı: 14
1/32 Model Sayısı: 132
1/43 Model Sayısı: 169
1/64 Model sayısı: 2194
1/72 Model Sayısı: 18
1/87 Model Sayısı: 38
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 170
EGELİ rep puani yok

İletiYazar: skyrock » 05 Şub 2015, 17:50

Önemli bir konunun tekrar gündeme getirilmesi faydalı olacaktır diye düşünüyorum.Toplum olarak çeşitli konu ve kurumlarda yeterince kültürel yozlaşmaya uğruyoruz.İlkokullarda şu anda ders olarak veriliyor mu bilmiyorum ama güzel konuşma, yazma derslerine önem verilmesi gerektiğini düşünüyorum.Yeni nesillerin sağlam temeller üzerinde kendini geliştirmesi çok önemli.

mesaj için skyrock teşekkür aldı- 4:
Antikacı, EGELİ, Erdem, G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
skyrock
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Gökhan.G
1/18 Model Sayısı: 35
1/24 Model Sayısı: 15