SUNSTAR: Volkswagen T1 PAN AM (1:12)

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

SUNSTAR: Volkswagen T1 PAN AM (1:12)

İletiYazar: malikaltindis » 29 Haz 2011, 23:30

İlk 1:12 modelimle karşınızdayım arkadaşlar.Model Sunstar üretimi ve oldukça detaylı bir model.O yüzden en ince detayına kadar fotoğraflamak istedim ve bu da sizinle paylaşım süremi biraz uzattı.PAN AM harici bir kombi bir de Lufthansa versiyonları var aynı modelin,onların paylaşımını da önümüzdeki günlerde yaparım.

Bugune kadar yapmış olduğum en detaylı paylaşımım bu oldu.İçime sindi tam anlamı ile.Sadece yine fotoğraf yüklerken boyutlandırmayı yapamadım.Eğer ekrana sığmayan fotoğraf olursa farklı kaydedip bilgisayarınızda açarsanız,orjinal halini görebilirsiniz.

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

Kriko ve bijon anahtarı ince detaylar arasında.Bijon anahtarı bijonları tutuyor ve sıkıp gevşeltiyor.

Ön kelebek camları da alttaki 2 fotoğrafta gördüğünüz üzere hareketli modellenmiş.

Benzin depo kapağı açılıp kapanabiliyor ve vw arması bile oldukça güzel modellenmiş.

Yan camlar sürgülü olarak ileri geri hareket edebiliyor.Aşağıdaki iki fotoğrafta görüldüğü gibi.

Koltuk sırtları yatabiliyor,hatta komple dışarı alınabiliyor sürücü koltuğu arkasındaki sıra.

Kapı kolunu 45 derece eğdiğinizde,kilidi açılıyor.Özellikle bu detay oldukça hoşuma gitti.Alttaki 2 fotoğrafta siyah kilit karşılığına dikkat ederseniz görebilirsiniz.

İç mekanı 1:1 inde de olduğu gibi sade,detaylandıralacak çok bir yeri yok.

Sürücü kabinindeki koltuğun sırtı kaldırıldığında stepneyi görmek mümkün.Rahat çıkabilmesi için oturma kısmı da dışarı alınabiliyor.Alttaki 2 fotoğrafta bunu paylaştım.

Dış kısıma geçelim;

Motor kısmında da detaylar şaşırtmaya devam ediyor.Kasnağı döndürdüğünüzde kayış hareketi iletiyor.

Modelin alt kısmında da detaylar unutulmamış.

Bu da modelimizin sertifikası; 1500 limitli modelin 485. si bendeki model.

1:18 i ile aradaki farkı kıyaslayabilmeniz açısından schuco'nun t2 pick up ı ile bir fotoğraf da ekliyorum.(yeri gelmişken Yıldıray Abi'nin bir kıyağı ile sahip olduğum t2 Schuco'nun paylaşımını da önümüzdeki günlerde yapmayı düşünüyorum.Modeli alalı çok uzun zaman oldu ama bir türlü paylaşamadım sizlerle)
En son G.HEPARSLAN tarafından, 30 Haz 2011, 13:49 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Sebep: Fotoğraf Ekleme kuralına Göre Düzenlenmiştir.
Resim

Kullanıcı avatarı
malikaltindis
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: malik
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 1160
malikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yok

Re: SUNSTAR: Volkswagen T1 PAN AM (1:12)

İletiYazar: FastBack » 29 Haz 2011, 23:33

:bravo: :+1: :sapka:
Resim

mesaj için FastBack arkadaşımıza teşekkür edenler:
malikaltindis
Kullanıcı avatarı
FastBack
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Bora Ç.
1/18 Model Sayısı: 8
- / -- Model Sayısı: 858
Rep Puani: 3305
FastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yokFastBack rep puani yok

İletiYazar: Altug Hamdi » 29 Haz 2011, 23:40

:x: :x: :+1:
Jeep Grand Cherokee WJ

mesaj için Altug Hamdi arkadaşımıza teşekkür edenler:
malikaltindis
Kullanıcı avatarı
Altug Hamdi
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Altug Hamdi
Rep Puani: 1090
Altug Hamdi rep puani yokAltug Hamdi rep puani yokAltug Hamdi rep puani yokAltug Hamdi rep puani yokAltug Hamdi rep puani yok

İletiYazar: Ceyhan » 29 Haz 2011, 23:42

tek kelimeyle mükemmel :smile: :nazar:
Resim

mesaj için Ceyhan arkadaşımıza teşekkür edenler:
malikaltindis
Kullanıcı avatarı
Ceyhan
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Ceyhan
Rep Puani: 970
Ceyhan rep puani yokCeyhan rep puani yokCeyhan rep puani yokCeyhan rep puani yok

İletiYazar: camorenesi » 29 Haz 2011, 23:58

Malik hocam yeni modelin hayırlı olsun.Gerçekten çok güzel bir model.Havacılığa ve uçaklara hasta olan biri olarak Pan-am ismini duyar duymaz paylaşımına baktım.Pan-am gibi dünya havacılık taşımacılığına yön vermiş bir firmanın (ne yazıkki 1991 yılında tarih sayfalarındaki yerini aldı :sad1: ) WV T1 gibi çok özel bir aracıda hizmetlerinde kullanması beni cezbetti. :shocked2: Muhtemelen pilot,kabin ekibi veya uçak teknisyenlerini taşımak için görevlendirilmiş bu mükemmel araç. :y:
Tek kelimeyle harika bir model,paylaşım için teşekkürler,Lufthansa versiyonunuda sabırsızlıkla bekliyorum. :y:
Resim

mesaj için camorenesi arkadaşımıza teşekkür edenler:
malikaltindis
Kullanıcı avatarı
camorenesi
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Eren CELIK
1/24 Model Sayısı: 10
1/87 Model Sayısı: 111
- / -- Model Sayısı: 165
Toplam Model Sayısı: 314
Rep Puani: 4920
camorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yokcamorenesi rep puani yok

İletiYazar: malikaltindis » 30 Haz 2011, 01:54

Bu arada atladığım bir detay da güneşliğin hareketli olması..
Resim
Kullanıcı avatarı
malikaltindis
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

malikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yokmalikaltindis rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 30 Haz 2011, 03:04

:shocked3: Haydaaa!! Malik! Tam 1/12 olan modelle alakalı beğenilerimi yazacakken 1/18 olan Schuco'yu görünce donakaldım! Belediye versiyonu olması, o rengi ve eklentileri ve eskitmeli hali kimin eseri? Gerçekten çok şaşırdım ve çok şanslı olduğunu belirteyim.
Sunstar'ın bu 1/12 şaheseri ise sayende ilk defa bu kadar yakından incelediğim ve açıkcası merak da ettiğim bir araçken sayende incelemek nasip oldu. Tüm detayları, alt kısmı da dahil atlamadan aktardığın için çok teşekkürler ve "beklenenden çok daha iyiymiş" dedirtecek bir araç olmuş. Bu arada Lufthansa ve düz kombi olan tiplerini de edinmiş olmana da şaşırdım çünkü zaten epeyce büyük olan bu aracın teki bile yer kaplarken, diğerlerini düşünemiyorum; inanılmaz büyükler. "Kombi" olarak kastettiğinin rengini de merak ettim bu arada. Benim de hep ötelediğim bir alım oldu ama sanırım öne gelecek ve ben de dekalsiz düz yeşil-krem renkli olanı alacağım sanırım ve asıl beklediğim de kapalı panel van olanları çünkü elimdeki 1/12 AutoArt üretimi Vespa'lara bir servis aracı olarak düşünmekteyim. Deteylı foto ve aktarımın için tekrar teşekkürler, iyi günlerde sergilemen dileklerimle...
Resim

mesaj için Kenan Şavklı arkadaşımıza teşekkür edenler:
malikaltindis
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: malikaltindis » 30 Haz 2011, 03:33

gearbox yazdı::shocked3: Haydaaa!! Malik! Tam 1/12 olan modelle alakalı beğenilerimi yazacakken 1/18 olan Schuco'yu görünce donakaldım! Belediye versiyonu olması, o rengi ve eklentileri ve eskitmeli hali kimin eseri? Gerçekten çok şaşırdım ve çok şanslı olduğunu belirteyim.
Sunstar'ın bu 1/12 şaheseri ise sayende ilk defa bu kadar yakından incelediğim ve açıkcası merak da ettiğim bir araçken sayende incelemek nasip oldu. Tüm detayları, alt kısmı da dahil atlamadan aktardığın için çok teşekkürler ve "beklenenden çok daha iyiymiş" dedirtecek bir araç olmuş. Bu arada Lufthansa ve düz kombi olan tiplerini de edinmiş olmana da şaşırdım çünkü zaten epeyce büyük olan bu aracın teki bile yer kaplarken, diğerlerini düşünemiyorum; inanılmaz büyükler. "Kombi" olarak kastettiğinin rengini de merak ettim bu arada. Benim de hep ötelediğim bir alım oldu ama sanırım öne gelecek ve ben de dekalsiz düz yeşil-krem renkli olanı alacağım sanırım ve asıl beklediğim de kapalı panel van olanları çünkü elimdeki 1/12 AutoArt üretimi Vespa'lara bir servis aracı olarak düşünmekteyim. Deteylı foto ve aktarımın için tekrar teşekkürler, iyi günlerde sergilemen dileklerimle...

Kenan Schuco ile başlayayım.O modeli forumda bmw m technic nicki ile üye olan Yıldıray Abi'den aldım.Güzel bir jest yaptı bana sağolsun.Bu şekilde aldım modeli,tüm eklentileri o yapmış.Ben aldığım ilk gün sileceğinin tekini kaybettim sadece :) Kaybolmasın diye kül tabağına koymuştum sabah temizliğe gelen teyze atmış ben uyanana kadar çöp zannedip..onun harici bi şey yapmadım modele :lol: orjinal rengi yeşilimsi bir renk biliyorsundur zaten o rengi.

Yeşil-krem in rengi harika,güzel tercih olur.

Kombi olarak bahsettiğimin fotoğrafını da koyuyorum.Yer kaplama olayına gelince bu 3 modelden sonra vitrin yaptırma kararı aldım zaten,gerçekten çok büyükler.Diğer modellere yer kalmadı,bu güzellikleri de kutuda bekletmek istemiyorum açıkçası :smile:
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
malikaltindis
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İletiYazar: özgürlgn » 30 Haz 2011, 08:20

Hayırlı olsun Malik abi :handshake: izlerken bendekilerde modelmiymiş be dedirtiyor gerçekten :lol: Özellikle bijonların ve jant kapaklarının çıkması detayına bayıldım :rock2:
İnsan akıl sağlığını kaybeder bunların içinde :delii: :hosp: dikkat etmek lazım :lol: :nazar: :+1:
Resim

mesaj için özgürlgn arkadaşımıza teşekkür edenler:
malikaltindis
Kullanıcı avatarı
özgürlgn
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Özgür ILGEN
1/18 Model Sayısı: 7
1/24 Model Sayısı: 12
1/32 Model Sayısı: 10
1/43 Model Sayısı: 10
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 130
Motorsiklet Model: 5
Toplam Model Sayısı: 176
Rep Puani: 2090
özgürlgn rep puani yoközgürlgn rep puani yoközgürlgn rep puani yoközgürlgn rep puani yoközgürlgn rep puani yoközgürlgn rep puani yoközgürlgn rep puani yoközgürlgn rep puani yoközgürlgn rep puani yok

İletiYazar: gokhan derli » 30 Haz 2011, 08:54

Malik, çocukluğumun arabası.. Bunun aynı renkli olanı bizde vardı, hayal meyal hatırlıyorum. Yıllarca binmiş babam.. Hatta arka koltuklarını çıkarıp, bana salıncak kurarlarmış.. Öyle bir garip oldum ki şimdi detayları incelerken.. Çok ama çok detaylı bir modelmiş. Sandığımdan daha detaylı çıktı.. 10 numara model. Ve detaylı paylaşımın bizleri bayağı aydınlattı. Hayırlı olsun , ve teşekkürler bu güzelliği bizlerle paylaştığın için.. :+1:
Resim

mesaj için gokhan derli arkadaşımıza teşekkür edenler:
malikaltindis
Kullanıcı avatarı
gokhan derli
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan
Toplam Model Sayısı: 1590
Rep Puani: 3930
gokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yokgokhan derli rep puani yok

İletiYazar: BuRaK ÜnÜr » 30 Haz 2011, 09:05

Hayırlı olsun Malik...Çok güzel bir seri olmuş bunlara vitrin yapmazsan olmaz zaten bu güzellikleri kutularına hapsedemezsin :axe:

Detaylı incelemen güzel olmuş eline sağlık...Sunstar bu 12lerde ve 18lerin platinum serisinde güzel işler çıkarıyor insanın alası geliyor :grin:

İyi günlerde sergile...Diğer paylaşımlarınıda beklemedeyim... :drinksb:
Resim

mesaj için BuRaK ÜnÜr arkadaşımıza teşekkür edenler:
malikaltindis
Kullanıcı avatarı
BuRaK ÜnÜr
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Burak
Rep Puani: 1870
BuRaK ÜnÜr rep puani yokBuRaK ÜnÜr rep puani yokBuRaK ÜnÜr rep puani yokBuRaK ÜnÜr rep puani yokBuRaK ÜnÜr rep puani yokBuRaK ÜnÜr rep puani yokBuRaK ÜnÜr rep puani yokBuRaK ÜnÜr rep puani yok

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 30 Haz 2011, 10:48

efsane aracın çook güzel modellenmiş hali..aslında ne basit tasarım ama ne kadar da başarılı..sunstar detay vermekten geri durmamış..kriko,bijon anahtarı,yerinden çıkan koltuklar..süper..güle güle sergile..ülkemizde bunu uygun fiyata bulabilmek de çok güzel..
Resim

mesaj için Bülent Aydoğan arkadaşımıza teşekkür edenler:
malikaltindis
Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: bülent
1/18 Model Sayısı: 30
1/24 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 9
1/64 Model sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 17
- / -- Model Sayısı: 5
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 79
Rep Puani: 2834
Bülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yok

İletiYazar: Sertan ÖKTEM » 30 Haz 2011, 10:51

Harika detaylı bir model Malik tabi bu detayları senin güzel çekimlerin ve anlatımınla anlaybiliyoruz. Hayırlı olsun iyi günlerde sewrgile. :+1: :nazar:
Resim

mesaj için Sertan ÖKTEM arkadaşımıza teşekkür edenler:
malikaltindis
Kullanıcı avatarı
Sertan ÖKTEM
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: SERTAN
Rep Puani: 1335
Sertan ÖKTEM rep puani yokSertan ÖKTEM rep puani yokSertan ÖKTEM rep puani yokSertan ÖKTEM rep puani yokSertan ÖKTEM rep puani yokSertan ÖKTEM rep puani yok

Sonraki

Yeni Alınan / Diğer Ölçekler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir