**Majorette Renault 5 - Yeniden Doğmak***

Re: **Majorette Renault 5 - Yeniden Doğmak***

İletiYazar: Emre E. » 03 Ağu 2011, 07:56

Renk çok şık Bora. Uygulama da bir o kadar başarılı. Tebrik ediyorum. :bye:

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
FastBack
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 118
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 118
Rep Puani: 19150
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: FastBack » 03 Ağu 2011, 22:27

Emre ERBASAR yazdı:Renk çok şık Bora. Uygulama da bir o kadar başarılı. Tebrik ediyorum. :bye:

Teşekkürler Emre Abi :syg:
Resim
Kullanıcı avatarı
FastBack
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Bora Ç.
1/18 Model Sayısı: 8
- / -- Model Sayısı: 858
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 3305
FastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yok

İletiYazar: FastBack » 03 Ağu 2011, 23:00

uMut25 yazdı:Bora abi muhteşem olmuş sanki orjinalından böyleymiş gibi ellerine sağlık abi.Ayrıca ben derimki farları sarı boyayla boyasan çok güzel olur abi. :angel: :smile5: :+1: :good2:

Teşekkürler Umut :handshake: yarın ufak bir deneme yaparım senin için :good2: :smile:
Resim
Kullanıcı avatarı
FastBack
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

FastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yok

İletiYazar: camorenesi » 03 Ağu 2011, 23:51

Seni seni... :yrmz:

Bu minik ufaklığı bir yerden gözüm ısırıyor. :lol:

Kardeşim bu işin üstadısın zaten,senin ellerinden çıkan bir restorenin beğenilmemesi gibi bir durum olamaz. :bravo: :friends: :sapka:
Resim

mesaj için camorenesi arkadaşımıza teşekkür edenler:
FastBack
Kullanıcı avatarı
camorenesi
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Eren CELIK
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 111
- / -- Model Sayısı: 165
Toplam Model Sayısı: 314
Rep Puani: 4920
camorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yok

İletiYazar: FastBack » 04 Ağu 2011, 00:12

camorenesi yazdı:Seni seni... :yrmz:

Bu minik ufaklığı bir yerden gözüm ısırıyor. :lol:

Kardeşim bu işin üstadısın zaten,senin ellerinden çıkan bir restorenin beğenilmemesi gibi bir durum olamaz. :bravo: :friends: :sapka:

Tşkler canım kardeşim :handshake: elimden geldiğince birşeyler yapmaya çalışıyorum. Modelciliğin sadece satışta olan güncel parçaları toplayıp bir rafa dizmekten ibaret olmadıgını düşünüyorum... eski ve yıpranmış parçalarında, yeni gıcırlar kadar ilgi ve alakaya ihtiyacı var bence :celeb:
Resim

mesaj için FastBack arkadaşımıza teşekkür edenler:
camorenesi
Kullanıcı avatarı
FastBack
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: E.Uca » 11 Ağu 2011, 14:59

eline sağlık. gerçekten iyi iş çıkarmışsın. ufak modellerde revizyon çok zor oluyor...

mesaj için E.Uca arkadaşımıza teşekkür edenler:
FastBack
Kullanıcı avatarı
E.Uca
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: ERMAN
1/18 Model Sayısı: 6
1/24 Model Sayısı: 4
1/32 Model Sayısı: 11
1/43 Model Sayısı: 52
1/64 Model sayısı: 83
1/72 Model Sayısı: 4
1/87 Model Sayısı: 4
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 167
Rep Puani: 6485
E.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yokE.Uca rep puani yok

İletiYazar: doğukan » 13 Ağu 2011, 12:59

Çok güzel olmuş elinize sağlık. Acaba karrarmış olan parlak yerleri nasıl parlattınızı söylermisiniz özellikle tekerin içindekini :)

mesaj için doğukan arkadaşımıza teşekkür edenler:
FastBack
doğukan
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: Dogukan YILMAZ
1/18 Model Sayısı: 2
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 22
Toplam Model Sayısı: 27
Rep Puani: 10
doğukan rep puani yok

İletiYazar: FastBack » 13 Ağu 2011, 19:51

doğukan yazdı:Çok güzel olmuş elinize sağlık. Acaba karrarmış olan parlak yerleri nasıl parlattınızı söylermisiniz özellikle tekerin içindekini :)

Teşekkürler... Jantlara Revell Email Color 91 nolu krom metalic renk uygularsan fotoğraflardaki gibi bir görüntü ortaya çıkacaktır, bunun dışında aracın metal parçalarını önce sentetik tiner ile hafifçe silip bi süre beklettikten sonra krom renk sprey boya uygulamanı tavsiye ederim :celeb: :bye:
Resim
Kullanıcı avatarı
FastBack
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: doğukan » 14 Ağu 2011, 01:53

FastBack yazdı:
doğukan yazdı:Çok güzel olmuş elinize sağlık. Acaba karrarmış olan parlak yerleri nasıl parlattınızı söylermisiniz özellikle tekerin içindekini :)

Teşekkürler... Jantlara Revell Email Color 91 nolu krom metalic renk uygularsan fotoğraflardaki gibi bir görüntü ortaya çıkacaktır, bunun dışında aracın metal parçalarını önce sentetik tiner ile hafifçe silip bi süre beklettikten sonra krom renk sprey boya uygulamanı tavsiye ederim :celeb: :bye:

Tavsiyeleriniz için teşekürler.
doğukan
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: Dogukan YILMAZ
1/18 Model Sayısı: 2
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 22
Toplam Model Sayısı: 27
Rep Puani: 10
doğukan rep puani yok

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 14 Ağu 2011, 02:09

Biz yaşlarda; o yıllarda oynanan modellerin, oynandığı şekli ve yılların aşınmaları ile kalmalarını dilerdim Bora... :angel:
Yine de ve bu ufaklığa verdiğin emeğe elbette saygı duyuyorum kardeşim. :handshake:

Forumu ilk açtığım yıllarda paylaştığım konuya baktıktan sonra duygularımı anlayabileceğini inanıyor ve ne olursa olsun emeğine saygı duyduğumu bir kez daha yinelemek istiyorum. :smile:

:arrow: GÖKHAN & GÖKHAN / ANTALYA MATCHBOX BULUŞMASI

Majorette No: 255

Resim

Bu konu linki ve fotoğraf paylaşımı ile de şunu yinelemek istiyorum;

Elimizdeki veya başkasından elimize geçen modelleri olduğu gibi ve anıları ile saklamak bana daha anlamlı geliyor. :f:

:arrow: BABALARIMIZ / BİZLER / BİZLERDEN SONRA GELECEKLER!.. :))

Bu konuda, olumlu veya olumsuz fikirlerine açığım ve paylaşımından ötürü teşekkür ederim kardeşim. :f:

mesaj için G.HEPARSLAN teşekkür aldı- 3:
Emre E., FastBack, gokhan derli
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16811
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: FastBack » 14 Ağu 2011, 12:36

Admin yazdı:Biz yaşlarda; o yıllarda oynanan modellerin, oynandığı şekli ve yılların aşınmaları ile kalmalarını dilerdim Bora... :angel:
Yine de ve bu ufaklığa verdiğin emeğe elbette saygı duyuyorum kardeşim. :handshake:

Forumu ilk açtığım yıllarda paylaştığım konuya baktıktan sonra duygularımı anlayabileceğini inanıyor ve ne olursa olsun emeğine saygı duyduğumu bir kez daha yinelemek istiyorum. :smile:

Resim

Elimizdeki veya başkasından elimize geçen modelleri olduğu gibi ve anıları ile saklamak bana daha anlamlı geliyor. :f:

Bu konuda, olumlu veya olumsuz fikirlerine açığım ve paylaşımından ötürü teşekkür ederim kardeşim. :f:

Gökhan Abi Güzel yorumun ve iyi dileklerin için çok teşekkür ederim. Abi Seninde belirttiğin gibi eski moddellerin bilhassa ufaklıkların :smile: her ne kadar yıpranmış, boyaları dökülmüş olsada (bazı özel durumlar hariç) oldugu halleri ile saklanması ve muhafaza edilmesi konusunda hemfikir olduğumuz belirtmek isterim. Çocukluk anılarımızı taşıyan bu güzelliklerin yıllar boyu saklanması ve elden ele çocuklarımıza, hatta ve hatta torunlarımıza hatıra olarak taşınması kadar güzel başka ne olabilirki? :inlove: benimde koleksiyonumda çocukluğumdan kalma bir kaç parça yıpranmış durumda, malesef yaramaz bir çocuk olarak ufaklıklarımı gıcır bir halde saklayamadım. Mahalledeki diğer çocuklar ile bahçemizde düzenleğimiz yarışlar (birebir tokuşturma aslında) :lol: araçlarımızı oldukça yıpratırdı. özlüyorum o günleri :angel:
Bilindiği gibi artık Matchbox, Majorette gibi efsane markalar dünya oyuncak pazarındaki dev firmaların bünyesine katılarak eski kalite ve işçiliğinden ödün vermeye başlamıştır. Ürünlerdeki metal parçaların yerini artık plastik parçalar almış ve İngiltere Fransa gibi üretim sahaları ise Tayland, Çin, Vietnam gibi uzak doğu ülkeleri olmuştur. :cry1: Bu durumun eski üretim ve işçiliğe olan özlemi ve eskilerin değerini kat ve kat arttırdığı kanaatindeyim. Yani lafın kısası elimizdeki eskilerin değeri her geçen gün artıyor. 1990larda üretilen bir modelin bile kalitesini 2000 yıllarda mumla aramaktayken Maltepe pazarında şans eseri bulduğum bu güzelliğin derbeder bir halde kalması içime dert olurdu :wink1: Elbette Restorasyon her araca yapılacak bir işlem değildir. Heleki nadir parçalara asla yapılmaması gereken bir işlemdir. Unutmamalıyızki Aracınıza sürdüğünüz her kat boya onu orjinalliğinden uzaklaştırıp değerini düşürmektedir. Lakin modelinizden ticari bir beklentiniz yok ise ve vitrinde sergilenme açısından hoş bir görüntü ortaya çıkartmak isteniyorsa orjinale sadık kalarak yapılacak bir restore zaman zaman başvurulabilcek bir yöntemdir diye düşünmekteyim :smile: Nede olsa Güzellik bakana göre değişen bir kavramdır diyerek saygı ve selamlarımı iletiyorum... :syg: :celeb: :sapka:
Resim

mesaj için FastBack teşekkür aldı- 2:
Emre E., G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
FastBack
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 16 Ağu 2011, 16:14

FastBack yazdı:
Admin yazdı:Biz yaşlarda; o yıllarda oynanan modellerin, oynandığı şekli ve yılların aşınmaları ile kalmalarını dilerdim Bora... :angel:

Resim

Gökhan Abi Güzel yorumun ve iyi dileklerin için çok teşekkür ederim. Abi Seninde belirttiğin gibi eski moddellerin bilhassa ufaklıkların :smile: her ne kadar yıpranmış, boyaları dökülmüş olsada (bazı özel durumlar hariç) oldugu halleri ile saklanması ve muhafaza edilmesi konusunda hemfikir olduğumuz belirtmek isterim. Çocukluk anılarımızı taşıyan bu güzelliklerin yıllar boyu saklanması ve elden ele çocuklarımıza, hatta ve hatta torunlarımıza hatıra olarak taşınması kadar güzel başka ne olabilirki? :inlove: benimde koleksiyonumda çocukluğumdan kalma bir kaç parça yıpranmış durumda, malesef yaramaz bir çocuk olarak ufaklıklarımı gıcır bir halde saklayamadım. Mahalledeki diğer çocuklar ile bahçemizde düzenleğimiz yarışlar (birebir tokuşturma aslında) :lol: araçlarımızı oldukça yıpratırdı. özlüyorum o günleri :angel:
Bilindiği gibi artık Matchbox, Majorette gibi efsane markalar dünya oyuncak pazarındaki dev firmaların bünyesine katılarak eski kalite ve işçiliğinden ödün vermeye başlamıştır. Ürünlerdeki metal parçaların yerini artık plastik parçalar almış ve İngiltere Fransa gibi üretim sahaları ise Tayland, Çin, Vietnam gibi uzak doğu ülkeleri olmuştur. :cry1: Bu durumun eski üretim ve işçiliğe olan özlemi ve eskilerin değerini kat ve kat arttırdığı kanaatindeyim. Yani lafın kısası elimizdeki eskilerin değeri her geçen gün artıyor. 1990larda üretilen bir modelin bile kalitesini 2000 yıllarda mumla aramaktayken Maltepe pazarında şans eseri bulduğum bu güzelliğin derbeder bir halde kalması içime dert olurdu :wink1: Elbette Restorasyon her araca yapılacak bir işlem değildir. Heleki nadir parçalara asla yapılmaması gereken bir işlemdir. Unutmamalıyızki Aracınıza sürdüğünüz her kat boya onu orjinalliğinden uzaklaştırıp değerini düşürmektedir. Lakin modelinizden ticari bir beklentiniz yok ise ve vitrinde sergilenme açısından hoş bir görüntü ortaya çıkartmak isteniyorsa orjinale sadık kalarak yapılacak bir restore zaman zaman başvurulabilcek bir yöntemdir diye düşünmekteyim :smile: Nede olsa Güzellik bakana göre değişen bir kavramdır diyerek saygı ve selamlarımı iletiyorum... :syg: :celeb: :sapka:

İlgi ve hem fikir olduğumuz açıklayıcı yorumun için teşekkürler Bora... :handshake:
Bu sevgi, böyle bir sevgi ve senin gibi bir kardeşimden beklediğim cevabı aldım. :y:
Konuya yaklaşımların ve çalışma girişimlerin çok mantıklı kardeşim. :smile:
Açıklamaların doğrultulsunda daha da bir sevdiğim bu çalışmanı ve minik canavarını iyi günlerde sergilemeni dilerim kardeşim. :y: :+1: :bow:

mesaj için G.HEPARSLAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
FastBack
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16811
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: Spintires » 10 Şub 2012, 23:32

Müthiş :bravo:

mesaj için Spintires arkadaşımıza teşekkür edenler:
FastBack
Kullanıcı avatarı
Spintires
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Spintires
1/18 Model Sayısı: 0