1/18 Mercedes-Benz ACTROS (Eligor)

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION, Musa Can ÇİL, Alper GÖÇENER

Re: 1/18 Mercedes-Benz ACTROS (Eligor)

İletiYazar: Kenan Şavklı » 28 Tem 2011, 01:23

camorenesi yazdı:Kenan Hocam muhteşem paylaşımlarınıza bir yenisini daha eklediniz.Tek kelimeyle mükemmel. :nod: Öğlen foruma girip baktığımda kısa süreli şok nedeni ile yorum yapamadım ve konuyu derinlemesine kafamın rahat olduğu bu saate bıraktım.Gerçi az önce işten geldim ama olsun. :lol: Kenan hocam şu konuyu bütün samimiyetimle söylüyorumki;siz hiç kimsenin ilgisini çekmeyen sıradan bir modeli bu şekilde bir paylaşımdan sonra bile sevdirirsiniz inanın bana. :nod: Hele ki bu paylaşım engin model bilginizin,paylaşımcılığın mükemmel bir ürünüdür.

Modele ise denilecek hiç bir şeyim olamaz çünkü bir model ancak bu şekilde tüm detaylarıyla incelenir. :syg: Kaldı ki senelerden beri Mercedes kamyon-çekici hastalığı olan ben için tam bir ilaç gibi geldi.Tamam Scania,Volvo bu markalarda çok güzel ama Türkiye ve ağır vasıta denince nedense ilk aklıma gelen hep Mercedes oluyor.Küçüklükten beri memlekete giderken Aksaray fabrikasına parça taşıyan "Willi Betz"'in o sarı kupalı Mercedes tırlarını saymak benim için en büyük keyifti.Heleki tırmanma şeritlerinde camı aralayıp o keskin ve derinden gelen motor sesi benim için tam bir resitaldi. :music: :nod: Lise yıllarımda ise okuldan çıkıp eve giderken çevre yolundan kamyon markalarını işlediğim ayrı bir defterim vardı. :nod: Her gördüğüm markayı işleridim o defterime.O zamanlar en çok Mercedes 2521 piyasadaydı.Ama bu arada en sevdiğim çekicide yine Mercedes'in 1848 idi. :nod:

Lafı çok fazla uzattım Kenan hocam.Bu muhteşem paylaşım için kelimeler anlamsız kalır.Muhteşemsiniz. :bow: :sapka: :syg:

Sevgili Eren hocam... Zaten çocukluk yıllarımızdaki o kimselere tarif edemediğimiz deriiinnn otomotiv sevgisinin dışa vurumu değil mi bu hobimiz? Okul yıllarındaki o hevesle izlenen, takip edilen ne araçlara, ne dozerlere ya da agır vasıtalara kaybolana kadar nasıl baktığımı hala hatırlıyorum; izimler ezberlemeler ve minik farklardan bile anında modelin serisini anında tespit etmeler... Bu uzar da gider. İşte bu noktada şanslı olduğumuzu da ben yinelemek isterim bir kez daha; çünkü hayranı olduğumuz sanayi ürünü olan endüstriyel herşeye, tamamen farklı meslekleri icra ederken onlara başka şekilde yakın olmanın başka yolu yok... Bu bakımdan bu farklı ölçeklerdeki güzellikleri edinerek bu inanılmaz şiddeetli hevesi bir güzel bastırabiliyoruz. Ben hala TIR solladığımda lastiklerine, akslarına baka baka geçerim ve o gürültülü biçimde sallanan ve şidddetle titreyen çamurlukları ve tüm aksamları içime çekerim sanki... Nasıl bir sevda ise öyle işte... :wondering:
Beni etkileyen araçları, kafam da yerindeyse farkında olmadan diğer konulardan daha iyi tanıttığım olabiliyor ve gerçekten tıpkı çocukluğumdaki gibi sarılarak uyuyasım geliyor. :zzz: Kanka gibi bişey bu yahu... :friends: :kamyon:
Vallahi uzatmak istediğin kadar uzatabilirsin sevgili Eren hocam; insan ruhdaş olunca bunun hiç de sakıncası olmuyor ve işin güzel tarafı epeyce kişi olarak bu özelliğe sahip olmamız da cabası. Mahcup eden güzel övgülere de çpok teşekkürler Eren hocam. Nice paylaşımlara inşallah...
Resim

mesaj için Kenan Şavklı arkadaşımıza teşekkür edenler:
camorenesi
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 28 Tem 2011, 01:30

Ali SAMANGÜL yazdı:Senin amacın ne ? :lol:
Bir derdinmi var :quest:
Ne yapmaya çalışıyorsun bilmem ama çok güzel bir işe giriştiğini belirtmek isterim. :lol: Bu konuda senle daha önceleri tartışmıştık ama fikirden vaz geçildiğini gördüm. :quest: Ama fikirden vaz geçip daha güzel bir proje ile karşımıza çıkman bir okadar daha güzel oldu.Model'e diyecek bir kelime bırakmadın artık.Herşeyi en ince ayrıntısına kadar anlatdın.+ ve - ne varsa bilgilendirdin kardeşim.Eline yüreğine emeğine sağlık.Benim asıl merak etdiğim Tehlikeli madde tanker'i senin elinde nasıl bir hayat bulacagının merakı içindeyim.Bu güzel çalışmanı an ve an takip edecem.Umarım istediğin sonucu elde edersin ve mutlu sona ulaşırsın.Kolay gelsin Kenan'ım :y:

Ali abi artık alıştım bu tip cevap girişlerine... :smile7: Bora da "rahatsız mısın" demişti. :lol: Hangi konuda tartıştığımızı hatırlamadım ama aklımda zaten hep bu plan vardı... He kırmızı olana şasi uzatma ve ahşap kasa planım zaten devam ediyor. Ama kırmızı olanını bir abimize çok istediği için verdim ve sanırım kırmızının kıtlığı var şu ara. :sad1: N'apıcambilmiyorum, kırmızının da yeri ayrı ve ahşap kasa için çok uygun.
TIR'ı sana şşiddetle tavsiye ederim Ali abi, garanti ediyorum, hayattan daha fazla zevk alacaksın ve bir de dorse hazırladığın anda mutluluğun katlanacak, o yüzden olabildiğince çok detaylara eğildim çünkü merak edeni hakiakten çok...
Dorsenin ise mutlu sonla neticeleneceği zaten kesin ama vakitsizliği yendiğim anda hakikate dönüşecek... Bittiğinde keyifle paylaşacağım inşallah. Teşekkürler abim sana bol fikir verdiysemçok sevinirim, mutlaka sen de al...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 28 Tem 2011, 01:53

srht yazdı:Abi hayırlı olsun.Gri rengini Yücel abide incelemiştim ve netteki fotolardan (bana göre) bir nebze daha iyi olduğunu gçrmüştüm.

Açıkçası 1:18 kamyon/tır denilince sanki karşıma süpersonik birşey çıkacakmış gibi beklenti olmuştur hep.Bu sadece bu model için değil.Tüm 1:18 ağır vasıta grubu araçları için geçerli.Çünkü model dünyasında azınlık konumundalar ve yeni çıkan her modele öyle bir yaklaşımım oluyor nedense.Hâliyle de devasa büyük olan nesne maalesef benim için biraz detaysız olunca o heves gidiyor.Keza bu model de onlardan birisi bana göre.Evet karoseri oldukça başarılı ama motor detayları,iç mekan gibi unsurlar tatsız tuzsuz gibi.İşte o da bana göre can sıkıcı.

Bu arada ön paneldeki panjur gerçekte de senin dediğin gibi hem radyatör-cam suyu-hidrolik vs. sıvıların eklenmesi hem de kupanın daha rahat inmesi için aynen tarif ettiğin/gösterdiğin gibi açılıyor.

Ön lastikler ise yine gerçekte de düz taban.Yani klasik asfalt yol tipi lastik.Dorse lastiklerle benzerlikleri vardır ama ciddi anlamda farklılıkları da vardır.

Yapacak olduğun uygulamayı ise merakla ve heyecanla bekliyorum.Zira bugüne kadar Unimog ve Yük Vagonu paylaşımlarını gördükten sonra bu işin de üstesinden hakkıyla geleceğinden eminim.:)

Serhat netteki fotolardan çok daha iyi çıktığı hakikaten gerçek ve beni bunca zamandır konularımdan bilirsin; hiçbir zaman bir modeli ben aldım diye duygusal yaklaşıp objektiflikten kaçınmam. Almaya gittiğimde konusunu hazırlarken epey yereceğimi hayal etmiştim ama inceleyince bir çok düşüncemi bertaraf etti. Özellikle eve getirip inceleyince fikirlerim neredeyse tamamen değişti çünkü hakikaten epeyce düzgün... Yain bakış açısına göre değişir kimi zaman, ama bu araca yetersiz dersek AutoArt'ın da çoğu modeline o gözle bakmamız gerekir. Konunun içerisinde eğer satır arasında kaçırmadıysan; model ebatları büyüyünce çirkin dev gibi oluyor türünde bir yaklaşımım var. Maisto 1/18 Cadillac Eldorado ve yine Maisto 1/12 Cadillac Eldorado örneğinde olduğu gibi; araç aynı detaylarla büyüyünce çok ama çok sığılaşıyor. Bir çok 1/43'ü görünce içimizin gitmesinin sebebi aslında minikliğinin kapadığı ve gereksiz kıldığı detaylar. Ama inan bana bu kamyonu imal ederken bunu akıl edip, öyle güzel müdahaleler edilmiş ki bu "iriliğin" handikaplarını bertaraf edip, kallavi bir AutoArt kadar mutluluk veren bir çizgide kendine yer buluyor. Motor detayı konusunda ise, işin 1/1 uzmanı olan sevgili Burak'ın da açıklamalarını da okuduysan; gerçekten de ekleyecek başka bir detay olmadığı ve bu yalınlıktaki görüntünün yerli yerinde bir hal olduğu gerçeği ortaya çıkıyor. Yani buna burun kıvırırsak Minichamps'in güncel Mercedes'leri ve bir çok AutoArt'ı da modelden saymamak gerekiyor... Bu arada CmC'nin Ferrari taşıyıcısı olan Bartoletti ise bir kamyon için inanılmaz detaylara sahip tabi ki ama o bir CmC ve tamı tamına (avrupa fiyatlarına göre) 3 adet Eligor Actros fiyatına alıcı bulacak. :@ Ne zaman çıkacak artık iyice sabırsızlandım artıkın... :sad1: Ebat olark ise Porsche Transporter ya da bu Eligor kadar yok; daha ufak, yani bir 1/18 midibüsün uzunu ve arkası taşıma bölümlü ve önü de kapalı kabinli team van'i andırıyor...
Farklılıkları var demişsin ve çok daha içli dışlı olduğun için daha bilgilisin bu konuda ama, bu aralar devamlı gittiğim Çanakkale güzergahında feribottan inip TIR'ları incelediğimde dorse lastiklerinin bunun gibi F1 lastiğini :lol: andırdığını görmüştüm; herhalde türüne göre değişiyor ama ön yani viraj tekerleklerinin sadece bu biçimde yivli olması şaşırtıcı geldi, vardır bir hikmeti... :kamyon: Bu arada o tonajı kaldırdığını bilmek ve o lastiklere o kadar yakından bakmak, ürkütücü de geliyor ama kokusu çok güzel yahu. :lol:
Önceki yapımlarımın, dorse yapımım konusunda referans olacağını tahmin ettiğim için bu konuya dorse yapımımla alakalı bir kaç foto ve bilgi ekledim zaten; yoksa böylesi çılgınca bir detayı bireysel olarak imal etmeyi planladığını yazmak; insanlara "-haddi leenn" :punish: dedirtecek bir açıklama olurdu. Ama göründüğü gibi zor da değil zira yapanlar olmuş. Benim niyetim ise epeyce iyi birşey yapmak olduğu için biraz vakit alacak ve planlarımı tornacı üşenmez de yaparsa, tıpkı CmC Porsche 901 gibi levyeyle cıvata söküp, lastik çıkartmak mümkün olacak. :tey: Kısmet bakalım... :whistle: Teşekkürler Serhat yorumun için ve bu kısa açıklamamı sabırla okuduğun için... :drinksb:
Resim

srht
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Kenan Şavklı » 29 Tem 2011, 02:45

sherpa yazdı:Kenan fotograf cekımındekı fon kagıdının adı nedır?Tesekkur ederım.

Abi kağıdın türünün özel bir adı varsa adını bilmiyorum ama ön yüzeyi kuşe olan ve kumaş gibi rulo halinde satılan bir kağıt. Çok titiz ve nazik davranmak gerekiyor. Ben bizim buradaki, kendini kurumsal zanneden bir kırtasiyeden aldım ve bir kağıda vermek istemeyeceğim bir rakam ödedim; ama Eminönü, Cağaloğlu taraflarında çok daha ucuzları varmış. Sorarken "kuşe yüzeyli" karton olarak sorabilirsin. Ama Karton olsun çünkü çok çabuk katlanıp zarar görüyor bu ince olan. :@
Resim
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: ..alper.. » 29 Tem 2011, 04:41

Muhteşem inceleme ve anlatım için çok çok teşekkürler Kenan abi. :drinksb:

Modeli birçok kez internette gördüm ve boyutları konusunda kafamda karşılaştırma yapmıştım ancak bu kadar detaylı ve güzel anlatımla kafamda daha iyi oturdu diyebilirim ellerine,yüreğine sağlık.
Harika detaylara ve boyuta sahip bir model seninde belirttiğin gibi bilinçsizce tutulduğunda oldukça narin bir model olması da yavaş yavaş zevkini çıkararak bakmayı kolaylaştırıyor gibi sanki :lol: Mükemmel bir şekilde anlatım ve açıklamalarla paylaştığın için pek birşey söyleyemiyorum çünkü tek kelimeyle harika diyorum.
Sıradaki dorseyi diğer projen gibi çok merak ediyorum ve takipteyim sonunda harika birşey çıkacağına da eminim,herkesin beklediğini tahmin edebiliyorum.

Paylaşım için tekrar teşekkür ediyorum,hayırlı olsun :pidu2:
:+1:
Resim

mesaj için ..alper.. arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
..alper..
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Alper Hatinoglu
1/18 Model Sayısı: 19
- / -- Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 23
Rep Puani: 1305
..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok..alper.. rep puani yok

İletiYazar: Emre E. » 29 Tem 2011, 08:06

Kenan, konuya kaç kere baktım hatırlamıyorum. :wait:
Her seferinde de "detaylı incelemene" hayran kaldım ve cevap yazamadan kapattım.
Çok fazla yazacak birşey de yok zaten, fotoğraflar herşeyi anlatmış. :x: Ellerine kollarına sağlık. :foto: :good2:

:+1: :nazar:

---
Emre Erbaşar

mesaj için Emre E. arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
Emre E.
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Emre
1/18 Model Sayısı: 116
1/64 Model sayısı: 500
Toplam Model Sayısı: 116
Rep Puani: 19255
Emre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yokEmre E. rep puani yok

İletiYazar: özgürlgn » 29 Tem 2011, 12:08

Tek kelime "Mükemmel" :rock2: :yeah:

Başka birşey diyemiyorum Kenan abi :wondering: Hayırlı olsun :handshake: :nazar: :+1: :+1:
Resim

mesaj için özgürlgn arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
özgürlgn
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Özgür ILGEN
1/18 Model Sayısı: 7
1/24 Model Sayısı: 12
1/32 Model Sayısı: 10
1/43 Model Sayısı: 10
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 130
Motorsiklet Model: 5
Toplam Model Sayısı: 176
Rep Puani: 2090
özgürlgn rep puani yoközgürlgn rep puani yoközgürlgn rep puani yoközgürlgn rep puani yoközgürlgn rep puani yoközgürlgn rep puani yoközgürlgn rep puani yoközgürlgn rep puani yoközgürlgn rep puani yok

İletiYazar: Alper KARA » 29 Tem 2011, 13:08

:yeah: :yeah: :yeah: Kenan abi model gerçekten profesyonelce üretilmiş ve senin sunumun da çok zevkli ve bilgilendirici olmuş özellikle 'Ancak benim gibi "halı kenarlarını yol yapardık"çıların bunu inkar etmesine hayatta inanmam.' cümlesi çok hoşuma gitti.. :lol: eline ve emeğine sağlık :smile: :+1:
Resim

mesaj için Alper KARA arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
Alper KARA
E-Dergisd
E-Dergisd

İsim: Diecast Alp
1/18 Model Sayısı: 1
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 25
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 23
- / -- Model Sayısı: 5
Toplam Model Sayısı: 59
Rep Puani: 1755
Alper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yokAlper KARA rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 30 Tem 2011, 01:56

..alper.. yazdı:Muhteşem inceleme ve anlatım için çok çok teşekkürler Kenan abi. :drinksb:

Modeli birçok kez internette gördüm ve boyutları konusunda kafamda karşılaştırma yapmıştım ancak bu kadar detaylı ve güzel anlatımla kafamda daha iyi oturdu diyebilirim ellerine,yüreğine sağlık.
Harika detaylara ve boyuta sahip bir model seninde belirttiğin gibi bilinçsizce tutulduğunda oldukça narin bir model olması da yavaş yavaş zevkini çıkararak bakmayı kolaylaştırıyor gibi sanki :lol: Mükemmel bir şekilde anlatım ve açıklamalarla paylaştığın için pek birşey söyleyemiyorum çünkü tek kelimeyle harika diyorum.
Sıradaki dorseyi diğer projen gibi çok merak ediyorum ve takipteyim sonunda harika birşey çıkacağına da eminim,herkesin beklediğini tahmin edebiliyorum.

Paylaşım için tekrar teşekkür ediyorum,hayırlı olsun :pidu2:
:+1:

Alper senin gibi koyu bir amerikancıya ve hatta sadece yüksek kanatlıları sevecek kadar tek yöne yönelmiş (ama mükemmel) bir minyatür modelciye, Allah'ın avrupalısını (üstelik TIR) :lol: beğendirmek ve bu uzun ve güzel yorumu yazdırtabilmek hakikaten başarı diye düşünüyorum... :rock2: Vallahi meraklısı olmasam da ben de benimle alakası olmayan ama gerçekten ve can-ı gönülden beğendiğim şeyler olmasa ben de yazmam. Neticede minyatür olması gibi çok büyük bir ortak noktaları var...
Harika yorumun için çok teşekkür ederim, anlatımları olabildiğince anlaşılır kılmak istiyorum ve adeta bir basın haberi gibi hazırlamaya çalışıyorum ki fikir versin. Hep tekrarlarım; aldığım modeli ben zaten biliyorum ve alıp öylesine fotoğraflayıp üyeleri aldığımı haberdar etmek bana sıkıcı geliyor. Çünkü aldığım modellerin çoğu bilinmeyen ve rastlaması kolay olmayan modeller ve merakları olabildiğince çok iyi gidermek istiyorum. Bu şans elimde varken bunu; yaşadığı ilde model dükkanı olmayan ve sadece netten alım yapanlar için özellikle irdeliyorum ki modeli ne çok abartılı biçimde "dream model" olarak görsünler, ne de hakikaten iyi olan bir modeli "kötü model" bilmesinler diye...
Dorse ise kafamda tastamam tüm halleri ile oturdu ama bu lastik işi kafamı çok fena karıştırdı. :wondering: tüm iş, uygun lastiğin bulunmasına bakıyor maalesef. :dash1: Bunun için de bol ve geniş zamanımın olduğu bir anı beklemedeyim yoksa bitirip hazır hale getirip sizlere sunmak an meselesi desem abartmam...
Tekrar çok teşekkürler Alper, görüşmek dileğiyle...
Resim

..alper..
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Ahmet » 30 Tem 2011, 11:23

Şimdi Kenan abicim bu yaptığın çok tehlikeli bir hareket aklımda olan acaba alsam mı diye düşündüğüm modeli bu kadar güzel anlatman beni tabiki etkiledi :lol: :devil: İşin şakası bir yana abicim gereçkten enfes bir model kim bilir belki bende bu konuda bir süpriz yapabilirim :angel: Senin detaylı incelemelerine zaten hayranım abicim , iyi günlerde sergile :nazar: Dorse projesini ise yakından takip edicem :bye:
Resim

mesaj için Ahmet arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
Ahmet
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Ahmet SENSU
1/18 Model Sayısı: 28
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 30
1/72 Model Sayısı: 5
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 287
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 353
Rep Puani: 7528
Ahmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yokAhmet rep puani yok

İletiYazar: Akın AYDIN » 30 Tem 2011, 12:00

Kenan abi modeli o kadar güzel anlatmışsın ki garaja çekmek istememek elde değil :lol: Güle güle sergile Kenan abicim. Dorseyide merakla bekliyorum.

Akın AYDIN
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: alemankara » 30 Tem 2011, 14:24

sınavlara bu kadar hevesle ve zevk alarak çalışsam doktora yapıyor olurdum :D :D resımler anlatım gercekden cok güzel..
......................................ÇİRKİN.......................................
Resim

mesaj için alemankara arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
alemankara
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: hasan
1/18 Model Sayısı: 6
1/24 Model Sayısı: 5
- / -- Model Sayısı: 16
Toplam Model Sayısı: 27
Rep Puani: 1990
alemankara rep puani yokalemankara rep puani yokalemankara rep puani yokalemankara rep puani yokalemankara rep puani yokalemankara rep puani yokalemankara rep puani yokalemankara rep puani yok

İletiYazar: chrono » 30 Tem 2011, 14:40

özel bir model eklemişsin koleksiyona Kenan Abi, ama bence hepsini aşan modelle birlikte kağıda dökülen proje...
benim bir paylaşımımda resimler için yurtdışı sitelerde görürdük ama kendi sitemizde de oluyor artık gibi birşey yazmıştın ya aynı şeyi ben de senin için yazıyorum..modifiye vs gbi şeyleri görüp özenirken sıfırdan imalatı kendi sitemizde görüyoruz ki bence çok güzel birşey.
benim de kafamda buna benzer birşey var imkanlar el verince senden yardım isteyebilirim Kenan Abi, projeni merakla bekliyorum.

mesaj için chrono arkadaşımıza teşekkür edenler:
Kenan Şavklı
Kullanıcı avatarı
chrono
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Güney
1/18 Model Sayısı: 80
1/43 Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 16
Rep Puani: 3740
chrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yokchrono rep puani yok

ÖncekiSonraki

1/18 MODELLER

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir