MERCEDES-BENZ 1726 CAR TRANSPORTER TRUCK.... HAFTAYA ÖZEL...

Yetkili: BuRaK-B, G.HEPARSLAN

Re: MERCEDES-BENZ 1726 CAR TRANSPORTER TRUCK.... HAFTAYA ÖZE

İletiYazar: Mengish » 24 Arl 2011, 00:03

Öylesine olur mu hiç :shake: Ben Samsun'da yaşayan bir Kırşehirliyim...40 40 40 40 40 40 40....Doğma, büyüme Âşıkpaşalı...

mesaj için Mengish arkadaşımıza teşekkür edenler:
E.Uca
Kullanıcı avatarı
Mengish
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: ilker
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 275
Mengish rep puani yokMengish rep puani yok

İletiYazar: E.Uca » 24 Arl 2011, 00:06

Mengish yazdı:Öylesine olur mu hiç :shake: Ben Samsun'da yaşayan bir Kırşehirliyim...40 40 40 40 40 40 40....Doğma, büyüme Âşıkpaşalı...

Ooooooo toprağım hoşgeldin sen o zaman foruma...Bir Kayabaşılı olarak selamlıyorum Samsundaki hemşomu :handshake:

mesaj için E.Uca arkadaşımıza teşekkür edenler:
Mengish
Kullanıcı avatarı
E.Uca
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: ERMAN
1/18 Model Sayısı: 7
1/24 Model Sayısı: 5
1/32 Model Sayısı: 11
1/43 Model Sayısı: 52
1/64 Model sayısı: 98
1/72 Model Sayısı: 4
1/87 Model Sayısı: 4
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 184
Rep Puani: 6500
E.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yok

İletiYazar: Mengish » 24 Arl 2011, 00:10

Hoş bulduk Kardeşim... :drinksb:

mesaj için Mengish arkadaşımıza teşekkür edenler:
E.Uca
Kullanıcı avatarı
Mengish
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: ilker
Rep Puani: 275
Mengish rep puani yokMengish rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 24 Arl 2011, 02:55

Harika bir model, sanirim nadir bir parca ayni zamanda; keyifli seyirler.

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
E.Uca
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 84
1/24 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 89
Rep Puani: 4370
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: E.Uca » 24 Arl 2011, 09:19

Virtue yazdı:Harika bir model, sanirim nadir bir parca ayni zamanda; keyifli seyirler.
Kullanıcı avatarı
E.Uca
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

E.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 24 Arl 2011, 15:13

Vallahi unutmak bir yana, benim vitrinde böyle bir parça olsa aklımda geldikçe kalkıp bakardım. Fotoğraflarla modeli müthiş irdelemişsin Erman, yanlız bu ölçeğin deli gibi bir tehlikesi var ki o da insanı trenlere başlatması -ki rahmetli babacığımın neredeyse 45 yıllık tren setleri hala kutularında durur- ve aman diyorum! Gördüğüm yerde kafamı çeviriyorum ve çok tebrikler ederek yorumuma noktayı koyuyorum...
Resim

mesaj için Kenan Şavklı arkadaşımıza teşekkür edenler:
E.Uca
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: E.Uca » 24 Arl 2011, 17:08

gearbox yazdı:Vallahi unutmak bir yana, benim vitrinde böyle bir parça olsa aklımda geldikçe kalkıp bakardım. Fotoğraflarla modeli müthiş irdelemişsin Erman, yanlız bu ölçeğin deli gibi bir tehlikesi var ki o da insanı trenlere başlatması -ki rahmetli babacığımın neredeyse 45 yıllık tren setleri hala kutularında durur- ve aman diyorum! Gördüğüm yerde kafamı çeviriyorum ve çok tebrikler ederek yorumuma noktayı koyuyorum...

Kenan bu güzel ve samimi yorumun için teşekkürler :f:
Benim görememe sebebim vitrinimin ışık problemi yani karanlık köşede duruyor olmasından :kamyon:
Allah rahmet eylesin babanızın modellerini tahmin edebiliyorum ne kadar kıymetli ve ne kadar çekicidir....
Benim için tek tehlikesi herpa tırlara fena halde sarmış olmam, kendimi zor tutuyorum bakalım nereye kadar :bb:

mesaj için E.Uca arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
E.Uca
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Kenan Şavklı » 25 Arl 2011, 00:30

Bence Herpa'nın hiçbir zararı yok Erman hocam; yani belli başlı bir renk cümbüşü yapacak kadar bazı modeleri eklenebilir ama ipin ucu kaçarsa TIR - kamyon cenneti de olabilir; dengelemeyi iyi yapmak gerekli sanırım. Herpa bence de dayanılır gibi değil. Babam'ın trenlerini bir gün paylaşmayı düşünüyorum zaten; hakiakten çok değerliler ve özellikle Trix marka olanların altında Made İn W.Germany yazısı tüylerimi ürpertiyor.
Bu arada TIR'ı görememek konusundaki ifadem de kabahatli bulma ifadesi dğeil de, çok harika bir parça olduğu için unutulmaz bulduğum içindi. Yani sempati katarak cümle kurdum da yazışarak anlaşılmıyor tabi.
Resim

mesaj için Kenan Şavklı arkadaşımıza teşekkür edenler:
E.Uca
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: E.Uca » 25 Arl 2011, 01:16

gearbox yazdı:Bence Herpa'nın hiçbir zararı yok Erman hocam; yani belli başlı bir renk cümbüşü yapacak kadar bazı modeleri eklenebilir ama ipin ucu kaçarsa TIR - kamyon cenneti de olabilir; dengelemeyi iyi yapmak gerekli sanırım. Herpa bence de dayanılır gibi değil. Babam'ın trenlerini bir gün paylaşmayı düşünüyorum zaten; hakiakten çok değerliler ve özellikle Trix marka olanların altında Made İn W.Germany yazısı tüylerimi ürpertiyor.
Bu arada TIR'ı görememek konusundaki ifadem de kabahatli bulma ifadesi dğeil de, çok harika bir parça olduğu için unutulmaz bulduğum içindi. Yani sempati katarak cümle kurdum da yazışarak anlaşılmıyor tabi.

Sondan başlayarak yorumunuza cevap vermek istiyorum. Yazışmak bazen söylediklerimizi anlatmamızda kısıtlı oluyor. Bende zaten kabahat olarak gördüğüm için değil de sadece bilgi olsun diye yazmıştım :lol:
Herpaları çok araştırdım 3 gündür fakat ülkemizde fiyatları çok farklılık gösteriyor. Ayrıca ağır yük taşıyıcılar için başlamayı düşünüyorum Kenan doğru mu yaparım bilemiyorum ama bana koleksiyon için daha cazip geliyor. Dediğin gibi kamyon cenneti olmaması için çok seçici olmak gerekiyor. Yurt dışına bakıyorum bu akşam. Özelikle Almanya'da güzel modeller var ama 45 euroluk kargoyu görünce küçük dilimi yuttum :delii:
Araştırmaya devam ediyorum önereceğin modeller olursa çok sevinirim. Malum model konusunda acemiyim...
Rahmetlinin koleksiyonunu görmek nasip olursa bize çok seviniriz....
Kullanıcı avatarı
E.Uca
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Önceki

MERCEDES

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir