W115 Mercedes Benz 220 Strich 8 (Sunstar)

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

W115 Mercedes Benz 220 Strich 8 (Sunstar)

İletiYazar: sui_cast » 21 Ağu 2011, 12:47

Merhaba Arkadaşlar!
Bugün sizlere detaylarıyla anlatmaya çalışacağım model w115 kasa kodlu Mercedes-Benz 220 Stirch 8..
Yaklaşan doğumgünüm dolayısıyla kendime hediye ettiğim bir model.. :sun: Çünkü kimse hediye almıyo bana :cry1:
Üreticisi Sunstar.. Sunstar'ın platinum Serisi..
Fotoğraflara geçmeden önce kendi adıma olumlu ve olumsuz yönlerini saymak isterim..

:y: Kutu içerisinden çıkan Platinum madalyonu kaliteli bir modeli elinize aldığınızı hissettiriyor..
:y: Yine kutu içerisinden çıkan bu kasanın birkaç sayfalık tanıtım broşürü de güzel bir jest..
:y: İnce ince işlenmiş ön ızgara
:y: Hareketli sunroof
:y: Sileceklerde yay detayı kullanılmış
:y: Kaliteli lastik ve jantlar..
:y: İyi sayılabilecek derecede kromajlar..
:y: Halı kaplı iç mekan
:y: Tatminkar iç mekan detayı
:y: Güzel motor detayı
:y: Süspansiyon
:y: Çeki demiri
:y: Almanyayı simgeleyen "D" stickerı
:y: :exc: Diğer mercedes üreicilerinin aksine incecik ve üç boyutlu sayılabilecek derecede güzel işlenmiş mercedes amblemi :exc:
:y: Yeterli far detayı...
:y: Bagajda yedek lastik
:y: Bagaj kilit detay
:y: Kumaş emniyet kemeri ve metal tokalar..
:y: hareketli güneşlikler ve tutamak detayı
:y: Uygun fiyat

Gördüğüm ufak sıkıntıları da yazayım..
:n: arka kapıların açılmaması
:n: Motor ve bagajda it dirseği kullanılması (AA gibi olabilirmiş)
:n: Arkadaki mercedes ambleminin yapısı biraz rahatsız edici.. Ama neden bilemedim..
:n: Arka stoplardaki pim ya da ek yeri izleri..
:n: Lastiklerin markaları yazabilirdi üzerinde..

Benim aklımda modelin bordosunu ya mavisini almak vardı.. Koleksiyonun çok fazla koyu renklerden oluşmasını istemiyordum..
Ancak farkettim ki kromajlı yerler ve kaportanın birleştiği yerlerdeki cizgiler tam paralellik göstermediği için (tabii ki bazı noktalarda) gözü tırmalayabiliyor.. Bu yüzden bu sıkıntıyı göstermeyen siyah rengi tercih ettim..

Değerlendirme: Model uygun fiyatıyla kesinlikle övgüyü hak ediyor.. Bakmayın yazdığım bir iki kötü özelliğe.. Onlar da yapılmış olsaydı zaten Autoart parası verirdik bu modele.. Vitrinde gayet hoş duran ve verilen parayı sonuna kadar hak eden bir model..

Fotoğraflara geçelim.. Umarım beğenirsiniz..

:bow:

Platinum madalyonumuz (ya da her neyse :lol: )

Resim

Kitapçığımız:

Resim

Motor detayımız:

Resim

Silecekler (fotoğrafta çıkmamış ama altlarında minicik yaylar var)

Resim

İç mekan:

Resim

Resim

Sunroof:

Resim

Bagaj ve yedek lastik:

Resim

Lastik detayı:

Resim

Ve diğer fotoğraflar..

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
En son sui_cast tarafından, 31 Ekm 2011, 14:53 tarihinde değiştirildi, toplamda 6 değişiklik yapıldı.
Resim

mesaj için sui_cast teşekkür aldı- 5:
BuRaK-B, camorenesi, Emre E., Onur GÜNEY, REVOLUTION
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 3
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 69
Rep Puani: 8155
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

Re: W115 Mercedes Benz 220 Strich 8 (Sunstar)

İletiYazar: Onur GÜNEY » 21 Ağu 2011, 12:56

Öncelike bu kadar detaylı anlatımın için teşekkürler.
bazen bende kendime hediyeler alıyorum. :y:
Güzel seçim bir hediye için :lol:
Bu modele ve arabaya bütün renkler yakışıyor.
Siyahda mütiş yakışmış bence.
kardeşinden slmlar
Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Hayırlı olsun güle güle sergile
Resim

mesaj için Onur GÜNEY arkadaşımıza teşekkür edenler:
sui_cast
Kullanıcı avatarı
Onur GÜNEY
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Onur GÜNEY
1/18 Model Sayısı: 1
1/24 Model Sayısı: 14
1/32 Model Sayısı: 8
1/43 Model Sayısı: 403
1/72 Model Sayısı: 57
1/87 Model Sayısı: 81
- / -- Model Sayısı: 1500
Motorsiklet Model: 6
Toplam Model Sayısı: 2000
Rep Puani: 4250
Onur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yokOnur GÜNEY rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 21 Ağu 2011, 12:57

Ne mavisi, ne bordosu.. Alınması gereken buydu bence, iyi de oldu. :good2: :+1: :cup1:
Konuşmalarımızda ve görüşmelerimizde, model hakkındaki düşüncelerimden bahsetmiştim Bahadır. Hatta kutu üzerindeki ve kitapçıkta görülen bir renk ile karşılaşsaydık, senden önce almıştım bu güzelliği. Detaylar gerçekten çok hoş, en sevdiğim özelliği tavan olayı.
Fotoğraflar ve anlatım için teşekkürler Kardeşim, iyi günlerde sergile. :nazar:

Bu arada, 7999.iletim sana kısmetmiş. :angel:

---
Emre Erbaşar

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
sui_cast
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 116
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 500
1/87 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 116
Rep Puani: 19255
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: sui_cast » 21 Ağu 2011, 13:05

Onur GÜNEY yazdı:Öncelike bu kadar detaylı anlatımın için teşekkürler.
bazen bende kendime hediyeler alıyorum. :y:
Güzel seçim bir hediye için :lol:
Bu modele ve arabaya bütün renkler yakışıyor.
Siyahda mütiş yakışmış bence.
kardeşinden slmlar
Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Hayırlı olsun güle güle sergile

Ayda yılda bir dayanamayıp alıyorum işte :lol:

Ben teşekkür ederim..

Bizmkinden de kardeşine selamlar..

Görüşmek üzere Onur.. Rep için teşekkürler.. Beğenmene sevindim..
:handshake:

Emre ERBASAR yazdı:Ne mavisi, ne bordosu.. Alınması gereken buydu bence, iyi de oldu. :good2: :+1: :cup1:
Konuşmalarımızda ve görüşmelerimizde, model hakkındaki düşüncelerimden bahsetmiştim Bahadır. Hatta kutu üzerindeki ve kitapçıkta görülen bir renk ile karşılaşsaydık, senden önce almıştım bu güzelliği. Detaylar gerçekten çok hoş, en sevdiğim özelliği tavan olayı.
Fotoğraflar ve anlatım için teşekkürler Kardeşim, iyi günlerde sergile. :nazar:

Bu arada, 7999.iletim sana kısmetmiş. :angel:

Tamam abi kızma işte aldık siyahını :grin:

Aslında hakkını yemişim evet.. Alana kadar çok başının etini yedim.. Modelin fikir aşamasında emeği geçen Emre E.'ye burdan ayrıca teşekkür ederim.. :sun:

8000. iletiyi merakla bekliyoruz :lol:

Teşekkürler abicim..
Resim

mesaj için sui_cast arkadaşımıza teşekkür edenler:
Emre E.
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

İletiYazar: ///Okan » 21 Ağu 2011, 14:00

Mükemmel inceleme abi ellerine sağlık.Sunstar'dan uzak duruyordum biraz ama bu inceleme fikirlerimi dğeiştirdi.Birde aslında autoart ile yanyana fotografları çekilse nasıl olur acaba ?
Resim

mesaj için ///Okan arkadaşımıza teşekkür edenler:
sui_cast
Kullanıcı avatarı
///Okan
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Okan
1/18 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 618
///Okan rep puani yok///Okan rep puani yok///Okan rep puani yok

İletiYazar: Alper KARA » 21 Ağu 2011, 14:02

Bahadır abi çok güzel bir model edinmişsin ayrıca çok detaylı.. Hayırlı olsun :D
Resim
Kullanıcı avatarı
Alper KARA
E-Dergisd
E-Dergisd

İsim: Diecast Alp
1/18 Model Sayısı: 1
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 25
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 23
- / -- Model Sayısı: 5
Toplam Model Sayısı: 59
Rep Puani: 1755
Alper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yok

İletiYazar: sui_cast » 21 Ağu 2011, 14:04

///Okan yazdı:Mükemmel inceleme abi ellerine sağlık.Sunstar'dan uzak duruyordum biraz ama bu inceleme fikirlerimi dğeiştirdi.Birde aslında autoart ile yanyana fotografları çekilse nasıl olur acaba ?

Teşekkür ederim Okan.. :handshake:
Ben öyle bir inceleme imkanına sahip değilim.. Elinde ikisi de olanlar olursa ya da bir araya gelebilecekler incelemeleri gerçekten güzel olacaktır..

Alper KARA yazdı:Bahadır abi çok güzel bir model edinmişsin ayrıca çok detaylı.. Hayırlı olsun :D

Teşekkür ederim Alper.. Daha güzelleri senin olsun :y:
Resim

mesaj için sui_cast arkadaşımıza teşekkür edenler:
Alper KARA
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İletiYazar: .alhas. » 21 Ağu 2011, 14:55

Açık renk iç döşeme, "D" sticker, Sunroof.... Aman tanrım bu o - :shocked2: Hayırlı olsun Bahadır Abi harika görünüyor :smile:
Resim BMW olur, Volvo olur herşeyi biriktiren koleksiyoner...

mesaj için .alhas. arkadaşımıza teşekkür edenler:
sui_cast
.alhas.
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Alhas YALÇINKAYA
1/18 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 3825
.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok.alhas. rep puani yok

İletiYazar: sui_cast » 21 Ağu 2011, 15:38

.alhas. yazdı:Açık renk iç döşeme, "D" sticker, Sunroof.... Aman tanrım bu o - :shocked2: Hayırlı olsun Bahadır Abi harika görünüyor :smile:

Tşekkür ederim Alhas :handshake: Evet o bir Alman.. Ve sunrooflu :smile:

ibrahimovic yazdı:Bahadır abi,kendine harika bir doğum günü hediyesi almışsın :lol: Gerçekten bu modele baştan sona bittim :shocked2: Platinum madalyonu,yanında kataloğu :y: Zaten detaylara diyecek birşey yok,tek eksiği arka kapılarının açılmıyor olması ama bu kadar artının yanında o da belli olmuyor :smile: Renk seçimi de harika,ayrıca bu modelleri paylaşa paylaşa beni en sonunda Renault'a ihanet ettireceksiniz :lol: :lol: Bu güzel paylaşım için teşekkürler abi.Hayırlı olsun :nazar: :+1:

Arada yapmak lazım böyle şeyler İbrahim.. İnsanın bunaldığı anlarda ilaç gibi geliyor.. :y:
Sen ihanete başladın bile :smile: Bence temana ikinci bir markayı eklemende hiç sankınca yok. :sun:
Teşekkürler güzel yorumun için..
Resim
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İletiYazar: sui_cast » 21 Ağu 2011, 15:41

.alhas. yazdı:Açık renk iç döşeme, "D" sticker, Sunroof.... Aman tanrım bu o - :shocked2: Hayırlı olsun Bahadır Abi harika görünüyor :smile:

Tşekkür ederim Alhas :handshake: Evet o bir Alman.. Ve sunrooflu :smile:

ibrahimovic yazdı:Bahadır abi,kendine harika bir doğum günü hediyesi almışsın :lol: Gerçekten bu modele baştan sona bittim :shocked2: Platinum madalyonu,yanında kataloğu :y: Zaten detaylara diyecek birşey yok,tek eksiği arka kapılarının açılmıyor olması ama bu kadar artının yanında o da belli olmuyor :smile: Renk seçimi de harika,ayrıca bu modelleri paylaşa paylaşa beni en sonunda Renault'a ihanet ettireceksiniz :lol: :lol: Bu güzel paylaşım için teşekkürler abi.Hayırlı olsun :nazar: :+1:

Arada yapmak lazım böyle şeyler İbrahim.. İnsanın bunaldığı anlarda ilaç gibi geliyor.. :y:
Sen ihanete başladın bile :smile: Bence temana ikinci bir markayı eklemende hiç sankınca yok. :sun:
Teşekkürler güzel yorumun için..
Resim
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İletiYazar: E.Uca » 21 Ağu 2011, 15:42

modelin detaylı tanıtımı için teşekkürler gayet başarılı olmuş... modele gelince o da ayrı güzel tabi detayları da gayet orijinal ve göze fazla batan bir eksiklik yok... iyi sergilemeler....

mesaj için E.Uca arkadaşımıza teşekkür edenler:
sui_cast
Kullanıcı avatarı
E.Uca
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: ERMAN
1/18 Model Sayısı: 7
1/24 Model Sayısı: 5
1/32 Model Sayısı: 11
1/43 Model Sayısı: 52
1/64 Model sayısı: 98
1/72 Model Sayısı: 4
1/87 Model Sayısı: 4
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 184
Rep Puani: 6500
E.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yok

İletiYazar: alemankara » 21 Ağu 2011, 15:42

Bahadır abi hayırlı uğurlu olsun gerçekden çok hoş bir model 1:1 ine hayranım bir süre kullandım ve bu kadar keyif başka otomobillerde alamadım.1:18 ölçeğinede seyretmekle incelemekle bıkmayacaksınız ki zaten oldukça detaylı bir model oldukça keyif alıyorsundur abi..:)tekrar hayırlı olsun iyi günlerde sergileyin..:)
......................................ÇİRKİN.......................................
Resim

mesaj için alemankara arkadaşımıza teşekkür edenler:
sui_cast
Kullanıcı avatarı
alemankara
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: hasan
1/18 Model Sayısı: 6
1/24 Model Sayısı: 5
- / -- Model Sayısı: 16
Toplam Model Sayısı: 27
Rep Puani: 1990
alemankara rep puani yokalemankara rep puani yokalemankara rep puani yokalemankara rep puani yokalemankara rep puani yokalemankara rep puani yokalemankara rep puani yokalemankara rep puani yok

İletiYazar: sui_cast » 21 Ağu 2011, 16:39

leylex yazdı:modelin detaylı tanıtımı için teşekkürler gayet başarılı olmuş... modele gelince o da ayrı güzel tabi detayları da gayet orijinal ve göze fazla batan bir eksiklik yok... iyi sergilemeler....

Çok teşekkür ederim.. Elimden geldiğince incelemeye çalıştım.. Beğendiyseniz ne mutlu

alemankara yazdı:Bahadır abi hayırlı uğurlu olsun gerçekden çok hoş bir model 1:1 ine hayranım bir süre kullandım ve bu kadar keyif başka otomobillerde alamadım.1:18 ölçeğinede seyretmekle incelemekle bıkmayacaksınız ki zaten oldukça detaylı bir model oldukça keyif alıyorsundur abi..:)tekrar hayırlı olsun iyi günlerde sergileyin..:)

Eminim gerçeğini kullanması çok daha keyiflidir izlemekten.. :y:
Teşekkür ederim güzel yorumun için..
Resim
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

Sonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir