1/18 CMC S S K L #8-#87 (Mercedes-Benz Özel)

Yetkili: BuRaK-B, G.HEPARSLAN

1/18 CMC S S K L #8-#87 (Mercedes-Benz Özel)

İletiYazar: Kenan Şavklı » 23 Arl 2011, 04:59

Herkese yeniden selamlar...

Uykusuz kalma pahasına bir paylaşımla daha karşınızdayım... Aslında uzun zamandır beklenen bir paylaşım olsa da, bu 8 numaralı Almanya Grand Prix'sini de eklemeden hiç yapmak istememiştim. Geçen hafta Unimog 401 Bausatz (demonte) modelim ile beraber aldığım bu parça da nihayet geldiler ve bu müthiş haftaya layık biçmde tanıtımımı hazırlamaya çalıştım...

Son buluşmaya iştirak edencler bilirler; buluşma günü CYG ziyaretinde mükemmel bir çift figür seti almıştım -ki onları başka bir konuda başka zaman ve bir çok araçla sunmayı ve tanıtmayı planlıyorum- ve onları da tam da "cuk" oturacak biçimde konumlayarak fotoğraflar da çektim!... İşte ilk kareler...

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Bende zaten 87 no'lu SSKL mevcutken bir de bi az farkları ile üretilmiş olan 8 numarayı almak çılgınca gelse de aslında tamamen ayrı kategoriler ve -bana göre- ciddi farkları var! Nasıl 190E 2.0 alınca, bir de 2.3 alınmak isteniyorsa, bu da onun gibi kaçınılmaz birşey!
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Foto makinama hakimiyetimi artırmış olmamın meyvelerini almaktan çok mutluyum; böbürlendiğimden değil ama, makinemi ilk aldığımdaki berbat fotolara inanamıyorum...
Resim

Resim

Resim

Resim

Buluşma günümüzde zaten çok mutluydum... Bir de bu figürleri, yemek öncesi CYG'de bulunca sevinçten aklım çıktı... Düşünüyorum da; okul öncesi çağda, annemiz bizi alıp önce oyuncakçıya götürüp, ardından da kallavi bir yemek yedirdiği gibi tarifsiz ve unutulmayacak bir mutluluktu buluşma günü! :tey: :yuppi: :dance7:

Figürlerle çekim ve detaya iniş... Tüm figürler, kurşundan imal edilmiş olup, teki bile ciddi biçimde ağırdır ve plastik değildir, bilgniize... :duyuru:

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Az önce yaptığım, fonda Unimog'ların olduğu çekimlerde, ilk defa 8 numaranın motor kapağını araladım! Epey zamandır ben de bu sayade ilk kez detaylıca inceleme şansı buldum desem yeridir... Bu arada figürler fotoğrafta luzumundan fazla net çıktığı için, hatalı ve kalitesiz imalatlarmış gibi görünüyor; birebir inceleyince bu sorun ortada kesinlikle yok... Zaten net'teki satış sitelerinde de beğenmemiş olmam da bundan ileri geliyor sanırım.
Resim

Resim

Resim

Resim

Bu iki SSLK modelinin birbirinden farklı olan yanlarına bakacak olursak; sanırım klasmanı gereği daha hafif olması gereken 8 numaralı GP. Deutschland modelinden bazı parçalar sökülmüş. Bunlar; çamurluklari açık duran kayışlı tente, tamir aletleri sandığı, rezerv yakıt bidonu, ön far grubu şeklinde sıralanabilir. Ayrıca 87 numarada çift, 8 numarada tek stepne bulunuyor ve 87 numaranın direksiyonu deri benzeri bir kayış gerçekten de sarılmış; bu özellik 8 numaralı GP. Deutschland modelinde yok ama O'nda da parlak siyaha boyanmış jantlar, kanvas bezi üzerinde yazılı "8" kapı nosunun mandallı tutamakları ve ön makasların deri sargılı olması gibi ekstraları mevcut. İki modele bakıyorum da gerçekten 8 numara da diğerinin yanına gelmeli. Tek alınacaksa, 87 numaralı Mille Miglia yeğdir gibi görünse de, 8 no'lu GP. Deutschland, o parlak siyah jantları ile kişiyi kararsızlığa itiyor!

Yukarıdaki tüm saydığım farklar için, fotolara bakınız...
:haber:
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

İlk açtığım konuda, bu markanın tutkunu gibi gözüksem de; aslında beni bu kadar etkileyen şeyin, dünya sanayi tarihinde bu markanın bıraktığı iz ve birey üzerinde bııraktığı etki yatıyor! Tek bir şeyi çok sevmenin, beyni kısır döngüleştirdiğine inandığım için ve başka şeylerin de tadını çıkartmaya engel olduğu için bunu yapmam ama, herkes gibi benim de "Yıldız" hakkındaki düşüncelerim bolca beğeni içeriyor. Özellikle yakın geçmişte, ülkemiz yollarında gerek binek, gerekse de kamu araçları olarak yer almış bir çok Mercedes-Benz beni güncelelrinden çok daha fazla etkilediği gibi, "Türkleşmiş Alman"ların bana göre en önde gideni kesinlikle bu markadır. Bu yüzden mesai sonrası akşam üstü, kafamdaki kimi "yıldız"ları eski bir ajandaya karalayıveriririm... Kırmızı daire içerisinde ay ve yıldızı barındıran rozetin, ön ızgaraya asılmasıyla en çok gönül fetheden markaya saygılarla... Okuyan herkese teşekkürler...
En son Kenan Şavklı tarafından, 23 Arl 2011, 05:25 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 değişiklik yapıldı.
Resim

Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

Re: 1/18 CMC S S K L #8-#87 (Mercedes-Benz Özel)

İletiYazar: REVOLUTION » 23 Arl 2011, 05:23

Kenan modellerin ikiside çok güzel ama figürlerle birlikte olan kareler muhteşemler :y:
Figürlerin kaliteli olması ve o tarihlere uygun karekterler olması modellerin yanında çok güzel durmasına yol açmış.
İyiki iki setide almışsın hepsi birlikte çok iyi bir ekip olmuşlar :y:
Modellerin ikiside ayrı güzeller. 87 numarada ne kadar ayrıntı varsa; 8 numarada olmayışı ona eksikliklik değil aksine günümüzdeki ultra hafif yarış arabalarında olduğu gibi bir sadelik ve agresiflik kattığını düşünüyorum. Sen siyah jantları pek beğenmesende bence bu model için daha uygun olduğunu düşünüyorum çünkü agresif duruşunun en büyük artısı bu siyah jantlar olmuş :y:
CMC motor, iç kısım ve hatta alt yapısına bile gereken önemi vermiş :y: Bu tür kaliteli yapımları gördükçe CMC firmasının BBR, MR vegibi firmalardan ne kadar üstün olduğunu bir daha görmüş oluyorum.
Bu harika modelleri ve figürleri iyi sergilemeler dilerim Kenan'cığım. :nazar: :+1: :+1: :+1: :+1: :+1:
Resim

mesaj için REVOLUTION arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5240
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: alemankara » 23 Arl 2011, 07:16

Abi böyle bir anlatıma detaylı cevap yazmak için daha çok zamanım var bence ama görsellik ve detay olarak modellerinde figürlerinde çok güzeller.Fotoların hepsi çok çok güzeller özellikle figürlerle birlikte olanlar..Paylaşım için teşekkürler Abi..:)
......................................ÇİRKİN.......................................
Resim
Kullanıcı avatarı
alemankara
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: hasan
1/18 Model Sayısı: 6
1/24 Model Sayısı: 5
- / -- Model Sayısı: 16
Toplam Model Sayısı: 27
Rep Puani: 1990
alemankara rep puani yokalemankara rep puani yokalemankara rep puani yokalemankara rep puani yokalemankara rep puani yokalemankara rep puani yokalemankara rep puani yokalemankara rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 23 Arl 2011, 09:02

Kenan, inanmazsın, paylaşımı yaptığın anda, forum açıktı, uyku tutmadı ve internette dolanıyordum. Direk okuma şansına erişebildiğim için kendimi çok iyi hissediyorum şu anda. O yüzden, çevrimiçi olur olmaz, tereddütsüz REP'e ve teşekküre bastım. Aslında bu paylaşımı güzel bir plaket ile ödüllendirmemiz lazım.
Modeller olsun, figürler olsun, çekimler ve anlatım tam anlamıyla mükemmel Kardeşim. Figürleri birebir incelemiş birisi olarak, çok yerinde bir karar verdiğini söylemeliyim. Zaten SSKL #87 hakkındaki düşüncelerim aşikar. O yüzden çok fazla uzatmadan, iletimi burada kapatıyorum ve fotoğraflara tekrar bakmak üzere, sayfaya geri dönüyorum. Sağlıcakla kal... :cup1:

---
Emre Erbaşar
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 116
1/64 Model sayısı: 500
Toplam Model Sayısı: 116
Rep Puani: 19255
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 23 Arl 2011, 09:23

Yorum yok Kenan abi. :lol: :hearth: :inlove: :hosp: :nazar: :yeah:
Modelcilik bir tutkudur...
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 28
1/43 Model Sayısı: 5
1/64 Model sayısı: 94
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 144
Rep Puani: 3895
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: gokhan derli » 23 Arl 2011, 11:20

Kenan, arkadaşlarım bana diyecek birşey bırakmamış. Acayip güzel fotoğraflar.. Figürler ile sanki o yıllara gittim. Bayılıyorum zaten senin paylaşımlarına.. Ellerine, emeklerine sağlık.. Mercedes festivali yarışma konseptinde olsaydı, kesinlikle dün yaptığın paylaşımla beraber derece alırdı diye düşünüyorum. :+1:
Resim
Kullanıcı avatarı
gokhan derli
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan
Toplam Model Sayısı: 1590
Rep Puani: 3930
gokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yok

İletiYazar: E.Uca » 23 Arl 2011, 11:30

Yoruma ne hacet her şey ortada...Teşekkürler.....
Kullanıcı avatarı
E.Uca
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: ERMAN
1/18 Model Sayısı: 7
1/24 Model Sayısı: 5
1/32 Model Sayısı: 11
1/43 Model Sayısı: 52
1/64 Model sayısı: 98
1/72 Model Sayısı: 4
1/87 Model Sayısı: 4
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 184
Rep Puani: 6500
E.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yok

İletiYazar: FastBack » 23 Arl 2011, 11:46

Saygılar Bizden Kenan Abi :sapka:
paylaşımda kullanılan fiğürlerin cazibesi, arka fondaki Umimogların asaleti ve başroldeki yıldızların karizmasına birde Senin o renkli anlatımın eklenince ortaya yine her zamanki kalitesinde oldukça güzel bir paylaşım çıkmış, Ellerine emeklerine herşeyden öte yüreğine sağlık :handshake:
ciddi anlamda okuyucuyu keyiflendiren ve damağında hoş bir tat bırak bu güzel paylaşımlarını beğeni ve merakla takip ediyorum :bravo: :sun:
:nazar: :+1:
Resim
Kullanıcı avatarı
FastBack
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Bora Ç.
1/18 Model Sayısı: 8
- / -- Model Sayısı: 858
Rep Puani: 3305
FastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yok

İletiYazar: chrono » 23 Arl 2011, 12:33

festival bahane paylşaım gene şahane.
modeller zaten mükemmel ama figürler nasıl bir hava katmış yarabbim...
arkada unimoglar önde yarış öncesi son bakımlar..paha biçilemez bir "görsel servet"e sahipsin Kenan, bunları bizden esirgemediğin için teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
chrono
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Güney
1/18 Model Sayısı: 80
1/43 Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 16
Rep Puani: 3740
chrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yok

İletiYazar: Mehmet_Knight » 23 Arl 2011, 12:43

kelimelerin kifayetsiz kaldığı bir paylaşım olmuş üstad.. muhteşem günlerde sergile.. emeğine sağlık..
Resim
Kullanıcı avatarı
Mehmet_Knight
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mehmet Büyükekiz
1/18 Model Sayısı: 21
1/24 Model Sayısı: 7
1/32 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 5
1/72 Model Sayısı: 15
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 17
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 71
Rep Puani: 1925
Mehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yok

İletiYazar: srht » 23 Arl 2011, 14:42

Kenan abiciğim öncelikle ikisi de tekrardan hayırlı olsun ve emeklerine sağlık.

Abiciğim o kadar güzel bir konu hazırlamışsın ki; festivali daha da güzel hâle getirdiğin için teşekkür ederim.:)

Modeller hakkındaki fikirleri biliyorsun; buluşmada da idrak etmiştik. Ama şu anda #8'i görünce içimin yağları eridi resmen. #87 ayrı güzel ama #8'in ondan da hırçın bir duruşu var! Ve bu hırçınlık ciddi anlamda bu araca bağladı beni diyebilirim. Belli olmaz ama nasip olur da #87 SSKL'i aldıktan sonra yanına #8'i de koymak aklıma düştü diyebilirim.:)

Son olarak figürlere de değinmek istiyorum. Kurşun gibi sözünün kendisine karşılık bulduğu bu Schuco üretimi güzellikleri almakla çok iyi ettin bence de. Şimdi bunların otomobil yanındaki duruşlarını görünce mest oldum!

Teşekkürler bu güzel paylaşım için; emeğin için..
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
Rep Puani: 5630
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: Alper KARA » 23 Arl 2011, 15:20

Kenan abi figürlerin bulunduğu kutuyu buluşmada elime aldığımda ne kadar ağır olduğunu anlamıştım. Figürler ve model mükemmel uyum sağlamış ve ortaya harika fotoğraflar çıkmış. Eline emeğine sağlık abicim :D
Resim
Kullanıcı avatarı
Alper KARA
E-Dergisd
E-Dergisd

İsim: Diecast Alp
1/18 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 25
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 23
- / -- Model Sayısı: 5
Toplam Model Sayısı: 59
Rep Puani: 1755
Alper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yok

İletiYazar: nossam » 23 Arl 2011, 15:35

Abi emeğine sağlık nasıl bir güzellik izlediysem hala etkisindeyim. :yeah:
IMPOSSIBLE IS NOTHING...
Resim
Kullanıcı avatarı
nossam
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Samet YILDIRIM
1/18 Model Sayısı: 3
1/24 Model Sayısı: 46
1/32 Model Sayısı: 10
- / -- Model Sayısı: 8
Toplam Model Sayısı: 40
Rep Puani: 1675
nossam rep puani yoknossam rep puani yoknossam rep puani yoknossam rep puani yoknossam rep puani yoknossam rep puani yoknossam rep puani yok

Sonraki

MERCEDES

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir