1/18 SCHUCO VW T1 PANEL VAN "Fendt Kundendienst"

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

1/18 SCHUCO VW T1 PANEL VAN "Fendt Kundendienst"

İletiYazar: Kenan Şavklı » 01 Şub 2012, 22:15

Resim
Herkese yeni bir model paylaşımından daha merhaba...
Aslında geleli epey oldu ama araya başka yeni gelenleri kattığım için bu araç geriden geriden geldi biraz... Sadece paylaşım değil biraz da inceleme niteliğinde olacak yine ve umarım keyif alırsınız...

Başlıktanda anlayacağınız üzere üretici Schuco; ama bu sefer epey sıpeşıl biçimde sunulmuş ve aksesuarları ile göz doldurulmuş; daha derinlemesine bir imalat ile karşı karşıyayız. Her ne kadar yine Schuco üretimi olan Mercedes-Benz L322 (1962) kamyon kadar derinlemesine otantizme haiz olmasa da, yine de ilk ürettiği minibüs serisi olan VW T2 grubundan çok daha iyi olduğu su götürmez bir gerçek. Zaten bunu, daha kutuyu elimize ilk aldığımız anda, üzerinde SchucoExclusive ibarelerinden de anlayabiliyoruz...

Sunum, yukarıda da belirttiğim gibi pek hoş; bir adet kullanmaya kıyamayacağınız ve Schuco yazısı dikiş ile bezenmiş olan ipekimsi bir mendil, metal levha üzerine lazerle kazınmış VW T1 panel van'ın resmi; kaçıncı üretim olduğunu gösteren numarası ile aracın marka-modeli yazılı; ayrıca minibüsü anlatan ve kullanmayı öğreten katlanmış broşür yer aldığı gibi; son olarak da bir kapı açma-kapama el aleti, kutu içeriğinden çıkanları oluşturuyor...
Resim

Resim

Kutu içeriğinden çıkanlara dahil olan aslında metal aynalar da var ki, onlar araca entegre edileceği için saymadım :blush:
:@ İyi de ona bakarsanız kutudan araba da çıkıyor! Öyle herşeyi sayarsak bu sandalyeden kalkamayacağız gibime geliyor! :@

:sad1: Allahala...

Neyse, bu aynalar, önceki üretim olan (bende de kırmızı renkli Porsche yarış aracı) aracın aşırı derecede hassas aynaları ders olmuş olacak ki, bu sefer sert metalleri kulanmaktan çekinmemişler... Çekinmemişler ama modelin fiyatına bu "artı"lar o kadar ağır biçimde yansımış ki, o da düşündürücü açıkcası. Yerlerine geçirdikten sonra -ki o modele monte edilmiş yerler de metal- modeli keyifle seyre başlıyoruz... :keyif:
Resim

Aracı, Schuco'dan beklendiği üzere çok düzgün modellemişler ve doğal olarak rahatsız edici birşey neredeyse yok...
Resim

Resim

Resim

Aşağıdaki fotolar, benim paylaşımlarımı takip edenlerin hemen hatırlayacağı girişimimi hatırlatacaktır. :lol: "Başarısız neticelendi" d,yerekten açtığım bir ironi konusunu hemen hepiniz hatırlayacaksınıdır. Aslında imkansız gibi görünen "delice" tabir edilecek kısımları bitirmiştim ama soğuduğum için, montaj ve boyama işleri ies geçtiğim için öylece kalmıştı Welly üretimi T1... Camlarını macunla kapatıp, tıpkı aşağıdaki gibi yan kapılarını bir çift halinde kesmiştim, amacım bu Schuco'nun aynısını yapmaktı. Ama yapacağım aracın Schuco tarafından üretileceğinin haberinin çıkması ile, onu beklemeye koyuldum ve geride kalan aylarda şükür ki edindim. Üzerinde Fendt traktör servisi dekalini basmak istedim ama kıyamadım açıkcası. Dekal zarar veren birşey de değil oysa ki...
Resim

Resim

Resim

Araca mükemmel birer kapı açma-kapama menteşeleri modellemişler ve azıcık büyük kaçsa da bu pek rahatsız etmiyor. Yükleme alanının iç mekanını doğal olarak plastik eylemişler ama biraz fazla bağırıyor. Keşke karşı duvara raflar da yapılsaymış!
Resim
Ayrıca, koltuklar hareketli ve bunun sebebi daha çok stepneyi görebilmek aslında... Schuco, 1/12 Sunstar üretimi VW T1'lerden de ders almış ve kendine yakışmayan detaysızlıkları bir bir bertaraf etmiş gibi görünüyor.

Keza sürüş mahali de gayet tatminkar detaylandırılarak sunulmuş; gösterge tek ve çok etkileyici duruyor; tıpkı Vespa motosiklet kadar şirin. Çevresindeki kromaj göstergeyi zaten şık gösterirken bir de üzeri ince bir cam kaplı olması da görsel zevki çok artırıyor...
Resim

Ancak aşağıdaki fotoya dikkat! Direksiyon milinin sağında bir kontak yuvası ve ona sokulu bir anahtar! O anahtarın bir halkası var ve ona bağlı olan bir VW logosu, sallanıp duruyor. Bu özelliğiyle bu araç, efsane Schuco üretimi olan L322 kamyona, çok olmasa da yaklaşmış oluyor...
Resim

H.E. spor otomobil modellerinden iyi bildiğimiz benzin depo kapağı açılıp kapanma özelliği de bu araçta sunulmuş ancak kapağı plastik ya d aince sacdan yapmadıkları için aşırı derecede kalın duruyor; tabi ki o da diecast ama çok kalın ve yeterince açılmıyor! Ama Schuco için bu yine de bir ilerleme...
Resim

Motor odası, önceki Schuco'ya göre yine biraz daha iyi görünüyor; en azından boyamalar daha yerli yerinde; ancak daha da etkileyici gelen, motor kapağının bir çift kol mekanizması ile destakli olması! Yine bu ölçek için kalınca kaçmışlar ama Schuco'da bu tür iyileşmeler görmek çok iyi geldi...
Resim

Resim

Motor odasının hemen üzerindeki yarım bagaj kapağı da çok şık bir menteşe grubuyla yerini almış ancak, menteşelerin tutamakları o kadar hassas ki, model bana ulaştığında biri çıkıktı! Yani menteşelerin sıkılığı, o tutamakları kastırdığı için, öyle habire açıp kapamaya gelmemiş oalcak ki; bana modeli ulaştıran saın abimin, benden önceki "model tetkik" çalışmalarında da olmuş olabilir. :lol: Sağık olsun canım olur o kadar, sıkıntıyı bertaraf ettim şükür ki...
Resim
Yukarıdaki fotoda da artık bu minibüsü asıl alma sebebim, ufaktan da olsa görülüyor. Evet Traktör servisi gibi düşünerek edindiğim bu T1, en güzel pozlarını da bu makinalarla veriyor. Gerek renk uyumu, gerekse de dönem anlamında yakınlık (gerçekte de varmış) bu alımı kaçınılmaz kılmıştı...

Resim

Resim

Resim

Resim

Göz dolduran özelliklerden biri de sürücü mahalindeki yan camların sürgülü olması; ileri-geri hareket eden camlar, bu suretle açılıp kapanmış oluyor... Aynaların da katlanabilir olduğunu hemen ekleyeyim...
Resim

Yine Schuco üretimi olan VW T2 "Porsche Renndients" ile çekimler yapmak da tabi ki kaçınlmazdı...
Resim

Resim

Resim

Resim

Modelin ekskulusiv olmasının temel şartlarından biri de tabi ki, daha detaylı bir alt görsel! Kablo geçişleri, metal aks parçaları ve önceki üretim T2'lerden daha iyi görünen bir motor blok ve elemanları doğal olarak kaliteyi artırmış ama yine de çok yeterli değil. Ancak şasi-kaporta renklerinin altta da yer alması ve T2'deki gibi aşırı "basit tek parça alt tabla" bu araçta yer almadığı için alt kısım da kafi derecede geçerli görünüyor...
Resim

Resim

Resim

:whistle:
Yok yok, araç gerçekten de görsel anlamda yeterli bir detaycılık barındırıyor. Yani önceki üretim olan (yukarıdaki Porsche baskılı olan) VW T2 modelinden sonra Schuco, bu minibüsleri yaparken daha fazla detaycılık eklemiş; ancak tek korktuğu şey tenkitler olmasa gerek ki, Sunstar 1/12 ölçekli VW minibüsleri ürettiğinden beri belli ki Schuco epey utanmış olacak ki; 1/18'de L322'ler ve Unimog üretimlerinden sonraki gelen bu düşüşü tekrar yukarıya çekmiş gibi görünüyor. Ama yine de ben olması gerektiği noktada olmadığını düşünüyorum çünkü ben Schuco'nun 1/18'i dendiği zaman -işin gerçeği- Unimog modellerini ve çokca andığım L322 Mercedes kamyonu anıyorum. Ayrıca detay eklenmeye eklenmiş ama bunun fiyatı ile dengesi tartışılır. Çünkü baştan beri yazdığım gibi, "detaylar eklenmiş" demiyorum, "eklenmeye çalışılmış" diyorum çünkü kısa yoldan ve en az maliyetle birşeyler halledilmeye çalışılmış gibi görünüyor. Bunu hissettiren bir yüksek rakamlı ürüne de ben göğsümü gere gere "detaylı model" demek istemiyorum ama koleksiyonda yerini alması kaçınılmaz olan bu güzelliğin, koleksiyona kattığı şirinlik, kazıklanmanın diğer adı olan "prestij"le birleşince, övünülesi bir model sahibi olduğunuzu da hissettirmiyor değil.

Modelissimo'nun indirimindeyken alımı bana denk gelen bu aracın, bol stoğu tükenmiş olacak ki şimdilerde yine eski rakamına fırlayıvermiş, yani iyi bir zamanda bunu almış olmak iyi oldu ve en azından kimi tatminsizliklerimi; sırf bu yüzden bile saymaya hakkım yok aslında. Ancak enine boyuna bilgi verebilmek adına tüm handikapları ile irdelemek şart gibi; avrupa'daki satış sitelerinde en iyi rakam yine Modelissimo'da görünüyor; ayrıca bir de PTT (Deutsche Bundes Post) versiyonu var ki, o sapsarı rengi ve parlak siyah baskıları ile fena akıl çeliyor.
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

Re: 1/18 SCHUCO VW T1 PANEL VAN "Fendt Kundendienst"

İletiYazar: Alper KARA » 01 Şub 2012, 22:20

Kenan abi harika bir model ve sunum her zamanki gibi. Schuco bu modelde baya baya çalışmış. Anahtar detayına ise çok şaşırdım. Harika sunumun için ellerine yüreğine sağlık abim :smile: :syg: :bravo: :bravo:
Resim

mesaj için Alper KARA arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
Alper KARA
E-Dergisd
E-Dergisd

İsim: Diecast Alp
1/18 Model Sayısı: 1
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 25
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 23
- / -- Model Sayısı: 5
Toplam Model Sayısı: 59
Rep Puani: 1755
Alper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yok

İletiYazar: Ahmet » 01 Şub 2012, 22:30

Abicim yine enfes bir paylaşım ; daha bugün telefonda bu Volkswagenlerden bahsetmiştik mükemmel yahu :tey: Autoart ta beklenen Beetle yi yaptığına göre üç kardeş olacaklar artık.Ellerine emeklerine sağlık abim :drinksb: :nazar:
Resim

mesaj için Ahmet arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ahmet SENSU
1/18 Model Sayısı: 28
1/43 Model Sayısı: 30
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 287
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 353
Rep Puani: 7528
Ahmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yok

İletiYazar: srht » 01 Şub 2012, 22:31

Çayım eşliğinde keyifle okuduğum, baktığım bir paylaşım oldu.

Bu model benim her yönüyle hoşuma gidiyor doğrusunu söylemek gerekirse. Ama beni kendisine asıl hayran bırakan noktası o turkuaz-koyu yeşil rengidir! Tam da dönemini yansıtıyor..

İndirimdeyken almak aklımdaydı ama araya başka modeller de girdi, şu anda fiyat yine eski hâline döndü ama tükenmeden almak istiyorum bu güzelliği. Yanında da AA'nın çıkaracak olduğu Pre67 Tosbağa'sını eklersem eğer ne de güzel olur ya..:)

Hayırlı olsun Kenan abi. Güzel günlerde sergilemen dileğiyle..

Ayrıca çok güzel bir paylaşım olmuş yine; emeğine sağlık.:)
Resim

mesaj için srht arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
Rep Puani: 5630
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: resatsirin » 01 Şub 2012, 22:41

Kenan abi yine harıka bir model :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

Hayırlı olsun iyi gunlerde sergileyin :+1:
Resim

mesaj için resatsirin arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
resatsirin
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: resatsirin
1/18 Model Sayısı: 55
1/43 Model Sayısı: 76
Toplam Model Sayısı: 131
Rep Puani: 6785
resatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yok

İletiYazar: mustafacelebi » 01 Şub 2012, 23:29

Kenan;
Uzun zamandır foruma girememiştim.Dolayısıyla senin bu tarz paylaşımlarını kaçırdım. Bu paylaşımından başlayarak öncekilerini de okuyacağımdan inceleyeceğimden emin olabilirsin.Modelini iyi günlerde sergile.
Resim

mesaj için mustafacelebi arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
mustafacelebi
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa Çelebi
1/18 Model Sayısı: 20
1/43 Model Sayısı: 33
Toplam Model Sayısı: 53
Rep Puani: 1901
mustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yokmustafacelebi rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 01 Şub 2012, 23:32

Bu muhteşem bir şey Kenan abi cidden şuan uykum kaçtı resmen modeldeki detayları görünce. :lol: Schuco sanırım başıma bela olacak ileride benimde. :lol: :happy: İyi günlerde sergile. :nazar: :nazar:
Modelcilik bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 28
1/43 Model Sayısı: 5
1/64 Model sayısı: 94
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 144
Rep Puani: 3895
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: chrono » 02 Şub 2012, 00:27

özel mesajda dediğim gibi yaptım, ve beklediğim gibi oldu.
gene özel bir model, model yakışır paylaşım.
emeğine sağlık.

mesaj için chrono arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
chrono
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Güney
1/18 Model Sayısı: 80
1/43 Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 16
Rep Puani: 3740
chrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 02 Şub 2012, 00:30

Harika bir model almissiniz, detaylari ve ozellikle rengi cok guzel; keyifle sergileyin:)

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 84
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 89
Rep Puani: 4370
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: ..alper.. » 02 Şub 2012, 00:32

Renk itibariyle ve bahsettiğiniz detay yükselme durumuyla Schuco markasının güzellerinden diyebiliriz sanırım Kenan abi ki bu sayede Schuco markasını tanımaya başladım sayenizde.

Fotoğraflarda da belirttiğiniz üzere gerekli ekipmanlarla traktör tamir aracı olarak harika bir set gibi görünüyor diğer traktör modelleri ile ve bunu sizin harika hayal gücünüzle çeşitlendirmekte mümkün bu yüzden her türlü hoş görünen bir model hayırlı olsun tekrardan.

Paylaşım,anlatım ve fotoğraflar için elinize sağlık,teşekkürler iyi seyirler. :drinksb:
:+1:
Resim

mesaj için ..alper.. arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
..alper..
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Alper Hatinoglu
1/18 Model Sayısı: 19
- / -- Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 23
Rep Puani: 1305
..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok

İletiYazar: ozgurs82 » 02 Şub 2012, 00:32

Hayırlı olsun Kenan,şık bir model :foto:

mesaj için ozgurs82 arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
ozgurs82
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Ozgur Sahin
1/18 Model Sayısı: 55
Toplam Model Sayısı: 55
Rep Puani: 1980
ozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yok

İletiYazar: FastBack » 02 Şub 2012, 01:22

Bence, artık Kenan Abinin paylaşımlarının Üniversitelerin ilgili bölümlerinde ders diye okutulması gerek :x: :celeb: Tamam tamam modeli, rengini, detaylarını kısacası her şeyi bir kenara bırakalım, Kenan abi edinmiş olduğu bir modele her zaman ters köşelerden bakabilmeyi biliyor. Eğrisi ve doğrusu ile modelde gördüklerini bilgi ve tecrübeleriyle harmanlayıp gerekli yorumları yapabiliyor ki bir model koleksiyoneri için bu çok büyük bir artı. Zaten böylesi tespit ve analizlerden sonra modele ısınmamak/beğenmemek/sevmemek ne mümkün. :happy: Teşekkürler Kenan abi paylaşımını keyifle okudum :handshake: :bravo: :+1:
Resim

mesaj için FastBack arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
FastBack
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Bora Ç.
1/18 Model Sayısı: 8
- / -- Model Sayısı: 858
Rep Puani: 3305
FastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yok

İletiYazar: sherpa » 02 Şub 2012, 01:34

Kenan ne dıyeyım sımdı.Herbır yenı modelde kendımı sorguluyorum valla super dusunkı fotograf cekımı ıcın studyo falanda yok ortalıkta; kendı dogal hallerındeler ve hayran bırakıyorlar.Anlatımında herseyı percınlıyor.Tebrık ederım hayırlı olsun.
Resim

mesaj için sherpa arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
sherpa
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Bilgi ÖNDES
Rep Puani: 1955
sherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yok

Sonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 20 misafir