1. BULLITT FORD MUSTANG GT "BULLITT" 1968

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION, Musa Can ÇİL, Alper GÖÇENER

1. BULLITT FORD MUSTANG GT "BULLITT" 1968

İletiYazar: REVOLUTION » 31 Tem 2011, 19:45

FORD MUSTANG GT "BULLITT" 1968 STEVE MCQUEEN VERSION AUTOART

Evet arkadaşlar yine bir film arabasıyla karşınızdayım; ayrıca bu paylaşımım 3000. iletim olmasıda bu büyük DIECASTR ailemle birlikte mutluluğumun göstergesidir :exc: :inlove:

Autoart bu modeli uzun aralardan sonra tekrar üretim kararı vermesi beni çok mutlu etti; çünkü çok yüksek fiyatlara satılan bir modeldi.
(ayrıca beni devamlı gaza getiren Burak kardeşime sevgilerimi yolluyorum :friends: )
Steve McQueen'in başrol oynadığı "BULLITT" gelmiş geçmiş (2008 yılında jüri tarafından özel bir ödülde almıştır) en iyi kovalamaca sahneleri içeren film ünvanına sahiptir. Bu filmiden ayrıca Jacqueline Bisset ve Robert Vaughn gibi güçlü oyuncularda yer alıyordu.
1968 yılı yapımı olan bu film 114 dakika boyunca koltuğumuza yapıştırıyor!
Steve McQueen filmde, kovalamaca sahneleri dahil çoğunda kendisi kullanmıştır. Birkaç çok tehlike sahne için Loren James isimli dubkör direksiyona geçmiştir.
Not: 17 Ekim 1968 yılında Amerika'da gösterime giren bu film; Türkiye'ye 1970 yılının Ocak ayında vizyona girmiştir :exc:

Filmden kareler:
Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Ve yüksek kalitede birkaç bonus fotoğraf daha:

Şimdide modelimize geçelim ve kendimce anlatmaya başlayım.

Harika duran bir model :y: çok beğendiğimi söylemek isterim. Model bana geldiğinde biraz tozluydu bu yüzden temizledim ve cila attım.
Sonuç harika bir renk ve göz kamaştıran bir duruş.

Model genel olarak kalıp ve duruşu çok güzel ama ben en çok arka kısımdan duruşuna bayıldım :y:

Far, nikelaj ve yazı dekalleri çok güzel ve gerçekçi duruyorlar benden tam puan aldular :exc:

jant ve lastik çok iyiler özellikle lastikler muhteşemler sanki 1:1'in aynıları :y:
Ayrıca önler disk ama arkalar kampana bu ayrıntıda atlanmamış.

Bagaj kısmıda orginalinde olduğu gibi; ama motor kısmı çok daha hoşuma gitti ayrıntıları vermişler; gerçeğinde olan yazı olan kısımlarıda unutulmamış. Umduğumdan çok daha iyi yapılmış motor kısmı. Ama asıl bu kısmı yücelten; öndeki delikli gerçek bir ızgara oluşu :y:
Çok gerçekçi gözüküyor; bu kısma uzun bir süre inceleyip baktığımı söylemek isterim.

İç kısmıda çok iyi yapılmış. Göstergeler kemerlikler ve tokaları, direksiyon vegibi herşey olması grektiği gibi hatta üst kısmındaki; ön konsolda olduğu gibi ahşap orta kısmı, düğmeleri herşey harika AA bu model için ayrıca özenerek çalıştığı belli oluyor.

Daha öncede söylediğim gibi modelin duruşu ve kalıbı çok iyi burda daha iyi görebileceğiniz gibi kapılar kapatıldığında nikelaj kısımlardan anlayacağınız gibi tam oturuyor :y:

Modelin bu kadar iyi olacağını tahmin edememiştim devamlı fotoğraf çekmek geliyor insana :lol:

İşte bu" kadarda olurmu" dedirten bir durum :exc: Kaputun üstündeki hava girişlerindeki metal aksam bile unutulmadığı gibi en ufak ayrıntı atlanmamış. Uzak çekimden başlayarak koydum çünkü ne kadar küçük olduğunu anlamanızı istedim son fotoğrafı netleyene kadar baya uğraş verdim :whew: Böyle ufak ayrıntılar beni çok mutlu ediyor ve modeli daha da çok sevmemi sağlıyor :y:

Bu modele özgü cam yerine hava ızgaraları çok güzeller.
:shocked2: Ama oda ne !!!! bu antenin burda işi ne :quest: 1:1 fotoğraflar görebileceğiniz gibi anten ön tarafta ama modelde bu atlanmış!

Ve malesef ikinci hüsran arka yan sinyal lambarında pimler gözüküyor :exc:
Anten neyse ama bunu yapmıyacaktın Autoart :devil:

Genel olarak ve beklentimin üzerinde çıkan bir model oldu. Film arabası olmasa bile kesinlikle alınacak bir araba :y:
Yukarıda zaten artı ve eksi yönleri yazdım ama beni rahatsız eden konu arka sinyal lambalarının pimleriydi.
Anlaşılan AA eski üretiminin üzerinde hiçbir değişiklik yapmadan piyasaya sürmüş; tabi kutusunu değiştirip köpüklü ve special edition yapmış o ayrı. Bu kadar yıl sonra tekrar üretime geçip piyasaya sürerken bu değişikliği neden yapmamış anlam veremedim!
Neyse kendi adıma modeli çok beğendim; artıları eksiklerini örtüyor ve koleksiyona katılması gereken bir model olduğunu düşünüyorum.

BONUS: COMING SOON
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 12
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5240
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

Re: 1. BULLITT FORD MUSTANG GT "BULLITT" 1968

İletiYazar: masato » 31 Tem 2011, 19:52

Valla ne diyim gönlümde yatan bir modeli edinmişsin Devrim abi çok sevindim adına... :tey: Benimde koleksiyonumda görmek istediğim bir model... :tey: Flim arabaları bu diecast koleksiyonerliğine başlama sebebim zaten... Bu güzelliği iyi günlerde keyif ile seyireylemen dileği ile abi... :tey:
Resim
74 mekan 06 vatan 50,5 özvatan
Kullanıcı avatarı
masato
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: M.Alper ESATOGLU
1/18 Model Sayısı: 65
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 2
1/43 Model Sayısı: 1
1/64 Model sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 1
Motorsiklet Model: 13
Toplam Model Sayısı: 84
Rep Puani: 4050
masato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yokmasato rep puani yok

İletiYazar: ..alper.. » 31 Tem 2011, 20:34

Devrim abi hayırlı olsun bu modelin altın sarısı ve bu modeli kesinlikle koleksiyonuma katmak istiyorum.
Tekrar üretileceğini söylemeniz beni rahatlattı çünkü şuan alamayacak gibiyim peki hangi tarihlerde piyasaya sürüleceğini biliyor musunuz ?
Bu arada çekim kalitenizi çok beğendiğm modelin tüm detaylarını ve rengini göstermişsiniz ellerinize sağlık :drinksb:
:+1:
Resim

mesaj için ..alper.. arkadaşımıza teşekkür edenler:
REVOLUTION
Kullanıcı avatarı
..alper..
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Alper Hatinoglu
1/18 Model Sayısı: 19
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 23
Rep Puani: 1305
..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok

İletiYazar: ozgurs82 » 31 Tem 2011, 21:13

Efsane filmin efsane arabasının modeli,sizin de bizim gibi beğendiğiniz fotoğrafların çokluğundan belli.İyi günlerde sergileyin :nazar:
Kullanıcı avatarı
ozgurs82
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Ozgur Sahin
1/18 Model Sayısı: 55
- / -- Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 55
Rep Puani: 1980
ozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yokozgurs82 rep puani yok

İletiYazar: meh1996 » 31 Tem 2011, 22:44

Hoşuma gidden modellerden bitanesidir.Kısmetse ben'de alacam. Güle güle sergile Abi.
Resim
Kullanıcı avatarı
meh1996
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: MEHMET
1/18 Model Sayısı: 4
1/24 Model Sayısı: 12
1/43 Model Sayısı: 6
- / -- Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 26
Rep Puani: 265
meh1996 rep puani yokmeh1996 rep puani yok

İletiYazar: BuRaK-B » 31 Tem 2011, 22:48

Yorum yapamıyorum, nutkum tutuldu :shocked2:
Devrim Abi fotoğraflar ve incelemen harika olmuş, çekimlerde ışık yansıtıcısı nerede???
Şimdi bu modelin paylaşım zevkini bırakmadın bende bilesin... :sad1:
Bu fotoğrafa da bittim doğrusu:

Bendeki 3'lüden selamlar :bye:

mesaj için BuRaK-B arkadaşımıza teşekkür edenler:
REVOLUTION
Kullanıcı avatarı
BuRaK-B
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Burak BALIKÇI
1/43 Model Sayısı: 35
1/64 Model sayısı: 25
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 14
Toplam Model Sayısı: 145
Rep Puani: 10045
BuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yokBuRaK-B rep puani yok

İletiYazar: ArdaPerk » 31 Tem 2011, 22:56

Eski tasarımlarda karakter varmış bir de şimdikilere bak ..

Çok güzel bir model güzel günlerde güle güle sergile Abiciğim inşallah :nazar:
Resim
Kullanıcı avatarı
ArdaPerk
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Arda Perk
1/18 Model Sayısı: 60
1/24 Model Sayısı: 6
1/32 Model Sayısı: 5
1/43 Model Sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 111
1/87 Model Sayısı: 6
Motorsiklet Model: 4
Toplam Model Sayısı: 171
Rep Puani: 6115
ArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yokArdaPerk rep puani yok

İletiYazar: maranello550 » 31 Tem 2011, 23:10

Devrim Abi hayırlı olsun model süper, çekimler için epey uğraşmışın ellerine sağlık, nefis detayları görmüş olduk. Benim de rengine hayran olduğum bir model umarım biyerlerden denk getiririm. Güle güle sergile Abicim... :bye: :+1:
Resim

mesaj için maranello550 arkadaşımıza teşekkür edenler:
REVOLUTION
Kullanıcı avatarı
maranello550
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: onur içöz
1/18 Model Sayısı: 300
Toplam Model Sayısı: 300
Rep Puani: 960
maranello550 rep puani yokmaranello550 rep puani yokmaranello550 rep puani yokmaranello550 rep puani yok

İletiYazar: Koray Edis » 01 Ağu 2011, 01:48

bende istiyorummmm,bullitt veya normali farketmez :grin:
Resim
Kullanıcı avatarı
Koray Edis
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Koray
1/18 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 810
Koray Edis rep puani yokKoray Edis rep puani yokKoray Edis rep puani yokKoray Edis rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 01 Ağu 2011, 07:58

Devrim Hocam, Senden bir müddet önce 67 Mustang paylaşımı yapmışken ve konunun içinde Bullitt'ten bahsetmişken, böyle bir paylaşım yapman çok güzel olmuş.
Modele denecek hiçbirşey yok. Vitrinimde görmek isediğim bir model kendisi. REP verir çekilirim. :+1:

---
Emre Erbaşar

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
REVOLUTION
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 116
1/64 Model sayısı: 500
Toplam Model Sayısı: 116
Rep Puani: 19255
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: sui_cast » 01 Ağu 2011, 08:25

Emre ERBASAR yazdı:Devrim Hocam, Senden bir müddet önce 67 Mustang paylaşımı yapmışken ve konunun içinde Bullitt'ten bahsetmişken, böyle bir paylaşım yapman çok güzel olmuş.
Modele denecek hiçbirşey yok. Vitrinimde görmek isediğim bir model kendisi. REP verir çekilirim. :+1:

Ben de sayın Emre E. konuya ne zaman müdahil olacak diye bekliyordum :lol:

Güzel günlerde sergile abi.. COming soon'la birlikte de çekimleri bekleriz :wink1:

İnceleme ve fotoğraflar için geliyor:
:+1:
Resim

mesaj için sui_cast arkadaşımıza teşekkür edenler:
REVOLUTION
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/43 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 69
Rep Puani: 8155
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 01 Ağu 2011, 11:39

sağlam gelmesine sevindim..güzel güzel incelemiş, fotoğraflamış ve anlatmışsın..sağol..ben de arkadan görünüşünü seviyorum en çok..ayrıca çook uzun yıllar önce kalyon beşiktaştayken o zaman için bana pahalı gelen bu arabanın antenini ön tarafta hatırlıyorum ben..
Resim

mesaj için Bülent Aydoğan arkadaşımıza teşekkür edenler:
REVOLUTION
Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: bülent
1/18 Model Sayısı: 30
1/24 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 9
1/64 Model sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 17
- / -- Model Sayısı: 5
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 79
Rep Puani: 2834
Bülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yok

İletiYazar: sherpa » 01 Ağu 2011, 13:04

Devrım abı hayırlı olsun.Bu fılmı ızleyeyım ızlemedıgım bır fılm.
Resim

mesaj için sherpa arkadaşımıza teşekkür edenler:
REVOLUTION
Kullanıcı avatarı
sherpa
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Bilgi ÖNDES
1/18 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 1955
sherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yoksherpa rep puani yok

Sonraki

1/18 MODELLER

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir