1985 Porsche 944 Turbo - [1:18 Autoart]

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

1985 Porsche 944 Turbo - [1:18 Autoart]

İletiYazar: BuRaK-B » 10 Eyl 2011, 01:16

Merhaba Diecastr ailesi :syg:
Bugün sizlere kısa süre önce aldığım 1985 model Porsche 944 Turbo modelini tanıtmak istiyorum.
Porsche herzaman ilgimi çeken bir marka olmuştur benim için. Özellikle hayranlık duyduğum birkaç modeli varki bunlardan birisi, en sevdiğim Porsche kasası olan Porsche 944 Turbo'dur. Bu aracın modelini koleksiyonuma eklemesem olmazdı. Autoart farkıyla hayranı olduğum 'GUARDS RED' rengiyle üretilmiş olan 1:18 modelini huzurlarınıza sunarım... :sapka:
Elimden geldiğince bu güzelliği detaylı fotoğraflamaya çalıştım ve diğer model araçlarıma nazaran fotoğraf adedi konusunda torpil geçtiğimi kabul ediyorum :smile:
Modeli tanıtım ve 'Bonus' fotoğraflarından sonra detay fotoğraflarında inceleyebilirsiniz.. :syg:

Aracın 1:1 fotoğrafı:
Resim

Aracın 1:18 model fotoğrafları:
Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/18 Model Sayısı: 62
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 25
1/64 Model sayısı: 24
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 6
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 130
Rep Puani: 10025
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

Re: 1985 Porsche 944 Turbo - [1:18 Autoart]

İletiYazar: Mehmet_Knight » 10 Eyl 2011, 01:35

Burak hocam süper bir seçim benimde Porsche'da en sevdiğim kasa bu birde üstüne aa kalitesi eklenince yemede yanında yat olmuş. :bravo: güle güle sergilemen dileğimle...
Resim
Kullanıcı avatarı
Mehmet_Knight
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mehmet Büyükekiz
1/18 Model Sayısı: 21
1/24 Model Sayısı: 7
1/32 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 5
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 15
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 17
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 71
Rep Puani: 1925
Mehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yokMehmet_Knight rep puani yok

İletiYazar: yabaroz » 10 Eyl 2011, 02:17

928 ve 944'ü sürekli erteliyorum,güncellere sıra veriyorum.Umarım bitmeden edinebilirim :smile:

Turbonun en güzel rengini almışsın abi,hayırlı olsun :drinksb:
Resim
Kullanıcı avatarı
yabaroz
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Ozan Berke Yabar
1/18 Model Sayısı: 90
1/43 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2225
yabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yok

İletiYazar: sui_cast » 10 Eyl 2011, 03:54

Şu fotoyu beğendim diyemedim çünkü belli ki çok güzel poz veren bir model.. Her açıdan farklı güzel bir görüntü sunuyor..
hayırlı olsun Burak.. Güzel seçim.. Arada tema dışına çık böyle
:sun:
:+1:
Resim

mesaj için sui_cast arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/43 Model Sayısı: 2
Toplam Model Sayısı: 65
Rep Puani: 8000
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 10 Eyl 2011, 07:33

Ama bu olmadı ki şimdi Burak. Harika bir güzellik sundun... Alan var alamayan var.. :grin:

Kardeşim, şaka bir yana, mükemmel bir parça. AA gerektiği ilgi ve alakayı gösterince, sana da adedi fazla olan bu güzel fotoğrafları çekmek kalmış. :foto:
Teşekkürler. :coffee:

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 118
Toplam Model Sayısı: 118
Rep Puani: 19150
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 10 Eyl 2011, 12:22

Knight_Rider yazdı:Burak hocam süper bir seçim benimde Porsche'da en sevdiğim kasa bu birde üstüne aa kalitesi eklenince yemede yanında yat olmuş. :bravo: güle güle sergilemen dileğimle...

Mehmet hocam seninle zevklerimiz uyuyor, beğendiğine sevindim. Bu model çok keyif verdi bana, bilgisayar masamın üzerinde duruyor birkaç gündür. Gönül isterdiki 1990 model Turbo S olsun ama AA kalitesi yinede herşeyin önüne geçiyor :wink1:

yabaroz yazdı:928 ve 944'ü sürekli erteliyorum,güncellere sıra veriyorum.Umarım bitmeden edinebilirim :smile:
Turbonun en güzel rengini almışsın abi,hayırlı olsun :drinksb:

Sağol Ozan, aslında AA çok çelişkide bırakan renklerde üretim yapmış. Orjinal boya kodlarına göre 'Alpine White L90E', 'Linen Metallic LM1U' ve bendeki renk olan 'Guards Red LM3A' olmak üzere toplam 3 adet renk modellemesi yapmış. Linen Metalik aklımı karıştırsa da hayranı olduğum için aklımda yer eden kırmızıdan yana kullandım tercihimi. Umarım tükenmeden alırsın :sapka:

sui_cast yazdı:Şu fotoyu beğendim diyemedim çünkü belli ki çok güzel poz veren bir model.. Her açıdan farklı güzel bir görüntü sunuyor..
hayırlı olsun Burak.. Güzel seçim.. Arada tema dışına çık böyle :sun: :+1:

Teşekkürler Bahadır, aslında tema dışı modelim çok var :happy: Avrupa klasiği olanların çoğunu paylaşmıştım ancak birkaç tane vitrinde bekleyen güncel araç fotoğraflaması yapmam lazım. Fırsat buldukça paylaşımlarıma yenilerini ekleyeceğim... :sapka:

Emre ERBASAR yazdı:Ama bu olmadı ki şimdi Burak. Harika bir güzellik sundun... Alan var alamayan var.. :grin:
Kardeşim, şaka bir yana, mükemmel bir parça. AA gerektiği ilgi ve alakayı gösterince, sana da adedi fazla olan bu güzel fotoğrafları çekmek kalmış. :foto:
Teşekkürler. :coffee:

Emre Abi bu döneme ait araçlar ilgini çeker mi bilmem ancak benim gibi Ford manyağı birisi için bile idol oluşturan bir kasa yapısı olduğunu söylemeliyim. Bu yıllara ait arka stop lamba grubu tasarımları; Ford, Mercedes ve daha nicesinde olduğu gibi hayranlık uyandıran unsurlar. Lİstemde 2 Porsche daha var aslında ancak onlara sıra gelemesi çok zaman alacak vede bulunması zor olan modelleri seçmiş olduğumu çok geç öğrendim :sad1:
Beğenin için teşekkürler, fotoğraf makinemin daha iyi olmasını ve daha net fotoğraflar elde etmeyi çok isterdim ancak bu kadar oluyor, en azından şimdilik canlılığını koruyabiliyorum. Eğerki model aklına yatıyorsa kesinlikle öneririm... :sapka:

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
Emre E.
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/43 Model Sayısı: 25
1/64 Model sayısı: 24
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 130
Rep Puani: 10025
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: özgürlgn » 10 Eyl 2011, 12:29

Hayırlı olsun Burak abi :handshake: Koltuklardaki Porsche yazısı beni benden aldı diyebilirim :shocked3:

Genel olarak kasa itibariyle Ford Sierra Cosworth 'e benzemiş birazcık :lol: ama sonuçta o bir Porsche

keyifle seyireyle Burak abi :nazar: :+1:
Resim
Kullanıcı avatarı
özgürlgn
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Özgür ILGEN
1/18 Model Sayısı: 7
1/24 Model Sayısı: 12
1/32 Model Sayısı: 10
1/43 Model Sayısı: 10
1/72 Model Sayısı: 3
- / -- Model Sayısı: 130
Motorsiklet Model: 5
Toplam Model Sayısı: 176
Rep Puani: 2090
özgürlgn rep puani yoközgürlgn rep puani yoközgürlgn rep puani yoközgürlgn rep puani yoközgürlgn rep puani yoközgürlgn rep puani yoközgürlgn rep puani yoközgürlgn rep puani yoközgürlgn rep puani yok

İletiYazar: MAKOSHARK » 10 Eyl 2011, 12:44

Kırmızı bir Porsche gibi güzel ne olabilirki,mükemmel fotolar kardeşim hayırlı olsun. :smile: :smile: :smile: :+1:
Resim

mesaj için MAKOSHARK arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 10 Eyl 2011, 12:59

Burak hayırlı olsun harika bir parça edinmişsin umarım yanına 924 de ayarlamışsındır takım olsun babıyla detaylara baktımda koleksiyona katmak lazım bu canavardan birtane sanırım iyi günlerde sergile. :y: :nazar: :yeah:
Model otomobil bir tutkudur...
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 30
1/43 Model Sayısı: 7
1/64 Model sayısı: 88
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 2
Toplam Model Sayısı: 142
Rep Puani: 3790
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: BuRaK ÜnÜr » 10 Eyl 2011, 15:17

Hayırlı olsun Burak abi...detaylarıyla rengiyle güzel bi model senin fotoğraflarınla dahada güzel bi hal almış :y:
Resim

mesaj için BuRaK ÜnÜr arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
BuRaK ÜnÜr
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Burak
1/18 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 1870
BuRaK ÜnÜr rep puani yokBuRaK ÜnÜr rep puani yokBuRaK ÜnÜr rep puani yokBuRaK ÜnÜr rep puani yokBuRaK ÜnÜr rep puani yokBuRaK ÜnÜr rep puani yokBuRaK ÜnÜr rep puani yokBuRaK ÜnÜr rep puani yok

İletiYazar: atalay43 » 10 Eyl 2011, 16:12

porsche nın en sevdıgım modelını gercekten cok guzel hatta gecen gun dıscovery wheeler dealer da bunu yenıden alıp toplamıslardı hayran kalmıstım ıslemlere.
Hayırlı olsun enfes bır model
Resim
atalay43
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Atalay Çelik
1/32 Model Sayısı: 3
1/43 Model Sayısı: 32
1/72 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 2
Toplam Model Sayısı: 38
Rep Puani: 1030
atalay43 rep puani yokatalay43 rep puani yokatalay43 rep puani yokatalay43 rep puani yokatalay43 rep puani yok

İletiYazar: REVOLUTION » 10 Eyl 2011, 19:43

Burak nerden başlasam bilemiyorum çok beğendim nazarım değmez umarım :nazar: :nazar: :nazar:
Çok güzel model ve tamda istediğim rengi almışsın.... :+1: :+1: :+1: :good2:
Porsche markasına çok eskiden beri hastalığım var ve bende de birçok model var. Ara ara bırakmak istesemde bir türlü yapamıyorum ve yeni model alıp kolaksiyonuma ekleyerek vazgeçmem dahada zorlaşıyor :lol:
Modeli elime alıp inceleme fırsatım olmadı senin resimlerde gördüğüm kadarıyla harika sadece içi biraz sade geldi ve ön sinyal lambalarında pim yerleri gözükmesine şaşırdım.
Bu saatten sonra AA niye böyle yapıyor anlamanın imkanı yok :quest:
Kalıp olarak ve renk olarak çok güzel yapılmış bir model ve bizim Porsche severlerin alması gereken bir model bence benimde bu rengi ile listemde olan bir model.
Seninde bahsettiğin yeni çıkan rengini canlı görmedim ama resimlerde güzel gözükmesine rağmen hala favorim bu renk ama seninle telefonda görüştüğümüzde o rengin çok güzel olduğundan bahsettiğin için bir canlı olarak görmek istiyorum.
Bu güzel paylaşım ve harika fotoğraflar için çok çok teşekkürler :drinksb:
Resim

mesaj için REVOLUTION arkadaşımıza teşekkür edenler:
BuRaK-B
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5230
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

İletiYazar: Hardblack » 10 Eyl 2011, 20:58

Harika bir model,Burak abi.İyi günlerde sergile,Burak abi. :nazar:
Resim
Kullanıcı avatarı
Hardblack
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Sinan Erbezci
1/32 Model Sayısı: 118