Açılan konulara "ilgisizlikten" gönül kırılmaları üzerine

Forum Hakkındaki Görüş Ve Önerilerinizi Bu Bölümden Paylaşınız.

Yetkili: Emre E., G.HEPARSLAN, resatsirin

Açılan konulara "ilgisizlikten" gönül kırılmaları üzerine

İletiYazar: Korkut Varol » 01 Eyl 2011, 18:38

Sevgili arkadaşlar,

Eren kardeşimin başlattığı "küçük bir kırgınlık" başlığı altında yazılanlardan; açılan başlıklara yetersiz sayıda cevap gelmesinden dolayı ilgisiz kalınma kırılmaları yaşayan arkadaşlar olduğunu fark ettim.

Bu konuda 3-5 kelime edeyim diyorum. Bence çok gereksiz alınmalar bunlar. Yani bu forumdaki amaç yüzlerce niteliksiz mesaj yapıp mesaj çokluğundan dolayı sanal madalya filan almak mı, yoksa az ama öz, içerikli mesajlar olması mı? Ben tercihimi doğrudan söyleleyim, ikincisi tabii ki...

Diyelim ki bir konu açtınız. Bir modeli fotoğrafladınız. En az kaç tane "çok güzel olmuş" mesajı lazım mutlu olmak için? Kendim için söyleyeyim, bana 1 tane bile olsa yeterlidir.
Yüzyirmisekiz tane "çok güzel" mesajı gelmiş, bir tane de mesela ilgili modelle olan başka bir anıdan söz edilmiş, işte bu tek mesaj bile o yüzyirmisekiz mesajdan daha içeriklidir, sohbet alışverişi amaçlıdır. Bu da forumun kalitesini daha dolgun yapar. Yoksa tuvalet rulosu dolusu "çok iyi"nin forum düzeyine bir katkısı olmaz.

Şimdi; bakın mesela benim açtığım konulardan 302 otobüs konusuna 23 cevap gelmiş (en çok cevap alanlardan). Üye sayımız kaç? 1200 görünüyor. Yani üyelerin %2 sinden övgü aldım diye dövünmem mi lazım? Hatta, bu cevapların 5 tanesinde "eline sağlık-çok güzel" den biraz farklı şeyler söylenmiş. Yani aslında içerikli sayılabilecek cevap sayısı sadece 5. Dediğim gibi; 1 kişiden bile içerikli mesaj gelse yeterlidir. Haa, "çok güzel" diye beğenme mesajlarını görmek kötü mü? Tabii ki değil, okuyunca insan doğal olarak seviniyor, ama olmazsa da üzülmenin alemi yok, bana göre mantığı yok... Yaptığınız işten önce kendiniz mutlu olun, bu hobinin temeli bu zaten.

Diyeceğim o ki; açılan konuyu beğendiyseniz + puan, rep filan verin yeter. Bir de, mesaj başındaki kişisel bilgilerin ve gif li imzaların kapladığı yerden dolayı sayfa boyları çoook uzuyor, takip zaten güçleşiyor. Bir sürü "çok güzel" gibi mesajların var olduğu bir başlıkta baştan sona gitmek mevsim geçirir.

Konu çokluğu da ayrı bir sorun. Forumda nice açılan başlıklar, her gün girmeyenlerin gözünden kaçıyordur. Bir kere üst sıralardan düştü mü, tekrar birinin oltasına takılıp gündeme geri gelmesi şans işi. O gereksiz yere gönül kırılmalarınıza yol açan az cevap sayısının bir sebebi de budur diye tahmin ediyorum.

Uzun lafın kısası; cevap sayısına bakmayın. Benim tavsiyem, yaptığınız işten keyif aldıysanız olay bitmiştir. Üstüne sohbeti artıracak, içerikli mesaj geldiyse, daha bi eyvallah.

Fazla uzatmayayım, istikamet modelleriniz, dağılın marş marş! :f:

Kullanıcı avatarı
Korkut Varol
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Korkut Varol
1/18 Model Sayısı: 3
1/24 Model Sayısı: 69
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 14
1/64 Model sayısı: 15
1/72 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 5
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 166
Rep Puani: 1375
Korkut Varol rep puani yokKorkut Varol rep puani yokKorkut Varol rep puani yokKorkut Varol rep puani yokKorkut Varol rep puani yokKorkut Varol rep puani yok

Re: Açılan konulara "ilgisizlikten" gönül kırılmaları üzerin

İletiYazar: SST-06 » 01 Eyl 2011, 20:21

Ben de bu konuda bir kaç söz etmek istiyoru.

Bu tip dargınlıkları, ilgi olmadığından dolayı kırgınlıkları anlamsız buluyorum.

Kendi adıma konuşuyorum. Forumdaki her konuyu okuyorum. Paylaşılan her modelin resimlerine göz atıyorum. Hatta çok beğendiklerim olursa bilgisayarıma kaydediyorum. Ama hepsine cevap yazmak içimden gelmiyor. Bazen de cevap yazmayı daha sonraya erteliyorum. Unutulup gidiyor.

Sözü şuraya getirmek istiyorum. Eğer birileri takdir etsin, birileri kutlasın, birileri yoğun ilgi göstersin niyetiyle bu paylaşımları yapıyorsanız bence hatalısınız. "Ben gördüm, ben tecrübe ettim, ben başardım. Başkalarına da örnek olsun. Başkaları da sahip olsun" fikriyle paylaşım yapmanız çok daha isabetli ve faydalı olacaktır. Herkese iyi forumlar dilerim.

mesaj için SST-06 teşekkür aldı- 3:
Hardblack, HkN-74, sui_cast
Kullanıcı avatarı
SST-06
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Selim
1/18 Model Sayısı: 5
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 48
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 56
Rep Puani: 155
SST-06 rep puani yok

İletiYazar: resatsirin » 01 Eyl 2011, 21:21

Fazla uzatmayayım, istikamet modelleriniz, dağılın marş marş! :good2: BUNU BEGENDIM FZLA SÖZE GEREK YOK GERCEKTEN
Resim
Kullanıcı avatarı
resatsirin
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: resatsirin
1/18 Model Sayısı: 55
1/43 Model Sayısı: 76
- / -- Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 131
Rep Puani: 6785
resatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yokresatsirin rep puani yok

İletiYazar: Serdar Gökhan » 01 Eyl 2011, 21:48

:sapka: :sapka: :sapka: :sapka:
Model otomobil bir tutkudur...
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 30
1/43 Model Sayısı: 7
1/64 Model sayısı: 88
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 2
Toplam Model Sayısı: 142
Rep Puani: 3790
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: srht » 06 Eyl 2011, 00:14

Bu konuyu gündeme getirdiğin çok iyi olmuş Korkut Abi.

Zira benim de yakındığım bir husus bu.Genel olarak herşeyi çok güzel bir şekilde özetlemişsin ve artık bu tip "küçük şeylere" takılmamalıyız diye düşünüyorum!

Bir de rep isteyenler var ki her konu da o da ayrı bir can sıkıcı bir durum benim için.O ibareyi gördüğüm anda konudan çıkıp gidiyorum!Okuyasım/fotolara bakasım bile gelmiyor.Rep bu ya!Zaten paylaşım kaliteli olduktan sonra;herkes verir bunu!İstemenin ne gereği var ki?
Resim

mesaj için srht arkadaşımıza teşekkür edenler:
diecastufuk
Kullanıcı avatarı
srht
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serhat
1/18 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5595
srht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yoksrht rep puani yok

İletiYazar: HkN-74 » 06 Eyl 2011, 12:40

Abi iyi konuya değinmişsin. Diğer konuyu okudum ama cevap yazamadan kapandı :)

Bende bir çok zaman çok beğendiğim konular yada ürünler oluyor ama çok güzel demek içimden gelmiyor bu sefer flood yapıyor gibi hissediyorum. Sonuçta çok güzel demek vs biraz kalabalık yapmaktır. Farklı bir şeyler yazacaksam yazıyorum.

Tabiki insan açtığı konuya çok cevap verilsin istiyor ama açtığım konuda birisi ek bir şey iletirse (pozitif yada negatif eleştiri) yada konu hakkında başka şeyler belirtirse daha çok seviniyorum :) Bir çok konu açtım ama cevap sayısı az olsada en azından insanlar görüyorlar :) Takılmamak lazım bunlara
HkN-74
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Hakan
Rep Puani: 1145
HkN-74 rep puani yokHkN-74 rep puani yokHkN-74 rep puani yokHkN-74 rep puani yokHkN-74 rep puani yok

İletiYazar: atalay43 » 06 Eyl 2011, 14:29

HkN-74 yazdı:Abi iyi konuya değinmişsin. Diğer konuyu okudum ama cevap yazamadan kapandı :)

Bende bir çok zaman çok beğendiğim konular yada ürünler oluyor ama çok güzel demek içimden gelmiyor bu sefer flood yapıyor gibi hissediyorum. Sonuçta çok güzel demek vs biraz kalabalık yapmaktır. Farklı bir şeyler yazacaksam yazıyorum.

Tabiki insan açtığı konuya çok cevap verilsin istiyor ama açtığım konuda birisi ek bir şey iletirse (pozitif yada negatif eleştiri) yada konu hakkında başka şeyler belirtirse daha çok seviniyorum :) Bir çok konu açtım ama cevap sayısı az olsada en azından insanlar görüyorlar :) Takılmamak lazım bunlara

Hakan abiye katılıyorum ben =) negatif olsun pozitif olsun insanların fikir beyan etmesi beni mutlu ediyor.
Resim
atalay43
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Atalay Çelik
1/32 Model Sayısı: 3
1/43 Model Sayısı: 32
1/72 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 2
Toplam Model Sayısı: 38
Rep Puani: 1030
atalay43 rep puani yokatalay43 rep puani yokatalay43 rep puani yokatalay43 rep puani yokatalay43 rep puani yok

İletiYazar: ///Okan » 06 Eyl 2011, 14:39

Bu gerçekten bir sorun.Burası ailevi bir forum fakat herkesin ilgi alanları farklı gerçekten.

Örnek veriyorum sadece;

Örneğin ben formula 1 modellerinden hiç ama hiç anlamam biri onu paylaşınc ao konuya rep atıp yorum yapmak zorunda değilim.Aynı şekild eo kişi benim aldığım araçlara ilgilenemeyebilir.Bunda kırılacak bir durum yokki.Tabiki bizim forumumuz bu kadar birbirine yabancı değil herkes birbirini tanıdığı için enzaket yine de hayırlı olsun tarzı mesajlar yazıyor ama durum bu yani isteyen istediği konuyla ilgilenebilir :)
Resim
Kullanıcı avatarı
///Okan
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Okan
Rep Puani: 618
///Okan rep puani yok///Okan rep puani yok///Okan rep puani yok

İletiYazar: Alper KARA » 06 Eyl 2011, 16:59

Bu konuda size kesinlikle katılıyorum Korkut abi, dediğiniz gibi önemli olan bu işten bizim zevk almamız. Ama şunu da belirtmeden geçemeyeceğim emekle açılan bazı konulara bir mesajın bile gelmemesi pek iyi değil. Bu konuyu açtığınız için teşekkür ediyorum, saygılar sunuyorum :sapka: :sapka: :smile:
Resim
Kullanıcı avatarı
Alper KARA
E-Dergisd
E-Dergisd

İsim: Diecast Alp
1/18 Model Sayısı: 1
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 25
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 23
- / -- Model Sayısı: 5
Toplam Model Sayısı: 59
Rep Puani: 1755
Alper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yok

İletiYazar: E.Uca » 06 Eyl 2011, 17:20

Korkut bey kesinlikle haklısınız ama bazen insanlar tiyatro oyuncalı gibi ufak da olsa bir alkış bekleyebiliyor... yorum yerine rep veya puan olayı çok dah akolay ve çok daha güzel bir uygulama diye düşünüyorum.
uzun uzun teşekkür övgü mesajlarına karşıyız tabi...
mesela ben paylaşımlarımda görüntülenme sayısına bakıyorum sadece. yapılan yorumları da göz ardı etmiyorum tabi ki ve forumda eski yeni ilgimi çeken ne varsa yorum veya teşekkür ediyorum. tabi bazen 2010 gibi eski tarihli konulara pek yaklaşamıyorum olur ya kaç yıl geçmiş neden yazıyorsun diyenler de olabilir ki başka sitelerde başıma çok geldi:)
konu için ayrıca ve özel olarak teşekkür ediyorum
Kullanıcı avatarı
E.Uca
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: ERMAN
1/18 Model Sayısı: 6
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 11
1/43 Model Sayısı: 52
1/64 Model sayısı: 83
1/72 Model Sayısı: 4
1/87 Model Sayısı: 4
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 167
Rep Puani: 6485
E.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yok

İletiYazar: maranello550 » 06 Eyl 2011, 20:28

Çok güzel bir yazı olmuş.Korkut Abimizin öncelikle yüreğine sağlık, çok çok güzel açıklamış gerçekten de. Korkut Abimizin dediği gibi sadece bir mesaj yetebiliyor bazen mutlu olmak için. Ben şöyle düşünüyorum, fotoğraf makinemi elime alıp, eğilip doğrulup, ışığı ayarlayıp, yok olmadı bir de şöyle deneyeyim demek ve bilgisayar karşısında youtube açıp müzik dinleyerek yüzlerce foto arasından sekiz on tanesi seçip paylaşım yapabilmek zaten başlıbaşına bir mutluluk benim için. Yorum bu olayın heyecanı bana göre, hobimiz için bizi bizden daha iyi anlayan yok tabiki. Biz aslında biraz da uzayda yaşayan dünyalılar gibiyiz, hangimize sorulmamıştır ,yok pilli mi uzaktan kumandalı mı gidio mu, kalıyo mu, düşüyo mu hopluyo mu, o ne canım ööle koymuşun vitrine gözünü dikmişin izliyosun yok eline alıp kurcalıyosun okşuyosun diye :lol: Böyle olunca aynı dili paylaşan bizlerin ufacık yorumları tebrikleri de hepimiz için önemli ve gerçekten de çok çok sevindirici oluyor. Askerdeyken Ali (Samangül) kardeşimle konuşmuştuk ve Onur, ailemiz kocccaman oluyo demişti. Aslında mutluluk bu ve bunu duymak, gelip baktığımda forumda bidolu paylaşım görebilmek, ilk defa karşılaştığım birsürü kardeşimin paylaşımlarını görmek. Bu hobi bizi zaten mutlu ediyor, ki mutlu ettiği için bu forumda böyle ince duygularımızı dile getirebiliyoruz. İnsan, hangi alanda olursa olsun içine sinen bir iş yapabiliyorsa önce sadece bununla mutlu olabilmeyi başarmalıdır.Arkasından tebrikler, takdirler de bu mutluluğu sağlamlaştırmalı pekiştirmeli...Saygılarımla... :bye: Ben şimdi ilk modelimi Burago Corvette mi elime alıp azcık mutlu oliim :lol: :lol: :lol: :bye:
Resim
Kullanıcı avatarı
maranello550
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: onur içöz
1/18 Model Sayısı: 300
Toplam Model Sayısı: 300
Rep Puani: 960
maranello550 rep puani yokmaranello550 rep puani yokmaranello550 rep puani yokmaranello550 rep puani yok

İletiYazar: ozgurs82 » 06 Eyl 2011, 21:37

Size katılıyorum.Önemli olan bu hobiden ve modellerle ilgili paylaşımlardan zevk almak.

viewtopic.php?f=5&t=10523

Üstte açtığım konuya 4 günde sıfır mesaj gelmiş :lol:

Sadece bir arkadaşımız repli teşekkür etmiş,bir arkadaşımız da repsiz teşekkür etmiş.

İçimden geldi,paylaştım.Tıklayan 50 arkadaştan hiçbiri cevap yazmamış.Böyle bir özgürlükleri var,bunu kullanmışlar.

Herkese iyi forumlar :coffee:
Kullanıcı avatarı
ozgurs82
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Ozgur Sahin
1/18 Model Sayısı: 55
Toplam Model Sayısı: 55
Rep Puani: 1980
ozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yok

İletiYazar: FastBack » 06 Eyl 2011, 21:53

Konu sanırım benim sitemime cevaben açılmış fakat bazı noktalarda sanırım kendimi yeterince ifade edemedim veya yanlış anlaşıldım. Bir açıklama yapma gereği hisettiğim içinde bu cevabı yazıyorum bunun altında kesinlikle başka türlü şeyler aranmasın veya söyleyeceklerim bşka yönlere çekilmesin lütfen. Kimseye akıl vermek haddim olmadığı gibi yaşça büyüklerimede saygısızlık yapmaya gerek yaşadığım çevre gerekse aile terbiyem asla müsade etmez. Ben sevgili Eren kardeşimin malum konusuna yaptığım yorumda sadece ama sadece kendi adıma yaşadığım ufak bir sorunu belirttim, herkesinde kendi sıkıntı veya problemlerini dile getimekte özgür olduğunu düşünüyorum. Mademki biz bir aileyiz ve böylesine sıcak bir ortamı paylaşıyoruz kendi kırgınlığımı belirtmeminde çok doğal. Ha yanlışım yokmu? elbette var. En büyük yanlış böyle bir kırgınlığı forum ortamında mesaja dökmemdi. Kendi adıma yapmış olduğum en büyük hata bu oldu. Dışarıdan bakan bir misafirimizin bile benim o mesajımı okuduğunda kafasında oluşacak fikrin forum adına kötü bir izlenim yaratacağının elbetteki farkındayım. Neticede bunu idrak edebilcek bir yaştayım. Eğer bu konuda foruma adına bir zararım olmuş ise takdiri sizlere bırakıyorum ve en büyüğümüzden en küçüğümüze kadar tek tek özür dileyebilirim. Bundan aslada gocunmam. Çnkü ben bu siteyi gerçekten ailem olarak görüyorum ve değer veriyorum. normal yaşantımdada hiç bir aile üyemden özür dilememin beni küçültmeyeceği gibi sizlerdende özür dilemenin beni küçültmeyeceğine inanıyorum. söylediklerimden öyle anlamlar çıkartıldıki sanki ben konularıma yorum yapmayan üyelerin beğenilerini sorguluyor veya eleştiriyormuş gibi bir izlenim ortaya çıktı. Arkadaşlar, Ben kalkıp kimsenin ilgi alanına veya beğenilerine dil uzatmadım ki. Ben konumu açarım isteyen okur isteyen okumaz. Okuyanlardan isteyen beğenir, isteyen beğenmez + kimseyle "benim açtığım konu daha fazla mesaj alacak" tarzında bir yarış içerisindede değilim. Tek sıkıntım açtığım konulara olan ilginin forumdaki bir çok konuya gösterilen ilgiden bir seviye daha düşük olmasıydı. Neticede 1:64 ölçek herkezi cezbeden bir konu değil. Ayrıca hepimiz paylaşımlarımıza yapılan yorumları gördüğümüzde mutlu oluyoruz. Elbetteki bundan kastım gereksiz yere yapılan yorumlar değil. Misal bir üyemizde çıkıp benim hiç bir paylaşımıma şöyle bir yorum yapmamıştır; - Ya arkadaş sen buraya böyle bir konu açmışsın ama bize bu modeli yeterince tanıtamamışsın, falanca falanca özelliklerindende bahsetsen iyi olmazmıydı?. veya x senesinde bu modelin başka bir versiyonuda üretilmiştir, çokta nadir bulunur bunun yerine öncelikle onu tercih etsen dahamı güzel olurdu vb. gibi benim ilgiden kastım budur işte. Yaptığım paylaşımı sorgulayan zihniyet konularıma ilgi gösteriyor demektir. Ben bundan bunu anlarım. En güzel örnekte Sevgili Admin, Gökhan Heparslan abimin Majorette Renault Restore konuma yapmış olduğu yorumdur. Bir Konuya ilgi duyan insan o konuyu irdeler araştırır eğrisini doğrusunu ögrenmek ister. Benim anlatmak istediğim şeyde budur. Bu anlamda malum konudada ben kendi adıma yaptığım paylaşımlara çok fazla aman aman denecek kadar ilgi gösterilmediğini belirttim. Maksadım yanlış anlaşılmasın. Kimseye saygısızlık yapmak gibi bir niyetim veya çabam asla olmadı olmazda. yazdıklarım bu çerçevede değerlendirilirse sevinirim. Sevgili Korkut abiminde sözlerini, Gökhan abimin sözleri gibi iyi birer tavsiye ve tecrübe olarak algılıyor ve teşekkürlerimi iletiyorum.
Saygılar.
En son FastBack tarafından, 07 Eyl 2011, 00:51 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Resim

mesaj için FastBack arkadaşımıza teşekkür edenler:
camorenesi
Kullanıcı avatarı
FastBack
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Bora Ç.
1/18 Model Sayısı: 8
- / -- Model Sayısı: 858
Rep Puani: 3305
FastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yok

Sonraki

Görüşler / Öneriler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir