Ford Mustang GT Bullitt 1968(AUTOART)

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

Ford Mustang GT Bullitt 1968(AUTOART)

İletiYazar: Ali MAT » 19 Arl 2011, 19:57

Diecast model koleksiyonu yapanlar için bazı modeller sahip olduğu detaylar ile bazı modeller üretim sayısı ile bazı modeller nadir bulunması ile bazı modeller oluşturduğumuz temanın eksik kalan parçası olması bakımından bizim için değerlidir.Bu kategorilere girmeyip manevi değeri olan bazı modeller vardır ki onlara sahip olmanın hazzı bir CMC veya BBR sahibi olmaktan daha fazladır.Biliyorum ki hepimizin koleksiyonunda bu tür öneme sahip modeller bulunmakta ve bunlar ne olursa olsun diğerlerinden ayrı tutulmaktadır. Forumda daha önce paylaşılmış olup benimde koleksiyonumda yer almasını çok istediğim bu modelin hikayesi de bu şekilde gelişti.Model araba koleksiyonu yapmanın temelinde hepimizin kabul ettiği otomobil sevgisi yatmakta,içinde otomobil sevgisi olmayan birisi için bu modeller oyuncaktan başka bir şey ifade etmemekte.Yaşı bana yakın olanlar muhakkak hatırlayacaktır 90 lı yılların başlarında Turbo diye bir sakız vardı ve bu sakızın içinden otomobillerin teknik verileri ile ilgili ufak kağıtlar çıkardı ne yalan söyleyeyim benim de ilk otomobilerle ilgili bilgilerim bu sakız sayesinde olmuştur.Tabi o zamanlar şimdiki gibi internet yok otomobil dergisi diye bir mefhum bile yok,İstanbul 'da yaşayanlar bilir gerçi herkes biliyordur artık ya Beyazıt'ta sahaflar çarşısı vardır biz de bazı zamanlar buraya gelerek Avrupadan ithal edilmiş bayilerde satılmamış eski otomobil dergileri alırdık içinde ne yazdığını anlamasakta resimlerine bakmak bile ayrı bir haz verirdi bize,hatta şu an bile ben de 1990 senesine ait Motor Trend ve Road&Track dergileri mevcuttur.Neyse konuyu fazla dağıtmayayım birde filmlerde gördüğümüz otomobiller hep hafızamıza kazınır,gerçek hayatta çok az kişi bu arabaların gerçeğine sahip olabilirken bizde bu hobi sayesinde bu emelimize ulaşabilmekteyiz.Konumuzu oluşturan bu arabada efsane film Bullitt'te Steve Macqueen'in kullandığı Mustang.Forumda bu modele sahip olan arkadaşlar paylaşım yaptıkça ben de bu modeli gıpta ile seyrediyordum farklı modeller satın alırken alışveriş yaptığım heryere haber bırakmayıda ihmal etmiyordum hani belki bir ithalat ile birlikte aradan bir tane çıkar,ya da birisi satmak ister diye ama ne yazıkki şu zamana kadar böyle bir şey olmadı,hatta kendimi avutmak için Greenlight üretimi 1:72 ölçekli olanını bile aldım ama haliyle kesmedi tabiki.Bu hobby ile uğraşanların en çok karşılaştığı şeylerden biri de aile tarafından verilen tepkilerdir.İlk önceleri umursanmaz,daha sonra model sayısı arttıkça tepki oranı artmaya başlar,niye bu oyuncaklara bu kadar para veriyorsun yazık değilmi diye ama sizin bu işi severek yaptığınız ve haz aldığınızı gördükçe onlarında artık bu olayı kanıksadıklarını,aldığınız modellerin detayları markası ve yılı ile ilgilendiklerini farkedersiniz.Bu modele sahip olma hikayemde bu şekilde gerçekleşti.Bir sohbet esnasında kardeşime bu modeli Türkiye'de bulamadığımdan yakınmış ona akıl danışmıştım,ama internet üzerinden başka bir ülkeden sipariş verip getirtmek hususunda hem bilgisiz hem de çekimser kalmıştım.O da bana sürpriz yapmak için foruma üye olup yurtdışından model getirilmesi hakkında bilgi sahibi olmaya çalışmış ve forumdan Devrim beyin yardımları ile bu modele sahip olmamı sağladı.İşlerimin yoğunluğu nedeni ile eve pek erken dönemiyorum,tabii kardeşim Devrim bey'in yardımları ile siparişi vermişler ve bekleme süreci başlamış tabi benim birşeyden haberim yok Kasım ayı başında verilen siparişin gelmesi Aralık ayının başlarına kadar sürmüş,kardeşim sürpriz yapmak için sürekli eve erken döneceğim günleri sorup duruyor,ilk başlarda pek bir mana veremesem de böyle birşeyin beni beklediğini bilsem işten izin bile alabilirdim ya neyse ve eve erken geldiğim bir akşam bombayı patlattı,ilk gördüğüm an ne kadar sevindiğimi tahmin edebilirsiniz ki muhakkak sizlerinde başınızdan böyle güzel olaylar geçmiştir,geçmediyse de umarım olur,çünkü tarif edilemez duygular bunlar.Böyle özel bir modeli kaliteli resimlerle paylaşmak amacı ile bende yeni bir fotoğraf makinası almalıyım dedim kendime onun da araştırması biraz sürünce modeli paylaşmak bugüne nasip oldu ,huzurlarınızda bu modele sahip olmamı sağlayan biricik kardeşime ve başından sonuna yardımlarını esirgemeyen Devrim beye(REVOLUTION) teşekkürlerimi bir borç bilirim.

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

En son BuRaK-B tarafından, 19 Arl 2011, 20:33 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Sebep: Fotoğraf Ekleme Kuralına Göre Düzenlenmiştir.
ResimResimResim

mesaj için Ali MAT teşekkür aldı- 7:
ali çaglar, baris41, Berent TURAN, BuRaK-B, REVOLUTION, Sertan ÖKTEM, srht
Kullanıcı avatarı
Ali MAT
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Ali
1/18 Model Sayısı: 53
1/24 Model Sayısı: 9
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 3
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 71
Rep Puani: 500
Ali MAT rep puani yokAli MAT rep puani yokAli MAT rep puani yok

Re: Ford Mustang GT Bullitt 1968(AUTOART)

İletiYazar: snatchh » 19 Arl 2011, 20:17

abi hikaye muthiş araba muthiş hayırlı olsun süper:)

Bu hobby ile uğraşanların en çok karşılaştığı şeylerden biri de aile tarafından verilen tepkilerdir.İlk önceleri umursanmaz,daha sonra model sayısı arttıkça tepki oranı artmaya başlar,niye bu oyuncaklara bu kadar para veriyorsun yazık değilmi diye ama.... abi ben bu eşiği geçemedim daha :)

mesaj için snatchh arkadaşımıza teşekkür edenler:
Ali MAT
Kullanıcı avatarı
snatchh
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: eyyüp
1/18 Model Sayısı: 4
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 25
1/43 Model Sayısı: 12
1/72 Model Sayısı: 170
Motorsiklet Model: 2
Toplam Model Sayısı: 154
Rep Puani: 295
snatchh rep puani yoksnatchh rep puani yok

İletiYazar: nossam » 19 Arl 2011, 20:37

Ali abi gerek hikayesi gerek modeliyle çok güzel bir paylaşım olmuş.Teşekkürler... :smile:
IMPOSSIBLE IS NOTHING...
Resim

mesaj için nossam arkadaşımıza teşekkür edenler:
Ali MAT
Kullanıcı avatarı
nossam
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Samet YILDIRIM
1/18 Model Sayısı: 3
1/24 Model Sayısı: 46
1/32 Model Sayısı: 10
1/43 Model Sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 8
Toplam Model Sayısı: 40
Rep Puani: 1675
nossam rep puani yoknossam rep puani yoknossam rep puani yoknossam rep puani yoknossam rep puani yoknossam rep puani yoknossam rep puani yok

İletiYazar: E.Uca » 19 Arl 2011, 20:50

Hikayede modelde mükemmel....

mesaj için E.Uca arkadaşımıza teşekkür edenler:
Ali MAT
Kullanıcı avatarı
E.Uca
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: ERMAN
1/18 Model Sayısı: 7
1/24 Model Sayısı: 5
1/32 Model Sayısı: 11
1/43 Model Sayısı: 52
1/64 Model sayısı: 98
1/72 Model Sayısı: 4
1/87 Model Sayısı: 4
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 184
Rep Puani: 6500
E.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yok

İletiYazar: dc_volkan » 19 Arl 2011, 21:00

Öncelikle hayırlı olsun modeliniz, hikayeniz gerçekten çok hoş. İletinizi baştan sona kadar sıkılmadan okudum ve heyecanınızı kendi içimde hissettim ve inanın sanki bu özel hediyeyi ben almış kadar mutlu oldum sizin adınıza. İyi seyirler diliyorum. :good2:
Resim

mesaj için dc_volkan arkadaşımıza teşekkür edenler:
Ali MAT
Kullanıcı avatarı
dc_volkan
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: S. Volkan Ozboyaci
1/18 Model Sayısı: 10
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 8
- / -- Model Sayısı: 7
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 40
Rep Puani: 425
dc_volkan rep puani yokdc_volkan rep puani yok

İletiYazar: Eray KIVRAK » 19 Arl 2011, 21:03

Rengine bittim.
İyi günlerde sergileyin.
Resim

mesaj için Eray KIVRAK arkadaşımıza teşekkür edenler:
Ali MAT
Kullanıcı avatarı
Eray KIVRAK
SİTE YÖNETİCİSİ
SİTE YÖNETİCİSİ

İsim: Eray KIVRAK
1/18 Model Sayısı: 36
1/24 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5825
Eray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yok

İletiYazar: amfumake95 » 19 Arl 2011, 21:04

Kesinlikle rengi harika Abi.Hayırlı olsun... :f: :+1: :friends:
Resim

mesaj için amfumake95 arkadaşımıza teşekkür edenler:
Ali MAT
amfumake95
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Semih A.
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 21
1/32 Model Sayısı: 235
Rep Puani: 1300
amfumake95 rep puani yokamfumake95 rep puani yokamfumake95 rep puani yokamfumake95 rep puani yokamfumake95 rep puani yokamfumake95 rep puani yok

İletiYazar: atesoglu » 19 Arl 2011, 22:07

Uzun zamandır işlerimin yogunlugu nedeniyle model alımı yapmıyorum.Ancak yeniden başladığımda ilk alacağım model AA'nın ürettiği Bullit olacak.Yaklaşık bir birbuçuk yıldır listemde olan oldukça güzel bir model.
Alış sürecinde yaşadıklarını ise zaman zaman bende yaşıyorrum.Ama işin en zevkli yanı aldığın modelin gelmesini beklemek. :drinksb:
Resim

mesaj için atesoglu arkadaşımıza teşekkür edenler:
Ali MAT
Kullanıcı avatarı
atesoglu
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ates
1/18 Model Sayısı: 44
1/24 Model Sayısı: 10
1/32 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 14
Toplam Model Sayısı: 82
Rep Puani: 3850
atesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yokatesoglu rep puani yok

İletiYazar: Yasarz » 19 Arl 2011, 22:44

İyi Sergilemeler... Kardeşim...

Ben de Devrim Bey'e, ayırdığın zaman ve emeği için ayrıca teşekkür ederim...

mesaj için Yasarz teşekkür aldı- 2:
Ali MAT, REVOLUTION
Yasarz
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

1/18 Model Sayısı: 0
Rep Puani: 0
Yasarz rep puani yok

İletiYazar: Alper KARA » 19 Arl 2011, 22:57

Ali abi hikayeyi sonuna kadar okudum ve çok hoşuma gitti. Dediğin gibi herkesin koleksiyonunda böyle değerli modeller var.. Hayırlı olsun :D
Resim

mesaj için Alper KARA arkadaşımıza teşekkür edenler:
Ali MAT
Kullanıcı avatarı
Alper KARA
E-Dergisd
E-Dergisd

İsim: Diecast Alp
1/18 Model Sayısı: 1
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 25
1/87 Model Sayısı: 23
- / -- Model Sayısı: 5
Toplam Model Sayısı: 59
Rep Puani: 1755
Alper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 20 Arl 2011, 15:28

Harika bir model Ali. Mustang serisinin olmazsa olmazlarından. Hayırlı olsun. :nazar:

---
Emre Erbaşar

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
Ali MAT
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 116
1/64 Model sayısı: 500
Toplam Model Sayısı: 116
Rep Puani: 19255
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: Ali MAT » 20 Arl 2011, 21:40

snatchh yazdı:abi hikaye muthiş araba muthiş hayırlı olsun süper:)

Bu hobby ile uğraşanların en çok karşılaştığı şeylerden biri de aile tarafından verilen tepkilerdir.İlk önceleri umursanmaz,daha sonra model sayısı arttıkça tepki oranı artmaya başlar,niye bu oyuncaklara bu kadar para veriyorsun yazık değilmi diye ama.... abi ben bu eşiği geçemedim daha :)

Eyüp kardeş sen de bu eşiği en yakın zamanda geçersin inşallah ama geçtikten sonra dikkat et fazla hızlı gitme :lol:
ResimResimResim
Kullanıcı avatarı
Ali MAT
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Ali
1/18 Model Sayısı: 53
1/24 Model Sayısı: 9
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 71
Rep Puani: 500
Ali MAT rep puani yokAli MAT rep puani yokAli MAT rep puani yok

İletiYazar: MAKOSHARK » 20 Arl 2011, 21:50

Bişeyleri sevmek kadar insanın sevenlerininde olması çok güzel bir duygu,hayırlı olsun kardeşim... :smile: :smile: :smile: :+1:

mesaj için MAKOSHARK arkadaşımıza teşekkür edenler:
Ali MAT
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

Sonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir