1/18 MİNİCHAMPS 2 AKSLI DORSE -1950- (MERCEDES L6600 İÇİN)

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

1/18 MİNİCHAMPS 2 AKSLI DORSE -1950- (MERCEDES L6600 İÇİN)

İletiYazar: Kenan Şavklı » 17 Oca 2012, 05:19

Herkese merhaba...

Bugüne kadar, başlığını yazmakta bu kadar zorlandığım bir modelim daha olmamıştı. Çünkü ürün, Minichamps'in bazı romork modellerinde yaptığı duruma bu dorse-romork da haiz. O durum şu ki; marka ismi yazmadan bir dorse üretilmiş ve aslında bire bir aynısının gerçeği yok! Evet yok, sadece çok benzerleri var... Normalde; aynı zamanda bir kasa/dorse üreticisi de olan Kasboehrer'den isim ve tasarım hakkı alarak bu aracı yapabilirlermiş ama, traktör romorkunda yaptığı işi bunda da yaparak; hem güzel hem de ilginç bir olaya imza atmış ve belli başlı parça ve kalıpları kullanarak isimsiz ama Mercedes-Benz L6600'e uygun hale gelmiş bir dorse imal etmişler... Üstelik 1/43'te de aynı dorsenin türlü türlü halleri de mevcut ve onlar da inanılmaz şıklar. Bu arada çoğu kişinin -çok eski bir adet olduğu için- bilmediği birşey var ki bu gibi romork dorseleri, Hanomag ya da Unimog gibi traktörlere bağlayarak kısa mesafeli taşımacılık işleri yapılmış; ki bunu örneklerini 1/43 imalatlarında görebilmeniz çok kolay. Ben de zaten elimdeki 1/18 Uminog modellerini düşünerekten bunu alayım istedim.. Ebat olarak saçma gelse de gerçekte olması bana göre geçerliliğini koruyor ve aldığım keyfi sonsuz derecede büyük...

Bir süredir paylaşımlarımın fonunda bu dorse hep vardı ve şimdi bu konuyu konuyu açıp bakınca "heee bu muydu, zaten kaçtır görüyorduk" diyebilirsiniz ama detaylara inilince düşünceleriniz değişebilir... 1/18 Minichamps denince -bana göre- son yıllarda üzüntü veren güncel Mercedes-Benz modelleri aklıma -maalesef- geliyor ki; tüm bunların ardından böyle biliniyor olması ve böyle sanılıyor olmasının verdiği üzüntüyü bertaraf etmek ve "işte Minichamps budur" dedirten bir yapım olarak çıktı karşıma. Zaten böyle olduğunu biliyordum çünkü gerçekten çok özel bir parça ve bana bu üreticinin nasıl da müthiş ve itibarlı bir firma olduğunu yeniden "somut" olarak yaşattı. Aynı mutluluğu yine kısa bir süre önce gelen ama kalıcı olacağını hiç sanmadığım bir Minichamps olan, Bentley Blower 4.5 Litre (1930) modelimde de yaşadım... Haydi açalım kutuyu ve bakalım, neler varmış...

Herzaman olduğu gibi bu paylaşımın ilk fotoları da, gerçekten ilk açtığım ve kurduğum anın fotolarıdır...

Resim

Tıpkı 1/18 Schuco 0317 Porsche Transporter gibi, ya da 1/12 Ferrari Enzo gibi yine devasa bir kutu ve içeriğinde, eklenmeyi bekleyen -ve sahibine müthiş heyecan/mutluluk veren- ekstra bol bol parçalar... Ekliyoruz. :celeb:

Resim

Resim

Minichamps'in bu ahşap görünümlü kalaslara, gerçekten ağaç görünümünü iyi biçimde verebildiğini söyleyemem ama tatminkar olduğunu itiraf etmeliyim. Daha yeni bir yapım olan Schuco Mercedes-Benz L322 kamyonun kasasındaki gerçek tahta kalaslara alışınca, bunlar az da olsa vasat geldi. Diyelim ki bunu görmezden geldim; bu sefer de aynı kalasların yuvalarının çok bol olduğu gerçeği ortaya çıkıyor! Yani kalaslar, yuvalarını öperek değilde boşta gezinerek yerlerini alıyorlar. Bu, brandayı geçirirken ya da genel olarak modeli incelerken hep bir handikap olarak kendini hatırlatıyor. Özellikle kumaş tavan kapalıyken, çıkan kalasların yerini bulup düzgünce oturtmak çok zorluyor; hatta bazı kalaslar iki yuva arasında kısa bile kalabiliyor! :syg: Bunları birer şikayet olarak değil de bilgilendirme olarak ifade ediyorum, çünkü görülebilecek en detaylı ve en özel Minichamps'lerden birini inceliyoruz...

Resim

Resim
Geldik paketli parçaların çıkartılıp, yerlerine konumlanmasına... :good2:
Yukarıda bahsettiğim kalaslar, bir bir poşetlerinden çıktı ve yerlerini aldılar ve geriye kalanlar da, herbiri paketler içerisinde olan; kırık beyaz kanvas görünümlü kumaş, bir adet jantsız ama çemberli stepne lastik, kulpları hareketli takım çantası, iki adet takoz ve bir adet siyah kağıt içerinde misine çıkıyor. Misine, kumaş olan brandayı kasaya sabitlemek için kullanılmak üzere kutuya dahil edilmiş; Schuco L322'de bunun yerine bir halat görünümlü ip kullanılmıştı. Ancak misinenin söküp-takma işlemler,i çok daha kolay. Çünkü L322'deki ipi -ucu sert olsa da- o minik yuvalardan geçirmek hiç de kola değil; yani maşa şart...
Resim
Bu arada hemen bilgisini vereyim; tüm kasa kapakları, zemin, şasi, virajlı çeki demiri metalden mamüller! Evvet aynen öyle! Normalde tüm bu saydıklarımın neredyse çoğunun plastik olduğunu sanıyordum ama tecrübeli abimiz Deniz Çağlayan'a bunları telefonda sorduğumda, bu saydıkalrımın metal olduğunu söylediğinde nasıl sevinmiştim bir O, bir de Allah bilir. :yeah:
Çok çok detaylı bir virajlı çeki demiri ile karşı karşıyayız. Tüm bağlantılar (fren ve lamba kabloları) ve gerçek helezon yaylara bağlanmış dengeleme çubukları, bu metal olan demiri detay zirvelerine taşımaya yetiyor... Ayrıca tüm bunlara bir de yukarı-aşağı hareket ettirmek için konumlanmış manivela kolu yerini alarak eşlik etmiş...

Resim
Bir bir çengellerinden geçen misina, kanvas brandayı yerli yerine sabitliyor ve aylardır ve hatta bir kaç yıldır paketinde bekleyen kumaş, adeta derin bir nefes alarak katlanmış olduğu izlerini bırakıp, asıl formuna kavuşuyor... Bu aradaki parmaklarımdaki boya da, bu fotoları çektiğimde, demonte olan Unimog'un toplamasıyla meşgul olduğumun itirafçısı niteliğinde...

Aşağıdaki manzara, minyatür model işlerine meraklı olan herkesin yaşamak istediği anlardan biri; brandayı kaldırmak ve içeriye bakmak... :tey: Daim olasıca keyfi çok büyük bir duygu! Bu arada içerideki zeminin, gerçek ahşap olmadığına inanmak çok zor; çok çok kaliteli bir kalın folyo kaplama döşemişler ve gerçekten kalas aralıklarında oluklar var...
Resim

Resim

Kumaşın en büyük +'sı çok yumuşak olması. Bu 1/18 ölçeğe indirgenmiş bir kanvas oluyo; Schuco ise gerçekten bir kanvas kullanmış ama o da bu gibi kısa bükmelere pek olanak sunmadığı gibi, kıvrımlı biçimde sergilemek istersen handikap yaratıyor. İmkansız değil ama Minichamps'in kumaşı çok daha kolayca; bir çırpıda kıvrılıveriyor...
Resim

:kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon: :kamyon:
Eveeeettt... Sergilenecek halini alan dorseyi, genel hatlarıyla inceleme vakti... Ebatları hakkında fikir versin diye AutoArt 190E ile yanyana (en son fotoda) koydum ama ne kadar fikir verir bilemem... Çünkü bu dorse, Mercedes L322 gibi orta ebatlardaki bir kamyon için değil, L6600 gibi ülkeler arası taşımacılıkta kullanılan kamyonlara göre yapılmış resmen ve 1/18 Mercedes O317 Porsche Transporter'ın yanında bile O'nunla boy ölçüşüyor! :shocked2:
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Jantlar dönemine göre harika işlenmiş; Schuco'nun akıllara durgunluk verecek gerçekçilikteki kamyon jantları kadar olmasa da, yine de iyi. Lastiklerin oluk biçimlerine varana kadar '50'leri hatırlatan bir şaheser bu araç. Kamyonunu bulup almak nasip olur mu bilmem (almam demiyorum çünkü ne zaman desem denk geliyor ve almak kaçınılmaz oluyor) ama sadece dorsesi bile başlı başına bir dekor, bir abide ve birşaheser resmen...
Resim

1960 öncesi, yurdumuzda da plakalar bunların aynısıymış ve bilenler bilir; en üstte vilayetin adı ve onun altında da taşıtın cinsinin baş harfi ve geri kalanı da trafikteki kayıtlı numarasını simgeliyormuş. Rahmetli Dedem'in '60 darbesine kadar kullanabildiği 1955 4 kapılı Buick Roadmaster'ın plakası hala Büyükada'da pırıl pırıl duruyor; onlar ve fotoları için ayrı bir konu açacağım zaten... Ayrıca neden 1960'dan sonra kullanamdığını da -biraz siyasi içerik olsa da- detaylıca anlatırım kısmetse...
Aşağıdaki ise yine bahsettiğim sıralama sanırım, pek tahlilini yapamadım ama 1950 yazması bile bana heyecan veriyor... AW ve FB ibareleri diğer Unimog modellerimde de mevcut ama anlamını bilmiyorum. :blush:
Resim

Aşağıdaki çeki demiri bağlantı yuvasının sağa sola hareketi mavcut ve bunu dengeleyen, başları çengelli minik bir çift helezon yay da yerlerini almışlar. Gerçekten de işe yarar vaziyette, aparatı ortalıyorlar ve onlar da bordo rengine boyanmışlar...
Resim

Yukarıda bahsettiğim ve fotolarını eklediğim ek parçaların dolapları da tabi ki aracın üzerinde mevcutlar. Bunun için de derinlemesine bir bakış atmanın vaktidir diyorum...
İlk olarak, kapağı sağ tarafa bakan dolaba bakacak olursak, içeriye yerleşmesi gereken parçaları bir çift takoz ve gri renkli metal alet çantası olduğunu anlıyoruz; ilk yerleştirme anları gerçekten keyif verici.
Resim

Saol taraftaki kapağın ardında ise derin bir boşluk, bölmesiz olarak yer alıyor ve buranın evsahbinin de stepne olduğu belli oluyor. dev lastiği içeri itmek ve her gerektiğinde -ancak maşa ile- çıkartmak da yine büyük keyif. Üretici, bu dolapları plastik olarak imal etse de, kapakalra dikkatli baktığınızda göreceğiniz bir çift metal çubuk mevcut ve bu da; zaten kötü görünmeyen plastik materyali unutturup, detay abidesi modeli gözünüzde daha da yüceltiyor...
Resim

Evet ışık çok olmuş ama bu fotoyu çekene kadar çok uğraştım, çünkü malum foto makineme çok da hakim değilim ve defalarca kadraja bakmaktan gözümün teki, geçici bir süre buğulu gördü! :fiskos: Bir o kadar kötü bir hal de içerideki, yerlerine oturmayan kalaslar, modeli yan yatırdığım için bazıları yerinden çıkıp kasanın içine düştü! :@
Neyse; modelin aksları tıpkı şase gibi metal imalatı ve olması gereken tüm ek parçalar eklenmiş gibi görünüyor. Yine minik helezon yaylar burada da, çengelleri marifetiyle tutunmuş vaziyette görevlerini yapıyorlar. Bir kez daha; o kara zemin üzerine yazılı MINICHAMPS yazısının gururunu yaşıyor ve kaliteli işlerinin ne duygular yaşattığını anımsıyorum... Ama bu, 1/18 Schuco üretimi Mercedes L322 kamyonun altındaki fren kasnakalrının tek tek incecik metal parçalarla eklendiğini hatırlayınca aniden sığ geldiği hissini yaşasanız da, Minichamps'de bu ayrıntıları düz plastik olarak görmek bile -bence- kıymetini azaltmıyor. Minichamps baştan saygı duyulan bir üretici olduğu için, detaylı modellerindeki bu gibi eksikler bile modeli sanki daha da yüceltiyor; yani "olsun bu bir Minichamps" diyiveriyorsunuz. Neden bilmiyorum ama öyle işte...
Resim

Resim

Bilenler bilirler, yabancı sitelerde bu devasa ve pahalı olan 1/18 dorse, bir süredir çok çok ucuza satılıyordu ki, çok daha ucuza, ülkemizdeki model dükkanlarında yerlerini aldılar ve doğal olarak kapış kapış gitti. Ben de bu fırsatı değerlendireyim demeden önce -tamhatırlayamıyourm ama- ya Serhat ya da Arda idi; mutlaka bu aracı bu fiyata almam gerektiğinin telkinlerinde -telefon görüşmemizde- bulunmuşlardı. O an Unimog'lara bunu figüran olarak eklemek -nedense- aklımın ucundan geçmedi bile ama kapakların da metal olduğunu öğrenip bir de inanılmaz iyi fiyata bulunca; 1/12 ölçekli Ferrari Enzo'yu laırken bunu da aniden alıverdim. İyi ki de almışım :blush: ve edinmek konusunda bu kadar geniş davrandığıma ve umursamadığıma inanamadığım gibi, kaçırmadan alabilmiş olmama şükürler ediyorum yahu!
Aşağıda, ne amaçla kulandığımın fotoları yer almakta olup, bulursanız ve ekleyebileceğiniz tema uyumlu modeliniz varsa mutlaka almanızı şiddetle önerdiğim bir model olduğunu belirterek, okuyan herkese teşekkürler ediyorum...

Resim

Resim

Resim

Resim
En son Kenan Şavklı tarafından, 17 Oca 2012, 07:36 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 değişiklik yapıldı.
Resim

Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

Re: 1/18 MİNİCHAMPS 2 AKSLI DORSE -1950- (MERCEDES L6600 İÇİ

İletiYazar: Mehmet Babacan » 17 Oca 2012, 07:07

gearbox yazdı:Resim

Kenan abi her zamanki gibi harika anlatımlı paylaşım yapmışsın :bravo: . Hiç bıkmadan es geçmeden okuyarak büyük keyif aldım diyebilirim. İyikide almışsın dorseyi ve tekrardan hayırlı olsun Kenan abi. :friends:
Ayrıca meşhur figür pilotta çok güzel poz vermiş vespanın yanında ve vagonla uğraşan adama sanki şöyle dermiş gibi "Ayy hadi çabuk bitirde gidelim" :grin: .
Resim ///M POWER

mesaj için Mehmet Babacan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
Mehmet Babacan
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Mehmet BABACAN
1/18 Model Sayısı: 20
Rep Puani: 769
Mehmet Babacan rep puani yokMehmet Babacan rep puani yokMehmet Babacan rep puani yokMehmet Babacan rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 17 Oca 2012, 07:41

Sağol mhemet kardşeim, uyku tutmadı bu gece, sabahladık, işlerden biraz kafayı sıyırınca kafa dinledim iyi oldu ve paylaşımı da yapayım dedim... Teşekkür ederim iyi dileklerin için...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: bursali_mehmet » 17 Oca 2012, 08:37

Kenan abi dehşet bir şey bu.Teşekkür ederiz bu detaylı güzeli bizle paylaştığın için :)

mesaj için bursali_mehmet arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
bursali_mehmet
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Mehmet
1/18 Model Sayısı: 5
1/24 Model Sayısı: 7
1/32 Model Sayısı: 15
1/43 Model Sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 39
Rep Puani: 940
bursali_mehmet rep puani yokbursali_mehmet rep puani yokbursali_mehmet rep puani yokbursali_mehmet rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 17 Oca 2012, 08:58

Yine harikasın Kenan. Bu model uğruna sabahlanmaz mı, süper bir şey bu. Detaylar adamı uçuracak cinsten.
Bir solukta okudum yazdıklarını ve fotoğraflar muhteşem. :foto:

---
Emre Erbaşar

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 116
1/64 Model sayısı: 500
Toplam Model Sayısı: 116
Rep Puani: 19255
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 17 Oca 2012, 09:16

Gene turnayı gözünden vurdun Kenan abi sabah sabah bakakaldım öylece en çok bu resimlere takıldım ben. :inlove: İyi günlerde sergile. :nazar: :nazar:

Resim

Resim

Resim
Modelcilik bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 22
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 4
1/64 Model sayısı: 98
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 142
Rep Puani: 3895
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: resatsirin » 17 Oca 2012, 09:53

Kenan Abi hayranlıkla izledim :yeah: bütün yazılanları anlatımları okudum :bb:

Kelimeler yetmeyecek harika bir model :good2: ayrıntılar tente lastikleri..... Uzadıkça uzar :drinksb:

Harika bir model edinmissiniz gece saat 5 teki paylaşım bu kadar Guzel olur :bb:

Hayırlı olsun iyi günlerde sergileyin :+1:
Resim

mesaj için resatsirin arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
resatsirin
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: resatsirin
1/18 Model Sayısı: 55
1/43 Model Sayısı: 76
Toplam Model Sayısı: 131
Rep Puani: 6785
resatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yok

İletiYazar: basketci_ny » 17 Oca 2012, 10:04

:shocked3: Abi yorum yapmak istemiyorum :tmi: :tmi: :x: :shocked3: :rock2:

....MÜ KEM MEL....
....Alman - Japon - Fransız - İtalyan....

mesaj için basketci_ny arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
basketci_ny
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Nurettin YÜKSEL
1/18 Model Sayısı: 70
Toplam Model Sayısı: 70
Rep Puani: 1505
basketci_ny rep puani yokbasketci_ny rep puani yokbasketci_ny rep puani yokbasketci_ny rep puani yokbasketci_ny rep puani yokbasketci_ny rep puani yokbasketci_ny rep puani yok

İletiYazar: sherpa » 17 Oca 2012, 10:35

Kenan senın konuyu anlatımın modellerın guzellıgı detayı durusu en kral aa modelınden bıle sogutuyor ınsanı.
Resim

mesaj için sherpa arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
sherpa
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Bilgi ÖNDES
Rep Puani: 1955
sherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yok

İletiYazar: chrysophlax » 17 Oca 2012, 10:52

Cok guzel bir dorse, cok guzel bir anlatim. Hayirli olsun. Paylasim icin tesekkurler :+1:

chrysophlax
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: E.Uca » 17 Oca 2012, 11:45

Kenan tüm modellerin teker teker şaheser niteliğinde. Benim böyle modellerim olsa onları kilitli cam vitrinde sergiler ve tüm modelleri tek tek ışıklandırırdım ki bu kendi kendime bir tavsiye...
Anlatım ve fotoğraflar da yine KENAN klasiği olarak görüyorum....
Paylaştığın için teşekkürler...

mesaj için E.Uca arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
E.Uca
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: ERMAN
1/18 Model Sayısı: 7
1/24 Model Sayısı: 5
1/32 Model Sayısı: 11
1/43 Model Sayısı: 52
1/64 Model sayısı: 98
1/72 Model Sayısı: 4
1/87 Model Sayısı: 4
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 184
Rep Puani: 6500
E.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yok

İletiYazar: Eray KIVRAK » 17 Oca 2012, 13:10

Ne diyeceğimi bilemiyorum :yeah:
Muhteşem bir paylaşım Kenan abi.
İyi günlerde sergile.
Resim

mesaj için Eray KIVRAK arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Eray KIVRAK
SİTE YÖNETİCİSİ
SİTE YÖNETİCİSİ

İsim: Eray KIVRAK
1/18 Model Sayısı: 36
Rep Puani: 5825
Eray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yok

İletiYazar: srht » 17 Oca 2012, 13:16

Hayırlı olsun Kenan abi.

Daha önceki paylaşımlarında epey gördük bu modeli ama en detaylı hâliyle görmek bugüne kısmetmiş. MC ciddi anlamda güzel iş çıkarmış. Ama en çok ta şasedeki takım sandıklarıyla karoserin kanvas örtüsü hoşuma gitti. O kanvası misinasıyla da gerdirdin mi; off diyorum! :d:

Bu arada bu modeli sanırım Arda haber verdi sana. Zira Yücel abide görüyordum ama sorduğumda kutusu o demişti bana da.. :wasntme:

Güzel günlerde sergilemen dileğiyle..
Resim

mesaj için srht arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
Rep Puani: 5630
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

Sonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir