Mercedes-Benz E320 (W124) [AUTOart - 1:18]

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

Re: Mercedes-Benz E320 (W124) [AUTOart - 1:18]

İletiYazar: Ali MAT » 28 Kas 2011, 01:36

E 500 kasanın çamurlukları daha geniş değilmiydi ben mi yanlış hatırlıyorum yoksa,fark sadece motor hacminden kaynaklanmıyor diye biliyorum.
ResimResimResim

mesaj için Ali MAT arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
Ali MAT
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Ali
1/18 Model Sayısı: 53
1/24 Model Sayısı: 9
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 3
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 71
Rep Puani: 500
Ali MAT rep puani yokAli MAT rep puani yokAli MAT rep puani yok

İletiYazar: .alhas. » 28 Kas 2011, 01:36

Yorum yazdım sanıyordum hay allah :smile: Modelin hayırlı olsun Serhat Abi. Harika bir parça. Uzun zamandır gördüğüm en iyi Merco modeli. Güle güle sergile. Fotoğraflar da poster gibi eline sağlık vallahi :smile:
Resim BMW olur, Volvo olur herşeyi biriktiren koleksiyoner...

mesaj için .alhas. arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
.alhas.
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Alhas YALÇINKAYA
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 3825
.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok

İletiYazar: sui_cast » 28 Kas 2011, 01:38

Müteahhitlik tarihi yazılırsa bir yerinde adı mutlaka geçmesi gereken bir model :lol:
ders olarak okutulmalı hatta :grin:

Hayırlı olsun Serhat.. Ben de istiyorum bu güzellikten bir tane
:y:
Resim

mesaj için sui_cast teşekkür aldı- 2:
Kenan Şavklı, srht
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 64
1/43 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 67
Rep Puani: 8155
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 28 Kas 2011, 01:39

Serhat iyi günlerde sergilemeni dilerim ve klasikleri tamamlama gibi bir hedefi gerçekleştirmiş olduğuna da ayrıca sevindim. Takip ediyorsundur gerçi ama yine de yazayım; martı kanat ve diğer üstü açığı şu an satanlar var ve Minichamps olarak nadir olduğu gibi, çok da kıymetli üretimler bilirsin. Ama şimdilik düşünmüyorsan da sen bilirsin tabi ki.
Benim de bayılarak sergilediğim bir araçtı ve bence renk için hiçbir açıklama yapmaya gerek yok; ben direkt olarak bu rengi almıştım ve çok da mamnun kalmıştım. Ancak Aa. bu aracın bu son dönem ürettiği makyajlı hali yerine keşke ilk çıktığı haliyle de üretse. Çünkü o dönemki renklere daha aşinayız ve bu kasada daha aranır diye düşünüyorum; tamamı opak lacivert, kırmızı, gri, koyu yeşil, buz mavi ve siyah gibi! Hepsi mükemmel olurdu ama en çok da bir eskiyi istememin asıl sebebi, panjurun makyajsız haliyle olması ve turuncu sinyal grubunun, yine bize daha tanıdık gelmesi kesinlikle. Ama yine de Aa. fazlasıyla eksiksiz yapmış ve insan hafif bir modelle hayal kırıklığı yaşasa da sonradan alışılıyor ve hiç önemi yok. İyi günlerde sergilemeni dilerim ve çok tebrik ederim...
Resim

mesaj için Kenan Şavklı arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: srht » 28 Kas 2011, 01:42

Ali MAT yazdı:E 500 kasanın çamurlukları daha geniş değilmiydi ben mi yanlış hatırlıyorum yoksa,fark sadece motor hacminden kaynaklanmıyor diye biliyorum.

Yok abi değil. Fark hacimden kaynaklanıyor. Bir de doğal olarak en üst versiyon olduğu için ısıtmalı deri koltuklar-8 tuş otomatik klima gibi aksesuarlar da mevcuttu o araçta.

Bu da Autoart'ın dealer E320(!) olarak ürettiği; modellemesini yaptığı W124 E500;
Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Çamurluklar da aynı gibi..

.alhas. yazdı:Yorum yazdım sanıyordum hay allah :smile: Modelin hayırlı olsun Serhat Abi. Harika bir parça. Uzun zamandır gördüğüm en iyi Merco modeli. Güle güle sergile. Fotoğraflar da poster gibi eline sağlık vallahi :smile:

Teşekkür ederim Alhas'ım. Beğendiğine sevindim. :smile:

sui_cast yazdı:Müteahhitlik tarihi yazılırsa bir yerinde adı mutlaka geçmesi gereken bir model :lol:
ders olarak okutulmalı hatta :grin:

Hayırlı olsun Serhat.. Ben de istiyorum bu güzellikten bir tane
:y:

Kesinlikle haklısın Bahadır abi. O anlamda da kült olmuş bir model. :grin:
Resim

mesaj için srht arkadaşımıza teşekkür edenler:
sui_cast
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
Rep Puani: 5625
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: srht » 28 Kas 2011, 01:48

gearbox yazdı:Serhat iyi günlerde sergilemeni dilerim ve klasikleri tamamlama gibi bir hedefi gerçekleştirmiş olduğuna da ayrıca sevindim. Takip ediyorsundur gerçi ama yine de yazayım; martı kanat ve diğer üstü açığı şu an satanlar var ve Minichamps olarak nadir olduğu gibi, çok da kıymetli üretimler bilirsin. Ama şimdilik düşünmüyorsan da sen bilirsin tabi ki.
Benim de bayılarak sergilediğim bir araçtı ve bence renk için hiçbir açıklama yapmaya gerek yok; ben direkt olarak bu rengi almıştım ve çok da mamnun kalmıştım. Ancak Aa. bu aracın bu son dönem ürettiği makyajlı hali yerine keşke ilk çıktığı haliyle de üretse. Çünkü o dönemki renklere daha aşinayız ve bu kasada daha aranır diye düşünüyorum; tamamı opak lacivert, kırmızı, gri, koyu yeşil, buz mavi ve siyah gibi! Hepsi mükemmel olurdu ama en çok da bir eskiyi istememin asıl sebebi, panjurun makyajsız haliyle olması ve turuncu sinyal grubunun, yine bize daha tanıdık gelmesi kesinlikle. Ama yine de Aa. fazlasıyla eksiksiz yapmış ve insan hafif bir modelle hayal kırıklığı yaşasa da sonradan alışılıyor ve hiç önemi yok. İyi günlerde sergilemeni dilerim ve çok tebrik ederim...

Teşekkür ederim Kenan abi öncelikle.

Konu başında da yazdığım gibi koyduğum bir hedef vardı ve onu gerçekleştirebildim olanaklar çerçevesinde. Şimdilik sadece Norev W110, C-CL-S 63 AMG 3'lemesi ve W212 E Serisi kaldı. Belki bir de SLS. Ama dediğim gibi şimdilik 300 SL'i ve roadster modelini düşünmüyorum. Çünkü elimde "Martı Kanat" olacaksa tam olsun diyerek aldığım CMC modeli var ki; o yetip artıyor bana şimdilik.. :smile:

Renk konusunda bu rengi tercih etme sebebim ise birazcık da yapmayı düşündüğüm uygulamanın en çok bu renkte kendini gösterecek olması etkili oldu.

Ama bir konuda o kadar hemfikiriz ki.. Sen de dedin ya; turuncu sinyalli, eski tip panjurlu, jant kapaklı o ilk çıkan kasayı yapsalardı ne kadaar güzel olurdu var ya.. Ama buna da şükür. :nod:

Tekrardan teşekkürlerimle abiciğim.. :handshake:
Resim

mesaj için srht arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: Mehmet Babacan » 28 Kas 2011, 01:53

Hayırlı olsun Serhat :handshake: En sevdiğim kasalardan birisi rengide şahane iyi seyirler dostum. :+1: :+1: :nazar:
Resim ///M POWER

mesaj için Mehmet Babacan arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
Mehmet Babacan
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Mehmet BABACAN
1/18 Model Sayısı: 20
Rep Puani: 764
Mehmet Babacan rep puani yokMehmet Babacan rep puani yokMehmet Babacan rep puani yokMehmet Babacan rep puani yok

İletiYazar: srht » 28 Kas 2011, 02:11

mehmet_20 yazdı:Hayırlı olsun Serhat :handshake: En sevdiğim kasalardan birisi rengide şahane iyi seyirler dostum. :+1: :+1: :nazar:

Teşekkür ederim Mehmet. MB tarihindeki kilometre taşlarından birisi bu araç.. :smile:
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: srht » 28 Kas 2011, 05:30

Hatta şöyle bir de teaser tadında bir foto koyayım başlamış olduğum proje hakkında.. Yaklaşık 4 saattir bununla uğraşmaktayım. Sadece ön tekerlerin monte edilmesi kaldı. Sanırım akşam ya da en geç 1-2 güne biter.. :wasntme:

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.
Resim

mesaj için srht teşekkür aldı- 3:
.alhas., Emre E., ibadeath41
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: .alhas. » 28 Kas 2011, 05:55

Abi ne yaptın yahu :shocked2: Harika duruyor.
Resim BMW olur, Volvo olur herşeyi biriktiren koleksiyoner...

mesaj için .alhas. arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
.alhas.
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Alhas YALÇINKAYA
Rep Puani: 3825
.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok

İletiYazar: srht » 28 Kas 2011, 05:58

Alhas'ım uzuuuun zamandır aklımda olan projeydi. İnşallah bittiğinde daha güzel olacak.:)
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Serdar Gökhan » 28 Kas 2011, 08:41

Serhat hayırlı olsun güzelliğin. Bu modeli ilk defa Kerem abi' de görmüştüm dokunmaya kıyamamıştım eskiden bir anım var bu modeli ile anılarım canlandı iyi günlerde sergile. :nazar: :nazar:
Modelcilik bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan arkadaşımıza teşekkür edenler:
srht
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 28
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 5
1/64 Model sayısı: 94
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 144
Rep Puani: 3895
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: srht » 28 Kas 2011, 12:26

Teşekkürler Serdar. Zaten modellerde bunu yaşamıyor muyuz? İlla ki ufak da olsa bir anımız oluyor..:)
Resim
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

ÖncekiSonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir