model modifiyede kullanılan malzemeler nelerdir?

Yetkili: BuRaK-B

model modifiyede kullanılan malzemeler nelerdir?

İletiYazar: ersi1991 » 07 Şub 2009, 16:32

model araba modifiye etmek istiyorum bodykit jant iç döşemeler falan işte bu konuda kullanılması gereken malzemeler nelerdir bunları bulamak istiyorum ve bunları nerden teymin edeceğimide söyleyebilirseniz sevinirim ve ben bu sitede yeniyim yani aranıza yeni katıldım sizinle tanışmak isterim
ersi1991
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

Re: model modifiyede kullanılan malzemeler nelerdir?

İletiYazar: Rallyci » 23 Şub 2009, 18:47

Ersin modifiyeye başlamadan önce ilk olarak ne yapmak istedğine karar vermelisin. Nasıl yapacağına karar verememen çok doğal bu yüzden bu bölümü oluşturduk
Body kiti yurtdışından alabilrsin ama her araca uymaz ve her araca yapılmıyor yok yani .Kendin yapabilirsin ilk olarak macun akla geliyor ama o boyanın altına yapılan polyester çelik macunu değil çoğu kişi bununla yapıyor ve arabası biryere çarptığında hamur gibi kırılıyor macun. Metal dolgulu macunlar var bildğin metal donunca aşırı sertleiyor ve kaynak yapılabiliyor. Krank mili tamiri , tanker kasasının çatlaklarıın yamanması gibi .Alüminyumdan titanyum macuna kadar çeşitleri var ama oldukça pahalı Ben bodykitte metal tozu kullanıyorum japonla birleşince bildğinin metal gibi oluyor üzerine uzun süre ateş tutarsan içindeki japon uçar sertliğini kaybedebilir elektrikli zımpara ile isteiğn şekli verirsin kolay işlenemiyor rütuşlama bazında tabi. Jantları yurtdışından 4 lü paket halinde satın aabilirsin yada başka arbalrdan bulursun yada b,irbirine uydurabilirsin. İç mekan için dc fix yapışkanlı kadife dokunşlu folyoların taban halılı modellerdekinden hiç bir farkı olmuyor Alman malı olmasına dikkat et çÇn malı incedir ve yapışkanlığı iyi değildir tavan kaplaması için gerçek otomobillredek gibi tabaka halinde kadife dokunuşlu malzemeyi gözlük kutularından temin edebilirsin özellikle metal tozu fikrinin mucidi benim :bigsmile: zahmetli ama plastiği sağlamlıkta 4 e katlar . klay gelsin
Resim

mesaj için Rallyci arkadaşımıza teşekkür edenler:
Onno
Rallyci
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Birol
1/18 Model Sayısı: 77
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 10
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 2
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 91
Rep Puani: 1013
Rallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yokRallyci rep puani yok

SORULARINIZ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir