DİECAST HARİCİ NE YAPIYORSUNUZ?

Diecast Modelcilik ve Model Araçlarla Ilgili Herşeyi Bu Başlık Altında Paylaşabilirsiniz...

Yetkili: resatsirin

Re: DİECAST HARİCİ NE YAPIYORSUNUZ?

İletiYazar: ilkay11 » 19 Ağu 2011, 01:30

Knight_Rider yazdı:
ilkay11 yazdı:Abilerim kardeşlerim,

Bir anda aklıma geldi ve acaba dedim bizim forumdakiler sadece model toplamakla mı uğraşıyor başka uğraşlarıda varmı acaba dedim.Ve buraya bu konuyu açtım.Bu başlık altında başka şeylerle uğraşanlar yazarsa hem öğrenmiş olurum hemde değişiklik olur diye düşündüm ve bu konuyu açtım.

Mesela ben model toplamak dışında saz çalıyorum.İnşallah bu dönemde koroya giricem ve konserler vericez.Bunun gibi uğraşları olanlar varsa yazarsa sevinirim :DD

Umarım yanlış yere konu açmamışımdır :D:D TEŞEKKÜRLER....

İlkaycım bende amatör bağlama ve ney çalıyorum.. kendi çapımda :smile:

Kendi çapında bile çalsan o sana yeter abi ilerletmeni öneririm :D

gearbox yazdı:İlkay iyi ki böyle bir konuyu açmışsın; yoksa bu kadar meziyetli bir genç topluluğun olduğunu ne ben ne de kimse bilemeyecektik... Bağlama çok zevklidir gerçekten; ben de küçüklüğümden beridir -ailem de müzisyen olduğu için- bir çok enstrümanı çalabiliyorum ama bir koroda yer alabilecek kadar en iyi çalabildiğim müzik aleti ud; gerek okulda gerekse de askerde beni çok kurtardı sağolsun... :music: :tey:
Ama şu ara işten-güçten pek vefalı değilim bu enstrümana; canım sıkıldıça ney üflüyorum ve inanılmaz huzur veriyor; meraklı olan herkese tavsiye ederim ve geçen öğrendim, belediye halk eğitim merkezlerinde ücretsiz kursu bile varmış! Vakti ve merakı olan değerlendirsin derim çünkü büyük keyif.

Yeni üyelerin pek bilmediği ama forumun genelinin bildiği bir uğraşım da bisiklet... Yeniden araba aldığımı gören bir çok kişi, neden hala bisiklete bindiğimi sorup, (sanki aynı şeymiş gibi) yadırgayacak kadar salak olsa da, çok büyük keyifle biner ve hemen her boş vaktimi bisikletle geçirmeye çalışırım ama onu bir şövalye atıyla karıştırarak değil; sakince ve saçmalamadan. Sadece binmek değil, kendi çizim/konfigürasyonlarımla Custom olarak oluşturduğum bisikletleri toplamak da vazgeçilmezimdir... :cycle:

Abi neyi bende çok sevmişimdir ama üflemeli çalgılardan en çok sei hoşuma giden klarnettir inşallah vaktim olursa klarnetide öğrenmek istiyorum:D
Bu arada en sondaki bisiklette çok hoşuma gitti ilginç bir uğraş bisiklet tasarlamak:DD

özgürlgn yazdı:Teee büyük dedemlerden kalma araba sevgisini bünyemde barındırırım :rock2: bebekliğimden beri arabalara ilgim hep tavan yapmıştır :lol: tuning dergileri, tanıtım broşürleri biriktiririm,2005-2006 senelerinde go kart yarışlarına katıldım :f1: , kısmen bütün araç modellerini A'dan Z'ye bilirim :lol: , babamın 3 sezon off-road yarışlarında yarışmasıyla asfalttan çıkıp arazi araçlarına terfi ettim :cup1: , otomobil merakından başka doğa sporları ilede ilgileniyorum çadır kampı,off road,trekking vs., R/C araçlarla ilgilenirim 2-3 adet mevcut, :lol: fazla yazdım galiba devamıda otomobillerle ilgili pek birşey yok :lol:

Eski Suzuki mizinde bir tane resmini koyayım :coolb:

RC araçalarla bende ilgileniyorum ama bir türlü 1.18 toplamaktan fırsat bulamıyorum bir drift Rc almak istiyorum ama ne alacağımı ve ne zaman alacağımı bilmiyorum :DD

youth_peer yazdı:Esk. Osmangazi Üniversitesinde Makine müh. okuyorum.Yaz dolayısıyla Ankara'da ailemin yanındayım.
Geceleri trafiğin olmadığı yerlerde hız tutkunu arkadaşlarımla buluşup yarışlar yapıyoruz.Tabiki kalkış yapabileceğim bir aracım yok, arkadaşlarımın araçlarıyla kalkış ve rolling yarışları yapıyorum.En önemliside yeni aracım gelicek onu bekliyorum.
:smile:

Aman abi yarış filan kendine dikkat et :D sakata gelmede.İnşallah bende yakında 1:1 bir araç alacağım benimde aklımda birkaç model var.
Resim
ilkay11
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: ILKAY
1/18 Model Sayısı: 13
1/24 Model Sayısı: 7
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 3
Toplam Model Sayısı: 25
Rep Puani: 1275
ilkay11 rep puani yokilkay11 rep puani yokilkay11 rep puani yokilkay11 rep puani yokilkay11 rep puani yokilkay11 rep puani yok

İletiYazar: ilkay11 » 19 Ağu 2011, 01:32

atalay43 yazdı:=) Sıvas CÜ çevre muhendıslıgı ogrencısıyım. Sıvas Genc tema organızasyon sorumlusu vede tema gonullusuyum halıyle.
Eos cıhazımla fotografcılıkla ugrasıyorum tema dan dolayı genelde doga fotografları, otomobıl merakımdan dolayı oto fotografları:D
her pazar mınımum 15 km lık parkurlarda doga yuruyusu vede zırve tırmanısı yapıyorum ayrıyeten bırde duvar tırmanısı kursuna devam edıyorum.

Ilkokuldayken halkdansları toplulugunda solo oynamıstım=)2 yıl ustuste Turkıye 3.lugumuz var o guzel eskı ekıbımle.

=) E bıde en cok sevdıgım sey 1:1 colt umu cılalayıp yıkamak e bıde gezmek=) Tarıhıne gore sıvas a veya kutahya ya gelecek olan arkadaslarımı mısafır edebılırım eger varsa ısteyen yuruyuslerımıze goturebılırım=)

Atalay abi seninde gerçekten çok değişik uğraşların varmış.Bunları bilmek iyi oldu özellikle yürüyüş ve halk oyunları yaptığını öğrenmek.Halk oyunları bu sene bizde katılacaktık hatta ben çalışmalar birkaç kez gittim ama sonradan iptal oldu :( Bir dahada gitmedim.
Resim
ilkay11
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: ILKAY
1/18 Model Sayısı: 13
1/24 Model Sayısı: 7
1/32 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 3
Toplam Model Sayısı: 25
Rep Puani: 1275
ilkay11 rep puani yokilkay11 rep puani yokilkay11 rep puani yokilkay11 rep puani yokilkay11 rep puani yokilkay11 rep puani yok

İletiYazar: youth_peer » 19 Ağu 2011, 01:59

ilkay11 yazdı:
youth_peer yazdı:Esk. Osmangazi Üniversitesinde Makine müh. okuyorum.Yaz dolayısıyla Ankara'da ailemin yanındayım.
Geceleri trafiğin olmadığı yerlerde hız tutkunu arkadaşlarımla buluşup yarışlar yapıyoruz.Tabiki kalkış yapabileceğim bir aracım yok, arkadaşlarımın araçlarıyla kalkış ve rolling yarışları yapıyorum.En önemliside yeni aracım gelicek onu bekliyorum.

Aman abi yarış filan kendine dikkat et :D sakata gelmede.İnşallah bende yakında 1:1 bir araç alacağım benimde aklımda birkaç model var.

Herseyin bir tehlikesi var kardeşim.Yinede kimseyi özendirmek istemem,hiç normal işler değil :smile: ben bu yarışlar yüzünden, aldığım arabalar yüzünden aile içinde neler çekiyorum bir bilsen ama araba tutkusu işte.Bir yerde bıraksan başka bir yerde başlıyor, yinede çok ama çok dikkat etmek lazım.Sende inşallah en yakın zamanda kafana göre 1/1 aracını alırsın kardeşim. :handshake:
Bavarian Engineers Club

Mechanical Engineer

mesaj için youth_peer arkadaşımıza teşekkür edenler:
ilkay11
Kullanıcı avatarı
youth_peer
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Alperen ÇOBAN
1/18 Model Sayısı: 26
1/24 Model Sayısı: 40
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 67
Rep Puani: 335
youth_peer rep puani yokyouth_peer rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 19 Ağu 2011, 08:16

Başlık için teşekkürler İlkay. Yoksa, -Kenan'ın da dediği gibi- gençlerin meziyetlerini öğrenmek mümkün olmayacaktı. :nazar:

Bildiğiniz gibi, endüstri mühendisiyim. Ağaçişleri Endüstri Mühendisi. 1998'den beri severek yaptığım bir meslek.
Benim diecast harici yaptığım tek şey, proje çizmek, uygulamalarını yapmak. Bundan çok keyif alıyorum. Hayatta olduğum sürece ve elim metre tuttuğu sürece bu mesleği yapmaya devam edeceğim. Ortaya birşeyler çıkarmak ve bunlar hakkında yorumları almak beni çok mutlu ediyor.

Şubat ayındaki Ankara buluşmamızda ziyaret ettiğimiz bir mekanda, arkadaşlar neler yaptığımı görmüşlerdi. Liva Mob. firmasında ortaya çıkardığım dekorasyon işleri ve imzamızı attığımız evler inanın keyifli ve eğlenceli mekanlar oluyor. Ne yapalım işimiz bu. :lol:
Birkaç fotoğraf eklentisi ile pekiştirme yapalım. :foto:

:arrow: Kentpark Rollign Ball Bowling / Ahşap İşleri Uygulaması 2010

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

:arrow: Butikek Batıkent / Ahşap İşleri Uygulaması 2008

:arrow: Journey Mağazaları - Gordion AVM 2010 / Ahşap İşleri Uygulaması

:arrow: Kardeşimin Mutfağı / Komple Dekorasyon Uygulaması 2010

:arrow: Çayyolu'nda bir villanın Mutfak Uygulaması / Proje ve Uygulama

Bunun gibi birçok evde ve mağazada imzam vardır. Bilinmeyen ve görülmeyen kahramanlarız biz. :lol:
Umarım beğenmişsinizdir. :friends: Selamlarımla. :bye:

---
Emre Erbaşar

mesaj için Emre E. teşekkür aldı- 2:
ilkay11, srht
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 121
1/24 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 460
Toplam Model Sayısı: 121
Rep Puani: 19225
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: yabaroz » 19 Ağu 2011, 11:29

Model koleksiyonunun dışında dergi ve eski para koleksiyonum var.Profesyonel olmasa da bisiklet ve fotoğrafla da ilgileniyorum :smile: Spordaki ana branşım da kickboks :box:
Resim
Kullanıcı avatarı
yabaroz
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Ozan Berke Yabar
1/18 Model Sayısı: 90
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 2225
yabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yokyabaroz rep puani yok

İletiYazar: MertTuğrul » 19 Ağu 2011, 11:35

youth_peer yazdı:
ilkay11 yazdı:

Herseyin bir tehlikesi var kardeşim.Yinede kimseyi özendirmek istemem,hiç normal işler değil :smile: ben bu yarışlar yüzünden, aldığım arabalar yüzünden aile içinde neler çekiyorum bir bilsen ama araba tutkusu işte.Bir yerde bıraksan başka bir yerde başlıyor, yinede çok ama çok dikkat etmek lazım.Sende inşallah en yakın zamanda kafana göre 1/1 aracını alırsın kardeşim. :handshake:

Ben yarış alemine atılsaydım katılacağım parkur kesinlikle drift olurdu diyorum :f1:
2003 Impreza ile yolların canını okuyabilirim :lol:
Tabi bu iş için nissan 200sx s14a biçilmiş kaftan diyebilirim :lol:
İYİKİ VARSINIZ DİECASTR :hearth:
Resim
Kullanıcı avatarı
MertTuğrul
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa Mert TUGRUL
1/18 Model Sayısı: 14
1/43 Model Sayısı: 8
1/64 Model sayısı: 52
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 75
Rep Puani: 1395
MertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yok

İletiYazar: SUBARU » 19 Ağu 2011, 11:36

Model araba koleksiyonum dışında en çok, Uçuş simulasyonları ile uğraşıyorum, home cockpit yapma planlarım var, hemen hemen bir boeing 737 ile ilgili tüm kullanma usüllerini bilirim ilerdede pilot olmak istiyorum.
fotoğraf çekmeyi çok severim,
küçük canlılar(su kaplumbağası, balık) beslemeyi seviyorum
ayrıca eski para koleksiyonum var,
son olarakta düzenli olarak gokart a giderim :lol:
Resim

impossible is nothing.

mesaj için SUBARU arkadaşımıza teşekkür edenler:
ilkay11
Kullanıcı avatarı
SUBARU
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Kaan
1/18 Model Sayısı: 0
Rep Puani: 220
SUBARU rep puani yok

İletiYazar: Eray KIVRAK » 19 Ağu 2011, 11:37

11bozüyük yazdı:
Barış yazdı:Tam bir futbol aşığıyımdır :inlove: :hearth: .Çooooook koyu bi GALATASARAY taraftarıyım :tey: :futbol: .Gezmeye bayılırım. :sapka:

Bendensin Barış :D
İlkay'a inat GALATASARAY diyoruz :D

O zaman ne diyoruz TÜRKİYE'DİR GALATASARAY :lol:
Resim
Kullanıcı avatarı
Eray KIVRAK
SİTE YÖNETİCİSİ
SİTE YÖNETİCİSİ

İsim: Eray KIVRAK
1/18 Model Sayısı: 36
Rep Puani: 5825
Eray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yok

İletiYazar: MertTuğrul » 19 Ağu 2011, 11:48

cimbomlueray yazdı:
11bozüyük yazdı:
Barış yazdı:Tam bir futbol aşığıyımdır :inlove: :hearth: .Çooooook koyu bi GALATASARAY taraftarıyım :tey: :futbol: .Gezmeye bayılırım. :sapka:

Bendensin Barış :D
İlkay'a inat GALATASARAY diyoruz :D

O zaman ne diyoruz TÜRKİYE'DİR GALATASARAY :lol:

Bu sezon şampiyonuz gençler :cash: :cup1: :futbol:
İYİKİ VARSINIZ DİECASTR :hearth:
Resim
Kullanıcı avatarı
MertTuğrul
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Mustafa Mert TUGRUL
1/18 Model Sayısı: 14
1/43 Model Sayısı: 8
1/64 Model sayısı: 52
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 75
Rep Puani: 1395
MertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yokMertTuğrul rep puani yok

İletiYazar: Ömer ÖLÇEK » 19 Ağu 2011, 11:55

Diecast haricinde Osmanlı döneminden kalma parçaların koleksiyonunu yapıyorum.Tarihi okuyorum ve Afyon Kocatepede Kurtuluş Mücadelesi zamanından kalma kurşun v.s. parçalar arıyorum ayda 1 defa çıkıyorum Kocatepeye.

mesaj için Ömer ÖLÇEK teşekkür aldı- 2:
Emre E., ilkay11
Ömer ÖLÇEK
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Ömer ÖLÇEK
1/18 Model Sayısı: 69
1/24 Model Sayısı: 25
1/32 Model Sayısı: 8
1/43 Model Sayısı: 55
Toplam Model Sayısı: 157
Rep Puani: 1970
Ömer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yok

İletiYazar: HkN-74 » 19 Ağu 2011, 12:10

KARKAS yazdı:Diecast haricinde Osmanlı döneminden kalma parçaların koleksiyonunu yapıyorum.Tarihi okuyorum ve Afyon Kocatepede Kurtuluş Mücadelesi zamanından kalma kurşun v.s. parçalar arıyorum ayda 1 defa çıkıyorum Kocatepeye.

Abi seninkide iyi :) Halen daha malzeme çıkıyormu buralardan ?
HkN-74
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Hakan
1/18 Model Sayısı: 0
Rep Puani: 1145
HkN-74 rep puani yokHkN-74 rep puani yokHkN-74 rep puani yokHkN-74 rep puani yokHkN-74 rep puani yok

İletiYazar: Ömer ÖLÇEK » 19 Ağu 2011, 12:39

HkN-74 yazdı:
KARKAS yazdı:Diecast haricinde Osmanlı döneminden kalma parçaların koleksiyonunu yapıyorum.Tarihi okuyorum ve Afyon Kocatepede Kurtuluş Mücadelesi zamanından kalma kurşun v.s. parçalar arıyorum ayda 1 defa çıkıyorum Kocatepeye.

Abi seninkide iyi :) Halen daha malzeme çıkıyormu buralardan ?

5-6 Aydır çıkıyorum ama hala bişey bulamadım.Ama azimliyim.
Ömer ÖLÇEK
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Ömer ÖLÇEK
1/18 Model Sayısı: 69
1/24 Model Sayısı: 25
1/32 Model Sayısı: 8
1/43 Model Sayısı: 55
Toplam Model Sayısı: 157
Rep Puani: 1970
Ömer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yokÖmer ÖLÇEK rep puani yok

İletiYazar: youth_peer » 19 Ağu 2011, 13:40

11bozüyük yazdı:
youth_peer yazdı:

Ben yarış alemine atılsaydım katılacağım parkur kesinlikle drift olurdu diyorum :f1:
2003 Impreza ile yolların canını okuyabilirim :lol:
Tabi bu iş için nissan 200sx s14a biçilmiş kaftan diyebilirim :lol:

Türkiye'de yarış alemine atılma olayı malesef çok kısıtlı.Sokak drift i rahatlıkla yapabilirsin,kavşaklarda dönebilirsin,6,7 araba toplanıp kendi çapınızda yapabilirsiniz ya da İstanbula gidip 2 veya 3 yılda bir sefer düzenlenen(bu değişebilir tam bilgim yok) drif yarışını bekleyebilirsin. :devil: Canını sadece sokaklarda okuyabilirsin, ozamanda polisler senin canını yakar.Öbür türlü o bahsettiğin araçlarla sanayiden çıkmazsın.Yürütebilmek içinde bir dünya para harcarsın. :smile:
Bavarian Engineers Club

Mechanical Engineer
Kullanıcı avatarı
youth_peer
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Alperen ÇOBAN
1/18 Model Sayısı: 26
1/24 Model Sayısı: 40
1/43 Model Sayısı: 1